Skoči na vsebino
Gume
Napisano
pred 9 urami je Alex napisal:

Samo res, prvič slišim za to firmo. Kitajska? 

To ni za nas Mazdaše..... Kako bo pa avto zgledo?:nevem: 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 17 minutami je Boss napisal:

Daj Bini... ti si že nad 11000 km ... že vsaj 2x bi moral menjat olje. 😜

Ja,bo treba popravit kilometre,še malo pa jih bo 15k. Sem bil pa ravno pri 14k na servisu že drugič,tak ,da nimam preveč grehov,hahaha.....

Imam srečo,da delam tako malo km.v enem letu!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Ne vem kam gre tehnika in znanost,naprej ali nazaj? Smo pred 30 in več leti menjali na 10k potem na 20k,pred 15 leti celo 30k,se je nekaj zgodilo,da je šlo na 20k in glej ga zlomka smo pristali nazaj na 10k ,pardon na 5k! Bom rekel da ne znajo več delat motorjev,še moja kosilnica jih šiša........:vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 urama je zubrck napisal:

Zamenjal izpuh za dvojnega in spoliral luci.emoji41.png3b36d8c138daf96898c00c4ac1373234.jpg

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 

.cb070bf70dd237477c9c27481fb2f982.jpg

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 

Super, zgoraj zagledajo kot meglenke spodaj pa kot kristalke hahaha. Lahko poveš kako si to uštimo? :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava brisalcev
Napisano
pred 3 minutami je Boss napisal:

Kaj, dihtunge okol vrat imaš samo 5 let? 😜

 

Čeprav so brisalci potrošni material, jih zaradi Rain-X res izredno malo uporabljam, tako da sem jih sam na prejšnjem avtu menjal v 11 letih natančno 2x. Pa še to bolj zaradi lepšega.

Ja, tisto prvo ne bo šlo skozi, ono drugo je pa tako kot praviš samo da je moj način bolj Gorenjski ali Škotski kakor gdo hoče... :jezicek:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Menjava brisalcev
Napisano

Jaz jih vsake toliko namažem z glicerinom, da ne otrdijo gumice in isto naredim z dihtugami okoli vrat. To počnem že 30 let in se obnese, imam jih po 5let.:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 25 minutami je 50keda napisal:

@Alex kar se tiče tovarniških podatkov, ja enostavno daš 1 liter zraven pa maš realno. Tak js že od zmeri delam, pa še nism biu razočaran :D Poanta je, da te njihove porabe so dejansko resnične, samo ne z našimi nogami in pogoji. Danes sm z svojo pripeljal do avtoceste pa sm mel še samo 7.3 ... no po AC in poti domov, mam sedaj normalnih 7.8 (kot je tudi moje dolgoročno povprečje od nakupa), pa če greš za mojo gleat tovarniške pa daš še liter zram ... smo pa tam nekje.

Misliš 2,napiso si 1 lit.... :jezicek:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 10 minutami je mazdaman napisal:

A ima kdo tudi težave z DAB sprejemom? Meni na CX-5 precej prekinja in preklaplja na FM. Sploh ko je malo oblakov na nebu. 

Pri nadomestni novi mazdi3 je pa na istih mestih delovalo brezhibno.

 

Se da signal kako ojačati z kakšnim ojačevalcem oz zamenjavo antene

Meni dela vse bp!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je 50keda napisal:

Js mam na svoji M6 november 2019 verzijo 70.00.355 pa se dogajajo različne zadeve:

1. 1-2x se mi je nardil black screen

2. 1x se je zgodil, da je naslovne vrstice infotainmentna ni blo med tem ko sem imel prižgano navigacijo, oz. je vse neki utripal xD

3. večkrat se zgodi, najmanj 10x že, da se GPS zgubi pri štartu mašine, nalaga, potem pa se suče v  vse smeri, ponavadi ga umirim z restartom avta

 

Aja pa še navigacijo sm posodobil na december 2019 pa mam še kr probleme z omejitvamin na bivših cestnintskih v Blagovici in na Vranskem, o Tepanju pa sploh da ne govorim o.O

 

Glej ne bom preveč pameten ampak meni so na servisu lani in tudi prejšnji teden rekli, ko sem jih vprašal o posodobitvi, da raje nebi posodabljali, ker se pojavljajo na tej tvoji verziji ki jo imaš prav taki problemi kot opisuješ. Jaz bi na tvojem mestu šel tja in če se da, naložil prejšnjo. Meni dela stara čisto ok in niti enkrat ni bilo nič narobe. Evo slike.... 

