Skoči na vsebino

Ne, nisem kupil avta samo zaradi TMC :) pol bi si raje Garmina omislil in ga nalimal na prej?nje ali ?e predprej?nje vozilo.

 

Saj verjamem, da ta TMC spet ni 100% zanesljiv.... oziroma iz tvojega napisanega niti 1% zanesljiv :) ampak saj ve? - vsakega dodatka, katerega bi lahko koristil vsak dan, smo veseli. Osebno sem kar precej na poti in me vsaka taka funkcionalnost zanima. ?e pa ne dela pravilno pa sploh  :P

 

Bomo videli kako bo v praksi.

 

Glede na to, da bo tokrat DARS oddajal TMC predvidevam in upam, da bodo podatki bolj a?urni kot tisti, ki ga oddaja Traffic Nav za Slovenijo  :macek2:

 

Na telefon si namestis aplikacijo Radar Alarm ... in dobis vsa obvestila, ki jih slisis po radiju... sicer najvec za radarje, so pa vmes tudi razni zastoji in prometne nesrece... pac kar folk poklice in sporoci na radio ...   :) ... Dobis jih pa tako, da ti prekine predvajanje glasbe in sporoci... podobno kot prometna obvestila, ce imas vkljuceno TP na radijskem sprejemniku... oz. izgleda podobno kot ce bi nekdo klical in se predvaja preko zvocnikov ... Aplikacije ni treba imeti zagnane... Ko imas enkrat namesceno (in seveda nastavljeno tako, da deluje v ozadju) te obvesti  o dogodkih na cesti... Je pa priporocljivo, da imas telefon v avtu na polnilcu, ker seveda zre baterijo... zaznava pa sam gibanje in lokacijske storitve delujejo le takrat, ko zazna, da se vozis (verjetno ko se gibljes hitreje od neke dolocene hitrosti ... ). 

 

IMG_8575-20160201-082713.jpg IMG_8576-20160201-082759.jpg

 

 

 

Prenesi Radar Alarm

- za iOS (iPhone): http://tinyurl.com/o89ej5q

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jest - ima da dela ta TMC sicer vrzem ven ta MZD in bom srecen :)

Pri diplomski bi se se veliko bolj potrudil :P

Si kupil Mazdo samo zaradi TMCja, ki bo mogoce (napisal sem mogoce, ker ti roki oz. obljube se ponavadi zavlecejo za kaksno leto ali dve in ne verjamem vec dokler ni tako dalec) delovalo nekoc...?

 

Sem pred leti probal to na Garminu. Velikokrat se je zgodilo, da ceorav smo stali v koloni, navigacija ni javila nobene motnje... Ali pa obratno... Da je javljajo zastoj, ceprav je bil promet cisto normalen... Ce pa se zgodi kaj takega, kot v soboto na primorki je pa itak v 10 minutah zabasano vse naokoli... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ce bo temu res tako - potem je ta navigacija dobesedno "polizdelek" :(

 

 

V bistvu ni "polizdelek"... Saj navigiranje deluje tudi brez TMC. In ob nakupu ti verjetno nihce ni rekel, da TMC deluje z vgrajeno navigacijo ... 

 

Ce pa isces funkcionalnosti, ki jo drugi imajo, potem pa bo verjetno vedno "polizdelek", ker nikoli ne bodo vse resitve ponujale vse moznosti ...  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ideje za registrsko tablico
Napisano

A obstaja kak?na mo?nost, da podari? ali proda? osebno registrsko tablico?

 

 

Tukaj >> http://www.upravneenote.gov.si/fileadmin/pageuploads/ue-celje/pdf/Clanki-Odgovori_na_vprasanja_promet_03102007.pdf pise, da te tablice niso prenosljive... 

 

skitched-20160129-085349.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

To ima? kamero iz eBay al Original?

Nekaj sem gledal na forumu enim prek kamere ne ka?e ?rt zelenih, rumenih kot pri tebi na sliki ampak ka?e samo sliko

 

 

Slika je iz tiste teme od Zgajnarja, ki sem jo linkal ... In ta je menda neoriginalna ... klikni na tisti link... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Pozdravljeni, na mazdi 3 imam ?e original park senzorje, naro?il pa bi si ?e prek ebay kamero.

nekaj od vas si je ?e montiralo.

ali se vidijo ?rte na ekranu katere so ti v pomo? za vzvratno vo?njo? in kaj se zgodi z senzorji? ali samo piskajo ali je tudi grafi?ni prikaz?

 

Tukaj je bilo nekaj govora o tem >> http://www.mazda-si.net/topic/11940-mazda-3-2014-kamera/?p=322518

 

Pise, da se pri vgrajenih senzorjih vidi tudi graficni prikaz ...

