Skoči na vsebino
Sprememba cene goriv
Napisano

Cene goriv gredo spet gor :( ...

 

Od jutri dalje bo 95-oktanski bencin drazji za 3,8 centa na liter, dizelsko gorivo pa 4,6 centa na liter ... :(  :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 sprednji diski
Napisano

Ok Yu kemija :)

Mogoce pa kemija cest in prelazov nad 2.000 metri n.m. ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 sprednji diski
Napisano

Pa da ne omenjamo nasih kemikalij na cesti. 2 leti star motor, menjam ploscice pri 30.000 vsi alu ali pocinkani vijaki so porozni in nazrti...

Saj se vecinoma vozis po tujini... :) torej imajo tam take kemikalije na cesti :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Tako je,to je t.i.voznja mimo... ko se ena kolona vozi hitreje od druge... zaradi gostote prometa. V praksi si to jst tko razlagam,na preh.pasu se vozijo npr. 60do80kmh,vozni pas prav tako in ce si na voznem pasu s svojimi 70kmh,prehitevalni pas pa upocasni na npr.60kmh, bos pac PO PAMETI nadaljeval svojo pot po voznem pasu z 70kmh...

 

Ni pa to ta varianta da je kolona na preh.pasu ki se vozi 95kmh,na voznem pasu pa je prosto recimo 300metrov in da gremo to kolono prehitevati po voznem pasu... ta situacija,ki si jo opisal na visnjeg.klancu mi bolj disi na to,drugo varianto. Pa pustmo zdj to,zakaj se vozi kolona po preh.pasu 95kmh,vozni pas pa prazen... ni prou,je pa vsakdanje in se mi zdi prou d vemo kaj je pravilna in kaj napacna reakcija,ko drugi delajo napake..

 

Ampak zakon kolikor so pisali, pravi drugace... Da to velja samo na pasovih, ki so enakovredni ... Na AC pa nikakor ne smes mimo po desni... Izjema je, ce si v koloni... torej morajo na desnem pasu biti vsaj trije :)

 

http://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-prehitevalni-pas-avtoceste-prazen-vozni-prehiteti-po-desni-ali-ne-video-326623

 

Ko kolona vozil na voznem pasu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to uradno ni prehitevanje

Prehitevanje po desni strani je zakonsko dovoljeno le na plo??adih z ve? prometnimi pasovi, v katero se raz?iri vozi??e pred cestninsko postajo. Hitrost na tej plo??adi je lahko najve? 60 kilometrov na uro.

?e kolona vozil na prometnem pasu zaradi razmer v prometu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to dejansko ni prehitevanje. To velja le v primeru "prehitevanja" kolone vozil. Kolono po zakonu sestavljajo vsaj tri vozila, ki so na tak?ni medsebojni razdalji, da sta hitrost in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti.

 

Posamezno vozilo na voznem pasu se mora prilagoditi koloni na prehitevalnem pasu

Eno ali dve vozili torej po voznem pasu ne smeta voziti hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, tudi ?e ta vozi po?asneje od splo?ne omejitve hitrosti, ?leni te kolone (avtomobili) pa bi se morali postaviti na vozni pas.

Zakon v 30. ?lenu namre? veleva, da morajo na avtocesti ali hitri cesti z enosmernim prometom vozila voziti po skrajnem desnem voznem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni. Globa za stalno vo?njo po prehitevalnem pasu je 150 evrov.

V realnem vsakdanjem prometu, ?e posebej ob jutranjih ali popoldanskih prometnih konicah, uradno torej gre?ijo skoraj vsi. Tako tisti avtomobili, ki v koloni po?asi in neprekinjeno vozijo po prehitevalnem pasu, kakor tudi vozila, ki s ?e dovoljeno hitrostjo svojo pot mimo njih nadaljujejo po voznem pasu.

 

 

Po tej definiciji torej v primeru, da ves cas vozis po skrajnem desnem pasu... in se tam vozis sam... ne smes mimo, ce nista na tvojem vsaj se dva udelezenca in skupaj tvorite kolono :) ... 

 

V bistvu je tako, da ce bi recimo nekoga prehitel in potem na prehitevalnem pasu zmanjsal hitrost, te tisti na desnem voznem ne sme prehiteti ... 

 

Sicer skregano z vsako logiko... ampak tako se ocitno berejo cestno prometni predpisi...  :ph34r: ... 

