Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano (urejeno)

TEST CX 30 G122

Kot sem omenil in obljubil bom nekaj malega napisal o tem avtu. Naredil sem dobrih 100 testnih kilometrov . Je bolj udobna od M3 ker je pač na višjih gumah in zato tudi manj stabilna a ne problematično. Za normalno vožnjo je čisto ok. Izgled mi je super še bolj pa notranji. Občutki zelo vredu,ne potegne zverinsko ampak zelo tekoče in z enakomernim pospeškom. Izolacija je res super tako da tišjega avta še nisem vozil. Poraba na testu je realna kot tudi vidite na sliki. Bi rekel da je nižja za pol litra od moje M3 g120,s tem da je cx30 težka skoraj 1400 kg. Naj povem da na istih relacijah kot sem vozil njo drugače vozim dizla in mi pije 4.2 lit. Še nekaj,zelo sem spremljal graf delovanja celindriv in ugotovil,da se popolnoma nič ne občuti izklop in vklop tako ,da tisti ki pišejo da jih to moti imajo kaj narobe z avtom. Je pa res,da sem malo to občutil lani na M3 g122 a res zelo malo,mogoče tudi zato ker sem spremljal graf na zaslonu! Ta cx30 je bila 2020 letnik mesec februar. S tem bi končal,če je kako vprašanje,kar veselo.....

 

 

 

 

 

 

Evo slike. 

 

 

 

 

 

 

IMG_20200709_085557.jpg

IMG_20200709_104039.jpg

IMG_20200709_121010.jpg

IMG_20200709_130652.jpg

IMG_20200709_120950.jpg

IMG_20200709_120345.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Alex napisal:

Recimo, da bi vzel olje na servisu (po 18,90€), 5 "litrov, to bi bilo dodatnih 94,50€.Skupaj.bi bilo=254€.To pa mislim, da je že kar konkretna cifra za redni servis brez menjave zavorne tekočine. Hvala bogu. da grem lahko od letos naprej k svojemu mehaniku.Mislim,da me bo stalo vse skupaj z delom in oljem pri njemu malo več kot 100€.Za delo mu dam 30€.Ostalo material in olje. 😎

 

Ja,tukaj pride olje 81€,gre ga pa v motor 4.3 lit.vsaj po tistem kar sem dobil nataj od 5 lit.Tudi jaz bom šel ko bom lahko drugam,samo mehanika moram najti za Matdo....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kakorkoli cena je taka na uradnem servisu in vsi okoli so dražji, negdo je zadnjič pisal o 300€. Menjali so mi vse filtre in delo brez menjave zav.tekočine,ker jo ni bilo potrebno menjati, so jo izmerili in je vredu. Od tega je delo 90€. Olje pa svoje za 35€. Take cene servisa ima Citroën tak, da ne bom nič jamral... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

dne 8. 7. 2020 ob 17:59 je Alex napisal:

Tako je narejeno, da ko vidiš, da te bodo ustavili policaji kar z nogo zbrcaš vse dol z originalnih pedalov. 

Nič šraufanja, levo desno z nogami in je vse kot original. 

Ko odpreš vrata rečeš policaju, da ne veš, kdo je ta kup aluminija dal v tvoj avto. Najbrž otroci.😁

Težka bo ta, da bi tako naredil. Vse ful drži, še bolj kot original! Ne vem pa kako bi policaj sploh videl mimo mojih kolesarskih nog pedale, saj ne smeš iz avta? Če te pa povabi pihat pa zapreš vrata za sabo in ga zakleneš in je stvar rešena. A vseeno mislim, da nebo težav. 😇

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)

Evo s servisiranjem sem zadovoljen kot lani,vse OK, le da je letis nekaj koštalo lani pa gratis(izpogajan pri nakupu avta). Narejeno kar je potrebno za drugi servis in strošek vsega materijala razen olja(moje olje)z delom in ddv je 160 €,se mi zdi vredu glede na uradni Mazda servis.:prstgor:

Aja pa oprali in osušili so ga kot vedno,vse pohvale!

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Tako je narejeno, da ko vidiš, da te bodo ustavili policaji kar z nogo zbrcaš vse dol z originalnih pedalov. 

Nič šraufanja, levo desno z nogami in je vse kot original. 

Ko odpreš vrata rečeš policaju, da ne veš, kdo je ta kup aluminija dal v tvoj avto. Najbrž otroci.😁

Težka bo ta, da bi tako naredil. Vse ful drži, še bolj kot original! Ne vem pa kako bi policaj sploh videl mimo mojih kolesarskih nog pedale, saj ne smeš iz avta? Če te pa povabi pihat pa zapreš vrata za sabo in ga zakleneš in je stvar rešena. A vseeno mislim, da nebo težav. 😇

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 38 minutami je tommaazz napisal:

Dober zgleda 👍. Kje si nabavil, koliko te je stalo in pa ali si moral vrtati luknje?

