Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano

Hoj. Ja dileme so vedno ... pri hi?i je od konca januarja g 122 plus style; avto je v primerjavi s cx 3, ki je bila tudi na 18 colskih platii??ih, bolj udoben in ti?ji v podvozju ... meni ne deluje ne vem kako trd.

G 122 ali 150? Kaj pa vem ... mo?nej?i je tudi te?ji zaradi AWD in tudi nekaj dra?je zavarovanje ga doleti.

Tudi ne vem, ali sta oba motorja "stara in preizku?ena" ,ker g 122 izklaplja dva valja, kar v cx 3 ni po?el. Kako je stem v g 150 pa ne vem.

Lp

?e ?e,ampak to so malenkosti osnova je ista kot pri starih,X motor je pa ?isto nov in se ne ve kaj bo ?ez ?as. Pa ?e G150 bo mo?no ?epirat na 170konjev tak,da sigurno moj izbor je G150.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Si upa kdo napovedati naslednjo spremembo cene goriv na na?ih ?rpalkah?

 

Tudi s kurilnim oljem kockam kdaj ga naro?it, ker se mi o?itno letos ?e ne bo izpla?alo investirati v toplotno ?rpalko ob teh cenah kurilca, ki ?e padajo. :)

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borzni-komentar/svetovna-naftna-vojna-cena-strmoglavila-pod-20-dolarjev/518887

Zmaj,bova ?e malo po?akala? Mislim,upam da Jan?a ne bo dvignil tro?arin drugi teden!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Dobrodo?el bodo?i lastnik Mazde. Najbolje,da testira? oba,ker ob?utki pri vo?nji so zelo pomembni. Glede konjev pa takole,jaz bi vzvzel G150 in to zato ker imam M3 G120 in vem,da je cx30 te?ja in bi ji prav pri?lo 30 konjev. Za X180 pa tako pravijo vsi ki so jo vozili,da je ?ist zadu?ena in da ne vejo kje je tistih 180 konjev. Pa jaz osebno temu x motorju ?e vedno ne zaupam najbolj. Pri navoru pa med njima ni neke razlike. Glede lu?i pa mislim da so led lu?i v osnovi ?isto ok. Je pa verjetno v Style opremi ?e verjetno kaj ve? kot sammo matri?ne lu?i tako,da mora? vedeti koliko ti ?e ostala oprema pomeni pri avtu. Popusti so malo odvisni od posameznega trgovca,nekih velikih pop.ne pri?akuj. Mogo?e bo po koroni kaj druga?e. Od kje pa si? In Lp.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

komaj bojo lahko prisli domu...pa vse papirje majo.... izbeglice pa ?ez ograjo prek 100 dr?av in nikomur nc ....cudni casi

To kar pravi? je ?e mimo. Druga?e so pa sedaj vsi paso?i enakovredni,z nobenim ne more? nikamor!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Na plano prihaja vsa la?na solidarnost in skrb za so?loveka. ?e bi recimo, bognedaj,zmanjkalo hrane v trgovinah sem prepri?an, da bi se za?elo z vsesplo?nim plenjenjem pa tudi oro?je bi igralo vidno vlogo.Vse pravljice o idili?ni dru?bi bi se v trenutku sesule v prah.

?e dobro da deluje vse kot podmazan stroj,vsaj zaenkrat. Da ne do?ivimo tega kot si napisal,ker po tem pa smo res na psu.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Ne bit taki pesimisti.Kar bo, bo, sedaj u?ivajte v vsakem darilu, ki vam ga podarijo.Sedaj je najbolj va?no, da to prebrodimo. Bomo ?e nekako.

Mene bolj kot to skrbi sovra?tvo, ki ga je za?utiti ob vsakem pogovoru. Skoraj vsi se pri?nejo z korono, kon?ajo z kreganjem stara vs nova vlada. Za popizdit.Sedaj po?asi hodi tudi na plano vsa nizkotnost ljudi, ki se po trgovinah kregajo, ne upo?tevajo nikogar in ni?, zmerjajo itd. V takih situacijah, pa pri nas ni ni? proti drugim dr?avam, vidi? pravo naravo ljudi.

V ZDA se celo streljajo in nabavljajo oro?je in celo v vrstah stojijo zanj,pa naj bi bili kao bolj k BOGU obrnjeni dr?avljani,saj poznate vsi;hvala bogu za to hrano,bog nam bo pomagal itd. Res na podnu smo vsi saj ve?ina nima nobenega drugega ?uta kot za dobrino in svojo korist!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Ta darilca so darilca ki jih bo treba enkrat pla?at,neglede od koga so. Je pa dobro da so! Ampak iz primerov ki jih zgodovina pi?e,bo to pla?al narod od spodaj navzgor ne pa obratno,tako da se ne veselimo preve? in upam da se motim!!!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Jest sem pa zdajle znotraj generalno spucal, posesal, ocistil stekla ... in avto pripravil na prihajajoco zimo (dotankal zimski vitrex,...)  :) ... Zunaj ga nisem pral, ker bo itak jutri dez in sneg :):P  :zvizga:

 

Aja... pa MZD Connect sem nadgradil spotoma na zadnjo verzijo - 70.00.352b ... 

 

Pasted_Image_21_03_2020__10_34_24261743.

Mi lahko na kratko in enostavno razlo?i? kako to naredi?? Imam pa M3 120,let,18. Hvala,?e ti ni prete?ko.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Bolj pomemben razlog je razli?na zmes razli?nih gum in posledi?no razli?ne lastnosti (oprijem,...)