 

post-2278-0-81247600-1403268310_thumb.jp

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

 

18. avtomati?no odpiranje in zapiranje stekel deluje samo na voznikovi strani, na ostalih 3 pa mora? dr?ati, dokler se ne zaprejo v celoti....glupost!!!! res glupost? ?e VW golf ima to v najbolj osnovni opremi, to je tudi mene ?okiral! :blink: :vskalo:

  

 

Golf v najbolj osnovni opremi (Trendline) ima kot kaze samo spredaj elektricni pomik stekel  :ne vem: ... 

 

Dropbox-20160128-072224.jpg

 

sele od Comfotline dalje ima tudi elektricni pomik zadnjih stekel ...  :jupiii:

 

golf_januar.pdf-20160128-072305.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde6 III (GJ oz. Skyactive)
Napisano

Kmalu bo eno leto odkar sem lastnik mazde6 lll, karavan, CD150. Prva registracija december 2014. Kot prvo naj povem, da sem nad avtomobilom navdu?en, deluje brezhibno, poraba precej ni?ja, kot pri prej?njem Meganu, edini ve?ji minus je predvajalnik USB. Vedno za?ne predvajat od za?etka.

Imam pa eno vpra?anje, ker je avto star eno leto, ga moram peljat na prvi servis in me zanima katerega serviserja mi priporo?ate.

Hvala za pomo?.

Lp

Tukaj je ena dolga tema o tem >> http://www.mazda-si.net/topic/10873-mazda-6-iii-usb-problem/

 

Menja se MP3 modul... Oglasi se na servisu in jim povej, kaj ne dela...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

Nekje se spomnim oz. mi je ostalo v spominu, da si pisal, da zaenkrat se ne bos zahteval menjave ... 

To mi je jasno, da M.M. ne more kar odobrit... ampak ce se zadeva ponavlja in ni nic zrihtano... bi pac moral vztrajati na tem, da se nekaj koncno uredi... pac je treba ocitno malo tudi "teziti"... saj to je pri vseh pomoje podobno... Kar tako ne menjajo vsega... sploh ko je v garanciji... Ko pa je enkrat garancija mimo, pa ni problema ... seveda na strsoke lastnika :) ... 

 

In se enkrat... upam, da nisi narobe razumel... nic nimam proti tebi... pac poskusam pomagati, kolikor je mozno... ce ne drugace z nasveti ali pa s svojim razmisljanjem glede dane situacije :) ... napisem pac to, kar bi jaz naredil v takem primeru... Vem... je tezko teziti... ampak sem ze sam prisel do spoznanja, da ocitno drugace vcasih ne gre ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

V avtobusih in tovornjakih so originalno vgrajene navigacije, pa dvomim, da jih kdo uporablja...(jaz jih ne, imam svojo na telefonu, ?e jo rabim)... So pla?ljive, treba jih nalagat in obnavljat samo pri poobla??encih...so neto?ne...

 

Kje so stari trotlziher avti, ki so nudili stvari, ki so bile potrebne za vo?njo...

 

Brezvezni dodatki so za moje pojme...

 

elektri?na ro?na zavora...sprednje led lu?i, ?e zadnje zraven ne gorijo... Ma, ne da se mi na?tevat...

Stara klasika...Yugo in stoenka, pejek in fi?o...TO JE KLASIKA...

 

 

Jest imam na telefonu namescene ene tri ali stiri razlicne navigacije... pa v avtu, ce rabim, ponavadi uporabim tisto vgrajeno... ker je se najbolj integrirana... in najmanj moti med samo voznjo... Imam pa to sreco, da je vgrajena TomTom-ova navigacija, ki je OK in jo lahko uporabnik sam  posodablja... Poleg tega bere pozicijo ne samo preko GPS... ampak ocitno tudi glede na pozicijo volana in hitrost vozila ... tako da tudi v predorih prikazuje pravo hitrost in ce je slucajno kaksen odcep v predoru ali takoj za predorom ali v taksnih okoljih, kjer je motem sprejem signala s satelitov, to tudi zna tocno napovedati... 

 

Za tiste, ki ne marajo teh "novodobnih" pripomockov so pac se vedno na voljo modeli, ki so bolj oskubljeni... Nekaterim je pa vsec to, da so taki pripomocki na voljo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Ja, sem ravnokar popravil v profilu. Saj ve?, nov avto, nova vpra?anja. Telefon je pa LG Nexus 5.

