Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
dne 2. 12. 2020 ob 21:14 je Gregster napisal:

A to bo za zimske? Letne imaš tudi 18ke?

Ne,to so za letne gume in danes pravkar zmontirane. Na onih original 18tkah ,ki so bile z avtom bom imel kar zimske gor. Dolgo sem iskal,da sem našel 18tke original za pametno ceno. Za 16tke nimam srca,da jih dam na avto,ker nikakor ne zgledajo! Ko jih bom spomladi dal na avto  jih slikam.:party0035:

IMG_20201205_103405.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano
pred 19 minutami je toto89 napisal:

Koliko pa bi naj zdržale ploščice? Na moji trojki sem jih meljal po 46 000km. Najbrž je obraba zelo odvisna od relacije po kateri se avto večinoma vozi..

Seveda in od načina vožnje pa od materiala v ploščicah.:whatever:.   Jaz še nisem menjal tako,da ne vem kdaj bo to,bom pa javil. Ponavadi sem jih pri drugih avtih nekje pri 60k km-90k km.

Trenutno na službenem imam 90k km in bodo prvič menjaje . Imam pa dosti AC.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 6 minutami je Aless napisal:

@Scr3am jaz sem jih na roke pobrusil in s pištolo prebarval v bmw grafitno barvo. Je najceneje. 

So pa te felge od 1.gen GG, so pa meni osebno so všečne. 

Screenshot_20201203_080006.jpg

Ravno take 17"sem imel na 3ki pred 12imi leti in so mi bile res lepe za takrat in za tisti čas. Pa še danes niso kar neki.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 7 minutami je Nejc1986 napisal:

Pri robotiziranem je tako,da če na mestu spustiš zavoro, se bo začel prosto premikati (kot da bi imel v leru ali pa stisnjeno sklopko), pri avtomatiku pa se seveda začne premikati naprej. Je tako,ce se ne motim,ne?

Ja tako je,če imaš izklopljen i stop. Drugače pa ti ugasne,ko počakaš in stojiš na zavori Ko pa stopiš na plin ti vžge in pičiš dalje.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Gregster napisal:

A to bo za zimske? Letne imaš tudi 18ke?

Te sem kupil in bom dal verjetno gor letne gume ,ker na  onih 18", ki so bile kupljene z avtom imam sedaj zimske gume. Mislim,da ne bo neke razlike,da bi me motilo saj so mi osebno OK.:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 3 urami je scania napisal:

Ne, robotiziran menjalnik je ko imaš samo opcijo + in - , tako da ko ti pritisneš + oziroma - on prestavi prej pa ne. Primer robotiziranega menjalnika je v smartu fortwo. Ta je pa enak kot ročni ročico enako prestavljaš med prestavami, samo da nimaš pedala sklopke.

Se bom malo vključil,na firmi imamo c4 Picasso in ima kao robotiziran menjalnik-izjava prodajalca in tudi v reklami par let nazaj! Bom poenostavil,nima pedala kuplunge ampak prestavlja robot oziroma to je neke vrste hidravlični bat ki je voden preko računalnika in prestavi ko je to potrebno glede na hitrost avtomobila tako kot avtomatski menjalnik. Ima pa enako ročko kot avto z avt.menjalnikom in možnost pretikanje ob volanu +in-  tako ,da ga lahko tudi ročno predstavljaš. Sam menjalnik je pa isti kot ročni,oziroma to je ročni menjalnik! Jaz ga ne vozim rad,ker šalta kot nekdo v avtošoli. Pa včasih pri prehitevanju ne ve kaj bi....... Po domače povedano,jajca od menjalnika in samo za AC je primeren.:wacko:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano (urejeno)
pred 9 urami je scania napisal:

Saj ne da bi bil VAG slab ali katerakoli znamka, vsaka znamka ima šibke točke. Vendar odkrito povedano jaz ko kupujem vozilo preučim tehniko kaj lahko gre narobe, kakšne težave se pojavljajo, kakšno je vzdrževanje itd. to imam v genih, zato zna trajat izbira avta pri meni tudi do enega leta. Je pa logično manj je kompliciranja, manj je sestavnih delov raznih senzorjev in podobnega v tehnologiji manj je možnosti za okvaro. Mislim da vsi težimo k temu da imamo z avtomobilom čim manj nevšečnosti. Azijska vozila me pa pritegnejo ker se velikokrat pojavi da to evropsko zakomplicirano tehnologijo poenostavijo in jo približajo delovanju po metodi trotl ziher.

