Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 44 minutami je Bini napisal:

Vem, da mogoče ni pravi čas ampak sem vseeno menjal na zimske. Nikoli ne veš kaj bo jutri v teh časih. "Razmišljaj danes za jutri nikoli obratno" :whatever:

Ps;top,nobene rje vsaj zaenkrat :prstgor:

IMG_20201021_094346.jpg

Aja, pa kotače so dali gor! :)

IMG_20201022_084350.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 G165
Napisano
Pred eno uro je fico182 napisal:

Vidim, da ta debata ne vodi v nobeno konstruktivno smer, zato je to moj zadnji post na to temo. Ob tem bi rad dodal le to. Če pride do okvare motorja, se olje pošlje na analizo, da se preveri, če ustreza ACEA in API standardom, kakšna je osnova olja, starost, ipd. Gradacija olja igra na takšni analizi sekundarno vlogo oz. drugače rečeno ne igra velike vloge, iz izkušenj ti povem da se razlika med 0w30, 5w30 sploh ne vidi, med 0w20 in 0w30 pa minimalno. Sploh pa je brezpredmetna debata o tem, če je 0w30 olje primerno za avto, ki je predpisano 0w20 in 5w30 olje. Ne rečem, da bi govorili o razliki 0w16, 5w50, ampak to je pa res kristalno jasno kot beli dan.

Viskotnosti.jpg

Če se lahko vmešam v to masno debato, bi samo rekel, da bolj verjamem zastopniku za Mazdo, ker če je zaveden kaj si dal notri, imajo super razlog, da komplicirajo. Poleg tega pa ne vem zakaj bi dal 0w in ne 5w,saj nisi doma v Sibiriji. Daš isto znamko 5-30 in basta, problem rešen. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Saj sem že pred časom reko,da bo šla gor dokler ne bodo doosegli 12-13% marže kot je v tujini! Pri nas ko so požrešni pa mogoče celo 15% ampak potem se bo vlada vmešala........in lopovščina naprej!😎

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 G165
Napisano
pred 7 minutami je mazdaman napisal:

Glede na to, da je avto star 2 leti zelo malo km in verjetno še v garanciji, kako to da si se odločil odpovedati garanciji z napačno gradacijo olja?

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Mislim enako,ne vem pa kako mu ga bodo na Mazda servisu sploh hoteli naliti not! Bencinci pa sploh niso problem,da nebi dal not Mazda olje original za 7€.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 G165
Napisano
pred 3 urami je fico182 napisal:

Še nisem uspel, me pa strašno nervira, ker jih konstantno trese nad 140 kmh... Bo treba podati zahtevek za popravilo direktno na mazda motors v LJ zgleda... 

 

PS: Glede izbire olja v motorju sem se nato odločil za Motul X-Max 0w30, da ostaja znotraj predpisane gradacije (0w20 ali 5w30) 

Verjetno vama trese ker imata preveč konjev,hahaha..... Sedaj pa resno,kaj ne hodiš na servis ja imaš še garancijo?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 3 urami je NevLado napisal:

A ta tadruga je tut že skor ožejena? :D

Ta pa je :harhar:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Bini vsakič ko pokaže sliko voznega parka ima nek nov avto v kadru nekje v ozadju. Tisti francoz zadej je za gužvo delat al? :harhar:

Tisto zadaj ni Francoz ampak od 2 hčere avto (ne nimam jih več) tudi ona kopuje avto-Mazdo in čaka na koko pametno ceno!:zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano (urejeno)

Obljuba dela dolg, zato par besed o testu avta na sliki. Opravil cc40km po regionalnih in stranskih cestah brez AC, malo zavite in tudi nekaj klancov. Poraba 6.7 kar je malo več od moje M3. Rekel bi takole, v prvi in drugi se ne zgodi nič, če ne stopiš oreng na plin do 3.5k obratov, ker padejo drugače obrati pod 2k obratov in potem nikamor ne gre! To pa pomeni, da je potrebno bolj agresivno vozit do 3 prestave, potem pa vredu gre. Lepo se pelje in zelo primerljivo z M3 samo da je notri malo tišja a ne veliko. Upravljanje odločno, ne nagiba se preveč in je čez ovinke zelo stabilna. Nasploh občutek vredu in vredu za hčerko in za ta denar. Jaz bi vseeno imel močnejšo a potem bi bila cena blizu M cx30, tako, da bi potem sigurno vzel slednjo brez pardona. Po domače, malo jim še manjka do Mazde. sramezljiv

Ps;kako bo pa z zadovoljstvom in problemi pa poročam....:whatever:

IMG_20201017_171756.jpg

IMG_20201017_165655~2.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 12 minutami je Alex napisal:

Sva že dva... suv zame ni pravi avto. Je nekaj plehnatega, malo dvignjenega od tal obdanega z veliko reciklirane plastike. Snega in blata pa boljše da ne vidi. 😋

Se z obema strinjam bolj kot ne, zato imam lim.M3 ne SUV-a, ampa se držim onega;nikoli ne reči nikoli! No bomo videli čez par let kaj bo na izbiro pa potem rečemo kako..... Že sedaj se cx30 lepo prodaja in da še malo dodelajo CX5 in končajo z M6 pa bo konec..... :whatever:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 3 urami je mazdaman napisal:

Saj ni problem homolom, ampak ne vem kaj naj, se nisem še odločil oz čakam na ponudbo za 19 , za 18 sem jo že dobil 1150 + ventilčki 160€.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

To pa je cena......:o

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 4 urami je Jest napisal:

 

 

Evo..sem premaknil v novo temo :D 

Hva za uslišano prošnjo in temo "SUV-i," sedaj bomo vsi zadovoljni. Mislim pa,da bo tema vedno bolj obiskana saj so novi SUV-i postali všečni in vedno bolj prodajani.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

  

 
 
 
8iuTX4LlGZO.pngAvtor
Siol.net Avtomoto
Živjo, Honda ni želela sodelovati v našem primerjalnem testu. Enako velja za mazdo CX-3 in kio stonic. Fiat ni imel testnega avtomobila, toyota še čaka na yaris crossa, hyundai pa čaka na novo generacijo kone in prav tako ni želel sodelovati.

