Skoči na vsebino
Gume
Napisano
pred 59 minutami je Alex napisal:

Pri meni je referenca dež. Ko začne prednji konec it po svoje so za v smeti. Ponavadi mi zdržijo tri leta. Po snegu so pa dobre prvo-drugo leto, potem je bolj bogo vse skupaj. 

 

Frajerji,imate avte s prevelikim navorom pa nimate pozimi občutka na gasu,zato vam kuri gume in po snegu in spolskem nikamor ne gre.....:ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano
pred 5 minutami je dvorjan napisal:

 

To ni res. Ti avto lahko servisiraš tudi na nepooblaščenem servisu. Če jim prideš z računom iz avtomehanične delavnice/servisa, na katerem je jasno opredeljen strokovni poseg (servis) in menjani avtodeli, morajo opraviti garancijsko popravilo - npr. slabo pritrjeno ogledalo, fuč ležaj ipd.

 

Tovarniške vpoklice pa morajo narediti ne glede na vse ali nič potrdil o servisiranju ...

Kar izvoli z novim avtom na tak servis,pa potem poročaj kako boš reševal zaplete s M.serviserjem ko ti ga ne bodo hoteli vzeti v delavnico! Kaj boš potem?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 57 minutami je Alex napisal:

Samo moraš gledati test za točno svojo dimenzijo. Recimo ena znamka je v eni dimenziji na prvem mestu v drugi dimenziji pa šele recimo peta ali še slabše. In ja, gledati moraš kaj ti je pri gumi najbolj pomembno. 

Ja res je ,ampak vse do 8 je vredu saj gledaš predvsem svoje zahteve in različna mesta nimajo veze,potem je pa še tu cena gume.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Frišen članek. 

 

amzs_test_zimskih_pnevmatik_2020.jpg
WWW.AMZS.SI

Priporočljivo - z odstopanji, le dve pnevmatiki sta dobili oceno slabo

 

@curko to je tisto o čemer sem pisal, izbereš po kaki cesti se največ voziš, pa da ni v drugih pogojih preslaba in to je to. Drugače pa ti v tem članku odlično vse opisuje. Povej kaj boš kupil.... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 9 urami je NevLado napisal:

Šipe spucaj s steleksom vsako jesen, jaz sem ravno 2 dni nazaj in se bo manj rosilo. Pa ne šparat s klimo pozimi kot to počnejo nekateri :)

Vse je res, ampak filter je umazan, nato še moker in posledica je rosenje četudi je zunaj suh zrak. V tem primeru potrebuješ klimo brezzveze, če imaš pa nov filter za 10€ ni problemov. 

Ps;jaz oseno večkrat očistim šipe, da si malo oči odpočijem, ko se peljem v vročih dneh skozi mesto. :rolleyes:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 10 minutami je Alex napisal:

Kakšno pranje kabinskega filtra? Kaj ni bolj enostavno in higienično dati novega noter? Jaz ga vsako leto obvezno zamenjam in to z protialergičnim. Vseeno dihaš ta zrak, ki pride skozi njega v kabino. 

Alex,kaj nimaš zabave,če pa jo imaš potem je verjetno žena na forumu!:o

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano (urejeno)
pred 57 minutami je mazda3 2010 napisal:

Tud jaz😁😁🤞. Smo poskusni zajcki. Sam ce bi se enkrat izbiral bi vzel isto sedan in X💪.

Super,da si zadovoljen in upam,da bo tako ostalo.:prstgor:

Ps;kako slikco prilepi,da vidmo to mrcino.

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano
pred 48 minutami je Bossek napisal:

Moje cene so za cca. 2 meseca nazaj (c4 je moj, mazda od starsev)

 

C4 servis v Logatcu

Mazda na Dolgem mostu

To je dokaj primerljivo,svsi so tu nekje.:party0035:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je curko napisal:

da si sposodim temo da ne odpiram nove

sem pred nakupom zimskih gum in sem v dilemi kaj naj vzamem.
na mesec se naredi cca 1-2k kilometrov

letne imam na obeh sesticah Goodyear F1 Asymmetric 5 in sem prezadovoljen

za zimske pa ne vem kaj naj vzamem odlocam se med.

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1

Bridgestone Blizzak LM001

Dunlop SP sport 4d ali Winter sport 5

Pirelli winter sottozero 3

Nokian WR Snowproof

225/45/18

zoom zoom pozdrav


Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
 

Moj nasvet je povzet od enega strokovnega članka;greš na test zimskih gum in tam pogledaš med najboljšimi gumami tiste najboljše posebnosti, ki jih boš ti največkrat potreboval na cesti. Če so katere z enakimi ocenami v istih pogojih vožnje, potem se odločiš za cenejšo ali bolj prestižno znamko. Tisto kar gdo vozi in kako je zadovoljen je tako, tako,ker je zelo pomembno kje v državi si doma ali v hribih ali obali itd. Dobro odločitev ti želim in poročaj! :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 22 minutami je Alex napisal:

Ni zasušenih kapljic, ker odtečejo in tudi ni vodnega kamna v dežju, da bi se poznalo. Je pa res, da je tako lil dež, da je spral vso umazanijo dol. Je pa tudi res. da je to specialna barva. 😛

Na sol si pozabo.....:o

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 2 urama je Matick napisal:

@Boss, se polovicno strinjam, trosarine so navite u bozjo mater, in bi najprej to mogl spustit preden bi lahko dereguliral cene. Glede minusa, pa vsi vemo zakaj je 4miljarde minusa v 3/4 leta, pomoje ga ni junaka ki bi v tem casu pridelov kakrsenkoli plus, drugac pa tole ni tema za to ...

