Skoči na vsebino

Sem komaj nasel eno slikco svoje prve sestice :) ... kjer se vidi ta lucka ... 

 

2-20160714-142515.jpg

 

 

pri drugi generaciji je lucka vmes med stikaloma za gretje sedezev:

 

IMG_7973-20160714-142736.jpg

 

 

Sedanja pa ima poleg luck za zadnje pasove napis "PASSENGER AIRBAG" 

 

IMG_7460-20160714-142946.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

@Jest, hvala ti za tole, sedaj sem se spomnil, da ima na?a 6-ka res tisto lu?ko pod klimatsko napravo. Samo preveriti moram ?e zadeva zares deluje tako kot opisano. Javim kaj sem ugotovil.

 

Klical sem pa tudi na Mazda servis, pa so mi rekli da izklopa sovoznikovega airbaga te Mazde prve generacije sploh niso imele, da si lahko kupil otro?ki sede? original Mazdin, kateri se je "sparil" s sovoznikovim sede?ev in sam izklopil airbag.

 

No pa da vidimo ?igava teorija dr?i :rolleyes:

 

Hvala in lep pozdrav!

 

 

Saj to imam tudi jaz nekako v spominu, da sem nekje zasledil... da naj bi isofix sedez izkopil airbage (prednji in stranske zavese)... vendar pa se ne spomnim, ce je na prednjem sedezu sploh bilo isofix pritrditveno mesto :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Moznost sigurno, govorim o fizicnem.

Ha ha ta je pa bosa - ne da se vgraditi ker ni prostora za stikalo... Sva?ta. Ne re?em da se ne bi dalo ker bi elektronika bila motena ali podobno.

 

Vseeno je to da avti tega razreda tega nimajo po defaultu smesno. Pa saj je eden izmed razlogov nakupa ravno familija in varnost. Se posebej v druzinskem enoprostorcu oz polprostorcu

 

Ne vem....

 

 

Ampak saj lucko ima... torej deluje mogoce ta sistem, ki je omenjen v navodilih (senzor teze v sedezu)? Nevem... jaz nisem nikoli tega potreboval. Ko so bili otroci se majhni, ni bilo treba imeti gore opreme za to pa sedezi taki in sedezi drugacni pa jahaci in nevem kaj se vse... Pa so vsi preziveli :) ... Zakonsko predpisano ni bilo nic od tega... Imeli smo en avtosedez, ki je bil v bistvu samo stiropor preoblecen v blago... privezan pa je bil s pasom od avta. Takrat sem mora v focita se vgraditi varnostne pasove, ker jih zadaj ni imel :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Potem je odvisno od modela, prva 6ka ni imela, obe 5ki tudi ne. Mogo?e pa da je spektrova res imela

 

 

Vse sestke so imele to moznost... niso pa imele vse serisjko vgrajenega stikala ... 

 

V navodilih pise, da je odvisno od tega, ce je sovoznikov pas pripet in ce je teza manj kot 30 kg, se airbag samodejno izklopi. To naj bi signalizirala tudi lucka pod radijem ...

 

Tole je iz navodil prve sestice:

 

Dropbox-20160714-133411.jpg

 

 

Tole je iz navodil druge generacije sestice:

 

Mazda6-2009-userguide.pdf-20160714-13365

 

Mazda6-2009-userguide.pdf-20160714-13374

 

 

Tole pa je iz navodil zadnje generacije sestice:

 

b2225_Mazda6_8EJ9-EE-14D-R-SI_Edition1_O

 

Ali imam jaz to stikalo ne vem... bi moral pogledati v avtu. Potreboval nisem se nikoli :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bom mal poklical, pa videl, sam 200? jim ne dam, da mi bodo samo klju?avni?ko "briko" vmes dal, katero dobi? na ebayu za 20?. Edina problema sta tukaj, da nimam nobenga elektro na?rta, ter ?e je potrebno ra?unalni?ko avtu nastavit, da ve da ima to zadevo notri, ker verjetno gori kak?no opozorilo, ko da? na OFF?!

 

Ni samo tisto stikalo ... 

 

Tole mi je Zgajnar takrat odgovoril:

 

kit pride 166 eur + delo. Treba je odklopiti sovoznikov airbag, ga sneti fizi?no dol iz armature, ker je konektor na njemu ,,vrhunsko,, obnjen navzgor proti armaturi.

