Skoči na vsebino
Sprememba cene goriv
Napisano
pred 10 urami je Alex napisal:

Vprašaj to tiste, ki so onemogočali, da bi monopolist Petrol imel konkurenco. Je sicer nekaj ponudnikov a razen OMV je vse skupaj bolj bogo. 

Je pa res, da kakor kje. Pri nas v okolici smo imeli še pred par leti Petrol, OMW, MOL, AGIP, Tuš, Logo. No sedaj je MOL podkupil vse tamale in imamo vsaj prve tri v bližnji okolici od3 do 7 kil. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 1 minuto je Alex napisal:

Mislim, da bodo morali te table obesiti na vidno mesto, če bodo hoteli imeti stranke. Ni dovolj, da znižajo samo ceno goriva za par centov ampak morajo to tudi reklamirati na veliko. Sedaj se bo začela prava konkurenca. V to jih bomo prisili mi kupci. 🧐

Ne sekirajo se še veliko ,saj vsak ve na pamet kje in po čem dobi pa še to ni neke razlike v ceni,da bi se splačalo vozit sem in tja. Mimogrede dizelaši, MOL je spet pocenil bencin !:jezicek: Je pa že kar nekaj razlike.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 57 minutami je mazdaman napisal:

Mene pa jezi, da nimajo cen zunaj napisanih in jo vidiš komaj, ko ročko dvigneš in se na pumpi izpiše.

To bi moralo biti obvezno na vseh pumpah. V Sl. Gradcu je že ena  takšna in to Petrol-siromaki!:angry:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Fantje,take fine avte vozite pa se sekirate za 0.5€ pri tankanju 50 litrov,kolikor je razlika med najdražjem in najcenejšem! To sploh ni nobena konkurenca,vsi so si malo maržo dvignili po dogovoru in to je to. Za 50 centov se na najcenejšo ne splača vozit ker toliko pokuriš,da vso razliko zgubiš,onesnažuješ pa še slabše gorivo dobiš V bistvu je tak kot bi bil 1€ v povprečju z bencinom vred. Iz tega sledi,da je cena enaka kot je bika prej samo,da je odvisno kaj voziš..... Jaz benz,tako da bom verjetno obogatel z to razliko 2centa.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Pa si ziher, da je to vse užitno? 🤔Jaz glih ne zaupam tem "pravim" gobam. Raje imam tiste iz vrečke. So vsaj pregledane. 🤗

A seveda so,mogoče lahko to gdo potrdi ampak do takrat bodo že pospravljene tako ali drugače.:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Skyactiv-D se poslavlja
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Sem preveril 1.5hdi 130Km ima interval na 25000km ali eno leto. Malo dosti, 15000km ali eno leto se mi zdi realno vse kar je vec se mi ne zdi ok. 

Saj verjetno ne bo naredila 25k na leto? Če pa, naj gre pa prej pri 20k. Pri prejšnjem 1.6 hdi brez ad bluja sem tudi jaz imel na 25k/leto, sedaj pa ko ima ad blu ima na 15k km/leto, kar mi je ok, sploh ker plača šef! :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 41 minutami je Alex napisal:

Pri nas bo jutri 22°C.Mislim,da je to malce pretoplo za zimske  gume. 😋

Če bo šlo tako naprej si lahko na letnih do pomladi in potem naprej saj kaže zelo slabo,da bi šel kam na smučarijo ali proti notranjosti Slo.kjer rabiš z.gume.:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Skyactiv-D se poslavlja
Napisano (urejeno)
pred 15 urami je scania napisal:

Sestra ima novega berlingota starega leto z 1.6hdi 130KM zaenkrat vse ok. Nmw pa kako imajo servisne intervale se zmeraj 30000km ali 2leti. Ce imajo jih zna to pokopati. Kaj je te strosek olja in filtra, mislim da minimum kaj lahko das avtu.

Glej pri meni je bilo podobno,servis na 30k km in eno leto v knjigi pa dodan listek 15k in eno leto,drugače gre garancija u franže. Naj pogleda v knjigo z navodilo..:nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Nope, moje pirelli imajo napis "outside" . So pa asimetrične. In ko jih prvic pogledaš, res ne veš a so prav namontirane .

Res je, vse inside ali autside gume imajo tak profil,da je vseeno kam se vrtijo,važno je le da so prav zmontirane!:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Jest napisal:

 

Kaj tocno je drugace? V bistvu nic... verjetno pa so odpravljeni kaksni hroscki ... Da bi pa opazil, da je kaj drugace pa nisem ... Ali gres lahko nazaj? Nisem preprican... se mi zdi, da do neke verzije lahko gres nazaj ... samo naceloma ne bi smelo nic stekat ... So pa tudi starejse verzije na tistem linku, kjer je tudi zadnja... le malo je treba pobrskat ... saj folderji so tako narejeni, da je razumljivo :) ... 