Priznam, telefonije pa ?e nisem sprobal, ker ne maram, da tudi sopotniki poslu?ajo nakladanja tistih, ki me kli?ejo, ;-)

 

Saj telefoniranje poteka po drugem BT profilu kot predvajanje glasbe... tako da lahko da telefoniranje deluje... predvajanje glasbe pa ne ... 

 

Za telefoniranje se ponavadi uproabi handsfree (HFP) ali headset (HSP) profil... predvajanje glasbe pa gre preko A2DP (Advanced Audio Distribution) profila ... prikaz na zaslonu ali upravljanje preko tipk na volanu lahko poteka spet preko tretjega profila ...

 

Tukaj je spisek vec ali manj vseh moznih BT profilov >> https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bluetooth_profiles ... spet pa je odvisno tudi od samo BT specifikacije (BT 1.x, BT 2.x ... ) >> https://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth ... Trenutno smo pri BT 4.2 :P 

 

Tvoj mobilnik sicer podpira vse te profile, ki naj bi se potrebovali za vse te funkcije, ki jih MZD Connect nudi ... >> https://support.google.com/nexus/answer/6048862?hl=en

 

Dropbox-20160126-071703.jpg

 

Tudi na Mazdini strani je navedeno, da naj bi te zadeve s tvojim modelom delovale (vse razen slike profila pri imeniku in izbiro lastnih zvonjenj) >> http://tinyurl.com/zo5aag2 

 

Preveri, ce se ne skriva kje kaksna nastavitev, zaradi katere ti predvajanje glasbe ne deluje ... To preveri na obeh straneh... tako v samem MZD Connect, kot tudi na telefonu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Evo, ?e nekaj. Hahaha! Ko je avto nov, se vsak dan poka?e nekaj, kar ne zna? in leti? po pomo? na forum.

Sem v?eraj zvezal telefon prek BT in parjenje je ?lo lepo skozi, ko pa sem probal poslu?at muziko s telefona, pa nisem dobil nobenega glasu iz zvo?nikov v avtu. Vse se je zvezalo, najde komade, sicer samo tiste, ki jih imam v zgornjem direktoriju, premikanja po direktorijih telefona ne najdem, jih predvaja, ampak glas prihaja samo s telefona, na displayu, je ime komada, ?as od?teva z MZD lahko upravljam telefon, zvoka na zvo?nikih v avtu pa ni.

 

 

Marsikdaj je to odvisno precej tudi od samega telefona ... 

 

P.S.: Verjetno je govora o novi trojki, glede na naslov teme... V profilu imas se vpisano sestico prejsnje generacije :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vse nove Mazde - minusi
Napisano

Taki ljudje so zame primitivci in nic drugega. Ne vidijo vec kot 1 meter pred sabo. Se ne ukvarjam z njimi.

Tudi, ce bi jim v zivo s prstom pokazal, da nekaj ne dela, bi trdili, da ni res...

Nekateri so pac prevec fanatiki in si ne pustijo dopovedat marsicesa. Saj v redu, vsak naj zivi v svojem srecnem koticku :)

Meni se bolj zdi, da si ti tisti fanatik ;) ... ko se ne odpravis na servis in zahtevas menjavo enote ali odpravo napake, da bo infotainment deloval vsaj priblizno tako, kot bi pricakoval... Samo ne to, da se po zagonu postavi home screen ali player... Temvec to, da ti zadeva zmrzuje... Pa navigacije ne mores uporabljati... Meni, ko se je to pojavilo, sem sel do Majesa... In so resili... Sicer je bil potreben le totalni reset... Ampak vseeno... Zadeva deluje... Zato so servisi... in zato je garancija, da se take zadeve resijo... s tem, ko samo pojamras po forumih, ne nardis veliko za to, da bi se odpravilo...:)

 

Pa upam, da ne no kaksne zamere, ce sem napisal to, kar mislim... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A ve?, zakaj jima verjetno ostali Android telefoni niso delali in jim je delal sam Samsung Galaxy S6? Ker ima samo S6 sistem 5.0, ostali pa starej?ega (4.4.2, 4.4.4...) in mirrorlink ter Android auto zahtevata vsaj 5.0 sistem, da je omogo?ena uporaba. Verjetno niti sama ne vesta tega, zato nista bila ravno "navdu?ena", ker jima ni delalo z vsemi priklopljenimi telefoni. Pa tudi zato, ker je trenutno bolj malo takih aplikacij, ki delujejo prek mirrolink-a in se tu tudi jaz strinjam, da ?e ni to to.

 

Ko in ?e bo ve? uporabnih aplikacij, bo zadeva res fajn :)

 

 

Brez skrbi, da dobro poznata to "sceno" ... :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Roko na srce je sedaj na trgu toliko cenejsih aftermarket radijev da ne vem zakaj bi samo to narocal. Vsaka naprava danes podpira ajfon kot player s playlisti itd preko volanskih komand in to je dovolj.

