Skoči na vsebino

Jaz pa vsega tega nimam in mislim,da se na vso to tehniko ne bi preveč zanašal,ker to kar imam zdaj v avtu mi je ravno prav. Meni je zaenkrat dovolj,da me opozori ne pa funkcije ki brez mojega nadzora zavirajo,zavijajo,pospešujejo itd. Mogoče prav pride,če si malo neroden in šlampast, to pa še mogoče pride čez nekaj let...:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano
pred 16 minutami je Gregster napisal:

Sem se odločil, da dam poštimat feltno, ki sem jo podrgnil jeseni kar svojemu ličarju, ki pravi, da jo lahko zrihta. Cena je okvirna 50-60. Pa da vidimo kako bo...

Pa bo spet lepa... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 51 minutami je Deeyan napisal:

 

tocno tega pa nebom nikol razumel, mas avto s full led lucmi, zarnice pa mores met obvezno za rezervo... zakaj ze? 🤔🙄

Zakona.....😤

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Nejc1986 napisal:

Tako sem slišal,je pa nepreverjena info. Niti nisem še nikoli uporabljal polnila. Baje je neka fora, da mora biti ventilcek na tleh? Oziroma na številki 6, če si predstavljava urne kazalce. 

Sta dva načina tega početja. En je ta kot ga opisuješ ti. Pri tem pripraviš komplet kot je opisano in direkt s polnilom in zrakom vbrizgaš v kolo dokler ni v njej dovolj tlaka, max 5 min. Drugega pa uporablja Mazda in sledi, najprej odviješ ventilček, naliješ dozo nakar narediš en obrat s kolesom in napolniš z zrakom kot prvič. 👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 10 minutami je Nejc1986 napisal:

A ni neka fora, da ti polnilo uniči gumo? 

Preveril; vulkanizer pravi, da ni zanič ampak je veliko dela z čiščenjem kar pa tudi stane. Za proizvajalca je to najceneje, za nas pa jeba bi rekli M2 😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Največji problem je če gumo poškodoješ od strani, takrat res rabiš rezervo, drugače lahko uporabiš komplet v avtu, ki deluje 100%. Jaz na pot v tujino vzamem 5kolo iz drugega kompleta, če se slučajno zgodi kaj takega. Se mi pa  sigurno ni več kot 25let pa še to na službenem.... Gume so danes res vrhunske. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 7 minutami je marko91 napisal:

Pa se to od asistence si odvisen, lahko kar nekaj ur, mogoce dan ali dva, ker ti ne bodo prisli menjat gume ampak te bodo odslepali na servis - v nedeljo ali pa v tujini....?

Za nekaj kar lahko dec v pol ure zrihta....

A potem ni vec nasvidenje?

Kaj ne vidiš,da si v drugi temi ne vcepljenju.....?zmeden?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 1 uro je marko91 napisal:

Am seveda gre. Tudi desno pravilo je pravilo srecanja.

hoces recti da ce se dva avtomobila srecata nasproti na enakovrednih cestah en gre naravnost en levo, velja desno pravilo?

Pravila gredo takole ponprioritetah:

 

policist

semafor

prometni znak (ali talna oznacba)

pravila srecanja (desno ali pravilo srecanja)

odstop prednosti

 

v vsakem primeru ko en voznik drugemu kriza pot pa pravila ne odrejajo znaki, gre za pravilo srecanja, kjer ima predost tisti ki grendesno ali naravnost.

Joj,ne morem verjet,končno se enkrat strinjava...:ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 2 urama je tommaazz napisal:

Ja razumem, da moram imeti asistenco, sedaj imam generali XL varianto, ki krije vse (pnevmatike, ključe, če natočiš napačno gorivo,...)...zdaj pa razmišljam, da je verjetno ta Mazdina zadosti? Najbolj me skrbi recimo pnevmatika, saj imam set za popravilo,...bo dovolj ali naj obdržim obstoječe?

