Skoči na vsebino
Nakup Mazde 6 (rabljene)
Napisano

Verjetno imas v mislis tako z 2.2 dizelskim motorjem in 129 KS (95 kW)... Te so menda kar sparovcki ... in na forumu je kar nekaj lastnikov takih... Malo pobrskaj po froumu... ali pa konretno vprasaj, kaj te zanima ... Se najbolje kar z linkom do izbrane sestice, ce se prodaja preko spleta ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda saloni v Ljubljani
Napisano

No... saj jaz tudi zaenkrat nisem imel slabih izkusenj... Res pa je, da nisem kupoval avta v salonu... samo ko kdaj na servisu pocakam, da naredijo svoje... grem vcasih malo "poklepetat" v salon... ce je prodajaec seveda prost in ima cas ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda saloni v Ljubljani
Napisano

Sicer res da za neprijaznost oz. nezainteresiranost ni opravicila... ampak vseeno... postavi se v kozo prodajalca... Vsakodnevno mu verjetno "utrujajo" ljudje in ker je "nacionalni sport" v Sloveniji kupovanje popustov, je ponavadi prvo vprasanje, koliko je zadnja cena oz. koliko se da dobiti popusta ... in kaj se vse dobim zraven ob nakupu :) ...

 

Meni je bolj vazno to da so na servisu profesionalni in da odlicno opravijo svoje delo... ter da nimam obcutka, da so me peljali zejnega cez vodo (po domace povedano, da me niso nategnili :jezicek:  ) Ker salon obiscem enkrat na par let... servis pa vsaj enkrat na leto :) ...  :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kako misli? ni ?lo? Vtakne? SD kartico v ra?unalnik, po?ene? Mazda Toolbox in ti pobere zadnje karte. Kje se ti zalomi?

 

 

Verjetno nima uradno kupljene navigacije :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Od jutri dalje gorivo spet cenejse... >> http://www.zurnal24.si/opolnoci-se-spremenijo-cene-goriv-clanek-275267

 

95-oktanski bencin se bo pocenil za 1,2 centa pri litru. To pri polnem 50-litrskem rezervoarju pomeni 60 centov prihranka. Nova cena je 1,174 evra za liter.

Dizelsko gorivo se opolno?i poceni za 2,2 centa, kar pri polnem 50-litrskem rezervoarju pomeni 1,10 evra prihranka. Nova cena je 1,080 evra za liter. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Ve? kaj sej Tut golf nima ve? te funkcije. Tako da... Manj boli

Golf je se nedolgo nazaj imel pri bolj osnovnih paketih opreme na zadnjih vratih rocico za "kurblanje" :) .... Mogoce imajo se sedaj? :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Men je pa pri vsem tem avtomatskem spustu najbolj uporabna funkcija, da z daljincem odpre? in zapre? stekla. V tejle vro?ini je to zakon in ena najbolj uporabnih funkcij, da se ne vseda? v razbeljen avto.

No tega pa pomoje nobena novejsa Mazda (od FL sestice druge generacije dalje) nima vec... :(

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

tudi FL?

 

Pomoje ja ... Nisem pa se vozil nobene FL ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

To funkcijo je Mazda opustila, ?rtice niso ni? drugega kot osvetlitev

 

 

Ampak kot kaze samo v trojki oz. pri njzijih razredih... Sestica recimo ima vsa stekla z avtomatiko ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

Se ena negativna tocka za Garminov DashCam... Po dobrem dnevu (oz. prvi dan, ko je avto na soncu) je lepilo na nosilcu popustilo in kamerica je obvisela na kablu :( ... Ceprav sem sledil navodilom... in prej z alkoholom spucal steklo... nalepil nosilec in sele po enem dnevu nataknil na nosilec se kamerico ...  :ne vem: ... Bo treba poiskati kaksno drugacno dvostarnsko lepilo, ki bo malo mocneje drzalo nosilec na steklu tudi takrat, ko bo vroce ...  :zvizga:

 

Ima kdo kaksno idejo ali izkusnje s katerim od teh raznih 3M tape-ov ali kaj podobnega?

 

Pri BlackVue je bil nosilec prilepljen z neko prozorno smolo... Ko sem ga prilepil je bil za odlepit samo en zascitni sloj in si zadevo prilepil na steklo. Ko sem jo v soboto dol dajal, sem imel kar nekaj problemov, da sem zadevo dobil dol :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

Ma ?e je samo baterija kriva, da ne prikazuje ure in datuma jo vzamem jaz. Jo bom probal razkopat in menjat :-)

Lp

Saj datum in uro prikzuje, dokler ne ostane brez napajanja... Potem pa zaostaja... oz. ni vec tocna Ocitno softver najprej pogleda timestamp zadnjega posnetka in od tam nadaljuje... namesto da bi podatek o uri pridobil preko GPS signala... In kolikor sem raziskoval, je najvecja verjetnost, da je fu? baterija... Ta ima menda oznako "ms621fe" (vsaj tako pravijo v komentarjih pod videom) ... 

