Skoči na vsebino
Zanimivi oglasi!
Napisano

Sem pogledal in nič izvedel glede menjalnikov. Vem to,da je pri G120 daljši kot pri G165,ampak mene zanima ali ima katera Mazda 6 2.0 enak menjalnik-razmerja kot M3,g120 ?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Ko smo ravno pri menjalniku,a mogoče kdo ve,če ima katera 6ka 2.0 bencinc enak menjalnik kot 3ka 2.0 G120 oziroma prestavna razmerja? Ali pa ima mogoče enako razmerje kot G 165 ?

S prvim,ki ve greva po koroni na pir!😲

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 6 urami je Aless napisal:

 

Ja eni so res pravi talenti glede vzdrževanja. 

V takem primeru kot je ta z 45kkm intervalom, bi jaz predlagal da se nato vlije najcenejše olje ustrezne gradacije in naredi kakih 200-300km lahke vožnje, in nato spet menja za kvalitetnejše s katerim bi nato naredil naslednji interval 10kkm. 

Tako bi nežno spral usedline in nečistoče ki so se nabrale v notranjosti motorja. 

Ali pa najcenejše olje z malce agresivnejšim Engine Flushom pa ene 15-20min pod prostim tekom, pa nato vlit kvalitetnejše olje za normalen interval. 

Je pa tudi res,da večino škode je že naredil in se nima kaj sekirat z izpiranjem motorja itd.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30 vs. Honda CRV
Napisano
pred 11 minutami je b mx-6 napisal:

Je novega SsangYong Korando 1.5T-GDI že kdo vozil oziroma gledal?

Videl, gledal v živo in zgleda kar vredu za to ceno, kaj več ne vem. :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano (urejeno)
pred 5 minutami je Boss napisal:

Saj smo nekateri že ravno to trdili, da liberalizacija cen sigurno ne bo prinesla nižjih cen.

Seveda bodo zrasle,ker si bodo dvignili marže na cc 14%,do sedaj so pa imeli cc10% kar je bilo manj od tujine.

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 11 urami je scania napisal:

Tukaj ostane olje v wandlerju, kar je dobro glede na kilometražo saj se vteče in potem še enkrat na 40000km ista menjava, potem bi jaz takšne menjave delal na 60000km in imaš večni mir 🙂

 

Drugače sem pa danes olje naročil za mazdo in si drug teden menjam olje v motorju. To olje je v avtu trenutno 6500km  in 6mesecev in ce cakam na eno leto do uradnega servisa bi bilo 14000km v avtu ker delam manj km zaradi korone. Torej sem se odlocil da bo to olje in naslednje olje v avtu 7000km. Če kdo rabi to olje ki ga bom ven spustil pri 7000km ga podarim 😁😁. To bo balzam za motor.

Jaz pridem po olje,da operem to sranje v službenem Citroenu!:vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

4x4 kaj kupiti?
Napisano

Pogledaš malo na YouTube vzporedne teste 4x4 in dobiš dobre informacije glede voznih sposobnosti,kvaliteta in vizualni izgled pa je potem tako pri Japoncih vrhunski. Ja no pa denar je mogoče problem,če greš malo previsoko.:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 12 urami je Shrek napisal:

So falken japonske? 

Ja je Japonska in kao bolj športne kategorije.

Ups,je že Nejc odgovoril!😃

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 14 minutami je FuManchu napisal:

Pilot sport definitivno kar se gripa tiče, ko je ogreta. Tudi toyo je bila huda. Je pa res, da so bile te dve gume na čisto različnih avtih (saab in clio rs na michelin pilot sport in gti polo na toyo). Vredenstein mi je tudi všeč. Lepo se poda podvozju od saaba. Hankook letne 225/45/17 na bmw e46 odlične.

 

Manjše dimenzije (185/55/15) letnih so mi bile uniroyal rain expert. Noro dobra v mokrem. Po suhem velika obraba. Dunlop fast response 195/45/16 so tudi bile hude. Vendar manj zaupanja po zaprtih ovinkih (avto clio RS). 

 

Zimske za v sneg BF Goodrich odlične. Sava (s3) tudi odlične za v sneg. Kormoran zimske dimenzije 175/65/14 odlične. Debica zimske zadovoljive (175/65/14). Falken sem pozabil omenit zimske.... super guma. Aeoulus zimska zelo dobra. 

 

Vedno kadar kupujem gume si vzamem kak teden časa in podrobno vse pregledam po netu itd.... Nikoli ne kupim "vrat na nos" gume. 

 

Definitivno sem se naučil, da ni najcenejša najslabša guma in najdražja toliko boljša od povprečne gume.