 

Jaz pa ze iz firbca ponavadi nadgradim, da vidim, ce je mogoce kaj novega... :D ... Samo zal je pri teh zadevah tako, da ko je enkrat narejeno, se ne spreminja kaj dosti ... samo napake se odpravljajo ... Edini obvezen upgrade je, ce si vgradis Apple CarPlay/Android Auto modul, moras imeti vsaj verzijo 7.00.100A se mi zdi (na pamet sem zdajle napisal)... Marsikdo ima se 59.xx.xxx ce je avto star nekaj let ... 

Hvala, hroščev nimam tako, da bom kar na predzadnji ostal, ker mi dela uu nulo. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

Uraden nacin je itak samo preko servisa ... Samo pomoje to neradi delajo, ker traja kar nekaj casa ... 

Ko ravno pišemo o tem in vem da si maček za te stvari me zanima kaj je točno drugače v zadnji verziji napram predzadnje in kaj naredijo če šteka,ali lahko staro naložijo? Ali je kje kaj na netu?:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Glasovno upravljanje CX30
Napisano
pred 17 minutami je Robert napisal:

Kar se navigacije tiče imam na žalost težave že od samega nakupa Mazde CX-30 (kar bo skoraj eno leto) pa še ni popravljeno (kljub zamenjavi GPS modula in update softwareja). Si lahko pogledaš v temi Mazda CX-30 (moji prispevki pod Robert).

To se dogaja zaradi X motorja....:)

Na servisu jim povej,da če ga ne uredijo v stanje bp v 45 dneh jim ga pustiš tam in zahtevaj drugega! To pride na koncu,če boš pred tem imel z njimi probleme. Avto je v garanciji,na servis hodiš redno,plačaš vse pošteno in to je to,saj dobijo vse plačano.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 7 urami je Scr3am napisal:

Meni gume vulkanizer nacentrira samo takrat, kadar kupim nove gume (sepravi 5-6 let). Imam dvojne feltne in jih ze celo zivljenje veselo sam menjam in mi se nikoli ni nobena utez odletela prec. Enkrat v zivljenje sem se celo zapeljal na avtooptiko, ker se mi zdi, da je pelko se na tastari sestki menjal volanski koncnik... Pa se to so pri vulkanizerju rekl da sploh nebi rabil, ker je bil avto v vago :D.

Pridi na Kozjansko pa da vidmo kake zimske gume boš mel po 30k km čez same ovinke,veselo boš šel centrirat in ne zaradi uteži ampak zaradi obrabe,ni boga da ne,povem iz izkušenj. Dam vam pa seveda prav,ker vem,da imate različne pogoje vožnje in tudi različne gume tako da vsak ve kako in kaj.(naj bi vedell):prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 10 urami je fico182 napisal:

Huh, zgleda kr komplicirano... A posodobijo to na servisu? 

Seveda posodobijo,sem že enkrat napisal ne vem kje in bom še enkrat. Lani sem na servisu rekel za posodobitev in mi je rekel,da so se pri zadnji verziji naših leletnikov M3 pojavile težave z neodivanjem zaslona in tudi zamrzitvijo in da mi odsvetuje zadnjo verzijo,če mi ta dela brez problema in,da pri novi ni nič kaj novega,da bi oni opazili. Negdo tu na M.forumu je tudi imel z novo verzijo probleme. Kako je rešil situacijo nisem zasledil,srečno!:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)

Bom kar vsem trem odgovoril. A se hecate, da jaz nebi vedel kdaj se dajo gume centrirat. Če imaš vsaj malo občutka, kar pa ga eni nimajo, veš-čutiš kdaj je ta čas, če nočeš še potem kaj drugega menjat. Odvisno je pa od prevoženih kilometrov,kaka guma je, od načina vožnje itd. Zato sem pač napisal 2 leti. Jaz sem jih vsake 3 leta-zimske. Na službenem jih pa tak ubijem v eni sezoni, tolk o tem. :)

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 24 minutami je NevLado napisal:

Bini ti imaš 1 feltne in menjavaš gume na njih al imaš 2 seta?

Prvič do sedaj imam ene feltne in dvojne gume, to pa zato ker imam vulka.skoraj pred pragom, se zmenim in nič ne čakam. Felge 18"so pa original ali pa take katere bi imel od 150€ naprej. Poleg tega moraš pa tako na dve leti dat centrirat in nekje po 4-5 zamenjat gume, odvisno od km tako da ne profitiraš kaj veliko, prodaš jih pa potem za pol cene, če jih lahko.Če bi jih jaz dobil takrat stare za pol cene bi jih pa kupil! Tako je moje mnenje... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.