Stikalo se vgradi na voznikovi strani. ?e ima avto el. drsna vrata se tega stikala ne da vgraditi(po Mazdinih navodilih se ga ne da vgraditi v vozilo).

Vendar se vedno najde prostor za stikalo.. :)

 

To seveda velja za petko... pomoje je podobno tudi pri sestici ...

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred kratkim sem spraseval Zgajnarja v BTCju za Mazdo5 in je bil odgovor da predelava stane 166? + delo ... Nevem ali enako velja tudi za Mazdo6 ... 

 

http://www.mazdaklub.si/2012/08/sound-by-bigbang-zgajnar/

 

http://www.zgajnar.com

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

... ?e ho?e? zapret sovoznikovo okno mora? dr?ati gumb, ...

 

 

Tole glede tega je pac tako narejeno... Nikjer ne pise, da so vsa stekla avtomatska... Pri visejm razredu avta (mazda6, CX-5,...) so vse sipe z avtomatiko ... Pri konkurentih v tem razredu tudi ni vse enako kot v razredu visje ... Sicer sedaj ne vem kako je... se nedolgo nazaj so imeli recimo nizji modeli evropskih znamk v osnovnih paketih opreme celo samo sprednji stekli elektricni, zadaj pa se " na vinto" :) ... Te imajo "vzhodnjaki" ze dolgo vse "elektrificirano" :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

#Jest Ja ta gumb zaklene vsa vrata pri cx5.

 

 

Saj se itak zaklenejo same, ko grem stran od avta... Ce pa odprem samo prtljaznik, pa ostale ostanejo zaklenjene... Se mi zdi, da je ravno Sylver enrkat pisal, da bi lahko bilo tako, da bi se s tem gumbom dalo odklenit se ostala vrata :) ... 

Sem zelo vesel zate in ti privo??im, da bo? ?e naprej vesel in zadovoljen. ?koda, ker kaj takega zase ne morem tudi jaz napisat.

 

 

Mogoce bos pa prisel spet nazaj na Mazdo in bos sele potem videl, kaksen "skret" so ostali avti :) ... Za Peugeot ze vem, da je crtan s tvojega seznama. Kateri je naslednji? Fiat, Renault, VAG, Mecka,...? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

Jest - lu?i se avtomati?no ne ugasnejo, ?e jih ima? na ON in ?e vozilo ugasne?. To pomeni, da jih tako ali tako MORA? ro?no ugasnit (prestaviti iz ON na avto), ko zapusti? vozilo, sicer svetijo in praznijo akumulator. Torej tudi po izklopu vozila, lu?i svetijo ?e naprej v "nedogled".

 

Vzamemo primer, da je zunaj no? in se nekam pripeljem, kjer je temno (ni drugih zunanjih lu?i). Vozilo ugasnem in namenoma pustim lu?i na ON, ker bom 10 minut pred avtomobilom nekaj ustvarjal.

 

Sedaj mi pa podaj odgovor na moje vpra?anje: zakaj bi si sploh aktiviral funkcijo piskanja (opozarjanja), da me sistem z neprestanim piskanjem opozarja, da so lu?i pri?gane? Piskanje se nadaljuje tudi v primeru, ko se vrata zaprejo (vozilo je ugasnjeno, lu?i so na ON).

 

Saj mogo?e obstaja kak?na razlaga, zakaj bi bila ta funkcija koristna, ampak jaz v skoraj 2 letih nisem na?el prilike, da bi koristil to piskanje za pri?gane lu?i na ON, ker jih tako ali tako MORAM ro?no ugasnit, ko so na ON (torej nikoli jih ne smem pustit na ON, ko zapustim vozilo, kajti svetijo v nedogled).

 

Pri novej?ih Mazda vozilih, kjer je na voljo funkcija Coming home, se lu?i ugasnejo avtomati?no po XY sekundah tudi v primeru, ko ima? na ON in tukaj je povsem druga (logi?na) pesem.

 

 

Boss - sem o?itno preve? "?ustveno" navezan na vozilo  :lol:

 

 

Noja... pri meni ko zaprem vrata, ne piska vec, luci pa se vedno gorijo ... Ne morem pa tega nikjer nastavljati oz. mogoce se kje da... samo nisem nikoli tega rabil in mogoce samo jaz ne vem, da se to da nastavljati kaj drugace ... :) ... 