Korektno napisano in bi se kar strinjal.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano
pred 1 uro je gregc88 napisal:

servis je loh tm tm... k kej crkne oz izrabi... so pa cene pr japoncih...mazda honda itd... krepko visje... vem, imel obe znamki...  in r.deli  sploh rabljeni nedostopni ker jih je malo...

 

"Če kaj crkne" .:whatever: Pet let garancije potem pa slovo od nje, in je to to. :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano
pred 3 urami je Jest napisal:

In katere so te druge znamke, ki imajo servis toliko ceneje? Kolikor berem drugje, je marsikje za primerljiv razred vozil nekje okoli 200€ ... 

Res je tako in to že 10let. Take cene so pri vseh v srednjem razredu ali nižjem srednjem. Na črno ali preko poznanstev je pa druga stvar. Rezervni deli so malo dražji, ker ni toliko replik ampak, ko kupiš avto moraš vedet, da so z njim določeni stroški in to je to. :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Jaz bi pa reko,da dražji kot je bil pri nas pred korono ne bo,saj vidite,da že sedaj vsi rinejo na OMV in MOL,tak da Petrol ne sme dvignit preveč,ker potem je dosti manevra in bosta OMW in MOL pocenila gorivo. Razen če se med seboj govorijo,ja in sedaj smo že spet tam,živi bili pa videli!:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano
dne 14. 9. 2020 ob 10:28 je kseb napisal:

G120 ima predolga prestavna razmerja. Peta in šesta prestava sta neuporabni, razen za vzdrževanje hitrosti na AC. Motor nima turbine. Zvočna izolacija avta je slaba. Avto je tudi nepregleden, tako naprej, kot nazaj. Pa tudi pooblaščeni serviserji imajo cene kot, da so zlatarji. 

 

Mogoče se pred nakupom pogleda še v smeri na tem forumu osovraženega Golfa. Za deset jurčkov evrov se dobi kak slovenski Golf 7 z 2.0 TDI.

Doma sta tako G120, kot 2.0 TDI in je razlika v vožnji velikanska. Turbina in več konjev pač naredita svoje. 

Vsekakor pa pred nakupom testna vožnja in šele nato odločitev. 

Pa dober nakup. 

Ne vem kje so tako visoke cene rednega servisa v primerjavi z drugimi znamkami? Vsi so nekje v 200€,gor dol 50€(opel,citroen,alfa,ford...)tiste prestižne pa raje ne glej! Ampak če je 50€razlike problem, potem ne glej avta v tem razredu ali pa greš k Pelkotu in bo čisto vredu za manj denarja. (če ni več v garanciji!) :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

@mario3 Če mene vprašaš se lahko primerja z cx30 samo Xceed in kvaliteta in tehnika je kot od Hyundaia,cenovno je tu nekje všeč mi pa tudi je.Ampak Mazda je le Mazda. :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 44 minutami je NevLado napisal:

Ravno danes sem gledal primerjavo G122 in G150. Popolnoma nerelevantno s tvojim razmišljanjem ampak G150 ima dejansko edino razliko v primerjavi s G122 to, da je nad 4 tisoč obrati "odprt". Sepravi kot v starih trojkah G120 in G165. 

 

Tako da če kdo koleba med G122 in G150 češ ker je G150 močnejši motor, bo za penzionersko vožnjo to brezveze nakup.

 

 

mazda-cx-30-girona2019-exterior-23.jpg
WWW.AUTOMOBILE-CATALOG.COM

Engine horsepower and torque curve for Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-G 122 FWD (man. 6) in 2020, the model with 5-door sport-utility crossover wagon body and Line-4 1998 cm3 / 122.1 cui, 90 kW / 122 PS / 121 hp...

 

2018-mazda-cx-3-action-front-27.jpg
WWW.AUTOMOBILE-CATALOG.COM

Engine horsepower and torque curve for Mazda CX-3 2.0 SkyActiv-G 150 AWD (man. 6) in 2018, the model with 5-door sport-utility wagon body and Line-4 1998 cm3 / 122.1 cui, 110 kW / 150 PS / 148 hp (ECE)...

 

 

Če se je to že vedelo tu na forumu, se posipam s pepelom. V tvojem primeru bi pa vzel G150, ker je preverjen motor, razen če rad stiskaš po gasu. :) 

Ja o tem smo že, ampak nič zato... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.