Skoči na vsebino
Mazda 3, 2015, 2.2 dizel... IZKUSNJE?
Napisano

Radarski tempomat jaz uporabljam vsakodnevno... Ko se peljem na siht... Pa tudi nimam AC iz Medvod do Kranja... Tako da tisto, da je tempomat samo za na AC ni ravno tapravo razmsiljanje... Vsaj ori meni je tako...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3, 2015, 2.2 dizel... IZKUSNJE?
Napisano

Ej...kaj pa cena...si se dobro zmenil ?si dobil kaj popusta in itd...lp:-):-):-):-)

 

 

To vprasanje leti na qwertyja?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3, 2015, 2.2 dizel... IZKUSNJE?
Napisano

Ker ?akam kaj bo z lizingom ?e gre skos me zanima ?e ima kdo izku?nje s tem motorjem?? 2.2 dizel, 150 konjev bi naj mel... Zanimam se pa za Revolution opremo, revolution top ima ?e usnje in aktivni tempomat ki pa ne rabim je navadn kul, usnja pa no?em... Ma pa ?e Bose, spredi zadi senzorje, bixenon, kamero, headup display nad ?tevcem, navigacija, 2x USB, blurtooth, gretje sede?ev, 19 col felge,... Pa paket podalj?kov, distan?nikov, spojlerja in ni?jih mazdinih fedr bi vzel.

 

Opreme je fuuul tako da ja me zanima izku?nje ker bo avto pol ostal lep ?as :)

 

 

Jaz imam v sestici podoben motor (2.2 dizel 175 KS ... in Revolution opremo ... ) ... Radarski tempomat je ena boljsih zadev pri tem avtu... vsaj meni ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ej...tako ja SUPER ...ker je ?e vro?e..danes je blo pri nas na obali 30.C'.noro..

lp:-)

Vceraj je bila pa Izola menda najhladnejsi kraj v SLO ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Na pooblascenem servisu te pride veliki servis 740 ? >> http://www.mazda.si/kupujem-imam/mazda-fair-service/veliki-servis/

 

Pri Pelkotu pa je recimo 400-550? ... Vsaj tako je napisano tukaj >> http://www.mazda-si.net/topic/12104-mojster-pelko-odgovarja-in-svetuje/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Mazda 6 omogo?a carplay? :) wow

 

Daj kako slikco prilepi.

Ce prav vem, ima Spekter vgrajen aftermarket radio z eBaya ... ?e od Juresa ... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda 6 Revolution Top/SD G192 AT
Napisano

pogleda? reiffenkost pa ve? da je desna mazda :):)

 

Pogledas ime slikce, pa vidis, da je Mazda v bistvu taleva tabela :)

 

skitched-20150423-104050.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda 6 Revolution Top/SD G192 AT
Napisano

v vseh svojih 21 letih od kar sem voznik, s konkretnim ?tevilom prevo?enih kilometrov, sem potreboval verige 1x, in sem kljub temu se zmeraj pri?el, kamor sem bil namenjen. :)

pozimi pa jokajo tisti, ki se na zimo ne pripravijo ali pa ki jih prime panika ?e pri par cm snega.

Ce bi zivel v Slivkinem koncu, dvomim, da bi bila taka izjava ;)

 

Jaz imam tudi take izksunje... sicer sem verige natikal vec kot enkrat... Vec kot desetkrat pa tudi ni bilo... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Je res ampak po moje Boss misli da ti takrat ekran zgine

 

 

Jaz bi prej rekel, da je mogoce to probal kdaj pred casom na kaksnem starejsem smartphonu, kjer se je res apliakcija zakljucila... recimo pri Symbianih... :P ... Sicer pa tudi med pogovorom delujejo govorna navodila... po potrebi pa lahko tudi preklopis na navigacijo med pogovorom ... Vsaj na japki je tako ... 

 

 

P.S.: Sem sporocila premaknil v novo temo, ker smo ze prevec zasmetili tisto o Mazdi 3... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Glede da vozim ve? razli?nih avtov je pri meni edina logi?na re?itev Garmin, ?e govorimo o namenski napravi. Telefon je jeba ker v trenutku klica je navigacije konec.

