Skoči na vsebino
NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano
pred 11 urami je Alencek napisal:

@SpEkTr hvala za info! A smem vprasat pri kom si to montiral?

Glede na to, da na mazda servisu hocejo circa 500 eur za kljuko/el.snop in pa 260 eur za delo se mi zdi to dost bolj smiselno. Vprasanje je samo ce dovolijo montazo neorginalnih vlecnih kljuk, ko je avto v garanciji. 

Seveda lahko, če je kluka homologirana, kar pa sigurno je! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano
pred 20 urami je alko123 napisal:

Pozdrav vse. Kupujem rabljen avtomobil iz golf razreda do 10000€, eden od kandidatov je tudi Mazda3 G100. Zanina me, kako je kaj z zaneslivostjo avtomobila, ko ima prevozenih že 100000km, in kakšni so stroški vzdrzevanja (menjava ploščic, olja, druge možne zamenjave/okvare pri navedenih kilometrih itd.). Vsaka pomoč in nasvet za drugačen nakup dobrodošla.

Za g 100 ne vem ampak z g 120 ni problemov in tudi stroški so primerljivi kar se vzdrževanja tiče. G 120 je boljši izbor, ampak izbor ter denar je tvoj. Srečno! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano
pred 31 minutami je robertos664 napisal:

Pet let je garancije, tak da me ne skrbi 😁

Res je,ampak avto je laho precej časa v delavnici,upam da ne bo tako!:o

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano
Pred eno uro je robertos664 napisal:

Testiral. Nasmeh do ušes 😀 za tri razrede boljša zvočna zatesnjenost od prejšnje generacije, motor ravno prav zmogljiv, menjalnik pravljica. Podvozje super kompromis med udobjem in lego na cesti. Skratka skoraj že vplačal aro. Prodat pa morem še svojo hondo 😂

Dobra ocena, upam pa, da bo ta X motor nekaj časa funkcioniral kot je treba.... :party0035:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda bt 50
Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Saj ne kupuješ kitajskih? 

Ne, Japanerke pa. Zaenkrat so zimske Falken, letne Mišelinke. Oboje so ok. :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda bt 50
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Sej niti ne izgledajo slabo za te kilometre. 

Katera Kitajska je to, da se jo na široko izognem 🍀

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 G120 vs G165 moja izkušnja
Napisano
pred 2 urama je Z M A J napisal:

Hoci, dobro napisano besedilo. Me sicer zanima kakšen pospešek si kaj izvlekel iz 175KS in koliko iz 165KS, verjetno oboje okrog 8 sekund ali nekaj hitreje. 

Saj se ve, 175 je hitrejša, ker ima v drugi nekaj čez 100 blokado 165 pa jo ima prej, zato moraš šaltat pred 100 v tretjo in zgubiš tisto pol sekunde. Šele nad 150km se pozna. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 G120 vs G165 moja izkušnja
Napisano
pred 6 urami je Gregster napisal:

Kam si pa dal čipirat? Kakšna je cena?

Bini ti maš čipirano?

Ne nimam, čakam da poteče garancija in bom potem dobro razmislil o mapingu. Za mojo uporabo mi je kar zadosti, zato ne razkiram na skoraj novem avtu, da bi blo potem kaj narobe... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 G120 vs G165 moja izkušnja
Napisano
pred 8 urami je hoci napisal:

Pozdravljeni!

 

Januarja 2019 sem se po nekaj mesecih raziskovanja katero Mazdo 3 nabavit odločil da vzamem novo G120 in jo takoj odprem na 175 KM, 

saj se mi je zdela boljša opcija kot nakup G165. Avto je bil testen imel je nekaj čez 3000km, zato je bil že utečen.

Opravil sem nekaj meritev pospeškov in jo peljal čipirat. Po čipiranju je bilo vse po pričakovanjih, do 4000 obratov je bilo enako, od tam 

naprej pa bistveno več moči. Tudi testi pospeškov so pokazali bistveno krajše čase. Vendar je avtu še vedno nekaj manjkalo, nisem bil zadovoljen.

Čez dobre tri mesece se mi je finančna slika nepričakovano spremenila in sem moral avto prodat s povprečno porabo 6,4l/100km. 

 

Pred enim mesecem se je na avtonetu pojavila lepa rdeča mazda G165. Finančna slika se je med tem časom popravila in sem jo šel takoj kupit.

Krajši menjalnik naredi vso spremembo na tem avtu. S tem motorjem sem izredno zadovoljen. Avto je bistveno bolj živahen v vseh pogojih.

Povprečno porabo po narejenih 2500 km imam 6,1. Točim izključno 100 oktansi bencin.