Odvisno od stila vožnje in avta.

 

Toliko:D

Kupuješ na isti način kot jaz in sem vedno zadovoljen z gumo,ki jo kupim. Trenutno pa imam Falken in sem zelo zadovoljen le,da še po večjem snegu nisem vozil tako,da ne vem kako bo vlekla.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

4x4 kaj kupiti?
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je DonFelipe napisal:

Hvala za obrazložitev in čestitke ker si imel legendarno AR 33. Je bila karavan s 4x4 pogonom?

Problem je bila ker jo je rja požrla, kajne?

Kaj pa Fiat/Dodge Freemont?

 

 

Imel sem model pred A.R 145-146 in je bil brez pikice rje do 6 let starosti. Bila je pa črna in glancana non stop,črnega avta nikoli več.:nevem:

Screenshot_20210111-193957~2.png

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Zato pa, če hočeš res dobro zimsko gumo, ki je odlična na mokrem in tudi suhem, je to Dunlop. Meni je držala do konca, ni popustila po letu ali dveh. Sedanje Wredstein so odlične na snegu in po suhem, po mokrem pa mi rade malo bočno splavajo v krožiščih. Naslednje zimske bodo obvezno zopet Dunlop. Ne vem, kaj sploh eksperimentiram, ko najdem dobro gumo. 🤔

Ne benti saj kmalu dobiš Michelinke.😂😂😂

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Jaz sem imel Vredenstein zimske. Bil kar zadovoljen z njimi. Imam tudi letne nove in zaenkrat zelo zadovoljen z njimi. 

Michelin pilot sport sem skuril v dveh sezonah. Toyo so mi bile vrhunske in ravno tako Uniroyal. 

Načeloma rad eksperimentiram z gumami. Redko sem imel dve enaki zaporedoma. 

 

Imel sem praktično vsega gor. Fulda, sava, kormoran, debica, matador, aeolus, dunlop, michelin, vredenstein, bf goodrich, hankook, toyo, yokohama, sumitomo, itd... ni da ni uglavnem:bravo:

In katera je najboljša od teh,po tvoje?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 3 urami je gregc88 napisal:

bos sej sm napisu... sam poznam tud tipa k je v vw nalil bencin namest dizla... pa bral sem da če pozabiš ročno potegnt avto spizdi v morje ... se dogaja marskej ..

sam pa ne rabim probat to z brisalci :D ko mede dam brisalca v pokončni položaj zato da jih moker sneg ne obremenjuje...., ko pridem do avta potegnem 3x z roko mal  na grobo da sneg dol pahnem (10sekun dela)... gres v avto in pičiš domu na topel kavč... 

nism pa nikol reku da ni mozno zjebat, ce si blond si pač blond... pa plačaj novo šipo boš za drugic vedu ( razn ce mas sluzbenega in se ti jebe k drug placa :D )

 

 

 

Ali pa zavarovana stekla.:D

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

4x4 kaj kupiti?
Napisano
pred 8 minutami je DonFelipe napisal:

Zanimajo me prednost v primerjevi z klasičnimi motorji.

AlfaRomeo koristi še vedno boxer motorje.

 

A.R.jih ne koristi več ,razen stare kripe do leta nekje 1995. Mogoče ima Stelvio od Ferarija motor,to ne vem. Kolikor vem ga ima še samo Porsche poleg Subaruja . Prednosti danes so zelo male in to je v glavnem nizko težišče in s tem boljša lega na cesti in mirnost motorja. Včasih pa je bil še dober špotni zvok,večji navor,lažji zagon. Mogoče še kaj pa se ne spomnem,zato je večina šla na  obstoječe motorje. Tudi sam sem imel Alfo 33 z boxser motorjem in je šla kot sneta sekira in tudi nisem imel nobenih problemov .👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

4x4 kaj kupiti?
Napisano
Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Aja?
Zakaj pa ne bi povedal še o prednostih?

Zato,ker je bilo vprašanje verjetno mišljeno o težavah boxer mototjev v Subaruju .Kaj te zanima ne vem? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

4x4 kaj kupiti?
Napisano
pred 13 urami je FuManchu napisal:

Za bencinarje me zanima bolj.

Ne vem točno za Subaru boxer motor ampak nasploh imajo ti motorji problem z večjo obrabo spodnjega dela cilindra in posledično večjo porabo olja. Zato je vedno manj teh motorjev na tržišču. Imajo pa tudi svoje prednosti,ampak ne bom o tem.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

Seveda zasmradi, če pa žge DPF filter do 800 stopinj. Vse kar v in na ohišju filtra se začne žgat in zato imaa vonj. Najhujš je bilo takrat, ko je avto še nov in se žge tudi konzervans, kjer ga niso uspeli očistiti.