 

skitched-20160725-082143.jpg>> http://tinyurl.com/jl7ajfo

Ko torej formatiram kartico (10 sekundni pritisk gumba On/Off in pocakas, da naredi hardreset oz. format) potem zadeva deluje dokler spet ostane brez napajanja...

 

Pa dvostranski lepilni trak manjka za pritrditev nosilcka na steklo... ker je za enkratno uporabo ;) ... Ostalo imam ze vse spakirano ...  :zvizga:

 

IMG_1573-20160725-081414.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

Sem si danes vzel cas in fiksno zmontiral Garminov Dash Cam ... Prvi problem je bil ta, da ima prekratek kabel, da bi lahko speljal lepo okoli po sipi, kot sem imel prej BlackVue kamero ... Tako da je bilo najprej treba malo lotati in podaljsati kabel, da sem lahko lepo speljal tako, da se nic ne vidi. 

 

Je pa pod ogledalom veliko bolj "vpadljiva" kot prejsnja varianta ...

 

IMG_1485-20161111-075326.jpg

 

IMG_1606-20161111-075444.jpg

 

IMG_1630-20161111-075555.jpg

 

 

Ce ima kdo zeljo po prejsnji kamerici (BlackVue DR500GW-HD) je na voljo... Sicer si ne zapomni datuma in ure ... vse ostalo pa deluje BP. Cena? Okoli 100? mislim, da je se vedno vredna .. :)


Tukaj je se na voljo vodic, kako se zamenja notranja baterija v BlackVue DR500GW-HD :)  >> 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

ni ?isto pri vseh... ene se sicer v?gejo samo mora? stisnit gumb, da za?nejo snemat.

 

 

Zanimivo... Se nisem imel nobene take... niti nisem zasledil, da bi kaksna, ki je prav temu namenjena, tako delovala... Ker mi nekako ni logicno, da bi moral sam aktivirati snemanje. Bistvo "DashCam-ov" je ravno v tem, da jo zmontiras in pozabis nanjo... pa da ti posname morebitni dogodek... Ker drugace je to potem bolj "ActionCam"... kot je recimo GoPro ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

A ma? ?e kak?en no?ni posnetek?

 

A se samodejno pri?ge, ko da? kontakt in ugasne, ko izvle?e? klju?.

 

 

Nocnih se nimam... samo proti koncu tega posnetka je voznja skozi tunel na Ljubelju ... 

 

Prizge se itak samodejno... ko dobi napajanje... To je pomoje pri vseh teh, ki so deklarirane kot "avtokamere/dashcam-i" ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

Vceraj sem nabavil Garminovo avtokamero Dash Cam 35 ... in tole spodaj je prvi primerjalni video. Se vedno imam fiksno pod oz. za vzvratnim ogledalom namesceneo BlackVue DR500GW-HD... tole Garminovo pa sem namestil levo od volana... 

 

 

Zadeva je zanimiva in bo verjetno nadomestila BlackVue s katero sicer ni nic narobe... le ure in datuma si ne shrani vec. Verjetno je fu? notranja baterija, ki skrbi za to... je pa tako, da softver ni narejen tako, da bi se ura sinhronizirala preko GPS signala ... 

 

SIcer je BlackVue se vedno boljsa oz. omogoca vec (snemanje na parkiriscu, WiFI povezava za kopiranje vsebin (ceprav je zelo pocasno) ... ima pa Garmin druge prednosti (zasloncek, na katerem se da spremljati snemanje ali pregledovati posnetke, opozarjanje na fiksne radarje in "red light" kamere ... opozarjanje pred naletom ... Pa se formfactor mi je pri BlackVue bolj vsec... Si pa moram vzeti enkrat cas, da zadevo fiksno zmontiram pod ogledalo. Nosilec je na vetrobransko steklo, podobno kot pri BlackVue, pritrjen z lepilom in tako ni prenosljiv ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Kolikor je meni znano, je znotraj evropske unije prost pretok blaga in storitev...

 

:ne vem:

 

Ve kdo kaj ve? o tem?

 

 

Naceloma ja... izjema je trosarisnko blago (cigareti, alkohol, pogonska goriva ... ) ... Vsaj tako imam v spominu, da je bilo enrkat govora... Zato sem pa tudi omenil ... 