 

Če primerjam porabo z mojim prejšnjim avtom (Peugeot 308 blue HDI 1.6 120KM, 300nm navora), je pri Mazdi za 0,8l višja. Mazda ima zimske gume in 

gre neprimerno boljše kot Peugeot. Poleg tega peugeot neprestano kaže 4,5 km/h več kot gre v resnici, Mazda pa 1,5. Peugeota sem imel še tri tedne doma vzporedno z Mazdo,

tako da sem imel čas testirat porabo iz čiste radovednosti. Tako sem se istočasno peljal na 

na raznih relacijah z obema hkrati. Povprečna poraba se je gibala od 0,5l do 1l več na Mazdi. Odvisno od poti. 

 

Iz moje strani lahko samo rečem vsa čast Mazdi da vztraja na 2.0 atmosfercih, to je bil pri obeh mojih Mazdah ključni razlog za nakup.

 

 

Korektno napisano,tudi meni na testu ni popila veliko,se pa občuti da gre manj oziroma ima manjše pospeške od moje.:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

Saj Mazdina navigacija ocitno ni edina s takimi problemi pri cestninskih postajah... Dostikrat vidim kaksnega tujca, ki se pelje mimo lokacije, kjer je vcasih bila cestninska postaja in zavira... marsikod celo na prehitevalnem pasu ... In ugibam, da mu pac navigacija ali infotainment v avtu kaze se vedno podatek, da je tam hitrost omejena na 60 km/h ali pa ponekod celo na 40 km/h ... 

To je res in je ful nevarno, sem imel že tak primer! 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 26 minutami je Tine1966 napisal:

Pozdravljeni

Jutri imam servis pri Ferku v MB. 

158.390km imam avto pripeljan iz Italije. 

Ker me je begalo samo 10% olja na računalniku sem se odločil za servis saj gremo avg na dopust. 

Sem povprašal kaj se dela in mi je rečeno da na vsakih 20k oziroma enkrat v tekočem letu servis. 

Menjava olja, oljnega filtra vse filtre zraka, kabine. 

Ostalo se samo pregleda. Cena okol 250 ojrov. 

V avgustu pa mi bodo naredli posodobitve ker Italijan v letu 2019 ni naredil. 

Me pa nekaj druga zanima. Kaj pa vlki servisi kdaj se delajo? 

Me pa še zanima, če ima Mazda 6 dve ketni, al sem narobe slišal, mam pa CD150 2.2

 

lep pozdrav Tine

 

 

 

 

Mislim, da posodobitve ti lahko naredijo že zdaj ni treba čakat na avgust, ker od jutri naprej boš tako ali tako imel servis čez eno leto. Jutri je najbolje da jih vprašaš glede drugih stvari. Sem bil dve leti nazaj pri njih glede nakupa in pri mehanikih in so bili ful prijazni. Cena servisa je pa Štajerska, v Lj.bi dal več! Srečno:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 minutama je x-layer napisal:

Hmm, na to pa nisem pomisli, misliš da je zato tudi sedaj zunaj suh ;)

Oprosti ampak, ko sem ravno videl,da si iz Oplotnice bi te vprašal kaj delajo na cesti Oplotnica,Pesek,da je obvoz na Osankarico okoli?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Na testih zaviranja pri 100 imajo daljšo zavorno pot,ni pa to nekaj problematično sploh če imaš dobre gume. Je pa res tudi ono drugo

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Montiraj gor GY.Moja lepša polovica velikokrat benti, ko jo lepi na šipo.Včasih bremza še preveč. 

Če po pravici povem,sploh ne vem ,če mi dela ABS. Bolj mi je všeč ono z krožnimi......:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 54 minutami je Boss napisal:

Ja, recimo moj je bil ob nakupu tam in je čakal na kupca iz katerekoli evropske države. Se pravi bi ga lahko kupil tudi Francoz al pa Španec.

Ja to bi moral vprašat v komercialo kako vse skupaj deluje, ker moj je bil na ladji in še nekaj takih ki jih imajo verjetno zakupljene in so mi jih ponudili a meni je ustrezal ta ki sem ga potem tudi kupil. Mislim, da niso peljali 10-20 trojk v Luko iz Mehike, da bi lahko izbiral samo med temi! Mogoče vprašam ob priliki kako imajo to nabavo urejeno. Še to, pred cc15 leti so nabavljali od Austrijcev. 

 

pred 59 minutami je Boss napisal:

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 3 urami je TiEn napisal:

Sem imel continental pa bi od mene dobile 1/5 :) pa jo majo za premium znamko.. pa taka jajca sem imel z njimi da ni res

Kaj imaš pa sedaj,da si zadovoljen?

pred 10 urami je Jest napisal:

Na CX-5 so bile ob nakupu gor Toyo ... in so za normalno voznjo cisto OK.. Sem pa pred nekaj dnevi na poligonu na Vranskem videl, da so sedaj, ko jih imam gor tretjo sezono, na mokri podlagi odrezale dokaj slabo. Od vseh v skupini sem imel najdaljse zavorne poti ... Tako da jih naslednje leto spomladi menjam ...

Je pa tudi res,da Mazda nasploh na testih nnima ravno najkrajše zavorne razdalje neglede na gume.:party0035:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.