Kdaj si imel zadnji gumi defekt?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano (urejeno)
pred 5 minutami je Boss napisal:

 

Moj odgovor bi bil pa pod točko ena. Zakaj? Rdeči avto ne seka poti nikomur in lahko zavije desno (rumeni mu ni desni saj ne seka njegove poti), nato pa klasično desno pravilo in sicer modri ter na koncu rumeni. Je pa res, da teoretično, ker mora modri čakati na rdečega bi lahko križišče istočasno z rdečim prevozil tudi rumeni, ampak to zadevo tako zakomplicira, da je nesreča zelo možna.

 

Sreča, pa da takih križišč skoraj ni  oziroma so vsa opremljena vsaj z znaki o prednosti oziroma poteku prednostne ceste kar takoj razblini vse dvome.

Misliš,da imava prav?😂

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano (urejeno)
pred 58 minutami je Nejc1986 napisal:

Ok... Jaz bi tudi dal zadnji odgovor... Pa ni prav. Zakaj pa bi dali zadnjega? 

Jaz bi dal prvega kot pravilni...👍 

Ps; pozna kdo tako križišče? Ravno zaradi takih križišč običajno postavijo stop ali trikotnik.

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Alex napisal:

Kdo ve, če je na volvo forumu tudi Marko? Kaj je pogoj, da te sploh vpišejo, da imaš volvota? 🤔

Verjetno se moraš samo lepo obnašat,če se pa ne te pa šuknejo z njega,da priletiš direkt na M.forum,na žalost.:whatever:🥴

pred 2 urama je scania napisal:

Mi smo kupili kio sephio leta 1994 in je lani šla od bajte. Motor je bil mazdin B6 nikoli nič ampak res nikoli. Servise smo na 10000km delali. Bila je pa čisto brez vsega, sipe na rocni pogon, volan ni bil servo, klime ni bilo. Šla je pa vsepovsod brezskrbi. Edino pleh jo je pokopal. Škoda res top avtek.

Stric je imel tako in je šla,šla in šla brez problema. Po 200k km mu je začela piti olje in ni opazil, ker ni nikoli gledal olja v motorju od servisa do servisa . Pa se pelje po AC nakar mu ugasne ter vse rdeče na armaturki! Pokliče za šlep in pove,da ne pali in,da nima olja😁 kupimo mimogrede 3l olja na pumpi in na licu mesta nalijemo 2.5 l olja🙃nakar pali od prve,to je bilo veselje....😆😆😆Ti Mazdini motorji so bili res trpežni za tiste čase,aja pila mu je pa 8 lit😁

Olja takrat sploh ni menjal je pa menjal avto za 5ko. Z njo pa samo sranje,ampak to je že druga zgodba....:whatever:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 1 minuto je FuManchu napisal:

Potem je pa kr veliko forumov mrknilo zadnje čase:blink: škoda. Kateri pa še obstajajo potem?

Izgleda,da res saj opažam,da so eni prišli na naš M.forumu,ker jim je drugače dolčas in nas včasih radi malo ciga caga....😁mi pa njih nazaj.😆😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 11 minutami je DonFelipe napisal:

Glej, Chevrolet/Daewoo in Kia/Hyundai foruma ni več, pa smo rekli da bomo tukaj kakšno rekli.

Mimogrede, saj Hyundai in Kia sta isti koncern in imata še slovaško podružnico tako kot ima Renault svoj Revoz, Chevrolet pa izdelujejo tudi v Ukrajini in Rusiji ter je globalna in ne le ameriško-korejska znamka. oziroma naslednik Daewoo ; ponekod zamenjuje tudi Lado in ostale vzhodne znamke

Točno tako,poberejo drobtinice kar ugledne znamke izpustijo iz rok. Poleg tega pa ponudijo največ za tak denar pa običajno dobiš preverjeni in zanesljivo tehniko kot npr,v Daciji....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano (urejeno)
pred 23 minutami je FuManchu napisal:

Lani sem ga vzel pri naročilu in letos ne več. Edina razlika, ki sem jo jaz opazil da ni tako močnega vonja bilo po kurilcu v kurilnici. Drugega nič.

