Skoči na vsebino
Zanimivi oglasi!
Napisano

 

 

Lepa izgleda... edino pri opisu mi ni jasno, kaj ima takega od opreme, da je "eden retkih s tako opremo ce ne celo edini v slo" ... edino "head up display"je nestandardni del opreme, ce ga res sploh ima... na slikah ni videti :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

mislim da je to problem iPhone-a

... 

V bistvu je tako, da pac ne podpirajo vsi telefoni vsega... Recimo Windows Phone sploh ne omogoca uporabe sporocil (niti branja). 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

K ima ?e kdo te?ave, da ne mora odgovarjat na smse preko mazda conect?, mo?no samo branje :/ (sam imam iphone 5s) ali je kak problem z iosom 8?

 

 

http://infotainment.mazdahandsfree.com/phone-compatibility?language=en-RW&carrier_id=&manufacturer_id=&phone_id=&model_id=684&carrier_id=111&manufacturer_id=130&phone_id=4451

 

MZD_Connect-20150608-224838.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazdin zadnji recall - Takata airbagi
Napisano

Google najde clanek na to temo... in v njem pise, da je pri Mazdi problem bil le pri sestici prve generacije in da je vpoklic ze bil opravljen ... verjetno ob rednem servisnem obisku na pooblascenem servisu ... 

 

http://www.zurnal24.si/vpoklic-zaradi-airbaga-kaj-morate-vedeti-clanek-250730

 

http://www.zurnal24.si/airbag-takata-vpoklic-modeli-bmw-toyota-ford-honda-nissan-rabljen-clanek-250479

 

Na tujih strane pa sta omenjeni Mazda6 in RX8 l?etnikov 2004 do 2008 ...

 

http://blog.caranddriver.com/massive-takata-airbag-recall-everything-you-need-to-know-including-full-list-of-affected-vehicles/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

ve? kot o?itno je zagorelo v predelu accuja.....hobi program ali pa stik

En provokativen oglas - zgolj da vidim koliko je tr?na vrednost ki?te, preden karkoli drugega razmi?ljam.

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9801117&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%20CD143%20TX%20Plus

 

 

In za koliko bi jo prodajal, ce bi jo prodajal?

 

Tamau isce nekaj podobnega... Sedaj imata Yarisa (2003) in Corso ( okoli 1995)... pred kratkim sta si omislila psa ... jeseni pa se pricakujeta narascaj... in bo treba en avto menjat za nekaj vecjega :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup: Mazda 6
Napisano

 

7. Ga vozi? naslednjih 10 let brez kakr?ne koli te?ave, zgolj z rednim vzdr?evanjem. 

 

 

Tale tocka je predvsem odvisna od srece... ker trditi, da bo avto deloval se naslednji 10 let brez kaksrnihkoli tezav je podobno kot da bi sedajle napisal, katere stevilke bodo izzrebane na naslednjem lotu :) ... 

 

Jaz sicer nisem imel 2.2 dizel motorja, zato tudi nisem nic komentiral, ker je napisano, da zeli komentarje lastnikov... Ostalo pa je itak ze napisano... le malo je treba pobrskati ... 

 

Jaz zase vem, da ce bi ze kupoval kaj takega, bi kupil takega, ki ima sledljivo poreklo... se najraje od prejsnjega lastnika in ne od preprodajalca. Itak pri ogledu vidis prejsnjega lastnika in si ze nekako lahko ustvaris neko prvo mnenje ... Poleg tega bi prosil nekoga, da si gre z menoj ogledati vozilo, ki bi ga kupoval... ker sam nimam kaj dosti pojma o avtomobilih... :) ... Tako sem naredil, ko sem kupoval Mercedes A160, ki ga sedaj vozi hci. Simona Pelka sem prosil, da je sel z mano na ogled... in Simon mi je tudi rekel, da izgleda vse OK... oz. je takoj povedal, kaj na avtu ni OK (menjano eno stransko steklo, ni bilo sobe za pranje zadnjega stekla,...) ... Zaenkrat po skoraj enem letu se ni pokazalo nic takega, kar bi bilo ob nakupu prikrito ...

