Skoči na vsebino
Platišča
Napisano
pred 2 urama je gregc88 napisal:

en vpr... vidim da imate nekateri kr 19 col gor....  jaz imam trenutno letne 17 col na svojem wc....  pa razmišlam da bi šel  na 18.....   koliko je trši avto iz 17 na 18..?  oz bini....  ti čutiš vsak kamen z 19?

Moja je na 18kah super,ne vem kako je pa na 19kah ker so na letnih in jih še nisem vozil...😁😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 225/45 R18
Napisano (urejeno)

Ravno zaradi tega zadnjega kar si napisal je pomembno,da si izbereš od testiranih tisto za katero so ti karakteristike najboljše glede na tvoja pričakovanja. Vse ocene uporabnikov so v večini hvala gum kar tako,ker ima vsak svoja merila za dobro gumo!:whatever:

Bo @Deeyan povedal kako se bodo MAXXIS odrezale....:D

Jaz imam Mišelinke,ki so bole na novem avtu.:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 225/45 R18
Napisano (urejeno)
pred 48 minutami je Bini napisal:

Ne bom pametoval ampak bom napisal kot vsakemu,preberi si novejše teste letnih gum na you tubu in izberi tisto ,ki odgovarja tvojim zahtevam. :prstgor: Vse drugo je subjektivno,ker ima vsak drugačne izkušnje v različnih pogojih situaciji in z različnimi avtomobili! Tam na testih so pa ti dejavniki izključeni. Dodal bi še to,da če boš izbral med prvimi 5 do 7 ne boš veloko zgtešil. Glede na to,da si vozil boljše znamke te lahko kak rezultat na testih tudi preseneti! Jaz med temi boljšimi izberem najcenejšo.Srečno pri izbiri....

 

Poglej si test na AMZS,je ravno tvoja dimenzija na testu! Po tistem kar sem prečital bi vzel Maxxis!👍 

Na kateri avto pa gre ta dimenzija? 6ko verjetno.

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 225/45 R18
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je sportman333 napisal:

Letos pride na vrsto nakup novih letnih gum v zgornji dimenziji. Kaj kdo priporoča oz. lahko posreduje svoje izkušnje. Sam sem imel sedaj GY F1, relativno ok (na koncu mi niso bile v redu za mokro/dež), čeprav jih verjetno sedaj ne bom vzel, po testih je nova dobro ocenjena. Vozil sem tudi Kumho Ecsta, ki pa je res zelo mehka in če delaš malo več km jo zvoziš v 2 sezonah, drugače dobra guma. Nagibam se pa k Contiju ali pa kar Michelinkam....
Mnenja/izkušnje dobrodošle. Predvsem iščem dobro gumo za suho/mokro, glasnost in poraba goriva ter podobne nebuloze me ne motijo....itak imam gumo max.4 letne sezone potem se menja tako ali drugače. Vožnja normalna in za letno sezono cca.10k km, tako da ne rabim super speed in mehke gume za track steze...

 

Continental PremiumContact 6
Michelin Pilot Sport 4

 

---opcije---
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
Pirelli P Zero 
Kumho Ecsta PS91 

Ne bom pametoval ampak bom napisal kot vsakemu,preberi si novejše teste letnih gum na you tubu in izberi tisto ,ki odgovarja tvojim zahtevam. :prstgor: Vse drugo je subjektivno,ker ima vsak drugačne izkušnje v različnih pogojih situaciji in z različnimi avtomobili! Tam na testih so pa ti dejavniki izključeni. Dodal bi še to,da če boš izbral med prvimi 5 do 7 ne boš veloko zgtešil. Glede na to,da si vozil boljše znamke te lahko kak rezultat na testih tudi preseneti! Jaz med temi boljšimi izberem najcenejšo.Srečno pri izbiri....

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Boss napisal:

Seveda je škoda plačevat zavarovanje, če se nič ne zgodi. Ampak ravno to je fora, da kljub temu, da plačaš storitev upaš, da je ne boš rabil. Zavarovanja so pač ena taka smešna zadeva, ki pa na koncu lahko pomenijo a boš nesrečo stoično prenesel ali pa boš skakal iz kože.