 

Ker ve?ino ?asa niti ne rabim navigacije odpadejo ?e zadnje prednosti vgrajene navigacije saj je dejansko najbolj pomembno to, da je navigacija ?imbolj s sve?imi mapami in posodobitvami.

 

Glede tega, da je med klicem navigacije konec ne drzi... Navigacija deluje naprej v ozadju... ko koncas pogovor pa deluje naprej... Vsaj na iPhone-u je tako ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

No dobro so izjeme, ampak tam noben gps ne ve kje in kako, zgolj predvideva. Drugace pa naceloma ni problemov, vsaj nova generacija mobijev folga vse skupaj.

 

Mene je najbolj skrbela baterina ko sem sel na standard firme (jabuk) pa moram priznat da sem presenecen, bt stalnonon, gps stalno on, lte, ekran...lavfa skozi pa drzi dan in pol

 

 

 

Ko bos potreboval aktivno navigacijo (tako kot recimo je navigacija v avtu, da je stalno prizgana)... ti ne bo zdrzal dan in pol... ampak samo nekaj ur :) ... pa telefon se precej segreje :) ... sploh poleti, ko pravis, da imas ze tako probleme ohladiti avto :) ... Tako da nekajurna navigacija brez priklopa na polnilec ne bo mozna :) ... 

 

To, da imas GPS prizgan pomeni samo to, da so aktivne lokacijske storitve... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tuneli so sedaj ze avtomatsko podprti v vseh napravah - vzame zadnjo hitrost prek satelitov in jo drzi. Cez tunele tezko da spreminjas (naj ne bi) hitrost

 

Meni je pa ravno mobi boljsi ker mam vse waypointe not, pa em loh na biciklu, mopedu, mojmu, sluzbenem, zeninem avtu...

 

 

To ne drzi vedno... recimo tunel pod Grazem je ze tak, da ima razcepe... pa veliko mest ima kaksne pokrite vkope ali tunele lkjer se GPS signal izgubi ... in znotraj njih odcep... V takih primerih to pride zelo prav... V ravnem tunel z enim vhodom in enim izhodom je itak vseeno, tudi ce navigacija nima pravega polozaja, ker v takem tunel ne mores zalutati :) ... Meni osebno pa je navigacija na mobilniku bolj zasilna varianta... Mobilnik se med navigacijo ponavadi precej greje... marsikateri je celo tak, da ce imas presvoh polnilec, se kljub temu, da je prikljucen na napajanje, med navigiranjem vseeno prazni... ker mu polnilec ne zmore dovajati dovolj stroma ... Ima pa seveda tak nacin tudi svoje prednosti... vendar bi to recimo v primeru online navigacije bilo mozno resiti s sinhronizacijo med razlicnimi napravami ...

 

Pri fiksni ni kablov, ki bi opletali okoli... ni prisesanih nosilcev na sipi (ali kjerkoli pac imas namescen mobilnik) ... Pa se zadeva je lahko integrirana z recimo HUDom (v novejsih vozilih) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Potem je kot kaze TomTom v "prefacelift" zadnje sestice (in CX-5) boljsa izbira kot tale MZD Connect ... Pri TomTomu so dejansko 4 nadgradnje na leto ...

 

skitched-20150414-165552.jpg

 

Katere so pa dejanske verzije zemljevidov bi moral pa poiskati v sami napravi ... 

 

Vgrajena navigacija je meni osebno bolj uproabna, ker je integrirana v avto... in polozaja ne meri zgolj na podlagi signala oz. polozaja, ii ga pridobi iz satelitov ampak tudi sledi preko polozaja volana, hitrosti,... in tudi takrat, ko se recimo peljes po obmocju, kjer je sprejem polozaja s satelitov oslabljen ali onemogocen (recimo pri voznji skozi tunele) prikazuje pravilen polozaj na zemljevidu ... Poleg tega je manj zanimiva za morebitne dolgoprstneze... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

iGo sploh ni vec na voljo za koncne kupce... ampak samo se za podjetja... verjetno predvsem za nadaljno prodajo >> http://www.igonavigation.com/support

