Skoči na vsebino
(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 14 minutami je Alex napisal:

Ne moreš primerjati mazde s to znamko. Mislim, da je kar nekaj kakovostnih razredov vmes. 😉

Jp,samo moja opažanja sem zapisal,ker sem videl to temo. Drugače pa je največja razlika v občutkih pri sami vožnji in lepoti.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano (urejeno)

Ko smo enkrat predstavili svoja negdanja vozila ( 101ka, A.R 33 in 156tka, M3 in" Cruze" 1.6 124 km,ter sedanja M3 ) je med njimi bil tudi Cruz. Je res,da je bolj za lagodne in dokaj udobne daljše vožnje (6-6,5lit.),ker po mestu in na kratke razdalje je imel neugodno porabo 8 litrov. Kupil sem nov avto,ker je to vedno tako. Bila je zelo ugodna cena 12.5k€ s polno opremo Champion! Drugi v tej klasi so bili; Megane,C4,Focus,Astra Leon,Golf ,M3 itd.vsi dražji za 3-6k€. Vem,da ni bil nek krasotec ampak takrat je bila situacija takšna,da sem imel z M3 totalko ( nič kriv ) in me je finančno omejilo tako,da nisem kupil nazaj M3 za takrat 18k€, pa še všečen mi ni bil takratni model.😬 Naredil sem malo pod 70k kil.v 7mih letin in res nisem imel niti ene okvare ali bilo kaj,samo redni servis,pa točil in vozil.😃 Prodal sem ga pa tudi ugodno za 5.5k€, je pa res bil očuvan kot vsak moj avto,ker ne delam veliko km. Joj,je bila pa velika razlika,ko sem se usedel v sedanjo M3, neprecenljivo !:bravo:

 

 

 

 

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je scania napisal:

Ne obremenjuješ se s porabo, s ceno goriva pa se? 

So neke meje porabe in zame je 8litrov povprecna poraba prevec za takšen model ce pa tebi ni pa ni, te noben ne sili da mors to brat. Smo imeli chryslerja grand voyagera 1998 3.3 bencinar in avtomatik pa je bilo povprečje 10litrov. Zdaj pa primerjaj v6 al 3.3 motor z 2.0 atmosfercem, 8litrov je preveč. Vzrokov je pa lahko vec mogoce je ogromno prostega teka. 

Si imel pa odlično porabo,naš sosed je imel z enakim 12 litrov¡:hohoho:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 14 minutami je zubrck napisal:

250.000

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 

Če še misliš avto imet jo menjaj čim prej,ker jo verjetno ne boš imel še 250k km,in jo menjal pri 300k km za drugega lastnika,vmes pa trepetal ali ti bo šla u maloro.... Jaz bi jo sploh po tistem kar sem videl in izvedel na M.servisu.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano
pred 3 urami je Stinica napisal:

Tečni ste s temi porabami, BMW 520i šestak 150km bencin MB-Portorož 35 litrov bencina leta 99,pa kaj,se nikdar ne obremenjujem s porabo četudi je 10l al pa več,že more bit tak,glavno da je veselje v vožnji:jupiii:

Tudi to je res,važen je užitek.😃

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 16 minutami je sportman333 napisal:

Se ti to splača oz.koliko privarčuješ na ta način...mogoče 200eur ob nakupu, torej 50eur leto oz.manj kot 5eur/mesec....kaj narediš če s temi nisi zadovoljen?

Z vsemi sem bil zadovoljen in vse,ki so priporočljive na testih so ok. Samo poglej kaj vse imajo ljudje na feltnah pa te bo groza.....?zmeden?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano
pred 14 minutami je scania napisal:

Prodaja se ena mazda 6 g165 za 27000€ ima pa mislim da 24000km. Na avtonetu je slika z porabo in povprecje cez 6000km ima 7,9 mislim da. Kaj se samo meno to zdi dosti? Ker jaz se vozim vsak dan 10km do sluzbe mestna voznja in imam povprecje po 5000km 6,4. 

Odvisno kako se vozi,s tako porabo jo zagotovo ne špara. Tvoja je pa odlična,konkurenčna dizlašem.😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
dne 11. 3. 2021 ob 6:06 je Gregster napisal:

Ah ne, saj jih ne mislim kupit. Samo zanimalo me je, če ma slučajno že 3 komplete platišč.

Sam drage so pa ko pes. Kere boš kupil, ko boš te menjal?

Ne vem katere bom kupil,ker bo to čez 2 leti. Ponavadi kupujem tako,da pogledam zadnja  testa letnih gum in potem med prvimi najboljšimi po testu kupim najcenejše. Zaenkrat sem bil vedno zadovoljen,nisem pa neki ekstrimist v vožnji,da bi potreboval res najboljšo gumo.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 5 urami je Boss napisal:

joj no, a ti narišem?

