Skoči na vsebino
nakup mazde 6 2015
Napisano

hvala za inf.. torej je motor to kar pri?akujem oz. celo presega. Ti?ina ( do 3500) in za moje pojme zdrav ?porten zvok nad 3500 in pa poraba so vsekakor ok. Porabo po BC na relaciji Diva?a- Koper po ac tempomat 120 sem imel 3,5l??

v naslednjem tednu bom probal kje dobiti ?e testno 150 z ro?ni in potem bo pa potrebno ?e razmi?ljati o prodaji zafire.

Se bom pa moral s prodajalcem podrobneje pogovoriti kaj je v kak?ni opremi in kaj se da mogo?e samo dodati...

 

Dodati ne mores kaj dosti... To kar je v posameznem paketu opreme je to, kar je na voljo... Ddolocene zadeve so na voljo le pri najvisjem paketu opreme (recimo radarski tempomat)... Edino, kar se lahko doda, je navigacija...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Hilux je "drvarnica", Mazda pa je limuzina ... Poleg tega je tako, da ce v Hiluxa dodas vso opremo, ki jo dobis pri taki Mazdi (ce bi bila na voljo), se cena dvigne verjetno se za 10 jurjev :) ... Sicer pa je Mazda z nizjo stopnjo opreme (pa verjetno se vedno primerljiva s Toyoto) tudi za 10 jurjev cenejsa... Edino AWD opcija je verjetno na voljo samo pri tisti z max. opremo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Vsak ima pravico do svojega mnenja ane ejga :)

 

Nekaterim so pa? malenkosti pomembne  :prstgor: in pri?akujemo, da funkcije, ?e jih vozilo ?e ima in za katere pla?a?, delajo brez te?av:

- v mislih imam streamanje glasbe prek BT, ker sem na prej?njih vozilih to vedno uporabljal - tu pa? ?al ne morem torej je isto, kot da BT skoraj da ne bi imel (uporaben je samo za klice in to deluje brez te?av)

- v mislih imam tudi navigacijo, ker ob?asno zmrzne in kdaj pa kdaj tudi zgubi lokacijo in v takih primerih je potrebno ?akat, da se ponovno pove?e na satelite (v?asih tudi ?as ne pomaga, ampak je potrebno SD kartico med vo?njo odstranit in ponovno vstavit v re?o - potem najde satelite IN v?asih niti to ne pomaga, in je potreben ponovni zagon vozila)

- in pa ?e glasovno vodenje, ki se ga sli?i samo v levem zvo?niku pri vozniku  :zvizga:

 

Ne razumem, zakaj samo v levem zvo?niku, ko pa pritisne? na tisto tipko "mikrofon" na volanu, pa se lepo sli?i (stereo HD zvok): "say a command" na vseh zvo?nikih v vozilu - zakaj tega ne naredijo tudi pri vodenju.

 

Smotano je namre? to, ker sta 2 "vira" zvoka:

- en je za glasbo

- en pa za vodenje pri navigaciji

 

in se recimo pelje? po AC in ?e ima? glasbo nastavljeno na jakost 30, more? tudi vodenje nastavit na 30, da sploh kaj sli?i?, ko ti pove navodilo. ?e tega ne naredi? in ima? recimo glasbo na 30, vodenje pa na 20, potem ne sli?i? vodenja in ?e huje - vedno ko ti pove navodilo, se v levem zvo?niku glasba izklopi medtem, ko teta v ozadju "govori", ampak ti je ne sli?i? zaradi hrupa od same vo?nje.

 

Potem se recimo pripelje? v mesto, kjer seveda zni?a? glasbo na 20, more? ?akat, da bo teta iz navigacije ponovno kaj povedala in jo more? "ulovi" ko govori, da bo? ?e njo zni?al na 20, ker je sicer preveeee? glasna, ?e je na 30 v mestu - se jo prav ustra?ijo vsi sopotniki :)

 

No in potem si ponovno na AC, kjer more? glasbo nastavit na 30, in ponovno ?akat, da se bo teta oglasila in jo "ulovit", da bo? ?e njo nastavil na 30 itd itd...

 

In s tem se lahko ukvarja? vedno, ko uporablja? navigacijo  :macek:

 

Evo to mi je tako butasto....da bolj ne bi moglo bit!

 

Lahko bi naredili tako, da ?e povi?a? zvok glasbe na 30, se avtomati?no tudi glasovno vodenje povi?a na 30.