Hoj,podi na stran,aluminasti nastavki za pedali in boš vse zvedel. One odstraniš in natakneš za sklopki in zavoro,plin pa natakneš od zgoraj navzdov in lepo zatakneš gumi zatiče. Ploščo za levo nogo samo prilepiš na tepih. Trakovi so že nalepljeni,laho dodaš še kakega,da bolje prime. NIČ VRTANJA!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda cx3
Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Aja, ko je ravno govora o tem. Včeraj se vozim po avtocesti in zagledam darsov kamion z opozorilom na možnost naleta. Ga prehiti in kaj vidim? Pred njim vozi mazda, benzinar. Dobro, res je bil rahel vzpon in razumem, da so morali zavarovati vozilo pred naletom tovornih vozil, a vseeno. Je pa baje imel super porabo. Tudi to nekaj šteje. 😏

Ja, tega sem tudi jaz videl apak je bil dizel ,ki je bil v rezervnem programu zaradi zamašitve DPF filtra! Tudi to se zgodi..:ouje:(šala mala)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda cx3
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

Hitrejši? Iz katere pravljice si pa to izvlekel? Klanci? Kdo dela kolone po klancih?Pri vožnji 100/uro po avtocesti kdo bo imel manjšo porabo? Ko bo potrebno dati dve vrečki v prtljažnik, kdo bo klical domov ženo, da mu pride pomagati peljati "tovor" domov? Kdo boljj onesnažuje okolje? Kdo ne more vleči zadaj niti bicikla a  kje šele kakšno manjšo prikolico za peljati frezo itd.. itd.. 😛😏

V večini se strinjam,ampak odvisno za kaj rabiš tak avto ? Meni je to kar imam max.pa tudi v klance proti in iz primorske ni problem peljat 140-150 kar je čisto vredu,no edini problem pa je ko ti tisti z 100 zabluzi pred tabo in moraš potem res imeti nekaj potrpljenja,da ga prehitiš in dobiš spet neko zgledno hitrost. Kaj češ tako pač je....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

Če je vse OK - mogoče 25k max.

 

 

 

 

Mi je pa zanimivo, da tega Močnik še kar prodaja. Novembra sem bil pripravljen zanj dat 28.500 EUR pa so se mi sam smejali, da je to prenizka cena in da ga za tok ne morejo dat.

 

1062154.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 Karavan CD184 Revolution Top belo usnje, letnik:2019,28800 EUR :: www.Avto.net ::

 

Prej niso mogli skozi z malim zaslužkom,sedaj bodo lahko pa z zgubo,tak ti je to....:vskalo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda cx3
Napisano
pred 14 minutami je Alex napisal:

Pismo, moram prodat dizelco in kupit te vaše stroje.Se vozite skoraj zastonj. Jaz sem pa mislil, da ki imamo mi šparovčke. 🤗

 

 

 

Hehehe, časi grejo naprej.... :ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda cx3
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Še malo, da berem te vaše porabe, boste napisali, da ko pridete s poti domov vedno višek benzina stočite v sod. In na koncu meseca prodate sod benzina, ker ga imate viška. 🤪😅

Ja tako nekako... :jezicek:..... :bravo:

pred 1 uro je NevLado napisal:

Meni gre na AC 140-150 takoj na najmanj 6.5, vozim pa striktno na tempomat. Se pozna, da ni tako aerodinamična cx-3.

Saj pri meni je tu nekje kot pri tebi, ni neke razlike. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda cx3
Napisano
pred 2 minutama je NevLado napisal:

A ponastaviš računalnik z vsakim tankom?

 

Jaz sem do sedaj vedno ponastavil ob tankanju sedaj bom pomoje kar pustil pri miru par mesecev pa da vidimo, kje se ustali.

Ja ,to bo najbolj realno,anpak tu nekje je poraba,ker pri takem prometu niti ne moreš imet 8 lit.če promet nikamor ne gre! Meni se vrti med 6-6,5 pri kratkih relacijah izven mesta,pri dolgih mešanih relacijah z AC ,140-150 pa tudi samo 5.5 lit.95 oct. Npr,zadnjič na srečanje v Idrijo ,polno tankal in naredil 340 kil s porabo 5.8 lit.kar mislim,da je super. Drugače pa delam bolj malo kilometrov in mi je vseeno koliko pije,se ne bom sekiral.....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano
pred 3 minutami je NevLado napisal:

Okej 170 konjev celo iz tega 2.0? Noro :D Edin kako je pa pol na tehničnem, a mislte da pokaže, da ma avto večji izpust co2 in to?

Vse je ok kot pri 165 konjski-seveda tisto kar se meri,samo nad 4k obratov bolj potegne in to je to. Malo pobrskajte nazaj po forumu je že vse napisano......:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano
pred 11 minutami je s-2 napisal:

saj glih zaradi različnih prestavnih razmerij me je zanimalo. po eni strani imaš več konjev, po drugi pa krajša razmerja.... kaj bolj paše za autobahn, ker se mi tam res ne ljubi poslušat turiranja motorja ali pa kakšnih 10l/100 :)

Za 140 kil. na uro ne rabiš 165G.Imel boš v 6.okoli 3000 obratov in ne preveliko porabo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.