 

O tem sem ze veckrat bral kaksno debato... pa je vedno na koncu bil zakljucek, da se po desni ne sme prehiteti... in da bo policaj prej kaznoval tistega, ki to naredi, kot pa tistega, ki "kampira" na prehitevalnem pasu ...  :o

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Na spritmonitorju jaz vidim, da avtomatik spije en liter vec in en deci manj. Verjamem, da je menjalnik isti kot v sestici, bolj me zanima kako je v kombinaciji s 120KM, v salonu me je prodajalec "opomnil", da so performanci malce slabsi, osebno se mi teh 120KM zdi tko tko, mogoce me malo heca, da sem trenutno na "starejsem" dizlu in se mi zdi da slednji leti proti mazdi ali novodobnim pravtako dizlom. :)

Je mogoce vzrok ta, da si navajen vozit dizla in pri bencinarju vozis na prenizkih obratih... ?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Spanski audi je imel 2+2, to so imeli leta 2011,sedaj mislim da je 5, vlak se je ravno odpeljal...mazda pa ima. Fino bi bilo pa stestirat... Da ni kak drobni tisk

 

Meni so ga ze dvakrat zamenjali v sklopu garancije... sele po drugi menjavi je zadeva sedaj kot kaze OK ... Prej je nekaj casa delovalo OK... potem pa i-Stop ni vec delal ... ker je bila kapaciteta akumulatorja prenizka... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Marsikater bomboncek v avtu dobi pomen sele z avtomatskim menjalnikom. Tudi hill holder oz autostop, tudi start stop

 

Edino start stop sem jaz izklopil, baterija je draga in hitro jo skuri...res da sem lani kupil letnik 2011....kar naj bi bila zivljenska doma gel akumulatorjev

 

Garancija na akumulator je 5 let ... vsaj tako so mi rekli na servisu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

 

- ?e ho?e? ro?no menjavati ima? ob volanu ?e vedno flappy paddles. Do zdaj sem probal samo enkrat ?e delajo in potem pogruntal da je brezveze ;)

 

 

Jaz pa sem in tja uporabim obvolanske rocice... predvsem pri voznji po klancu navzdol prestavuim v nizjo brzino, da malo bremzam z motorjem ... ali pa pri pospesevanju, da ne cakam da on salta v visjo brzino... "Kick-down" pa skoraj nikoli ne uporabim... ker tam kar dolgo potem drzi v nizji brzini...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Kako se zadeva obnese v praksi? Kaksne hibe, koliko so slabsi performanci in ali odtehta tiste slabe dva jurja vec? :)

Zakaj bi bili slabsi performanci? Ce hoces probat dizelsko sestico z avtomatskim menjalnikom, prid do Medvod na kavo, da pe gres peljat... ;) menjalnik je verjetno pri trojki podoben... Edino kar je razlika, je ta, da ti isces bencinarja...

 

Mogoce je pa izacus kje blizu LJ doma... Pa se z njim zmeni za kavo in testdrive...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Kako pa gre v tem primeru tisto, da hitrej?a vo?nja kolone vozil po enem voznem pasu od vo?nje kolone vozil po drugem voznem pasu ne ?teje za prehitevanje? Se mi mota po glavi, da sem enkrat nekje zasledil nekaj takega, samo ne vem, a to velja samo na mestnih dvopasovnicah ali na vseh?

Imam jaz tudi nekje s pominu, da je to potem "voznja mimo" in ne prehitevanje... Bila je pred kratkim ena debata na FB, kjer je Aichi se mi zdi, da na visnjegorskem klancu tako vozil po skrajnem desnem pasu, ki je bil prazen, na srednjem in skrajnem levem pasu pa kolona vozil, ki je bila pocasnejsa od 100 km/h... Pa so ga vsi skurcali, da dela prekrsek, ker se po desni ne sme prehitevati...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Sicer se ne vidi dobro... ampak glede na to, da se uni pelje naprej ... je samo stopil na pedal zavore, da mu posvetijo lucke ravno zaradi tega, ker se mu je zdelo, da je uni zadaj prevec naliman na rit ... Uni zadaj pa je panicno reagiral, ker za kaksen normalen manever itak nima prostora :) ... in se je zgodilo, kar se je zgodilo ... 

 

Jaz v tej zgodbi vseeno najbolj krivim tega, ki se lima na rit ... 

 

Sicer je pa tudi tako... da zakoni niso povsod enaki... in ni nujno, da je uzakonjeno, da je prehitevalni pas namenjen prehitevanju... ampak se lahko tretira kot enakovredni vozni pas... 

 

Tako kot pri nas recimo nekdo pelje po desnem pasu in ce je kolona na levem, prehitevalnem pasu pocasnejsa, bi moral zmanjsati hitrost, da ne bi zacel prehitevati po desni... Ker ce bi policist videl, bi po vsej verjetnosti kaznoval tistega, ki po desnem pasu pelje hitreje (kao prehiteva po desni) in ne tistih, ki "kampirajo" na prehitevalnem pasu ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Kakor vzame?; ali pa ?erif na prehitevalnem pasu. ?e zdavnaj bi se lahko umaknil na vozni pas + nima kaj zavirat

 

 

Tako kot je Jures napisal... Kot kaze tisti spredaj spremlja promet okoli sebe (kar za tega "ritopika" tezko recemo :) ) in je ocitno videl, da se nekdo vkljucuje iz desne in je zato se malo dlje ostal na levem pasu...