 

Kot kaze je na voljo samo se plascljiva verzija za iOS 

 

skitched-20150414-134724.jpg

 

Je bilo izgleda prevec piratiziranja :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

ej...lp kaj potem ?e ti kupi? zdaj novo mazdo je to ?e not v SLO ....ali bo treba prenest not... :aaaaa: ker jaz ?akam da pride v Maju  :D lp :rolleyes:  

 

To je zaenkrat samo spletna stran v SLO jeziku... Napisano je, da mogoce pride tudi na MZD Connect :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Spet en, ki ne zna voziti v kro?i??u ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Danes sem kon?no navigacijo nadgradil na novi mazdi 3 preko programa od mazde katerega se dobi na netu.

Skratka pi?e mi ?e sem prav zastopu, da imam vse nadgradnje zastonj do konec leta 2017.

Te?ava je v tem, da njihov spominska kartica po tej nadgradnji danes ima samo ?e 1G prostora.

Ali se je ?e kdo ukvarjal z tem? ker verjetno bo kmalu polna

 

 

Saj prostora na kartici ne rabis za drugega kot za posodobitve... :) ... Pri moji navigaciji (TomTom) je 4GB kartica in je prostega okoli 300 MB :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Ne mkore? primerjat jabolka in Mazdo :P hahaha

 

Ja saj razumem kaj ?eli? povedat, ampak gledano s strani uporabnika, je to morda malo ne fer.

 

V kolikor bo potrebno dopla?ilo, bomo pa? dopla?ali ;)

 

 

V bistvu jaz ne bi rekel, da je "ne fer"... Mogoce bi prej rekel, da bi bila lepa poslovna poteza, ce bi tistim, ki so omenjeni model kupil recimo v zadnjih treh mesecih pred tem, da bi to dobili brezplacno... Tvoja trojka pa je stara ze okoli leto in pol, ce se ne motim... V takem primeru pa res ne more biti "ne fer", ce kaj takega ne mores dobiti brezplacno... 

 

Jaz bi tudi rad v svoji sestici vse te bonboncke, ki jih je dobila FL verzija... pa vem, da je to utopija :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

?ala god ali dol...imeti bi morali neko "logi?no" razlago, zakaj moram jaz pla?ati za enako funkcijo kot nekdo, ki jo dobi brezpla?no na istem modelu vozila :glare:

 

 

Logi?na razlaga je ta, da si ti avto kupil pred datumom, ko je to bilo serijsko v tem modelu ... in si tudi vedel, da te funkcije ni v tvojem kupljenem modelu... Po tvoji logiki bi morali recimo takrat, ko pri prenovljenem modelu neko funkcijo odzvamejo, to potem preko vpoklica odvzeti tudi vsem drugim, ki so tak model kupili pred tem datumom. Konkretno recimo pri FL sestici druge generacije niso bile vec vgrajene lucke, ki signalizirajo pripetost varnostnih pasov na zadnjih sedezih :) ... 

 

Ali pa recimo danes kupis kilo jabolk v stacuni po ceni 1,29? za kilogram... naslednji teden se ta ista jabolka prodajajo po ceni 1,19? za kilogram :) ... Mislis, da lahko zahtevas razliko v ceni nazaj?  :jezicek:  ... Vem da primerjava ni ravno enaka, ker gre tukaj le za spremebo cene... pa vseeno... Ob nakupu si dobil tisto, kar je bilo takrat zraven... ce kasneje ponudijo vec za isto ceno ali celo za manj... je to samo prilagajanje trznim razmeram :) ... 

 

Drugo bi bilo, ce bi ob nakupu ta funkcija bila navedena v seznamu opreme in bi jo dejansko imela sele vozila, ki bi bila prdana po datumu nakupa in prevzema tvojega vozila ... 

 

 

Kolega je recimo kupil Mazdo CX-5 septembra 2012... in takrat je imela garancijo le 3 leta... Enak model se je od 1.1. 2013 dalje prodajal s podaljsano 5 letno garancijo ... za enako ceno :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.