 

Bom povedal svoje izkušnje. Jaz sem bil že dvakrat v taki izkušnji, da nisem naredil nič narobe pa sem moral začasno koristit kasko, da sem hitro saniral škodo, ki jo je povzročil drug voznik in seveda po stari pezdetski navadi ni priznal. Pol se pa zadeva vleče in če nimaš kaska si v pizdi.

 

Zakaj? Če maš kasko ti to krije zavarovalnica in to takoj, se pravi da lahko začneš s popravilom škode in maš avto hitro nazaj. Potem se pa odvetniki zavarovalnice sami pregovarjajo s povzročiteljemi in tebe ne briga več, samo ob registraciji preveriš ali je vse OK in imaš še vedno poln bonus.

 

Če pa kaska nimaš zgleda pa takole. Sam boh ne dej financirat popravila, ker potem boš moral sam s svojimi odvetniki iskat denar od povzročitelja. Enostavno moraš počakat, da zavarovalnica opravi svoje in ti potrdi popravilo. Avto pa lahko mesec ali več stoji predno ga začnejo popravljat.

 

Če pa ti je vseeno in imaš dovolj denarja, da financiraš tujo neumnost pa seveda ni ovir.

 

Drugače pa ne verjamem, da si profitirla 20.000 EUR, ker kasko pri meni je cca 500EUR in v zadnjih 25 letih, ko imam vse avte kasko zavarovane sem mogoče dal za vse to okoli 12.000 EUR. Škode v tem času (parkirišča, nalet divjadi, 1x tudi lastna krivda, ki je bila splet okoliščin) sem zavarovalnico stal okoli 7k€ do 8k€. Tako da realno sem "vrgel stran" mogoče nekje 4k€ do 5k€.

Sem že imel primere ko niso priznali in ni problemov,če imaš slike in prisotnost policije,se hitro uredi!

Govorilo se je o kaskih 600€ in še kaj zraven za glodalce itd. Pa ko nimaš polnih popustov je še nekaj zraven in 32 let in je to kar sem napisal. Je pa res,da vsak sam ve kako in kaj. Nekateri so po naravi previdni eni znamo eni so pa nerodni,za to pa so zavarovalnice. Je pa veliko mahinacij,zato pa so parking ful podražili. Zaenkrat se mi izplača...:prstgor:

Nisem mislil na tebe s tistim " nerodni" 😆. Ti ga zavaruješ zato ker so ljudje pokvarjeni in brezobrazni in ne priznajo krivde. Jeba.....

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup CX-5
Napisano
pred 11 urami je LadoK napisal:

Bom pa še drugo vprašal. 

En bližnji sosed bo v roku enega mesca prodajal cx5 letnik 2018 z 150KM - dizel, avtomatik...avto ima 55000 km. 

Kako je glede teh motorjev? So dovolj glede na težo avta? 

Pelji se z njo pa boš ugotovil kako gre in potem vidiš kako in kaj.Če je očuvana in prava cena bi jo kupil,vsaj veš ,da je od soseda in,da te ne bo nasral 😁 Seveda če potrebuješ dizla......:whatever:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Smo enkrat nekje pisali o kasku in so se eni čudili,da ga nimam :whatever: 

Ja,tudi zato ga nimam o čemer ste ravno pisali ! A ni škoda,da plačuješ 10,20,30 ali celo več let po 600 do 1000€ odvisno od avta in kaska pa koristiš morda enkrat,dvakrat, trikrat ali pa še to ne.

Rekel bo kdo,kaj pa če se kaj zgodi ? Imamo banke in obresti niso velike..... V mojem primeru sem že profitiro 20k€ ,tako,da se niti malo ne bom sekiral,če do česa pride.👍. Plačam pa zavanje z vsemi popusti pod 200€ s pketom AO+,divjad ,stekla in vse potnike za vsak slučaj.(na te stvari ne moreš vplivat) :prstgor:

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

Predlagam, da naslednje leto vsak od nas posname video odstranjevanje vinjete. Pol bomo pa zmerili čas, umetniški vtis, uporabo vulgarnih besed, stroškovno učinkovitost in stopnjo vpliva na okolje.

Naslednje leto bo zadnja možnost za kaj takega,razen kakšnih austrijskih.....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano
pred 13 minutami je Boss napisal:

Ja lol ja... zdej bom pa še podaljšek kabla raztegnil, da bom fen priklapljal. Sej vem, da si se hecal ampak res nimam nobenega namena, da bi še bolj kompliciral in tistih 10 minut, ki jih porabim 1x na leto tud ne bo konc sveta.