 

Ocitno samo ne razumem najbolje, kaj je sploh problem. To, da piska ali to, da je na voljo nastavitev, da to piskanje izklopis ... ali pa kaj tretjega :) .. Pac nekatere zadeve niso logicne... ampak verjetno imajo ne smisel... mogoce v povezavi s kaksnim drugacnim paketom opreme... 

 

Tako kot recimo pri karavanski sestici se sedaj ne vem cemu sluzi gumb desno poleg tipke za odpiranje prtljaznih vrat ... :) ... Ampak verjetno ima neko funkcijo :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

SpEkTr - ?ele zdaj ti odpisujem na to, ker sem malo povpra?al in demonstriral kolegom omenjeno funkcijo. Razumem, da nekdo ob ugasnjenemu vozilu potrebuje vklopljene lu?i - to mi je povsem jasno in je funkcija OK.

 

Nobenemu od kolegov pa ni bilo jasno (tako kot meni ne), zakaj bi si nekdo sploh nastavil piskajo?e opozorilo takrat, kadar namenoma pusti? vklopljene lu?i ob ugasnjenemu vozilu?!?

 

Pa saj jih namenoma pusti? vklopljene in res nih?e od njih ne vidi smisla po taki funkciji, da te piskajo?e opozarja (cing, cing, cing, cing...), da si jih ponavaljam: namenoma pustil vklopljene.

 

In ?e danes ne razumem uporabnosti te funkcije. Dokler mi nekdo ne poda dober primer, kdaj bi lahko ta funkcija pri?la prav?

 

 

Tole ne razumem najbolje, kaj si zelel napisati... 

 

Kako naj avto ve, ali si ti pustil luci namenoma prizgane ali pa nenamenoma? Ko odpres voznikova vrata, se oglasi opozorilo za prizgane luci, ce je stikalo na ON. Ali? Kar je pomoje pravilno. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

 

Saj naceloma cez sam avto in to nimam nekih omembe vrednih pripomb ... Tudi s servisom sem zaenkrat se vedno zadovoljen... In ravno to je tisto, zaradi cesar vozim Mazdo... In dosedaj tudi z ljudmi na MMSu nisem imel slabih izkusenj. Se pa kot kaze zadeve spreminjajo... zal na slabse ... Upam, da je samo "kratkotrajna motnja" ... Vsekakor pa so to zadeve, ki se ne bi smele dogajati ... 

 

Kot kaze je bila le "kratkotrajna motnja" oz. nek nesporazum... So me iz MMS-a poskusali priklicati, vendar na stevilko, ki je ze precej let ne uporabljam vec in jo imam le v kaksnih testnih telefonih ... in seveda me posledicno niso mogli priklicati. Pa se cas dopustov je... in je ekipa okrnjena. Danes so me poklicali na tapravo stevilko in smo resili nesporazum...  :prstgor:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Se povsem strinjam s tabo in res ni potrebe po temu, da bi pla?eval 500 EUR za navigacijo, katera ne prina?a rednih posodobitev, tako kot je obljubljeno.

 

?e pri Garmin napravah prejema? redne posodobitve in to lifetime. Povsem brezpla?no (oziroma je v?teto v ceno Garmin naprave, za katero od?teje? 80 EUR).

 

 

Tole z Garminom NE drzi.... oz. drzi le pri tistih, ki imajo vkljuceno Lifetime posodabljanje (oznaka LM, LT ali LMT)... Tiste za 80? tega niso imele... Sedaj kot vidim, imajo res vse LT v paketu... ampak so cene od 169? dalje :)

 

https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/cestna-navigacija/avto/garmin-drive-40lmt/prod531793.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Upam da bo LPG ostal po 49 centov na liter

 

 

Kolikor vem, LPG nima regulirane cene ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

Picajzlasto na primer:

Da zelis da ti coming home leaving home dela ko je stikalo na auto in ne da vsakic rocno preklaplas na off

Da se dolocene stvari v avtu da nastaviti preko racunalnika po zelji uporabnika

Da je navigacija in multimedijska naprava malo bolj fleksibilna ne pa da za vsak detajl treba prositi popravke (povezovanje, mape, predvajanje komadov)

Da je vsak dokupljen del tovarnisko drag ko prasica

Da ti za vsak opazen problem recejo tako pac je (pokanje, sum...)