 

Prigode_v_prometu-20160822-085748.jpg

 

Definitvno je najvecji kreten ta, ki se je limal unemu za rit ... in seveda ni mogel normalno reagirati v dani situaciji ... Na sreco ni potegnil s seboj nikogar od ostalih udelezencev, ki ni bil nic kriv ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

 

Saj sedaj se je ocitno odlocila, da bo ostala tam na mestu :) ... Sem jo takrat, ko je obvisela na kablu, pritisnil nazaj na sipo in od takrat ni vec padla dol... ceprav je bilo tudi vroce ... tako da zaenkrat drzi... Ko bo spet dol padla, pa zacnem razmisljati o nabavi cesa takega :) ... 

?e niti namestil nisem kamere pa so ?e nastali problemi :ne vem: ?!?

Moja je pogruntala kam pes taco moli in sva se skoraj na smrt skregala.... Pravi, ti ?e ne bo? snemal moje vo?nje in kontroliral, kam se jaz vozim  :blink:  :blink:

 

:ph34r:  :hudicek: ... Na sreco sem jaz edini voznik svojega avta ...  :danzoman:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

 

 

Po ceniku je nova sestica G145 z opremo Attraction 25.990? ... Challenge pa 23.890?

 

skitched-20160818-144145.jpg

 

Razlika je ta, da ima Attraction vse kar ima Challenge, poleg tega pa se (to je seznam opreme od tega letnika 2013):

 

Nova_Mazda6_2013.pdf-20160818-145252.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Dizel cenejsi, bencin malce drazji ... :) 

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/bencin-le-za-malenkost-gor-dizel-pa-dol.html

 

Neosvin?eno 95-oktansko gorivo bo po novem stalo 1,175 evra za liter, kar je le za 0,1 centa ve? kot doslej. Dizelsko gorivo pa se bo pocenilo za 1,4 centa in bo po novem zana?alo 1,066 evra za liter.

 

Ceni naftnih derivatov, ki jih na vsakih 14 dni ?e dolo?a dr?ava, se bosta spremenili. Neosvin?eno 95-oktansko gorivo bo po novem stalo 1,175 evra za liter, kar je le za 0,1 centa ve? kot doslej. 

Dizelsko gorivo pa se bo pocenilo za 1,4 centa in bo po novem zana?alo 1,066 evra za liter, so sporo?ili iz OMV Slovenija. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Kreteni... ?al nimam drugih besed za take, ki jih boli k...c za vse okoli sebe, samo da bi za??itili svoj pleh  :vskalo:  :ph34r: in se ustavljajo sredi avtoceste pod podvozi ...
 
http://www.24ur.com/novice/slovenija/video-poglejte-kaj-pocnejo-vozniki-na-cestah-ko-pada-toca.html

 

 

https://www.facebook.com/24urcom/videos/10154380448794144/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Gledam tele posnete film?ke v tej temi in me ima, da bi tudi sam za?el snemat po cesti. Veliko sem na cesti in skoraj ne mine dan brez kak?ne cvetke...

Glede na to, da smo leta 2016, bi reku, da te kamere niso ve? pregre?no drage. :D

Sent from my D5803 using Tapatalk

Tukaj je dokaj obsezna tema o teh kamericah >> http://www.mazda-si.net/topic/13685-avto-kamera-dashcam-blackbox/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda saloni v Ljubljani
Napisano

Jaz tudi ne maram, da se "slinijo" okoli... ce kaj rabim, vprasam... Moti me edino malo to... da po mailu niso ravno prav azurni... oz. je treba ene parkrat poslati, da potem mogoce napisejo kaksen odgovor :) ... Sodobne nacine komunikacije kot kaze se niso cisto osvojili :) ... 

 

Jaz najraje vprasam kaj preko maila... ker mi lahko odgovorijo takrat, ko imajo cas... Pa se pisni odgovor imam... mogoce pa ravno to ni najboljse... ker je manj moznosti za prerekanje okoli tega, kaj je kdo omenil... pa moznosti nesprozumov so manjse ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6 (rabljene)
Napisano

ja ampak to je bolj mi?ljeno da gre kabel nazaj, ni? ne pomaga ravno....

To je misljeno tocno za to... Da ti ne cvika kabla in da ni potrebe, da imas oboje v predalu... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6 (rabljene)
Napisano

To ja... Pa druga generacija ni imela USBja... iPod connector pa se je dalo dokupit ...vsaj v ceniku dodatne opreme je bilo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6 (rabljene)
Napisano

7L pr 180 KM... takoj podpi?em :P Men osebno je tole zelo sprejemljiv kompromis.

 

 

Jaz imamo tudi okoli 7 litrov... pri 2.2 in 175 KS... ter z avtomatskim menjalnikom :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6 (rabljene)
Napisano

Sem zdruzil tvojo temo z eno podobno, pa malo preberi, kaj smo ze napisali ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.