Včasih je bilo ravno obratno,Japonci [Honda] so v 90‘tih v motor nametali sve i svašta,danes je pa ravno obratno. Zato imam Mazdo brez turba....:bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 25 minutami je Scr3am napisal:

To je vse res boss, ampak taksna vprasanja si postavis, ko imas problem z rjo na dolocenem mestu. takrat se vprasas, zakaj tam rja seka ven in ali so kaj predhodno popravljali. Ko ti pa rja seka ven na vseh moznih koncih potem se pa vprasas, kaj za vraga so teli japoncki delali. Mislim, da rja seka po blatnikih, pragovih, zadnjih obrobah, prtljaznih vratih itn. Potem moras biti pa res naiven, da mislis, da je prejsni lastnik imel prste vmes. In ja vem kaj bos rekel, da ti pa alex pa nikoli nista imela probleme z rjo itn, ampak dejstvo je da statistika glede mazd kaze drugace in da so ("bili") starejsi modeli sploh izpodvrzeni rjavenju. Ne samo mazda, ampak vsi japonci. Vem, da tudi ostale znamke rjavijo, ampak toliko problemov kot so imela japonska vozila jih ostali niso imeli. To ve vsak mehanik in prav tako licar.

Po tem tvojem članku sedaj čakam na rjo in upam,da jo bo čim manj.....:D

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano
pred 43 minutami je gregc88 napisal:

nove peci ki precej stanejo so odlicne, da so se dobra suha drva... ni prakticno nic zakajeno...

moj sosed pa vse skur  v stari peči, plastiko, stare škornje...ma kar je sam da se upali, tolk špara, škoda u smeti fuknt... pol morš skoz vsak dan  gledat kdaj zračiš bajto k če prsmrdi to notr ..ajej , obup

Pri nas je isto samo,da je še več takih sosedov..... Mogoče bo tudi za to kriv JJ.:o

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 38 minutami je gregc88 napisal:

js nism reku da golf 5 ne more bit rjav ... pokaz kje sm to napisu.... še napisu sm da so to stare gare in ni ni čudn da butne kje rja vn, mazde so take že nove da barva stran leti.... zmotil me je le to da se vedno posmehujete vw bmw itd... kok so u pizdi...skoz, ne samo rja... sj vem na katerem forumu smo, in vem da je zato tako...pa vseeno ni fer da nabijate neki kar ni res ... in potem povem kar je res...

kolikor je mazd 3 in golfov 5 v slo....vemo kerih je 100x vec... je se vedno vec gnilih mazd,zihr....

spoh pa ni problem sama rja na obrobi kjer  kamni nardijo svoje, mazda je gnila po celem podvozju kot noc in dan...

fotr ma opla  skor novo moko...isto k se ulezes spodi ...in pol pod moj 6 leta star golf je velik lepsi, ma ko nov...

ni treba verjet bmk, sam ti povem da niso nemci tok slabi kar se tega tice... za mazdo pa vemo kok so problemi z barvo in rjo od nekdaj ...

fan pa nism, imeu bi mercedesa ,bmw ,audi, volvo  tud kako mazdo z garancijo ... sam problem je k za 15-18 jurjov kokr bi js dau ne dobis nic .. ja nic...al polno km in stari, al pa brez opreme in mlincki pod haubo.... mazda se pa dobi, kaka cx3 bi bla mogoc zanimiva (obvezno benz k dizla ne znajo narest)... sam ni nobenga pametnga servisa , to pa pr men velik steje in me odvre od nakupa , za vw jih mam kokr čm.... japancov se vsi izogibajo... ta vš pelko se tud na telefon nima cajta javt ne da bi se kj naredu, v btc sm pa pelu enkt lih to gnilo 3ko... so pa rekl da ne bojo dal na tester da se ne splaca, zihr je turbina... omg,vedezevalci al kaj da kr vejo...  leni , oz odnos bmk ... 