To je ziher za picajzle, ker drugace se avto vozi kot mazda

OK... To so zadeve, ki so pac taksne kot so... in to ni drugje nic kaj dosti drugace... oz. imajo drugi pac drugacne hibe... Meni je bolj vazen odnos do strank... Tako na servisu kot tudi pri uvozniku, ce pride ze zadeva tako dalec, da se je treba obrnit na njih... Ignoranca v takih primerih ni OK... in dajanje praznih obljub tudi ne...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

Saj naceloma cez sam avto in to nimam nekih omembe vrednih pripomb ... Tudi s servisom sem zaenkrat se vedno zadovoljen... In ravno to je tisto, zaradi cesar vozim Mazdo... In dosedaj tudi z ljudmi na MMSu nisem imel slabih izkusenj. Se pa kot kaze zadeve spreminjajo... zal na slabse ... Upam, da je samo "kratkotrajna motnja" ... Vsekakor pa so to zadeve, ki se ne bi smele dogajati ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

?isto ni? ?udnega in ni? novega - ignoranca na vseh straneh.

 

Tudi MZD sistem ?e vedno nima posodobitev kljub temu, da bi jih morali izdati do konca pomladi. Nekdo je dopla?al in kupil SD kartico v vrednosti 500 EUR, ker mu je bilo obljubljeno s strani Mazde, da bo prejemal 2x letno posodobitev: 1x jeseni in 1x pomladi.

 

Ko jih na Mazda Support Europe vpra?a?, zakaj ?e ni posodobitev, ?eprav bi morale biti, ti enostavno in hladno re?ejo, da nimajo podatkov, zakaj je temu tako  :ne vem:

 

Hvala lepa za tak odnos!

 

Zadnje cajte ga precej serjejo tudi na Mazdi... skoda... Ce bo slo tako naprej bom pocasi zacel razmisljati, da mogoce pa naslednji avto ne bo vec Mazda ... 

 

Zal je ravno odnos tudi eden od tistih dejavnikov, ki je pomemben za zadovoljstvo z neko znamko ... Dobre avtomobile delajo tudi drugi... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vgrajena navigacija TomTom
Napisano

Koncno sem dobil odgovor od TomTom-a ... sicer je bilo treba ene trikrat pisat na mail  :) ... da so se me koncno usmilili... Zal pa je odgovor tak, da se mi zdi, da se delajo norca iz kupcev ...  :( ... Nic cudnega, da se ljudje raje posluzuje piratskih zadev... ker ce ze obstane na ravni razvoja od dne, ko je zadeva kupljena, ti vsaj ni zal, ker nisi vrgel denarja stran ...

 

 

 

Odgovor je sledec:

 

 

Thomas C. (UK), 08/07/2016 11.58 AM

Dear Mr Bergant,
 
The reference number for your query is xxxxxxxxx.
 
Hello, it?s Thomas here from the TomTom Customer Support Team. I am just responding to your recent email sent to our PR Team regarding the LIVE Service coverage in Slovenia.
 
In answer to your query, we do have coverage in Slovenia, however only for our latest devices as shown on our website below.
 
 
Unfortunately the built-in devices such as your Mazda NB1 will not be able to connect to these services. I will be sure to keep an eye on this and will let you know if this changes in the future.
 
If you should have any more questions or require further assistance in the mean time, please feel free to contact me again.
 
With Kind Regards
 
Thomas
 
The TomTom Customer Care Team
 
 
If you have any further questions you can update us by replying directly to this email, or you can click here to reply using our online form. Alternatively you can find your answer on our support website http://www.tomtom.com/support. You can also ask questions and find answers from other TomTom customers on the Discussions forum: http://discussions.tomtom.com/

After 3 days your incident will be automatically set to Answered. However, should you need to update us, you can still reply to the incident within 28 days.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Bencin gor, dizel dol ... >> http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/bencin-gor-dizel-dol-5.html

 

Ceni goriv se bosta spremenili. Neosvin?eno 95-oktansko gorivo se bo nekoliko podra?ilo, dizelsko gorivo pa se bo nekoliko pocenilo.