 

Evo,vse jasno kot beli dan,zdaj pa bejžmo iz teme terencev,da nas @Slivka še enkrat ne najuri....:danzoman:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 53 minutami je Alex napisal:

Če bo šlo to vreme s takim tempom naprej, bomo morali montirati zimske gume še ta mesec. Letne že malo podrsavajo ob teh temperaturah. 

Ne bo druge,menjat bo treba:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 18 minutami je NevLado napisal:

Sem si reku o lej, so se ustrašli Mazde pa so jo izpustili iz testa, ker je preveč "premium". Potem sem videl, da ni niti Q2(Audi) notr, sepravi so ciljali bolj na cenene avtomobile. Ampak glej ga zlomka, tudi pocenske Dacie Duster ni. Res ne razumem, kako so določili teh 10 avtomobilov za test......

To je nižji razred od cx30,če si na njo ciljal. Cx3 pa je tako nekonkurenčna,ker je premala oziroma najmanjša prostorsko notri,!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Se vidi da je vreme u kurcu in sedaj so eni ful našpičeni! Razen če je kriva korona,no pa mislim,da ni to kaj nam pa fali,na fuzbal in gostilo že tako ne hodim odkar sem se poročil drugega pa tak nimam.....:aaaaa:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 14 urami je Slivka napisal:

Eno vprašanje: in zakaj so se zdaj ta spaček pojavil v temi "terenci"?

Se opravičujem,mi je zelo žav,da sem zmotil tvojo temo ampak nisem našel teme o SUV-ih! Prosil bi, če gdo zna,da premakne ali preimenoje to temo v kaj drugega. Drugače pa tudi jaz nisem ravno ljubitelj SUV-ov,terencev pa sploh ne maram ampak teh Mazda tako ali tako v resnici nima,razen tu in tam kakega "delovnega stroja".:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Več kot je prodanih avtov, nižja je cena. To je isto kot pri nizkocenovni Ikei. Primer. Sodelavka je kupila dve leti staro kio sportage, 60Kkm,kot nova, skoraj full oprema, avto je kot iz salona, za borih 12000€. Koliko pride nova taka ne vem, mislim pa, da je v dveh letih izgubila več kot pol cene. To je pa zato, ker ima že skoraj vsak drugi, ki kupi "suv" tako kio. Mislim, da se pri Mazdi kaj takega ne more zgoditi in bodo držale ceno tudi pri 255Kkm.

Kia spotage ima res stara nizko ceno,kia ceed pa ne za svoja leta,poglej na net. Drugače imaš pa prav,Mazda ima dobro ceno pri 250k km samo prodati jo ne moreš za tako ceno! Spomni se ko je tu na forumu kaka ponudba vsi pravijo,da je pa predraga za 2-3 jurje,potem smo pa že tam......

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 51 minutami je Alex napisal:

V glavnem je zadovoljen edino poraba mu ni najbolj všeč. Ga pa jaz seveda vedno hecam, da je njegova rdeča, a to je zato, ker vidi mojo red soul in jo je sram. 😊

Hvala za info. Tukaj na testni 120 konjski je baje bila poraba 6.7 in tudi trgovec je izjavil, da je ta 1.0 mlinček varčnejši kot 1.4 in naj bi bila poraba o 6-7 litrov kar je kar vredu. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Veš, da gremo takoj sprobat vse nove avte od sodelavk in sodelavcev. 😊

Samo, da ima on  1,4, 140 konjsko. Noter mi je kar o. k potegne pa kar v redu.Prtljažnik obupno majhen. V bistvu je to bolj avto za dva +prtljaga. Ja, avto drži dobro cesto, a se nagiba v ovinkih preveč za moje gušte. Menjalnik mi ni najbolj všeč (daljši gibi menjalnika kot v moji in malo nenatančen) in sredinska konzola je malo zgrešeno oblikovana. . Ima pa dobre sedeže. V redu kot drugi avto pri hiši. Aja, poraba na našem kratkem testu je bila 7,9 l/100.S tem, da smo vozili trije. 

Poročam o mojem testu kako se bo obnesla. Kako je pa zadovoljen z njo,kaj reče ali jamra itd. Da se vemo na kaj pripravit:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Lepa. Prav tako je kupil moj sodelavec. 👍

In vtis, si jo sprobal ali rajši ne? 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SUV
Napisano
pred 26 minutami je Nejc1986 napisal:

Saj je napisal , da bo šla kia prej od hiše. 5let stara kia z recimo 1000t km proti mazdi z enakimi številkami je tisto kar je Alex (če se ne motim( hotel izpostaviti.

Mislim, da bosta oba avta kar nekaj let pri hiši, če ne bo kakih problemov. Kilometrov pa sigurno ne bosta imela 200k,km,razen,da bi bila kot drugi avto, ker nebi dobila nič zaradi starosti. Tako kot je sedaj Twingec drugi avto, 9let star in 90k in nič vreden, gre pa vredu. :prstgor:

pred 4 urami je Alex napisal:

In ceno ob prodaji obeh. 

Bom, drugače pa bo tako cena na avtonet in se bo videlo. Drugače pa ceno kar držijo, ampak jaz in marsikdo ne kupi avta zato. 

@Alexkaj praviš pa na barvo? :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.