 

 

Skratka - ?e teh nekaj te?av je potrebno odpravit pa bo  :prstgor:

 

 

To, da je samo v enem zvocniku in da je jakost neodvisna od audio sistema je namenoma... ker je naceloma namenjeno samo vozniku... In v sestici to dobro deluje... Trojka nima vec "audio pilota"? To pomeni to, da se ti jakost uravnava glede na hitrost voznje oz. hrup okolice... ? To je imela ze prejsnja sestica ... Obe sem imel z BOSE audio sistemom ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Edino kar "trpi" je recimo akumulator.

 

Xenon lu?i pa ne, ker ostanejo pri?gane ?e naprej, ko ugasne? vozilo - ni? takega (je isto kot da bi vozilo ugasnil 60 sekund kasneje na mestu). Enako velja, ko odklepa? vozilo - se xenonke pri?gejo prej, potem pa ko pri?ge? ?e vozilo se vmes ne uga?ajo, ampak svetijo non-stop, dokler vozila ali ne pri?ge? ali pa zaklene? vozilo.

No saj ...pri vzigu ni fajn, ce so prizgane, ker takrat ponavadi malo ugasnejo... Pri vzigu se normalno prizgejo ksenonke malce kasneje, ko motor ze laufa... Torej ko je tista "konica" mimo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Tako je - to je to?no to, da lu?i spredaj + zadaj ostanejo pri?gane recimo ?e 40 ali 60 sekund, ko avto ugasne? in pa, ko odklene? vozilo (s klju?em ali pritiskom na gumb na vratih), se pri?gejo ?e lu?i spredaj + zadaj.

 

Oboje velja seveda samo takrat, ko je zunaj temno :) Morda tega nikoli nisi ?e imel, ampak jaz sem to imel na 3 vozilih do sedaj in sem se tako navadil, da ti 2 funkciji tako zelo pogre?am :P

Res nisem se imel prej... Edino enkrat pri enem avtu, ki sem ga imel sposojenega... Pa ne vem ali je vil Citroen C5 ali pa Opel Insignia... Me je pa prej motilo kot da bi to nekako full pogresal ;) ... Za akumulator verjetno ni najbolje... Pa tudi za xenonke verjetno ne...ali se motim?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Vsi novi modeli (nova facelift 6, nova 2, cx-3 in cx-5) pa imajo ?e serijsko to vgrajeno (mislim, da ima tudi "starej?a" 6-ka, katero ima Jest, tudi ?e to mo?nost).

 

Res ne vem, kaj so razmi?ljali pri Mazdi, da so to funkcijo kar izpustili pri novi 3-ki, sedaj pa dajo ponovno v "obtok" :closedeyes:

Kaj pa to sploh je... Ce je to to, da ostanejo luci se nekaj casa prizgane, ko zaklenem avto... Potem moja sestica tega nima... ;) in tudi pogresam tega ne... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Direkt za Slivko! :D

 

 

Noja... s ceno se verjetno Slivka ne bo ravno strinjal :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Itak, da elektronika ni vsemogo?na, samo mal je je** ker konkurenca nima teh te?av. Kolikor sem bral, ni pa nujno da je to vse res. :)

 

Jaz mislim, da je to odvisno od nacina voznje... ker jaz dosedaj na sestici nisem kaj takega opazil... Ali pa nisem posvecal prav posebne pozornosti na to... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Kako ste kaj zadovoljni z novo Mazdo 3? :)

 

Po 6 mesecih lahko napi?em naslednje:

 

Je ze pol leta od tega, kar si jo nabavil? Hitro cas tece :) ... 

 

 

- velik minus gre ponovem tudi radarksemu tempomatu na hitri ali AC, saj ko je ovinek v levo in sem na prehitevalnem pasu, na desnem pa je recimo neko drugo vozilo, mi sistem kar sam zavira kljub temu, da vozim ?isto ob levi ?rti na prehitevalnem.... tisti za menoj norijo, zakaj zavoram ?e sem na prehitevalnem in ?e prehitevam.... ve?krat morem ugasnit radarski tempomat in prehitet z gasom tako kot se zagre.... to ni ravno najbolj optimalno narejeno... ampak to se dogaja samo takrat, kadar je ovinek v levo...ko pa je ovinek v desno pa ni te?av - lepo prehitevam vsa vozila in tempomat ne zavira ker ne zaznava vozila pred sabo  :macek:

 

 

Ni potrebno ugasati tempomata... enostavno pohodis gas , ko si mimo pa pustis tempomatu, da spet naprej prevzame kontrolo... Itak te zadeve se niso tako dalec, da bi jim 100% zaupal... in je se vedno treba spremljati promet in p?o potrebi urgirati :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ja to?no tako. Ko se aktivira sistem zavore zablokirajo in posledi?no motor ugasne (razen, ?e stisne? sklopko alpa ima? avtomatika). 

