Skoči na vsebino
Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

 

.. tako kot recimo CD obešen za ogledalom proti radarjem, magnetki za zmanjšanje porabe, nalepka "turbo" zraven nalepke "Teja&Taj on board", bacek Jon prevleke za sedeže in dolgodlake ovce pasme Romny za volan. Zraven pa še dirkalne stopalke narejene iz plastične kovine, oversized zavesice "made by czech republic", spojler v velikosti šanka za gostilniške debate in izpušno cev v velikosti kuhinjskega lonca z glasom serijskega kadilca.

Kaj si vse to preizkusil,ne me basat....😲 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pritožba čez servis A-Cosmos
Napisano
pred 7 urami je ignacij napisal:

Enkrat sem ze pisal o tem... ko mi moj nepooblasceni mehanik ni nasel napake in celo po nepotrebnem menjaldele, sem bil izredno presenecen ko je mojstr na uradnem Mazda servisu napako odkril v 10 minutah in jo zrihtal v 1h. Od takrat bolj verjamem pooblascencem kot kvazi mojstrom.

Kam voziš na servis?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pritožba čez servis A-Cosmos
Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Vsaj meni so tiste "zastonj kavice" na servisih preveč osladne, ker jih v resnici močno preplačaš. Tudi to, da ti operejo avto, me kaj dosti ne zanima. Preveč se osredotočajo na zunanji videz, všečnost, prijaznost, namesto da bi se bolj ukvarjali s pregledom vozila - v 90% opravijo le rutinsko delo, ki bi ga znal vsak od nas, ko bi to 2 krat videl (menjava olja, filtrov,...). Na kaj bolj posebnega jih moraš običajno itak večkrat sam opozorit in še vztrajati, da te vzamejo resno.

 

Navedeno Alexovo stališče se mi zdi itak popolnoma zgrešeno, ker po njem cena servisa ni odvisna od opravljene storitve ampak od ranga-cene novega vozila. Torej cena servisa pomeni statusni simbol, halooo? 🤪

Tisto je mišljeno nasplošno ne ravno za servisiranje! Jaz sem stlačil not za primerjavo.😉

Tudi jaz vozim k ugodnemu pooblaščenemu serviserju dokler je garancija,po njej pa sosedu ki ga naredi za 20€ (delo)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 12 minutami je Z M A J napisal:

Dobro nas gulijo, ko "neopazno" dvigajo cene. :(

Če bolj poredko tankaš se "kurckej" opazi,če seveda vmes ne pozabiš koliko je bila zadnjič cena!🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

C X 50 PRIHAJA !
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

To pa ne verjamem, da bo držalo. Ravno za takimi obrobami se začne nabirat svinjarija, sol in vlaga in tam se veselo kuha. Edina prednost je mogoče to, da plastika prepreči poškodbe laka ampak to se zgodi v zelo redkih primerih

Bomo videli čez 10 let....🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

C X 50 PRIHAJA !
Napisano
pred 6 urami je Aless napisal:

Ma nevem kaj imajo tak fetiš s to plastiko, vedno večje plastične obrobe 🙄🥴🤮

Več plastike fantastike manj rosta.😃😆😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 54 minutami je Alex napisal:

 

 

175 KS mazde, avtomatik, imajo po meritvah na valjih različno moč v razmaku od 168KS do deklariranih 175KS. No na "cesti" je teh konjičev realno z avt. menjalnikom le še okoli 135KS.

Če greš v čipanje, stage 1, prideš nekje do 210KS, realno imaš pa po čipanju tudi na cesti okoli 170KS.

Tudi poraba ob normalni vožnji malenkost pade. 

Seveda pa pride čipiranjem bolj do izraza na 150 konjski.

Kdaj bo skupinski maping? :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 9 urami je NevLado napisal:

Pa tudi filing večjega, bolj prostornega auta in "masivnost" naredi svoje pri občutku. Res škoda, ker vse ostalo na avtu mi je bilo pa top (razen par malenkosti, npr rikverc kamera ne zvije črt glede na obračanje volana?). Prostor, lega na cesti, udobje, preglednost,... top!

 

Meni je tudi cx30 top in bi jo kupil, če bi zdaj kupoval. Mene motijo pa samo reže za usmerjanje notranje ventilacija ker jih ne moreš usmeriti kamor bi želel! Kamera me sploh ne moti, ker vozim na ogledala in samo ko se približam oviri pri pipkanju pogledam koliko je do boom. :prstgor:

Tole za mene grdo barvo sem vozil😁

IMG_20200709_085557.jpg

IMG_20200709_104039.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 11 minutami je scania napisal:

Mazda ima enake dele v g120 in g165. Je bilo predstavljeno da bodo tudi 6cilinderske motorje gradili z enakimi deli ker s tem znizajo stroske. Osnove in glavni deli so isti. Tudi dizelske motorje sestavljajo na isti liniji kot bencinske s tem so se bolj znizali stroske, in pa naprave za privijanje imajo nastavek v nastavku tako da jih uporabljajo za obojne motorje. 

Jaz kar obcudujem te Japonce res mi je top narod, njihova kultura, red, resnost, pametno razmisljanje.

Kaj pa ustrajnik?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 54 minutami je NevLado napisal:

Evo v pon bil na servisu v BTC. Sem dobil testnega CX-30 do službe. G150 automatik awd. Prvič peljal in hja, za moje pojme ne gre to nikamor. Zdej a je kriva večja teža ali awd nevem, ampak ko mi naslednjič nekdo reče, da je CX-3 brez življenja, ga prijavim adminu, da ga blokira iz foruma. :lol::lol::lol:

Po moje je kriva teža in menjalnik. Konji so konji in mislim,da bi z ročnim šla boljše. Ko sem jaz poleti vozil Cx30 g122 tudi ni šla kot moja 3ka g 120.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 2 urama je Aless napisal:

 

M3 G120:

I. 3,70
II. 1,95
III. 1,30
IV. 1,03
V. 0,84
VI. 0,68
R. 3,72

Diferencial (FD): 3,72:1

 

M3 G165:

I. 3,36
II. 1,95
III. 1,30
IV. 1,03
V. 0,84
VI. 0,68
R. 3,38

Diferencial (FD): 4,39:1

 

M6 G145:

I. 3,70
II. 1,95
III. 1,30
IV. 1,03
V. 0,84
VI. 0,68
R. 3,72

Diferencial (FD): 3,85:1

 

M6 G165:

I. 3,36
II. 1,95
III. 1,30
IV. 1,03
V. 0,84
VI. 0,68
R. 3,38

Diferencial (FD): 4,39:1

 

M6 G194:

I. 3,55
II. 2,02
III. 1,45
IV. 1,00
V. 0,71
VI. 0,60
R. 3,89

Diferencial (FD): 4,06:1

 

M3 G120 ima enake zobnike kot M6 G145, edino FD (Final Drive) zobnik v difu ima drugačen, še bolj dooolg ;)

ČE pogledaš na prestavna razmerja ima M3 G120 najdaljša razmerja zato je še bolj len, najkrajša ima pa M6 G165 na račun FDja.

 

Sem si kar mislil od koga bom dobil zanesljive podarke kot na pladnju!👍

Zanima pa me zaradi eventuelnega mapiranja moje g120  na 165-170 KM .

Ne vem,če lahko kakšna srvar odpove zaradi večje moči in obremenitev?

Če slučajno kaj veš o tem,te prosim za odgovor.:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.