IMG_20200714_201956.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
Pred eno uro je 50keda napisal:

@Bini torej ni biu problem, k si jim omenu, da svoj ole prneses?

Noben problem,sem poklical vprašal koliko pride drugi servis in kaj bodo menjali in takoj tudi omenil,da bom s seboj prinesel original Mazda olje in tudi vprašal koliko pride pri njih. To pa zato,ker sem nekje zasledil,da ti potem olje računajo ceneje ampak pri meni ni bilo tako,kamot ga računajo 15€+ddv. Nabavil na Mimovrste po cc7€,za dizel z DPF pa cc7,5€.

. Drugje je pa vse mogoče,poglej si malo forume.:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano
pred 2 urama je Zimmer matjaz napisal:

Zdravo.

Ja konec maja so poslikali tesnila na obeh sprednjih vratih in naročili nova.

Kar se pa tiče glede ogledal in čričkov. To bo malo večji problem. Na mojem servisu so dodatno z nekim lepilom fiksirali steklce (vsaj tako so mi rekli), kar pa problema ni rešilo. Naslednič so mi rekli, naj gledam naprej. Potem so tukaj še dovoljena odstopanja. Veliko je odvisno od avtohiše in njihove zainteresiranosti za javljanje napak in pritožb. Nekaj pa je sigurno.... Vsaj čričkov tekom let ne bo manj, kvečjemu več. 

Podobne težave z ogledali so imeli na malo starejsi generaciji cx5, kjer so z dodatnimi ojačitvami težavo skoraj, a ne popolnoma, odpravili.

Če ima še kdo podobne težave naj vseeno gre na servis, da mi ne bojo vsakič znova povedali, da sem prvi v sloveniji ali na svetu, ki je to opazi

Pojdi drugam! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:


Lahko, da je to zadnja, ki jo imajo na servisih... lahko pa so enostavno pozabili to narediti... Postopek namrec traja skoraj eno uro...

Kakšne pa so ponavadi spremembe oziroma zakaj sploh so te posodobitve? Meni so rekli na servisu,da če mi nič ne štek oziroma dela vse ok rajše nebi posodabljali.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 15 minutami je Alex napisal:

Sodelavec je kupil pred kratkim kio in sedaj se vsak dan tolče po glavi, ker je drugi sodelavec kupil CX 30 in je mazda kot nasino vozilo proti kii. Predvsem notranjost-ni primerjave. In kia ga je stala na koncu bogatih  29000€.

Ni vredna tega denarja. 

To je to... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Bossek napisal:

Bini vem (na zalost), samo sem vozil oba CX30 (rocni in avtomatski) in je bil avtomatil cisto ok

 

sem malo len in mi je prestavljanje precej odvec v avtu :)  Ce bi bilo po moje bi avto imel 1 stikalo .. naprej / nazaj :)

 

Problem pa je ker potem tole res precej drago in imas recimo ze za slaba 2 tisocaka manj recimo MB GLA (

1032424.jpg
WWW.AVTO.NET

Mercedes-Benz GLA-Razred GLA 200 Urban Avt., letnik:2020,41126 EUR :: www.Avto.net ::

 

Ali pa za dobrih 10.000 eur manj, polno oprema xceed: 

1045490.jpg
WWW.AVTO.NET

Kia XCeed 1.4 T-GDI DCT Stream SUPER AKCIJA, letnik:2020,31890 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Zdaj zunanjost mi stima ... notranjost se pa vse skrije proti CX30.

Res je notri 0 proti CX30. Ta cena za Kio je na financiranje in potem pride blizu 30k. Preveri v salonu pa boš videl. Če nimaš denarja je ok, če pa imaš denar pa je ona prva cena, luda kuča! :vskalo:. Sem gledal za svaka tisto ceno za 19k in je na financiranje prišla 22.5k na 5 let, M. cx30 pa isto samo konjev je malo manj in več opreme tako da bo verjetno vzel Mazdo. 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 11 minutami je Bossek napisal:

No avtomatik je obvezen tako da G122 odpade. Sedaj vidim, da so dodali celo vec opreme pri G150 (do sedaj top oprema ni bila mozna). Samo potem pa tole pride ze na 34.000 EUR kar je pa ... no kar malo prevec.