 
61706843.jpg?d41d
(Foto: Thinkstock)
 

Neosvin?eno 95-oktansko gorivo se bo podra?ilo za 0,6 centa in bo po novem zna?alo 1,223 evra za liter. 

Dizelsko gorivo pa se bo pocenilo za 0,3 centa. Za liter boste po novem od?teli 1,120 evra, so sporo?ili iz OMV Slovenija. 

Ceni zaenkrat ?e vedno dolo?a dr?ava, medtem pa se ceni kurilnega olja in 100-oktanskega bencina ?e dolo?ata na trgu. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda bt 50
Napisano

Bolj ko jo gledam, bolj mi je v?e?...

A ni malo premalo potetovirana? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

sosed je spet pomislil nate, crknila leva ?ipa....do sedaj je pa imel probleme ker je crknu plovec in je 2x brez benza ostal, mi pa gruntal ka hudi?a....

a bo? ta vikend doma?

Ta vikend se... V ponedeljek pa za dober teden zginem malo na morje... ;) V nedeljo pride ena gospa iz Crnomlja verjetno pogledat...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Na Mazdi nisem nic naredil... je bilo pa treba Mercedesa peljat k Pelku in je ugotovil, da je treba zamenjat filter goriva, ker je bi kot kaze vzrok za puscanje bencina :) ... Ko se ze ravno prodaja, je prav, da so vsaj osnovne zadeve tip top ... :)

 

IMG_0583-20160617-104834.jpg

 

... pa bil sem na "visokem polozaju" pod stropom v druzbi se ene sestice   :)

 

IMG_0572-20160617-105119.jpg

 

IMG_0570-20160617-105158.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mika me mx5ka...
Napisano

Malo si sposodim temo :)

 

Zanimam se za nakup mx-5ke, pozna kdo spodnjo?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10995286&display=Mazda%20MX-5%201.6i%20Base

 

Sem iz Dom?al, avto pa z Gorice, tako da bi mi kak?na informacija prav pri?la predno bi ?el na ogled :)

 

Aha, pa ?e moja dilema - bi se s 187cm spravil vanjo? ?e se kdo iz bli?ine LJ javi za poskusno se usest v njegovo mx-5, dam za rundo :)

 

lp

 

 

Pomoje si malo prevelik za tak avto.. sploh ce te je se mogoce kaj vec skupaj :) ... Najbolje pa je, da gres res probat... Se bo ze verjetno nasel kdo od miatarjev in se odzval vabilo na pijaco :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Ja pa pa? vozi? po omejitvi? Jaz nevem v ?em tako komplicirate. A je res vredno za teh nekaj sekund trobit, se ?opirit in bentit ?ez vse kar leze in gre?

 

In prej?nji posnetek sem komentiral glede omejitve 80km/h ?ez viadukt proti severni obvoznici. Kako lahko nekoga obto?uje? (v tem primeru policiste) da kr?ijo, ?e pa sam tudi kr?i?  in sicer omejitev? Torej jaz ukradem 10? in bemtim nad tistim, ki je ukradel 20?... Oba kr?iva, pika. Zadeve se za?nejo spreminjati na bolje pri vsakem posamezniku.

 

 

Tukaj pa se jaz ne strinjam... Policija bi morala biti za zgled drugim... ker pa njega ne more nihce kaznovati, zal pri nas lahko pocnejo, kar jih je volja ... Se ne zavedajo, da so placani iz davkoplacevalske malhe ... 

 

Take izjave, ko v naslednjem ze nekaj let starem videoposnetku so prav smesne... hkrati pa zalostne ... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2G_qWGTW_dQ

V UK se recimo policsti dobro zavedajo, na cigavi placilni listi in kaksna imajo pooblastila ... 

 

 

Res pa je, da je tale, ki je snemal tole tudi malo prevec tecen :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

evo

 

 

 

 

Mislis ta stacionarni radar na desni pri pocivaliscu? Kako pa ves, da je nastavljen na 60 km/h? Ponavadi so ti radarji v skatlah nastavljeni na normalno omejitev in ne na zmanjsano zaradi gradbisca. Na gradbiscih ponavadi postavijo tistega malega, ki je s ketno privezan za ograjo, da ga kdo ne odpelje :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.