Skoči na vsebino
pred 29 minutami je scania napisal:

Alex samo sprednji barvan pokrov snameš dol, dva krat odpri in zapri ogledala boš videl kje se vrti in kje so kabli, tam imaš zračnost, zatesniš in mirna Bosna. jaz sem zatesnil s takim trakom kot žvečilna. Mi je pa to kolega predlagal ki dela na mazda servisu, on si je isto naredil in ima mir.

Ima 3ka ista ogledala, če veš mogoče? :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Alex napisal:

Ni malo,baje.Meni so pri montaži sesuli šipo levega ogledala, tako, da so morali nabavit novo šipco. Ni tako enostavno za zamenjati. 

Kaj misliš, da niso pri face liftu to do delal, če je bilo toliko okvar? Lahko bi naredili vpoklic in gratis menjali po poteku garancije vsem, ker to ni normalna okvara. Sem razmišljal, da je pozimi verjetno več okvar, ko zmrzne voda v reži ogledala in nosilca. :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 5 minutami je Z M A J napisal:

Razmišljam, da bi Geckota menjal za naslednji model, ampak preko te armaturke ne morem. A je obupna? :(

 

 

1036450.jpg
WWW.AVTO.NET

Hyundai i20 1.2 Dynamic-BREZ POLOGA-MENJAVA, letnik:2010,3300 EUR :: www.Avto.net ::

 

Žal je res....:D ni to Mazda ali BMW !

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano
pred 52 minutami je Gap napisal:

Hvala za odgovore, vidim da ste precej skeptični in vas razumem. Sicer pa še par mojih komentarjev, bom ravno tako vesel nadaljnjih odgovorov.

 

  1. Avto ima servisno nalepko iz Ferrare z 69.000 km septembra lani, in recimo da je originalna, kar pomeni, da avtomobil ne bi smel imet bistveno več kot oglaševanih 85.000 km. Poleg tega so mi na A-Cosmosu po telefonu glede na VIN potrdili, da je avtomobil imel ca. 60.000 km leta 2019, ker je bil takrat vpoklican na Mazda servis za neko malenkost. Realnih kilometrov se pa itak nikakor ne da preverit, čeprav računam še na kakšen komentar pooblaščenega servisa naslednje dni.
  2. Hja načeloma bi tudi bolj zaupal uvozu iz Nemčije, ampak res težko zaključit pravilo, ker tudi o Nemčiji vse mogoče slišim. Potem so tudi v Italiji velike razlike med severom in jugom, recimo da je Ferrara v teoriji bolj sigurna od Neaplja. Pa še soli po cestah nimajo! :D
  3. Ali primerno 1- ali 2-letno jamstvo čemu pomaga? Je namreč "vključeno v ceni".
  4. Naslednje dni imamo dogovorjen enourni pregled vozila na A-Cosmos. Če uradni servis pregleda avto in ne omeni nobenih večjih problemov, kaj mislite, koliko se je za zanest na to?

Če je tako kot pišeš bi se jaz odločil za ta avto saj je cena ok. Kaj vključuje garancija je pomemno,da ne boš pod kakimi skritimi forami dobil mačka v žaklju. Mislim tudi,da je to glede pregleda na AC tudi dobra zamisel. Upam,da se trgovec in ACosmos ne poznata,drugače pelji avto na kak drugi M.servis! Veliko sreče pri nakupu.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervoar za gorivo
Napisano (urejeno)
pred 53 minutami je Aless napisal:

Btw, Mazde imajo software tako narejen da če ti gre gorivo h koncu, se zmanjša vbrizg in zmanjša moč motorja.

Edino se ne spomnim pri koliko km pod 0 to naredi. 

Pri 30,40 kil.pod nulo sigurno ne. Izprobano.

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervoar za gorivo
Napisano
pred 50 minutami je 50keda napisal:

Seveda, pa nisem nobenega fural tako dolgo, da bi ugasnil lol. Pravim samo, da 100 km je zame varna vrednost, do katere definitivno najdem črpalko, kjer se natankat da in do sedaj, so takšno razdaljo premagali še vsi avtomobili, katerim dela lučka za gorivo.

Danes denimo je pisalo še 29km, pa tankam in sem stlaču notri 53l.

To pomeni, da ko odšteje na nulo, potem je šele prava rezerva za 100 kil. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda MX-30
Napisano
pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

 Seveda je logika. Z avtom ki ni sposoben zadosti hitrega polnjenja, zaseda polnilnico nekomu, katerega avto pa je mogoče sposoben pozaugat ustrezno koločino energije. 