 

Pa ze veckrat sem zasledil v kaksni oddaji na nemski TV, ko carina dela kontrole in pri kamionih preverjajo, ce imajo kaksne nelegalno pritrjene rezervoarje ... ker imajo menda lahko samo toliko goriva s seboj, kot je deklarirano v tehnicni dokumentaciji vozila ... 

 

Se nekaj na to temo >> http://in-fit.si/vstop-hrvaske-v-eu/

 

skitched-20160719-114216.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Dokler mi tast vozi nafto iz Avstrije po 85? za 100 litrov, me briga, kdo regulira ali pa ne regulira cene v Sloveniji. Sicer se zavedam, da s tem polnim Avstrijski prora?un in ne Slovenskega in da delam dobi?ek Avstijskim trgovcem in ne Slovenskim in da se zato Avstrijski prora?un dodatno polni od davka na dobi?ek, Slovenski pa ostaja tudi brez tega ampak kaj morem. Okoli 650? razlike na leto se pa na?emu hi?nemu prora?unu precej pozna. In hi?ni prora?un, za razliko od Slovenskega, MORA biti uravnote?en oz. lahko porabimo zgolj in samo toliko, kot zaslu?imo... Zato pa presneto dobro premislimo, kam in koliko...

 

Ne bi se prevec hvalil s tem... saj je tast pomoje v carinskem prekrsku pri uvozu trosarinskega blaga ... ker kolikor vem... lahko cez mejo znotraj EU pripelje samo dodatnih 10litrov goriva v kantici (poleg vsebine goriva v rezervorarju vozila)...  :ph34r: ... Ali to velja samo ce pripelje iz drzav izven EU?

 

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet/Carina/Podrocja/Potniki/Opis/POTOVANJE_V_IN_IZ_EU_dop_24_4_2015.pdf

 

skitched-20160719-092636.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

A zato ker so ?asi socializma mimo pa zdaj navija? za ?imve?je nategovanje in drag bencin?

A sem tako napisal? Se opravicujem, ce je narobe, da napisem tako kot je... Pac si ne zatiskam oci... In ne tlacim glave v pesek da bi prikril realnost... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

in ker je drugod sranje, moramo tudi mi kot teleta za njimi? :ne vem:

 

Kot, da imam ?as ?e to po?et :wacko:

 

Zal so casi socializma ze zdavnaj mimo :) ... C nimas cajta tega poceti, bos pac tankal tam, kjer bo najblzije :) ... 

 

Se bos pac navadil tako kot tisti, ki pravijo, da jih ne briga, koliko se podrazi ali poceni... itak vedno tankrajo za 20?  :jezicek:  :harhar:  :aaaaa:  :zvizga:  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

O pizda... a tolk je razlike? Nori?nica, o?itno je konc lagodja pri tankanju in bomo spet kot blesavi iskali ugodno pumpo - se pa bojim, da pri nas ne bo razlika samo med AC in lokalnimi ampak, da bo razlika glede na to kolk blizu meje si.

 

 

Itak... saj je tudi drugje tako ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

U?ivajmo ?e do oktobra, ko bodo deregulirali cene - Petrol ?e pripravlja aplikacijo Petrol GO (v stilu Pokemon GO), kjer bomo na telefonu lovili najcenej?o pumpo. Vsak dan bo ena pumpa dobila oznako "rare" ali po doma?e "navali narode" z najcenej?im gorivom.

 

 

Se mi zdi, da se okoli tega dela prevec cirkusa... Povsod drugje imajo zadeve urejene na tak nacin... smo eni izmed redkih, kjer je najvisja cena dolocena s strani vlade in imajo vsi enake cene... kot da bi bili v kartelnem dogovoru ... Nemci, Avstrijci, Italijani,... se ze nekaj casa gredo take "GO-igrice" z iskanjem najcenejse crpalke... kolikor se jo pac gredo :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

No lepo, da ?e na servisu ne vejo kaj imajo... FL ?estka prve generacije JE imela klju?avnico za sovoznikov airbag ob voznikovem predal?ku in si ga lahko s klju?em izklopil (probal) in je potem cel ?as svetila lu?ka na armaturi, da je izklju?en. Enako je pri ?estki III. generacije.

 

Evo slikca, klju?avnica je ob predal?ku in stikalih levo od volana:

attachicon.gifm6.png

 

Pri moji sedanji tam ob volanu ni kljucavnice ... 

 

mazda6-sport-combi-karavan-4_gallery960x

 

 

Po sliki iz navodil bi moralo stikalo biti v sovoznikovem predalu... samo bi moral preveriti... pomoje pri meni ni tega ... Verjetno je tudi odvisno od paketa opreme in od tega, za kateri trg je narejena  ...

 

skitched-20160714-143923.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.