Že veš ampak jaz za Mazdin avtomatik nebi dal nič ker je proti drugim znamkam dosti zadaj, ročni je pa tako dober, da ga z veseljem šaltaš, poskusi! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 56 minutami je Bossek napisal:

CX30 je BIL tudi moja prva izbira. Moti me pa zelo neposrecena kombinacija motorjev / opreme, ki so na voljo.

 

G122 je na voljo samo se z rocnim menjalnikom.
G150 je samo AWD.
OK X180 so pa vse mozne kombinacije.

 

Nekako bi sam vzel G150 avtomatik polno opremo (brez AWD). Pac saj lahko bi se sprijaznil z AWD ampak mi je popolnoma odvec dat 2k eur vec pa potem imet se malo vecjo porabo.

 

Sem v salonu prasal in to kao ni odlocitev uvoznika ampak odlocitev Mazda Evrope katere modele kje ponudi. Tako da nekako ni opcij da bi vzel tako komabinacijo 😕

Ja res je,lahko vzameš g122 in mapiraš na 150,ker motor je isti! Mene bolj moti da pri osnovni verziji ni avt.klime glede na to,da ima za mene dovolj opreme že ta verzija.. Dober kompromis s trgovcem včeraj je bil,da mi da avto z višjo opremo za osnovno ceno a kaj ko ne kupujem avta....:vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je tommaazz napisal:

Ma moja služi fenomenalno...zaenkrat še ne bom zamenjal, saj je stara 3 leta (75.000km)...mogoče konec naslednjega leta naročim, samo bom po vsej verjetnosti počakal na facelift in jo takrat vzel, tako kot m3. V glavnem zaenkrat ni avta da bi mi bil bolj všeč, ker suvi mi na splošno ne sedejo, to pa je nek kupe SUV😎

Sva podobnega mišljenja, meni je poleg cx30 všeč še x ceed, ker je tudi bolj na cupe, ampak je KIA tak, da ni veliko za razmišljat. :whatever:

pred 2 urama je NevLado napisal:

No, če je kaj dobrega na cx-30 je to, da ima končno števec za temperaturo. Ker tele naše, ki ga nimajo, me tako jezi, da bi tam enmu inženirju copat v glavo vrgu.

 

Notri je res lepa, ampak kje ima pa zračnik za sovoznika? 

Ja pred so voznikom, kje pa? :whatever:

Ne rabiš,ta motor se nikoli tako ne vrti da bi se pregrel,če pa pride do okvare ti pa tako zagori lučka in pri tem ti canger nič ne pomaga!

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je tommaazz napisal:

Uf zdj sem še bolj odločen da bo to moj naslednji avto , od znotraj mi je noro top 😎. Pa motor bo tudi zadosti...kako pa je na avtocesti, si bil kaj? 

Vidim, da imaš isto  M3 kot jaz in če ti je to dovolj si brez skrbi, gre enako tudi po AC s to razliko, da je dosti tišja pri 150 km kot moja, gre nekako isto in dober občutek pri tej hitrosti. Imam željo kupit ampak bom ostal pri tem kar imam(14k) Sem dobil pa dobro ponudbo od prodajalca, če boš kupoval v kratkem ti dam kontakt in se oglasiš tu in boš videl kje se ti bol izplača. Jaz sem tu kupil že dve, kaj praviš zakaj?:prstgor:. Če bi danes kupoval bi cx30 izbral! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Slivka napisal:

Zdaj mi pa počasi postaja jasno, zakaj se po nekaj letih pa čisti sita, pa menja podložke pa diski tresejo pa tako naprej. Jaz imam pa še originalne diske, lamelo sklopke, vztrajnik, podložke smo sicer menjali, čeprav jih ne bi bilo treba,... Pa ima avto skoraj 300.000 km po hribih, pa kakšnih 3000 na leto s počitniško prikolico zadaj...

 

Tisto, kar te nič ne stane včasih te največ košta...

Pet let bom hodil na s.potem pa tako gre naprej drugemu lastniku.:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.