Sistem se mi velikokrat aktivira (tudi ga testiram), ko grem v gara?o. Ko se gara?na dvi?na vrata odpirajo, jaz pa pri?ibam z nosom pod vrata naprej in stop! Je treba po?akat, da se vrata komplet odprejo...

 

?e ne pa (moram portkat) razen tiste zgornje zadeve na prehodu za pe?ce ?e nisem do?ivel.

 

lp

 

Kot omenjeno, pri avtomatiku ne crkne... :) ... zabremza pa na polno, ko zazna oviro in ce ni akcije (voznik ne zavira) ... Meni se je zgodilo nekajkrat pred garaznimi vrati... ampak samo ce nisem pocasi zaviral... Enkrat pa je bila situacija, da sem se vozil po Celovski od Siske proti centru ravno kaksen teden po tem, ko so uvedli posebni pas za bus in taksi ... in se je nasel en potentnez, ki je po praznem desnem pasu vozil mimo cele kolone, ko pa je spredaj bil bus se je "uturil" direktn pred mene in zabremzal. Sistem je samodejno zaviral... je pa potem problem, ker tisti za teboj tega ne pricakuje in ni veliko manjkalo, da bi imel razbit zadnji konec :) ... ceprav kriv bi bil tisti zadaj, ker ni imel dovolj varnostne razdalje... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

nakup mazde 6 2015
Napisano

Edino USB/Bluetooth modul bom dal zamenjat, da bo muzika kot se ?ika. Pri 2015 so verjetno to ?e zrihtali.

2015 ima cisto drug infotainment sistem... Pravzaprav precej prenovljeno notranjost... Tako, da dvomim, da kaj pase ;)...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup: Mazda 6
Napisano

Ker ne najdem druge teme, si bom kr tu sposodu...

zanima me kako se na mazdi6 ll. generacije nastavi ura...

na komandah multifunkcijskega volana sicer grem z tipko v desno kjer pridem do potovalnega racunalnika kjer lahko iznicim dolocene vrednosti, ko pa pridem na uro, drzim "set" vendar ni efekta...

lahko kdo pomaga kako se nastavi uro ?

Najlazje bo razvidno kar iz slike iz prirocnika... ;)

post-10-0-63031800-1427576719_thumb.jpg

post-10-0-30185300-1427576736_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

To pa ne vem, ?e je res dra?je. ?e me spomin ne vara, mi je na servisu zadnji? omenil, da je cena dodatne opreme enaka kot na spletni strani Mazda.at ali .de in celo monta?o bi se lahko uredilo brezpla?no, v kolikor bi se naro?ilo ve? dodatne opreme ;) (kar ?e razmi?ljam, saj so cene dodatne opreme presoljene).

 

Jest sem za zadnjo sestico narocil en predalcek, ki ga na slovenski spletni strani ni bilo... V nemciji je bil najcenejsi, malce drazji je bil v Avstriji, pri nas pa se malo drazji... >> http://www.mazda-si.net/topic/11646-mazda-3-navigacija/?p=313501

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Zanimivo, da na tujih uradnih spletnih straneh Mazde, pod dodatno opremo, lahko kupimo original vzmeti za ni?anje vozila za 30mm.

Verjetno teh 30mm ne vpliva na delovanje tehnologij na vozilu.

Na na?i Mazda.si strani pod dodatno opremo ne najdemo teh vzmeti, tako kot veliko ostale dodatne opreme, ki jo najdemo na AT in DE strani ne, ampak to ?e ne pomeni, da se je ne da naro?iti pri nas ;)

Eno je originalna predelava, kjer servis prav gotovo tudi poskrbi za pravilno delovanje teh sistemov... Drugo pa so razne neuradne predelave... Pri katerih marsikateri predelovalec niti ne pomsili na te zadeve...

 

Glede dodatne opreme, ki je navedena recimo na mazda.at ... Se to vse da narociti tudi pri nas... Le po mojih izkusnjah je cena visja...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Pri posegih v podvozje je potrebno imeti v mislih tudi asistencne sisteme (SCBS, SBS, radarski tempomat, LED zarometi,...), ki jih imajo te nove Mazde... vsaj tako pise v prirocniku ... 

 

Recimo v prirocniku pri Mazdi 6 je tole:

 

SCBS:

skitched-20150327-084758.jpg

 

Airbagi:

skitched-20150327-084915.jpg

 

Radarsko tipalo:

skitched-20150327-085037.jpg

 

LDWS:

skitched-20150327-085150.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Ok...hvala za slike ...?e so tako lepe in ohranjene kot na sliki je super.lp

 

Take sem imel na prvi sestici... in v originalu so bolj "srebrne" barve 

 

mazda6_0002m.jpg

 

mazda6_0003m.jpg

 

Tele, ki jih imam na sedanji sestici pozimi pa so bile obnovljene... 