Eno z drugim...
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Na metru je ?irina na obeh gumah razli?na,toda skupna ?irina bo?nic je sigurno 22,5cm,kar je pravilno za dimenzijo 225. Profili so pa pri vsaki firmi malo druga?ni.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

digitalna evidenca servisov
Napisano

Ja sej to, cifre odlo?no govorijo v prid 3ki, pa tudi kak?en ekstra bombon?ek od opreme. Ampak filing mi je bil pa ?iiist drug. Zadnji zici so recimo v cx-3 na minimumu in za odraslega mo?kega res niso. Pa sem imel prej avto ranga 3ke, ampak razen ko smo ?li na malco se zadaj ni vozil noben tako da se s tem sploh nisem obremenjeval. Celotno odlo?itev sem sprejel na podlagi mojega po?utja spredaj. In kot pravi?, zaenkrat sem z autom res zelo zadovoljen. Sploh motor. sramezljiv

 

Kako pa si ti zadovoljen s 3ko?

Zelo sem zadovoljen, samo ?koda, da ne naredim ve? kilometrov, ker jo je veselje voziti sploh ?ez ovinke. Je pa tudi vse bp! Tako da imam to kar ?elim za ta denar.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

digitalna evidenca servisov
Napisano

Nisem gledal nove 3ke, ampak letnike 2015-2017. Nevem kako se to?no re?e, ampak naslonjalo za roko na oblogi na levi vrati je pri 3ki vi?je, kot pri cx-3 (oz je druga?e pomaknjen in me je jezilo pri komolcu). Na desni sem imel pri kolenu problem, da je bila sredinska konzola preve? visoko (v ravnini s kolenom), medtem ko v cx-3 ni?je od kolena. Nasplo?no sem se la?je "raz?iril" v levo in desno, posledica je verjetno to, da pri 3ki sedi? zelo nizko. Te?ko ti opi?em, ampak ob?utek za sedenje mi je bil dosti bolj?i kot v 3ki (ne glede na nastavitev sede?a), tudi nad glavo (pa nisem penzi?, imam pa malenkost ve? kg, kot povpre?je). Na koncu je bil to eden izmed glavnih faktorjev za nakup. Tudi sama dostopnost zadnje klopi (?eprav je manjko placa pri nogah ob?uten) in prtlja?nika je dosti bolj?a kot v 3ki. Nebom se prepiral, ker je vse preferenca posameznika. Ampak meni je pa? odgovarjalo.

Jaz sem imel ista dva za izbor in imam popolnoma obratno izku?njo. Meni je v vseh pogledih M3 ve?ja in to poka?e tudi meter! Sem pa vesel da si z njo zadovoljen.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

In to pomeni,da nima smisla menjat olje na 10k,ker verjetno ni nikogar tu ali kje blizu,da bi imel za sabo dvakrat toliko kot tu pi?ete tukaj. Druga?e pa kot je napisal ?e negdo tu na forumu,vsak ve po svoje kaj dela......

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Ne bom pameten ampak mi lahko kdo pove koliko pa lahko zdr?i motor od Mazde, ?e ga menja? na 10k? Menim da bo odgovor 40-50k. In ?e ga menja? na 25-30k?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Moje mnenje je, da je menjava olja odvisna od na?ina obremenjevanja avtomobila. Namre? ni enako naredit 10.000km po Ljubljani ali pa po avtocesti. Delat kratke vo?nje ali dolge,..... Intervali so na?eloma prera?unani na neko povpre?no uporabo, tako kot poraba. Ja, ?e si v slu?benem avtu in naredi? dalj?o vo?njo v eni uri delovanja avtomobila lahko naredi? 130km po avtocesti. Obratno pa v eni uri delovanja motorja v nekem zastoju skozi ljubljano lahko samo 20km. V obeh primerih pa motor dela eno uro. Zato razli?no menjate olje.

Se strinjam, ampak prepoloviti interval menjave olja pa je le malo prehuda.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Jaz pa mislim,da je bezveze menjat olje na 10-15k, ker se je tako menjalo olje v ?asu jugecov pred 30 leti,olja so pa danes veliko bolj?e kvalitete kot takrat. S tem samo okolje onesna?uje?. Jaz trenutno menjam na eno leto,kilometrov je pa bolj malo zato se ne sekiram. Na slu?benem pa na 3 mesece in 30k.pa nimam nobenih problemov in delam po 400k.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Mogo?e eno pitanje. Ali je kdo mogo?e imel ?e kako izku?njo Atlas sportgreen gumami? 2015 so ble kr dobr ocenjene. Zdej mam opcijo in malo bolj budget gledam Intenso uhp2 in Kumho P71 za 65? in Atlas za 55? na komad. S tem da sem bral, da majo dostikrat pri Kumhu te?ave z uravnote?enjem gume, kar me malo odbija.

Od teh treh kupi Savo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

digitalna evidenca servisov
Napisano

Me res zanima kak bo zaklju?ek tega stanja ampak mislim da je vse vredu samo da je vse vpisano na My Mazda elektronsko servisno aplikacijo,ker to preverijo povsod,to pa lahko vpi?e samo uradni servis in bo vredu povsod. Bolj me skrbi ?e je sploh bil servis narejen v praksi ne samo vpisan na ele.knji?ico! Pa tudi to ni vredno neke panike,saj ni toliko prekora?eno vse skupaj,samo da si zadovoljna z avtom in nasploh s ceno nakupa.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.