Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano
pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Razumem da mularija hodi v McDonald... Ampak da to isto mularijo za večerjo vozijo lastni starši v McDonald... In to dan za dnem... In še čakati v vrsti... 

 

21stoletje.

Ja tako je, na koncu je pa šolska prehrana kriva za debelost otrok... 🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano (urejeno)

Narod je lačen pa zvečer ni časa za kuharijo doma. Je treba nohte itd porihtat za drugi dan.... 😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Na sliki zgleda precej grdo.Sem pa videl objavo na FB od Petra (Medicop) , ki je hvalil njihovo gradnjo teh vozil - varnost in to. Ampak, a ni tako da oni dobijo avto, potem pa predelajo samo notranjost, ne pa varnostno školjko? Čeprav ja, ubije te lahko ravno tako oprema v avto, kot v avtodomu. In to da noben ni bil resneje poškodovan, je zelo dobro sicer.

Točno tako,naredijo nadgradnjo obstoječega avtomobila.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Ne vem kako in kaj je bilo v tem primeru,ampak vem za primere drugje po sloveniji. Veliko voznikov teh vozil so kar študentje z 00 izkušnjami in ne poklicni vozniki.:wacko: Ali pa medicinski tehniki prav tako z nič izkušnjami,sano,da ima izpit in piči.

Vsi ti vozniki bi morali opravljati spretnostno vožnjo na poligonih Vransko in kmalu bi se videlo kakšno je njihovo znanje oziroma spretnost. Morali bi se zavedati ,da za tako plačo ne moreš dobiti zelo dobrega delavca in posledično je veliko prometnih nesreč zadnje čase iz strani reš.vozil! Poleg tega pa potrebuješ v celoti osebo,ki je osebnostno dovolj odgovorna,sočutna do soljudi in še zanesljiva,takih je pa zelo malo vsaj po mojih opažanjih.......:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 48 minutami je scania napisal:

Evo sem preveril, obstajata dva menjalnika in sicer C66-MR ki drži 1,75 litra olja in menjalnik D66-MR ki drži 2,4 litra olja. Torej @Husky1290 ima D66-MR menjalnik, @Alex pa C66-MR s tem da me čudi saj imaš dizla ki ima večji navor.

C66M-R prenaša moment 270Nm, prestavna razmerja so:

1-3,2

2-1,9

3-1,3

4-1,02

5-0,83

6-0,68

R-3,72

dif-4,38

teža-42,9kg

 

D66M-R prenaša moment 460Nm, prestavna razmerja so:

1-3,35

2-1,82

3-1,56

4-1,14

5-0,89

6-0,74

R-4,09

dif-4,10

teža-56,9kg

 

Res zanimivo! 👍

Evo, ne rabiš mehanika... 😆 

Pa brez skrbi ga lahko čipaš 😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Ko je meni mehanik menjaval olje je prav poudaril, da ga je nalival dokler ni pričelo teči ven skozi luknjo čepa. In mislim, da ga je bilo 1,7-1,8 l. 

Ne more bit takšna razlika, tudi, če je menjalnik malenkost drugačen. 

Sicer pa  imava oba 150 konjsko dizelco z ročnim mejalnikom  in s tem enak menjalnik. 

 

Če je tako bi jaz ovil čep,nič te ne stane!👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

Če bo po sreči grejo letne gume ta vikend gor na avto. Dovolj je bilo 17" balonark.

Pri nas se bo pa takrat šele zima začela 😁 

Moje 18ke bodo pa zamenjale kar 18ke,tako da ne bo razlike,razen tišja vožnja.:bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano
pred 8 minutami je Boki-koki napisal:

Fantje se eno pomoc rabim kupil bom Mazdo 6 bencin od prvega lastnika, 2016 2.0 145.  Limuzino.Prevozenih 100.000km

Za 14000€ 
Moram na kaj posebno merkat?

servisirana na mocniku.

Samo vozi in vozi in vozi in hodi redno na servis, bencinarka običajno ni problematična.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 5 minutami je Nejc1986 napisal:

Točno to. Zakaj pa misliš da se na bolhi prodajajo malo rabljene gume.... Gume ostanejo, golf skripne.

Edino Golfa ni škoda,če ga razbijejo......:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Jaz bom pa imel kar original srebrne z umazano črno od zavornih ploščic, te po moje najbolj pašejo na srebrne feltne in machyne grey avto.... 

IMG_20210225_160825.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 57 minutami je Alex napisal:

Sem že nabavil črno. Svetlečo. 

E, ja. Ampak dobro. Saj je tri četrt zime skoraj cel dan tema. Sedaj pa, ko je topleje mi je pa škoda pilit zimske gume. 🤨

Sem mislil, da boš odgovoril, da jih vidiš samo 5 sek.dokler se ne vsedeš v Mazdo... 👍

pred 25 minutami je scania napisal:

Ajde da vidim mnenja. Kakšna barva čeljusto bi pasala ns 6ko s titanium glash barvo in standardne 19ke?

Enake kot imaš feltne.... 

Ali pa uno zeleno barvo od A. R. Stelvio.... ?zmeden?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 53 minutami je Alex napisal:

O, sem gledal malo vreme za naprej za obalo. In sem prišel do zaključka, da zime pri nas  ne bo več. Vsaj na obali ne. 🤗

Zato bom počasi, najbrž že konec drugega tedna, dal gor letne gume. Da bo mazda z 19" zopet takšna, kot mora bit. Ob tem moram  pobarvati še zavorne čeljusti. 

Ne se hecat,da si 5 mes.gledal na svoji lepotici  tiste male 17 ke.......😲

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 48 minutami je Deeyan napisal:

 

kaj pa če kak kamenček prileti v žaromet?

Nič ne bo od kamenčka.... 😁Od kamna pa..... 😬

Drugače so luči ful trdne, problem je divjad, ker ti polomi nosilce na njih. 

Saj sem že enkrat napisal, da glede na slu.kilometre vem kakšne so največje možnosti za kako škodo in to tudi zavarujem. Je pa res, da nesreča nikoli ne počiva.... :rolleyes:

Srečno vsem, tudi tistim z ful, ful, kaskom in dodatki pa raznimi paketi pa..... :prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano (urejeno)
pred 19 minutami je Alex napisal:

He, He... to ni olje. To so "odtisi krempljev" zveri. 😎

Oprosti nisem vedel,hotel sem samo pomagat,če bi slučajno.....😂

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 43 minutami je Jest napisal:

 

Je bil ravno vceraj pozno popoldan agent na obisku, da sva podaljsala zavarovanje... in pri meni so te postavke dalec od 30€ za vse skupaj... 

 

Zneski brez popustov:

D - Zivali je 64,01€

E - Steklo je 76,74€

J - Zunanja svetlobna telesa in ogledala je 53,47€

 

Vse skupaj (obvezno zavarovanje, kasko brez obditne fransize, kombinacije B, D, E, H, J in K, asistenca,...) pa je bilo okoli 850€ ... oz. 86€ mesecno naslednjih 10 mesecev :)

 

 

 

Kako ti je pa to ratalo? Saj se avto ne da zaklenit, ce se kljuc nahaja v avtu... 

 

Res je malo več kot sem napisal,ampak v spominu sem imel manj,verjetno s popustom.

Potniki so posebej,ni pa neka velka cena. Posebej svetlobna telesa pa nimam,ker imam za divjad in če gre prednja luč je pokrito,nimam pa sovražnikov,da bi mi porazbili luči...😁 

Pa slikce,znajdi se gdor se more.....:prstgor:

IMG_20210224_081519~3.jpg

IMG_20210224_081401~2.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.