 

20120407150259.jpg

 

20120407150310.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Ce so 17-ke od prve sestice, potem so verjetno take, kot moj "zimski komplet" 

 

IMG_9998-20131029-073351.jpg

 

 

skitched-20150326-101515.jpg

 

skitched-20150326-101529.jpg

 

 

skitched-20150326-101546.jpg

 

skitched-20150326-101620.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vgrajena navigacija TomTom
Napisano

Tudi pri meni je bila "Mojca" originalno nalo?ena; uporabljam pa "Tanjo".

 

"Mojca" ima tako nadle?en glas, da ni mo?nosti, da bi ga dlje ?asa poslu?al; kdorkoli pa je ukaze prevajal, si pa zaslu?i, da se ga kak?en teden namaka v Savo.

 

Te glasove smo pred mnogimi leti naredili s skupnimi mocmi se na mobisuxu, posneti so bili pa v studiu na Moj Radio (vsaj za Tanjo in Boruta to drzi)... 

 

Lahko Mojco snames iz kartice da jo probam? Moja je bila ena izmed prvih s TomTom in takrat se ni bilo nic slovenskega namescenega :) ... 

Slovenski glas je tko grozen ko uporaba slovenskih windowsow :)

 

Najbolje je ko si das japonskega, na kakih dolgih poteh, smeh zagotovljen :)

 

Igo omogoca pa import cesarkoli, meni najbjsa sta Austin Powers theme (turn right baby yeah...)

In pa stripy theme , se posebej ko namesto preracunavam dobis tisti njegov cccccc

 

 

 

Tudi TomTom omogoca te "celebrity voices" ...  ampak so samo za tuje jezike... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vgrajena navigacija TomTom
Napisano

Hojla, na mazdi 6 letnik 2014 sem si na TomTom navigaciji po nesre?i izbrisal slovensko glasovno vodenje z glasom "Mojca". Ali mogo?e kdo ve za kak?en link kjer bi si omenjen glas lahko downloadal ? Hvala.

 

Jaz poznam samo Tanjo in Boruta ... >> http://www.mazda-si.net/topic/11573-vgrajena-navigacija-tomtom/?p=309487 Kako si pa dobil gor Mojco in kako ti jo je uspelo izbrisati?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nov s ?estico
Napisano

no saj to sem mislil, ima? luknjo - tako kot vsi ki imajo kompresor?ek, v stiroporu, ki zafila to luknjo

 

Takole izgleda, ko dam tisti penasti vlozek ven 

 

skitched-20150323-160726.jpg

 

 

skitched-20150323-160804.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nov s ?estico
Napisano

kako lahko jest ima vi pa ne? Ni mi jasno

 

Jest nimam rezervnega kolesa... imam kit s peno... tako kot ze pri prejsnji sestici... Je pa notri pod dnom en vlozek iz neke umetne mase (kot stiropor)... in predvidevam, da se ta ven vzame in nadomesti s takim, ki ima vdolbino za rezervno kolo ... Tukaj so pac samo predalcki... 

 

Slik od sestice ne najdem... samo za CX-5 ali trojko ...

 

Takole izgleda za CX-5 s predalcki:

 

MazdaCX5_8.jpg

 

 

Takole pa ce imas rezervno kolo:

 

24221d1349608336-cx-5-reserverad-origina

 

 

V Avstriji stane rezervno kolo (kompelt z dvigalko in vsem, ka pase zraven) za CX-5 slabih 400? ... >> http://www.mazda.at/service-zubehoer/accessories/mazda-cx-5/2011-11/rader-tieferlegung/0CX5NR000/

Asistence so super, ?e pa pomislim, da se kaj zgodi v soboto ali nedeljo zve?er - kdo bo pri?el v doglednem ?asu in mi omogo?il nadaljnjo vo?njo... Seveda, takoj v ponedeljek zjutraj. Hvala nebi. Rezerva!

 

 

MES je na voljo 24/7 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nov s ?estico
Napisano

Dobro vedeti, hvala. ?e i??em komplet...

 

 

Moras pa vedeti, da ne pase kar vsaka, ker imas sestica kar velike diske... Najmanjsa dimenzija navadne fletne, ki pase gor je 16"... pri rezervni je verjetno podobno :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nov s ?estico
Napisano

Ho?e? re?i da nova 6ka nima prostora za rezervno gumo (vdolbino) pod podnjem prtlja?nika, tam kjer ima? sistem za flikanje? 

 

Prostor je... le zamenjati moras tudi tisti vlozek iz stiropora oz. neke umetne mase v prtljazniku pod dnom... kjer so predalcki... 

 

IMG_4655-20150323-073801.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.