Pa kje si alkoholne robčke našel - to je cel šit? Vzemi kuhinjsko čistilo za steklo pa se ti ne bo nič svaljkalo nikjer. Pošpricaš glih toliko, da zmehčaš ostanke lepila potem gre pa to dol v parih sekundah. Pa na koncu še celo šipo spucaš, ker imaš že vse tam pri roki in fentaš dve muhi na en mah.

Spet nisi do konca prebral,vzemi si čas...😁 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano
pred 48 minutami je NevLado napisal:

 Ejejej pubeci, a ste že slišali za fen? Avto večino časa zunaj, pa sem s fenom grel 2-3 minute potem pa samo odsvaljkaš dol, malo si previden pri križcu na sredini. Potem ostane še tist "lepljiv krog", dvakrat obrišeš pa je. Lidl robčki za stekla. Nobenih strgal, čistil,... Vsako leto isto, pripopam na frišno opucano šipo in repeat.

Nova stara tehnika! Prvič sem to naredil in se mi je ful limal vse po šipi,čeprav sem brisal z alkoholnimi robčki.😤 Sedaj pa rajši s strgalom od steklo keramične plate ,pazljivo v enem kosu od stranim,da je 90% lima na vinjeti in še samo malo obrišem z robčkom iz Lidla.😃Res hitro,brez heca.😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano
pred 17 minutami je Boss napisal:

 

Ja če maš avto parkiran pred vrati bajte. Ne vem, ampak jaz moral pripravit strgalo, tekočino za čistit stekla in nekaj papirnih brisač. S strgalom, vinjeto dol, kar seveda ne gre v enem šusu (vsaj na mrazu zunaj ne). Potem pošpricaš s čistilom, da odmočiš ostanke lepila in si pomagaš s strgalom, da gre vse dol. Pol pa še z brisačo do čistosti. Oziroma takrat očistim celo šipo, da je ja ok in enakomerno čisto. Da vse to prinesem, naredim in pospravim je hitr 10-15 min mimo. 1x na let ni panike, je pa verjetno res, da če bi dal tedensko nalepko takoj dol, ko poteče bi verjetno lahko preskočil fazo čiščenja s čistilom.

Misliš lanska? Men ni šla lepo dol oziroma mi nikoli ne gre, ker je avto celo leto zunaj in verjetno vpliv sonca glih ne vpliva dobro na samo nalepko in jo tako grobo rečeno tudi malce zapeče na steklo.

Pa zapoješ si še ono; za vinjeto si je treba čas vzet......😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano
pred 34 minutami je Boss napisal:

Po drugi strani je pa res zajeb, če jemlješ 7-dnevne, ker drgnit dol vsakih par tednov in pucat šipo zahteva nekaj časa.

1 minuta,mogoče 2 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Kakšna informacija 5km/h hitrej v klanec? Rahel vetrič v pomoč, pa je pri neaerodinamičnem kamionu takoj 5km/h razlike. Jaz sem imel tud od Lj do Brežic porabo 3,8 na prvi Mazdi, ker sem vozil v zavetrju kamiona z 90km/h celo pot. Tega ne delam, ampak to so bili tisti časi, ko so bile gume najceneje prav tam, jaz sem pa na eni udarni jami poškodoval gumo, da je dobila bulo in nisem hotel reskirat višjo hitrost. Ampak pač tudi ne bom zdaj trdil, da Mazda porabi 3,8 litra na 100km.

Sej vem, da se norca delaš, sicer sem si pa sam kriv, kaj se sploh matram.

Mal se hecamo ja,pa brez zamere...:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 5 minutami je Boss napisal:

Velik govorjenja pa nič dokazov - je pa očitno nekaj narobe z mojimi Mazdami, da je poraba na vseh pumpah v povprečju enaka.

 

Pa da ne bom izpadel, da drugim očitam pomanjkanje dokazov, še 1x moja prva in še prejšnja Mazda 6.

 

slika.png.3d5443e4476e202f3c0927928995237e.png

 

 

slika.png.aa14bc9338b6e05f45ced919da764281.png

 

opomba, da ne bo kdo onaniral na 5,70 v tujini. Tisto je bila 3000km dolg road trip po bivši Jugi praktično sama relacija po regionalkah.

