Skoči na vsebino
Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 7 urami je Martin Cufer napisal:

Na 6ici 2007 360k km s prvo turbino,original šobami...Kar je bil problem je bil vztrajnik na 320k km. Ostalo samo tankaj - vozi.  Servisi delani na 15k km (olje,filter olja in goriva). Aja,avto je čipiran....pa dpf so mu ukradli. 😂 
Tko da gremo novim zmagam naproti 🤘

Si mislil, novemu avtu nasproti, beri MAZDI! :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Testi ostalih avtomobilov
Napisano
pred 6 minutami je Stinica napisal:

Je pa tudi res,da danes vsi vozijo avte kot dizle,2000rpm menjaj,bog ne daj  višje 4000-5000rpm,da bencinski motor malo zadiha,ker potem je že poraba 7l-8l,to pa je za marsikoga too much,avto je narejen,da se vozi,ne pa špara,nikdar mel problemov z zapacanostjo motorja,pa al je to bil atmosferc,tsi ali pa hdi.

Včeraj peljem soseda domov,pa našo cx-30 malo priganjam do 5000rpm,pa pravi bo visoka  poraba.Pa kaj,glavno da je veselje pri vožnji.😁

Kako si pa kaj zadovoljen z avtom? 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

A niso Fokovci?

 

Hja in ker tega ni je edini približek TURBO-dizel 🤩

Pa ja in so ovčke volk postale....😈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 33 minutami je x-layer napisal:

No, pa saj tudi nakup 3800l bencina bi lahko bila dolgoročna investicija... 😝

Res bi bila, samo ne vem kako bi v peči gorelo. Je že kdo poskusil? :wub:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Lepo. Na roki naj corona tudi ostane. Drugače pa, sedaj se boš lahko bolj športno vozil od meje do meje občine. 🤗

Največja fora je pa v tem,da sem jo preobul v sosednji opčini-Šmarje pri jelšah,žarišču KOVIT 19 !:harhar:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 15 minutami je TiEn napisal:

U jebote 3800litorw,.. še dobro da nimam jaz več centralne

To bo za tri hude zime in še za toplo vodo čez poletje. :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Od kdaj pa je København na jugu Slovenije?

 

ALLGRAINSOFSALT.COM

Na prvi sliki stoji Jani Svetič (53 let), taksist iz mesta na jugu Slovenije, ob svojem avtu, na katerem piše "TAXA 4x35". V glavnem, prihranki so pa taki, da bo cena nafte padla vsaj še za polovico, če začnemo vsi to uporabljati. Potem je pa ni poceni elektrike, ki bi lahko konkurirala dizelašem...

 

A kdo verjame v te žaube.....?:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 11 minutami je Slivka napisal:

Sem se psihično pripravil in šel brat zadnje štiri objave. Za začetek sem presenečen ugotovil, da nikjer ni okrivljen Janez Janša, še več, sploh omenjen ni!

 

Kakorkoli, ja, porazdeliti promet je dobra ideja. Samo da jaz ne bi predlagal časovno porazdelitev pač pa... ... ... Glejte, nisem profesor in ne znam razlagat. Bom opisal, pa naj kdo najde ustrezen izraz. Torej: porazdelitev prometa tako, da imajo prednost tisti, ki so bolj izkoriščeni. Torej bi vlačilec s polpriklopnikom (nosilnost 25 ton), ki bi bil naložen z vsaj 20 tonami tovora imel prednost pred osebnim vozilom (5 sedežev) in samo voznikom ali pa mogoče voznikom in enim sopotnikom. Ker da ceste zabašemo s praznimi avtomobili, je popoln nesmisel. Seveda bi se razmerje spremenilo, če bi vlačilcu ob bok postavili npr. Smarta, ki ima dva sedeža in oba zasedena. Ali pa enega karavana, v katerem bi sedele štiri osebe, prtljažnik pa bi bil poln orodja. Ker da pa imaš v prometu pet-meterske limuzine in karavane za to, da se po eden prevaža v njih, je pa ogromna površina ceste zasedena s praznim volumnom - in če se znebimo tega praznega volumna, dobimo prostor za prevoz blaga in oseb. In temu je cesta pravzaprav namenjena. Ni namenjena, da se po njej prevažajo vozila, ampak da se po njej prevaža blago in potniki - v vozilu, jasno, ampak vozila naj bodo napolnjena, izkoriščena, ne pa da se prazna vozijo. Tako pa cesta postane razstavni salon, kjer vsak razkazuje svojo limuzino. In po salonih greš (praviloma) počasi, da si lahko vse ogledaš. Zato pa potem gre promet po naših cestah tako počasi - da vsak utegne razkazat svojo (pre)veliko limuzino...