 

Kar se tiče infrastrukture je pa res da pri nas ne verjamem da bodo v doglednem času postavili zadostno količino polnilnic. (pa 2. blok JE Krško še rabimo)

 

So se pa švabi pred nekaj časa hvalili, da če pri njih vsi švabi presedlajo na elektriko, da oni so pa sposobni postaviti infrastrukturo ki bi omogočila vsem švabom da ob največji poletni špici vsi napolnijo avte da pridejo do morja. Detajl, kako bodo prišli pa nazaj so zamolčali.  

 

 

Ne ni logike in to čisto nobene,ker tistih ki hitro polnijo je zelo malo! In zato kasirajo čas ne prodajajo elektriko! Pojdi v gostilno,ne zda drugo leto in naroči pol litra vina ali piva,kaj ti bodo zaračunal? Pijačo ne pa mizo ali čas ki si ga tam presedel,to je logika a ne?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervoar za gorivo
Napisano

Jaz na trojki imam 51 litrov tank in lučka se prižge ko pade pod 100kil na displeju,potem pa še vozim nekje 120-150 kil.odvisno od pumpe in tankam okoli 43-45 litrov. Lahko bi verjetno še 100 km vozil čez tisto ko pade na nulo,ampak to ni najboljše.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda MX-30
Napisano
pred 25 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Dobro je, da v istem času čimveč avtov uporabi neko polnilnico in ne da je nekdo parkiran tam pol dneva. Kar se tega tiče, je zaračunavanje časa "parkiranja" na polnilnici smiselno.

Tam je tako ali tako prepovedano parkirati, če ne polniš. Petrol dobro ve kaj se jim bolj splača. Za mene je to velika lopivščina, ker spet plača tisti z manj kw polnjenja več od onih z več kw, ni nobene logike. Država vspodbuja nakup el.avtomobilov,ne poskrbi pa za ureditev sistema. Zna kdo izračunati iz tega sistema kakšna poraba  je v denarju na 100 prev. kilometrov? Še nekaj časa(10 let najmanj) večina ne bo imela ele.avtov.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

V bistvu sem imel vedno dvojne feltne-letne in zimske. Škoda se mi zdi kupovati 19" zimske, če so 17" bolj primerne za sneg. 

In kot drugo mi je zanimivo šraufat, kar lahko postorim sam. Sem neodvisen, tudi če vulkanizerji ne smejo delati jaz lahko zamenjam vseeno gume. Tako je bilo tudi  spomladi. 

Ampak zgleda pa ne neki na 16"kah.:D

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 2 urama je ZsorU napisal:

Morda kdo kaj ve o tem avtu in se je poglobil v zgodovino. Avto je italijanski in ni bil servisiran na Mazdi.  Prodajalec ima nekaj servisne zgodovine a je zelo skopa in vprašljiva.  Prodaja se že skoraj celo leto. Vsaka info dobrodošla. Hvala.

 

1059243.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD175 4x4 Revolution Top belo usnje Avt., letnik:2017,16990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Cena je dobra,kaj pa vse druga prinese ne veš? Če si ziheraš vzemi kaj bolj preverljivega,ali pa tega z dodatno garancijo.😎

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 29 minutami je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm prou preuč usega tega. Daš toliko denarja za avto, potem pa z kajlico (ali zobotrebcem) blokiraš stvari, ki jih ne potrebuješ. Zakaj si jih pa potem plačal? 

 

In potem sem jaz čudak, ko se mi ti novi avtomobili ne dopadejo...

To je kot pri punci,imel bi dve tri stvari,ko pa jo privlečeš domol pa dobiš v kompletu pol hudiča. Vzemi ali pusti,kajlica tu nič ne pomaga.:aaaaa:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 1 uro je mazdaman napisal:

Ne ne izklopi se nazaj.

Avto zazna vsako krat ko prižgeš kakor da si stisnil.

 

Ampak isti sistem pri AUTO HOLD ne deluje

 

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

 

 

Stikalo je potrebno vsakokratp ko prižgeš avto pritisnit in malo podržat, da izklopiš start stop.

Tako da odklop po moje ne bi nič naredil.

 

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

 

 

 

Dam rajši not zobotebec kot pa to rdečo kajlo, tako lep avto pa, da gledam tole.... 🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.