Agip ,Mol in Omw sta še vedno najboljša ne samo pred 15 leti,super👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

Goriva sploh niso več niti glavni produkt črpalkarjev, ampak vseeno udrihat na pamet kako je recimo Petrol zanič ostali so pa oh in sploh... ne vem, kaj naj rečem na to. Dokazov pa noben nima.

 

 

pa zgolj za info - lastniška struktura Petrola

 

thumbnail_si_group_petrol_400x300.jpg
WWW.PETROL.EU

Petrol je poleg največje slovenske energetske družbe tudi največji slovenski uvoznik, največje slovensko podjetje po prihodkih ter ena...

 

Da boš mirno spal,tudi jaz svojega včasih tankam bencin na Petrolu 😆 aja pa kaffe imajo boljši od OMW . Sem pa ful lojaln in sem v Bosni dvakrat tankal na Petrolu!:jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 44 minutami je Shrek napisal:

Kako je sedaj se ne poglabljam. Bila pa je razlika v gorivu. Pri porabi 5 litrov se 10% ne pozna veliko. Pri pirabi 35 litrov se pa pozna ohoho...pa 100 000 km na leto... Izračunaj si... 

Testirano pa pri isti teži, isti relaciji (700km v eno smer) isti tovor, isti avto isti voznik, ista ura, približna temperatura. 4 vožnje s petrol nafto, 4 vožnje z OMV nafto. Poleg nižje porabe je proti tauern tunelu mimo eisentrata v avstriji šel tovornjak 5km/h hitreje v klanec. 

Razlika v kvaliteti goriva JE bila... 

Saj vemo,da Boss-a ne moreš prepričat. 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je Bini napisal:

Iste izkušnje z dizlom samo ,da z osebnimi vozili. Ko smo kartično prešli na OMW nismo več točili na Petrolu. Takrat se nam je poraba znižala cc 0.5 lit/100. Prevoženo 10k mesečno x 5 avtomobilov in daš vse skupal na papir je kar nekaj razlike! Kaj bomo pa sedaj bomo še vidli kako se situacija razvije..... Če bo vse Petrol poročam,če bo kaj razlike v porabi....:prstgor:

@Boss Glej ,če bi vedel takrat,da bom moral tebi kaj dokazovati bi si takrat zabeležil in ti tudi dokazal! To je bilo kakih 15-20 let nazaj. Sedaj ti pa tega ne morem več,ker tankamo samo na OMW in nimam več primerjave. Če bomo slučajno prešli na Petrol bom napisa kakšna bol razlika kot sem že napisal! Nesmisel pa bi bil,da bi tankal pri Petrolu samo zato ker je domač prodajalec,ker kolikor vem ne črpajo nafte in samo prodajajo kot OMW,MOL itd. Zaposljujejo pa ravnotako naše ljudi. Če bi gledali tako  skoraj ne najdeš več domače trgovske verige.....

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 13 minutami je Boss napisal:

.. zato sem pa napisal, da teb ne bo treba.. pač kolegialna gesta 😉 Lohk pa probaš odgnjalca pa potem poročaš, kako je blo. Sicer ne vem kako boš preveril a res deluje... v živalski vrt te namreč ne bodo spustil z avtom.

Ja prav imaš👍

Zavarovalnica je bolj ziher..... 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 1 uro je Shrek napisal:

Boss. 

Bilo je obdobje, tam leta 05 ali 06, ko je nafta prihajala iz Avstrije. Ti iz prve roke povem. Sem bil voznik tovrnjaka takrat. Nafta bila ohoho kvalitetnejša. Spomni se zaustavitev mestmega prometa v MB zaradi slabe petrolove nafte... 

V glavnem, bilo je obdobje kvalitetne nafte na OMV. 

Iste izkušnje z dizlom samo ,da z osebnimi vozili. Ko smo kartično prešli na OMW nismo več točili na Petrolu. Takrat se nam je poraba znižala cc 0.5 lit/100. Prevoženo 10k mesečno x 5 avtomobilov in daš vse skupal na papir je kar nekaj razlike! Kaj bomo pa sedaj bomo še vidli kako se situacija razvije..... Če bo vse Petrol poročam,če bo kaj razlike v porabi....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.