 

Poleti: imaš v prtljažniku eno od gum iz zimskega kompleta koles

Pozimi: v prtljažniku imaš eno od koles iz poletnega kompleta.

 

Zato originalne rezervne gume pač ne rabiš niti platišča zanjo ne in jo lahko prodaš al pa daš prvemu Brazilcu, ki prikolovrati mimo. Lohk jo maš pa v kleti in ti dela dren ter jo daš nazaj v avto, ko ga prodajaš.

 

 

 

Ampak, če maš normalno kvalitetne gume je skorej nemogoče narest gumi defekt na avtocesti. Če se že bo zgodil je verjetnost največja na lokalnih cestah. Seveda je pa predpogoj, da maš plac za rezervno gumo, ker če ga nimaš in ti pol samo dela dren v avtu je pač bolje se zanest na asistenco.

Saj te razumem no. Sem ti napisal kak mam jaz narejeno. Gumi defekta pa nisem imel že najmanj 20 let.:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Za letne gume je še čas, jaz sem jih menjal, ker sem imel čas pa zelo malo se vozim in mi ni treba na cesto v vsakem vremenu. (zadaj v rezervi je službeni z zimskimi!) :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

Prodaš... recimo. Sej je ne rabiš. :nevem:

......zakaj pa potem voziš zadaj eno od 4ih,če je ne rabiš? Jaz osebno je nimam ,jo bom pa vzel s sabo takrat,ko grem spet na Balkan ali v kakšne zabačene kraje,da ne izgubim preveč časa z asistenco.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

Hmmm, a ni bolj logično, da ko zamenjaš gume, daš poleti eno od zimskih kot rezervo, pozimi pa eno od letnih. Tako shranjuješ v garaži samo tri gume.

Kam pa daš original rezervo?🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 9 minutami je Gregster napisal:

Si 19ke prodal?

Imam iste mišelinke kot Bini pa sem kr zadovoljen. Tudi obrabe ni ne vem kakšne po 3h letih.

Bo še sneg❄

Prodal,ker so šle za dobro ceno pa gume so drage,zato sem raje kupil 18ke,saj bolj pašejo na 3ko! Snega pa ne bo,ko bom jaz z Mazdo na cesti.😁 Prideš na  giro test porabe?🤔

pred 2 minutama je Alex napisal:

Odgovor na prvo vprašanje. Te 19", ki jih je imel Bini, bodo skupaj z gumami Bridgestone  kmalu na voljo za zainteresirane  kupce. 🤗

Kaj jih boš naprej prodal?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 26 minutami je sportman333 napisal:

Ker bom zdaj kupoval nove letne v dimenziji 225/45r18 in se odločam tudi za michelinke pilot sport4 in me zanima kako si zadovoljen ? (resda je MPS3 starejsa generacija a kljub vsemu, info iz prve roke nekaj pomeni, tnx.)

Sem zadovoljen in ni nobenih posebnosti. Po 12k km imajo še 6 mm profila.:prstgor:

Kupil jih pa ne bi,ker niso vredne tega denarja.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Husky1290 napisal:

Mislim da je več ali manj še vse v fazi dogovarjanja 😁 oz. čakamo letne gume 

Pa odprtje opčin,omilitev ukrepov in odprtje kake gostilne, da lahko kakšno rečemo in nazdravimo s kakim sokom :mipijemoo:😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 20 urami je Boss napisal:

 

Ma tko bom rekel, višek kulinarike to seveda ni. Pač je stvar za potešit lakoto, sicer narejena tako, da je dovolj okusna za večino ljudi, da ne dobijo odpora. Imamo pa v Sloveniji eno veliko srečo, da nismo USA, ker tam je normalna (zdrava) hrana tako svinjsko draga v restavracijah, da se večina ne more privoščit in zato so več ali manj na hitri prehrani.

 

Vsaj to nam ni treba in jaz osebno komaj čakam, da sprostijo gostinsko ponudbo in da lahko spet začnem normalno jest tudi med službo.

 

 

Pa ker si omenil Italijo - meni je bilo v življenju samo 1x slabo, ko sem jedel "zunaj" in to je bilo v Italiji (Pizza). To je bilo tretjič, zadnjič in nikoli več, da bom jedel v Italiji, razen če bom v to prisiljen.

Imam podobne izkušnje glede Italjanov. Tam kjer je pa dobro je pa malo! Edino na smučiščih v Dolomitih sem dobro jedel ampak tam so bolj kot ne Austrijci.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 37 minutami je Boss napisal:

Ja seveda, zdaj bo pa za debelost Mcdonalds kriv in ne 4 mesece lockdowna. Ko bodo restavracije in drugi lokali normalno odprti se bo tudi gneča tam zmanjšala in tudi kakšen kilogramček, dva ali več se bo stopil.

Seveda bo kriv za tistega ,ki hodi tja...😁 Za tiste,ki se pa doma nažirajo pa Twito.....😃

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.