 

Jaz ima občutek, da je takrat celo malo bolj odziven oziroma, kot da bi imel dodatne konje.

Bolj mi gre po čiščenju filtra,se kar pozna.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano
pred 37 minutami je Nejc1986 napisal:

Tudi jaz na službenih avtih občutim slabšo odzivnost (malo z zamikom)+cager za temperaturo zna malo več pokazati+zna malo po zazganem smrdeti. Takrat ga ne smeš ugasniti.

Ja,ko počakam v križišču mi tudi rahlo zasmrdi v notranjost a ni hudega.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30 vs. Honda CRV
Napisano
pred 30 minutami je Nejc1986 napisal:

Jp,pa actyon (sploh pickup), kyron, rexton.... No,saj tudi precej nov Tivoli ni neka lepota... Ubistvu je tale korando prvi ki je kolikor toliko...

Ko si me ravno spomnil na Tivoli,lahko povem,da ga imajo policaji na Korziki ali Sardiniji.😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Imaš več indicev, da se je začela izvajati regeneracija.

Samo malo je potrebno prisluhniti avtu in opazovati. 

Prvo, kar takoj slišiš, ko se začne regeneracija je bolj globok zvok iz avspuha. Ko recimo spustiš gas, boš slišal iz avspuha  kot neko bobnenje. Poraba ti trenutno občutno naraste, ko čisto spustiš gas, poraba ne pade na 0 ampak nekje na 0,4. 

Ko menjaš prestavo v višjo, avto ne potegne takoj ampak se malo "vsede", ne, "skoči", ampak potegne z zamikom. Na ekranu greš na maintenance---fuel economy monitor-- in tam vidiš, da ti regeneracija dela, ko je

 i-loop-- not ready! Ko se regeneracija, po kakih 15-20 km konča, ti napišeI -loop ready! Ko konča z  regenecijo, si jaz nastavim kilometre na B števcu  na 0 in po približno 200-250 km se le-ta ponovi.Ta je seveda odvisna od načina vožnje, pri vožnji po avtocesti, se pri meni reg. dela na pribl. 250 km. Pri bolj mestni vožnji pa na vsakih 200 km. 

Meni na Citroenu dela podobno,dobi globok zvok in obrati so bolj leni,to občutim kakih 10 km.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30 vs. Honda CRV
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je DonFelipe napisal:

Vse je stvar navade in okusa.

Za-me je zadeva že prezakomplicirana.

Kaj pa praviš na 

1055797.jpg
WWW.AVTO.NET

Ssangyong Korando 4x4 1.5 T-GDI Exclusive AVTOMATIK, letnik:2021,23290 EUR :: www.Avto.net ::

?

 

Za tak denar ne dobiš boljšega avta . Je pa res,da nima prave značke in ga bodo na trgu najprej dobro preizkusili pa bo mogoče kot Kia in Hyundai šel dobro v prodajo.

Je pa prednji del na hitro kot kak vw .👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 1 uro je Deeyan napisal:

Glede teže sm se js na alfi še bolj čudu... 1700kg

Ko sem sam imel 156tko 1,6 je imela komaj 1230kg in bila najlažja v razredu tisti čas zaradi zelo veliko sestavnih delov podvozja iz aluminija! Za njo sem imel pa 3ko 1.6, razred manjšo in je imela približno isto kg! Sedanja 3ka pa ima 1280kg kar se mi ne zdi malo glede na velikost in 2.0 motor.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Terenec
Napisano (urejeno)
dne 8. 11. 2020 ob 10:31 je Z M A J napisal:

Za tole mega-familijo po kmalu niti avtobus ne bo več zadost, kaj šele najti terenca zanje, hehe

 

e56f2f49d2b47d591eef_62481313.jpg?v=19af
WWW.24UR.COM

Zakonca iz zvezne države Michigan sta se skoraj tri desetletja po rojstvu prvega otroka končno razveselila deklice Maggie Jayne. Poleg staršev se je deklice razveselilo tudi njenih 14 bratov.

 

Za Albance nič posebnega 10-15 otrok imajo vsi.:party0035:

Njih avto ne skrbi.....:)

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30 vs. Honda CRV
Napisano
pred 6 minutami je sportman333 napisal:

ja HR-V ni to to :).....ostali pa tudi težko pridejo v ožji izbor v primerjavi z mazdo (ker ne izbiram sam...haha :))

Vsaj pri meni je prvo,da ti potegne ,pritegne na prvo,šele potem so kompromisi,denar itd.:zoom-zoom:

Si mogoče pogledal kaj takega?:D

IMG_20190626_112356.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.