Sam mam androida ki podpira mirrorlink pa nimam potrebe preslikat telefon ker na napravo samo das vse - igo, tomtom, sygic kar ces, razne playerje...

 

Ce mene vprasas telefon cim dlje od sebe med voznjo! Smsji so nevarni...

 

Noja... eni imam radi, da zadeve kolikor toliko zanesljivo in stabilno delujejo... Tile poceni "kitajci" delujejo pa nekako tako, kot sylverjeva originalno vgrajena zadeva  :P (za to sem mnenja, da nekaj ni OK z njo, zato cimprej na servis, da ne bo prej garancija potekla :) ) ... Pa nisem imel veliko opravka s tovrstnimi sistemi... Enkrat sem imel priliko eno probat, katero so imeli testno vgrajeno v eni nadomestni sestici od Game (Mazda servis A Cosmos BTC, da bodo vsi razumeli :) ) ... in tisti zaslon je bil cisto zanic... podnevi se je komaj kaj videlo nanj... Tudi to, kar je vgrajeno v tvoji bivsi petki ni ravno nek visek zanesljivosti... Izgleda pa fancy za pogledat... to pa moram priznati :) ... Saj verjamem, da obstojajo tudi boljsi sistemi za manj denarja kot je originalno vgrajena... Vendar ni nujno, da vse deluje. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ce po dosedanjih izkusnjah ugibam, bo tako, da tudi ko bo na voljo tak infotainment s podporo CarPlay in ostalimi mobilnimi povezavavami... to ne bo na voljo zate in zame... ampak samo za tiste, ki bodo od takrat naprej kupili nov avto s takim sistemom ...  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Saj lani enkrat v drugi polovici leta so to menda zaceli dodajati v kataloge/cenike pri nekaterih proizvajalcih... Ni pa nujno, da je tudi bilo mozno takoj dobiti to :) ...  To se ne pomeni, da je ze vec kot eno leto na voljo pri konurenci ... in se vedno pravim... da je zadeva razvojno se bolj kot ne na zacetku in mogoce niti se ni zrelo, da bi se to zacelo mnozicno prodajati pri vseh... Vemo tudi to, da Mazda ni ravno znana po tem, da bi bila "leader" pri uvajanju tovrstnih dodatkov ... Moje izkusnje so bolj take, da zelo hitro menjajo infotainment sistem... in po dosedanji praksi je tako, da se je sistem menjal ze pri novem FL modelu... niti niso pocakali do cisto novega modela ... Po branju nekaterih, ki imajo grozne probleme s sedanjim sistemom, sem vesel, da je pri meni se vgrajen sistem s TomTom navigacijo... ki je sicer enostaven in omejen... a tisto, kar je na voljo, enostavno deluje :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

OK... sem malo pobrskal sedaj in mi je jasno, zakaj si napisal, da to konkurenca ze ima... Dejansko je VAG koncern eden imzmed redkih konkurentov, ki to res ze ponuja... tako da se vedno trdim, da je bila tista izjava, da konkurenca to ze ima vec kot eno leto, res malo napihnjena :) ...  

 

Ce je to na voljo v Skodi ali Seatu od pred parih mesecev, se ne pomeni, da je to ze na splosno na voljo pri vsej konkurenci ... :) ... 

 

Sicer pa ravno nekega navdusenja nad CarPlay/Android Auto  ne vidim v prispevku kolegov iz Dela :) ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vec ali manj samo demonstracije... In predstavitve na raznih sejmih... Si ze nasel koga pri nas, ki to uporablja dejansko v svojem avtu? Ali da je na voljo za navadne smrtnike, ki pokazejo evre in bi to radi kupili skupaj z avtom v Sloveniji?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

In near future......kaj jim ni jasno ce je to ze vec kot eno leto pri konkurenci

Tole ja malo napihnjeno... Konkurence, ki bi ze imeli implementiran Apple CarPlay ni prav veliko... Menda samo volvo XC-90... Pa se to je cist frisno (december 2015)... Ostali so tudi samo pri napovedih...

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/CarPlay

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Webasto in Mazda 6 III generacije
Napisano

Kot je ze Jures napisal... ga zadnja generacija nima vec, ker je tehnologija SkyActive motorja taka, da se veliko hitreje ogreje na delovno temperaturo... Taka je razlaga Mazde... Zakaj ga pa ni bilo ze pri FL druge generacije pa lahko le ugibamo... Verjetno zaradi znizevanja stroskov :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.