 

Glede na dogodke zanji mesec lahko ugotavljamo, da se veliko stvari da rešiti od doma preko moderne tehnologije. Dobro, voznik tovornjaka ne more delati od doma. Zavarovalni agent pa lahko, nekateri računovodje tudi, pa kakšni prevajalci najbrž tudi, pa še kaj bi se našlo. Upam, da se bo po koncu tega kronanega virusa to obdržalo, da vsaj določen procent ljudi ostane doma in dela od doma. S tem zmanjšamo stroške (ni potnih stroškov), zmanjšamo onesnaževanje (če nekdo ne potuje, ne porablja energijo) in zmanjšamo obremenjenost cest.

 

Vsaka ti čast,popolnoma pravilno si napisal,saj vemo kaj bi morali ampak nam nikakor ne gre! V tujini te stvari že leta izvajajo samo prekopiramo pa je,samo tu ni nič za zaslužit......:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zavore mazda 6 2016
Napisano
pred 55 minutami je Scr3am napisal:

Sicer malo mimo ampak jest, vedno sam zamenjam gume in jih vulkanizer nacentrira samo takrat, ko, kupim nove gume. Letne gume zamenjam na cca.  4-5 let, zimske imam pa se dlje, vendar jih potem ze zaradi starosti raje zamenjam. Trenutno imam gor zimske gume continental DOT konec 2012 in grejo sedaj v smeti zaradi starosti in ne zaradi profila. Voznja z njimi je popolnoma normalna. Kar hocem povedati je to da mi nikoli ni nic treslo pa so gor original feltne stare vec kot 10 let. Vem da me boste sedaj vsi lincali, kako nevarno zivljenje zivim in oh in sploh, ampak nikdar in nikoli mi ni nic treslo zaradi gum, feltn ali zaradi zavor. Na prvi generaciji je bila ista zadeva. Se pa strinjam, da zna biti to kar "annoying"

Mislim da se razumno obnašaš,saj veš kako je bilo 20 in več let. Vozili smo letne gume pozimi in nikome ništa,poleti pa zlizane do konca pa tudi stare več kot 10let pa je bilo vse ok. Danes pa standard dela to,da mečejo 4 leta stare gume proč z dobrim profilom in onesnažujemo naravo brez potrebe.:party0035:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 4 urami je Mstare napisal:

Kar sem gledal pa primerjal za ene 2do 3 km bo razlika.

V ceni pnevmatik je pa kar razlike 

Točno tako, plus tisto kar že sedaj laže CC 2-3 km/h. Pa trši bo za vožnjo. Mislim, da je že zdaj dovol trd, ker eni tiščijo gor 16",kar je pa zame grdo, sploh na tako lep avto. Aja pa poraba bo za3-5%večja pa obilo užitkov v vožnji. 👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 6 urami je Mstare napisal:

Oj 

Pozdravljeni mene pa zanima če je kateremu uspelo na mazdo 3 g120  homologirati na original 18col platišča  225 40 r18 dimenzije gum

 

Mislim, da bojo te dimenzije vsekakor manjše in ti bo števec lagal za CC 5 km/h

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
1 hour ago, Z M A J said:

Sem si obetal vecjo pocenitev!

Ja 80 cent. bi bil pa so trošarine popapale. Smo pa cenejši od Austrijcev in še koga..... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Res je tudi pri nas se vse odvija hitreje, ne ravno nevarno ampak tu in tam dobi? kakega ki malo preceni hitrost in situacijo pati prileti po moji strani ?ez ovinek. Mi je pa ta trenutni promet precej bolj v?e? kot prej!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.