 

Se glede Mazde. Sem imel v lasti vse tri generacije sestice... prva je bila dizel 2.0 120 KS, druga dizel 2.0 140 KS, sedanja pa je dizel 2.2. 175 KS ... Vsako sem vozil okoli 5 let... s prvo naredil okoli 180.000 km, z drugo okoli 120.000 km s to zadnjo pa imam sedaj v dveh leti okoli 62.000 km ... Pri nobeni nisem imel nekoh vecjih stroskov... ce je ze kaj bilo, je bilo popravljeno pod garancijo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Je treba kupit napravo za standalone kloniranje(kot sem jo jaz za HDD-je, ki sklonira samo da? nazaj v pc in del kot da ni blo ni?) ki klonira po bitih ne glede na format obliko fajla, skratka kopira 1 in 0.

 

Saj pravim... to zna vsak "gelipter" (al kako ze Zmaj takim pravi :) ) ... Kupit napravo za kopiranje in probat... Ampak ocitno je potrebno malo vec, kot samo to... drugace sem preprican, da bi se kopije takih kartic ze valjale po raznih pasnikih... Tako pa dosedaj v cca. dveh letih, odkar je na voljo tak infotainment sistem v Mazdi 3 (in kasneje tudi v dvojki, sestici, CX-5,...) kot kaze ni se nobenemu uspelo tega sklonirati, da bi delovalo. To, kar se prodaja preko eBaya so pomoje originalne kartice, ki so nekako drugace prisle v obtok (padle s kamiona), zato tudi tako nizka cena  ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Kaj pa ?e kartico prej klonira? predno jo da? v avto in ima? potem 2, eno ?e za drug avto alo pa do jo kopira? naprej ?

 

 

Sem skoraj preprican, da tako enostavno pac ne gre... drugace bi te zadeve krozile ze okoli "pod pultom" za precej manj denarja :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Mu je "spustil ?elno" ... :) 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Odstranitev DPF
Napisano

So ljudje, ki se obremenjujejo z vsako malekostjo... :P. Jaz zase vem, da niti ne vem, kdaj se regeneracija izvaja, niti me ne zanima... verjetno ker niti nikoli ne gledam trenutne porabe... Ce ze kdaj pogledam te podatke, je to prej povprecna poraba kot pa trenutna poraba ... :) ... Dosedaj se nikoli nisem imel problemov z DPFjem (nisem se videl te lucke edino takrat, ko zazenem avto in se kontrolno prizgejo vse lucke :) ) ...  Prejsnjo sestico sem imel cca. 5 let in v tem casu prevozil okoli 120.000 km ... sedanja je stara dobri dve leti in ima za sabo cca. 62.000 km ... Je pa res, da je novi lastnik moje prejsnje sestice kmalu po nakupu imel probleme z DPFjem... Ne vem ali je to zgolj slucaj ali pa je to mogoce zaradi drugacnega nacina voznje ... Kolikor vem, je ta "problem" sedaj odstranjen :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Glede barve... ta je pri vecini novih avtov bolj svoh... to pa je zaradi "kao" ekologije ... in barv na vodni osnovi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Ne rabas ker itak ne gre nikamor brez turbine

 

 

Pa ce pise, da se motor da prizgat :) ... verjetno s sibicami ali vzgialnikom  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

Najprej se je ustavil

 

Se mi zdi, da to bolj leti na tvoj zadnji stavek: Sem se pa ob tem spomnil na tiste old school voznike ko na primer s prelaza dol dajo v ler......