Vonja po kurilcu ne smeš imeti v nobenem primeru! Poglej lajtunge, napeljavo, gorilec in predvsem šobo, da ne ščije. (zamenjaj na porabo CC 5k.olja.👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 10 minutami je DonFelipe napisal:

Ja, samo vedeti je potrebno da takrat ni bilo take gneče na cestah, ampak da je promet potekal bolj sproščeno in dinamično ter ni bilo kopice nepotrebne elektronike.

 

Ni čudno da jih je večina v Stilotih in ostalem GM koncernu naročevala ter da jih izdelujejo še danes.

 

Zanimivo pri korejskem Chevrolet-u je tudi to, da se je umaknil iz Balkana leta 2015 in bil v istem salonu skupaj z Oplom ;( tako je narod odštel raje malo več in kupil original 

Drug razlog za neuspeh je pomoje tudi to, da niso naredili PSC kot so ga obljubili da bi imeli skupaj komplet modelno paleto Chevrolet kjer bi res lahko izbiral tako kot pri večini znamk.

Verjetno ne veš, da se je uradno poslovil zaradi protesta Evr. Opla na GM in uspel, ker so na veliko kupovali Chevroleye, ki so bili od 3 do 8k€ cenejši od Opela odvisno od modela.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 18 minutami je Nejc1986 napisal:

2004 letnik? Cruze? A ni prišel ven par let kasneje? Vem da sem jaz ravno takrat kupoval avto in je ravno prišel ven Cruze pa Kia cee'd. Leto 2008 če se ne motim.. 

Res je tam nekje 08-09 je prišel. Jaz sem ga kupil 2011.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 9 minutami je DonFelipe napisal:

Aha.

Mi je znanec ravno danes pravil da je poznal enega z omenjeno limuzino (4-vratni sedan) kateri z omenjenim 1,6 16V katera naj bi mu žrla 11l/100km. 

Po drugi strani to ni normalno, saj gre za staro Oplovo tehnologijo, po možnosti motor iz Kadett-a oziroma časov ko nihče ni gledal na porabo goriva. Pa povrh letnik 2004 v top stanju še žre olje.

Najboljša bencinska motorja naj bi bila po njegovem mnenju 1,8 in 2,0

 

Meni je 8 lit.normalne vožnje kot sem že napisal,Mazda mi pa z enako vožnjo cc 6.5 lit.

Olja niti kapljice ni pilo.Motor je pa enak kot v Astri prejšne generacije.😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Sem. Pri meni je tako.

Bom ob priliki pogledal in verjetno bo tako kot praviš 👍

pred 2 urama je Jest napisal:

Jaz pa po pravici povedano nikoli nisem vedel, kdaj se izvaja regeneracija ... in tudi nikoli nisem imel problemov z DPF ... In tudi i-Stop me ne moti, zato se tudi ne ubadam s tem... Avto imam za to, da on meni sluzi, ne jaz njemu ... :D 

Res je,je pa fino, da mi služi kot jaz hočem.. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Potem ok, lahko odklopis. Kr klima in motor se normalno obarvata in odbarvata modro. Samo akumulator ikonica ne reagira, ostali ikonici funkcionirata normalno.

Si to preizkusil,da veš,da se aku.ikona ne obarva?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Malo smo zalutali pa nič za to,saj mi je šport in košarka super,še zdaj jo igram za hec in rekreacijo. Uh koliko smo jo preigrali...... Na kakem srečanju bi lahko odigrali kakšno partijo saj vidim,da smo Mazdaši pravi športniki....:bravo:

Je res kar pravi Nejc,dobro se je že od otroštva ukvarjati z razno vrstnimi športi in na srečo sem imel to možnost izkusiti na lastni koži in skoraj ni športa s katerim se ne bi okvarjal,za kar so zaslužni zelo dobri in zavzeti učitelj telesne vzgoje!

Mimogrede omenim,da sva tiste mladinske čase igrala z Juretom Zdolcem v  isti ligi in že takrat je bil dober igralec.👍 Jaz mislim,da je šport in dobra volja pol zdravja...:ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.