tko da ko sm kupoval sm gledu kaj dobim za svoj denar da bo opremljen, max 3leta star, dober motor ...nobenega preseravanja ubistvu... in sm kup kar sm, zaenkt bp 3leta ,samo olje menam... 

nism pa noben fan, naslednji bo loh tud mazda, nikol ne veš, no al pa tiguan 🤭

 

Daj menjaj še filter ne sam ole. Se za rjo sloh ne zmenm, kolk jo mam jz nebo rjasta. Loh čz 5 let pridš naokol.:aaaaa:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Deeyan napisal:

Je še kdo od vas mel težavo, da se je ob hladnejših dnevih multimedija parkrat med vožnjo (ni nujnio med vožnjo, tudi če stojiš na mestu) parkrat resetirala sama od sebe dokler se ni v kabini mal bolj segrelo?

Nikoli,verjetno zato ker je na 10-15 stopinjah,če pa je gdaj bil zunaj na mrzlem pa tudi ne.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano
pred 45 minutami je Aless napisal:

ne kliči vraga, si bodo še kake filtre za dimnike spomnili🙄

Ne skrbet, jih že imajo na novih pečeh. :bravo:

Ps;samo do nas še niso prišle... 🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 7 urami je Alex napisal:

Tudi jaz sem videl več VAG ov in celo audijev rjastih. Moram pa priznati, da ima tudi Peugeot kar dobro pločevino in vsaj stari niso nič rjaveli. Prvaki so pa Alfe, kar se tiče rjavenja. 

Sem imel Alfo 156 s 140k km in staro 9 let a ni imela niti pikice rje. Je pa bila garažirana, mogoče zato nimam noben avto rjast. Vsaj tista pva leta 7-10 let nimam opravka z rjo.. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano
pred 12 urami je Medved123 napisal:

Pozna morda kdo tole Mazdo3? Koliko bi se dalo še spustiti ceno? Zanima me tudi, kakšne imate izkušnje z pregledom vozila na pooblaščenem servisu pred nakupom, jih je smiselno izvesti? Vsi odgovori in komentarji dobrodošli, prvič kupujem rabljen avto.

 

1049259.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda3 Sport G120 Challenge, letnik:2017,12900 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Če ti tole kaj pomaga,cena novega je bila cc17000€. Mislim,da ti bojo na servisu pomagali in pogledali če držijo navedbe km.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 13 urami je Boss napisal:

A zdej si pa užaljen... pa sej sem ti samo prepisal kaj na flaški piše. :hudicek:

 

Sem šel še enkrat prebrat ampak tale bo vseen za bencinarje. Za dizle mamo drugačno, ki zdrži za več kilometrov saj je manjša poraba.

Ma kaka zamera neki,samo nazaj sem malo pičil,saj me poznaš...... Glej teh 6€ dam,če pomaga spucat šobe al ne. Ne vem pa zakaj jih nebi? Tole že uporabljam 20 let in avti predejo kot muce.....:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 8 urami je scania napisal:

Ma to je relativno, če tako vzdržujemo kot smo se pogovarjali v drugi temi po moje ni bojazni. Kje je pa BMW z N47 motorjem, vsakemu 5temu je verigo odtrgalo na začetku. Za mazde pa tako ali tako vemo gorivo v olju, oljna črpalka (veriga oljne črpalke), pa še to v je bilo v Sloveniji primerov da na prste prešteješ. Tudi tukaj na forumu smo ugotovili da so napakam podvržena vozila ki se vzdržujejo na 20000km+ in še takrat najraje nebi. Po moje to ni relavantno, ker potem bi mazda6 tudi morala bit omenjena saj ima iste motorje in isto tehnologijo. Se mi zdi da ti novinarji počasi več nimajo kaj pisat in nekaj nabijajo v prazno, naj se usmerijo v strokovne članke z opisom tehnologije neeee to pa ne kr niso sposobni.

1000%se strinjam. To so samo neka natolcevanja in mogoče plačani od konkurence,da se malo premešajo karte sedaj v krizi ,ko gre vsem bolj slabo.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.