 

Pri situaciji, ko zacne polzeti nazaj pac stopis na zavoro... ce nimas "hill holder" funkcije ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

No saj tako sem mislil... le narobe sem napisal :) ... Itak da takrat, ko spustis sklopko... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 - Sklopka
Napisano

Rpi tehnzadevah je veliko odvisno od tega, kako se vozi... Tako kot recimo pri zavorah... Nekdo, ki veliko vozi po mestu in veliko zavira, bo imel gotovo prej obrabljene zavorne obloge ali diske, kot nekdo drug, ki ima veliko relacijske voznje... Podobno je tudi pri sklopki... tezko je definirati rok, kako dolgo bi zadeva morala drzati... Zato pa se tudi menja po potrebi... In ne na fiksno dolocen interval...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

Tako naj bi delovalo, ampak ?e se ustavljam pred kri?i??em je potrebno zavoro vseeno vsaj pribli?no pritisnit in ugasne. oz ?e se doma na va?ki cesti ustavim da vzvratno zapeljem na dvori??e, zagotovo pritisnem zavoro toliko, da ugasne. Uglavnem, eno sr...

Pomemben je tudi timing... Ker v bistvu ne ugasne takoj... ampak sele po sekundi ali dveh... Mogoce imas pa malce drugace nastavljeno... ali pa drugacen nacin voznje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

Tale start stop meni ne para srca ampak ?ivce. Ni lep?ega ko manevrira? parkiranje na rikverc in se ti vsaki? ugasne :vskalo: . Na servisu so rekli da tega sranja ne smejo izklopit, tako da ostaja edino vsaki? ro?ni izklop, (?e ne pozabim).  Da bi s tem sistemom kaj prihranil je neumnost, ker pri moji ve?inoma pode?elski vo?nji manj kot v 5% primerov motor stoji ve? ko pol minute, vse ostalo je uga?anje za sekundo.

Jaz nimam tega problema, da bi ugasal pri manevriranju in parkiranju... i-Stop se aktivira, ko se avto ustavi in stopim na pedal zavore (pri avtomatiku)... Ce nocem, da ugasne, ne pritisnem pedala zavore do konca... in potem motor ne ugasne... recimo v primeru, da vidim, da bo vsak cas zelena... Pri rocnem menjalniku pa itak deluje sele, ko das v ler in drzis sklopko... Ce je v brzini, se i-Stop ne aktivira... Vsaj tako je bilo na eni testni, ki sem jo vozil pred nakupom svoje sestice...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

uffff... not good, ampak pri?akovano, ker razni i-Stop sistemi dejansko uni?ujejo akumulator. Se pravi menjava akuja na ene 2-3 leta je o?itno kar pravilo.

 

Za?udil sem se namre? zato, ker imam sam po skoraj sedmih letih starosti avtomobila ?e vedno originalni akumulator in ?e ni? ne ka?e da misli izdihnit.

 

 

Menda ima akumulator 5 let garancije... tako da se ne sekiram kaj prevec zaradi tega ... Res pa je, da tudi stane celo premozenje... Menda stane blizu 500? ...

 

Je pa pomoje nekaj narobe z akumulatorjem... ker sem malo pobrskal pa nisem nasel prav veliko debat s takim problemom... Tudi Stroker je enkrat omenil, da nima problemov ... pa se veliko vec vozi po mestu in ima tako pri njemu i-Stop zavbelezenih precej vec minut aktivnosti, ceprav ima veliko manj prevozenih kilometrov ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

mo?no da je istop ga zje...?

 

Pojma nimam... Saj drugace je vse OK... vziga brez problemov... laufa vse... edino i-Stop ni deloval... pa i-Eloop... ker je menda bila kapaciteta akumulatorja samo okoli 40% ... Tudi ko sem nafilal akumulator, postopek inicializacije i-Stop ni sel skozi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

Zakaj pa je ?e bil menjan akumulator? A ni to nekam ekspresno hitro?

 

Garancijska menjava ... i-Stop ni delal... vse ostalo BP...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

pa poln tank to vse pove  :harhar:

 

Akumulator je bil menjan... in je vse "pozabil" :) ... po parih 100 metrih voznje ni bila vec taka poraba :) 

Mojo tud komot spravis na taksno trenutno,tak da sem ze kr neki frendov vrgu na finto kok to zre.. :-D

 

 

Tole je prikaz povprecne porabe, ne trneutne :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

Povprecna poraba ...  :blink:  :harhar:  :jezicek:

 

thumb_IMG_5117_1024-20150522-072358.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.