Skoči na vsebino
Nov s ?estico
Napisano

V prtlja?niku imam komplet za flikanje. Ga je mo? zamenjati za rezervno gumo? Nimam ?elje po eksperimentih na cesti.

Nazadnje sem z malo luknjico v gumi v roku 30 sekund (do zaustavitve) pla?? prerezal po celem robu gume. Flikanje v dinami?nih primerih je brezpredmetno.

Zamenjati ne mores... Lahko pa enostavno kupis rezervno kolo in ostalo, kar mogoce manjka (dvigalka, kljuc,...)

 

Je pa tako, da je veliko odvisno od tega, kje se vozis... Ce se po kaksnih vukojebinah, potem je fajn, ce imas rezervno gumo... Ce pamse vozis pretezno v civilizaciji, pa je dovolj taksen komplet... Ce ne mores s tem popravit, pac poklices asistenco,,,... Jaz se ne spomnim, kdaj sem nazadnje potreboval rezervno gumo... Je bilo pomoje se v casu skupne drzave in nalepk z oznako YU na avtih ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nov s ?estico
Napisano

?ivjo,

 

Nov ?lan s prvo Mazdo. Po?asi se u?im vse funkcije ?estice 2014, CD150, karavan. Mimo je prvih 200km, pa so ?e vedno neraziskane zadeve :)

 

Bila je testna, letne pnevmatike, za zimo planiram jeklene feltne R16, da bo ceneje in performan?no bolj?e. Senzorji tlaka mi bodo povzro?ali te?ave, ne? Se jih navadno dokupi ali onemogo?i funkcijo na servisu?

 

 

Zadnja generacija sestice nima TPMS senzorjev v ventilckih... ampak meri preko ostalih senzorjev ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Na alterju fantje trdijo, da mi kazni na licu mesta ne more izdati, saj policist ni strokovna oseba, da bi odlo?ala o temu, ali je moje vozilo izpravno ali ne  :closedeyes: tako da bi me po vseh pravilih moral poslati najprej na tehni?nega  <_<

In kaj ce ti vseeno napise globo? Mu bos rekel, da so fantje na alterju napisali, da tega ne more storiti? ;)

 

Naj Ajvar napise, kako je zbiral zapisnike o opravljenem alkotestu... Zapisnik star par minut menda ni bi dovolj... Je bilo treba ponovno pihat... ;) ... Pac kot sem ze napisal... Policisti pri nas so velikokrat nezivljensjki... In delajo tako, kot da bi bili skregani z logiko... Pac uradne postopke si lahko razlagas na vec nacinov... In tako jih tudi izvajajo... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Morda pa izredni tehni?ni ne bi bil slab, bi vsaj potrdilo prejel in bi se z njim vozil in v naslednjih enakih primerih samo pokazal to potrdilo :)

Naslednjic policistu verjetno ne bo dovolj... :) ... Pri nas je pomoje redkokateri policist zivljenjski... In se jim gre le za to, da napisejo cimvec kazni... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Je napisana kot partner... Upajmo, da bodo delali update tudi za avte, ki so ?e na tr?i??u in ne samo nove...

 

 

Skoraj si upam trditi, da ne bodo podpirali za nazaj... Vsaj dosedaj so bile nove funkcionalnosti na voljo samo za modele od trenutka uvedbe dalje ... Avtomobilska industrija je precej konzervativna, kar se tega tice... to ni tako kot pri proizvajalcih zabavne elektronike ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

ampak smeh ti je pa vseen u?el... haha :prstgor:

 

 

Ni ravno vsakdanje, da srecas gokart na javni cesti...  :aaaaa:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Zdaj pa ?e re?i, da sta imela tablice zadaj?  :hohoho:

 

Nevem... sta tako sibnila mimo, da nisem uspel preveriti :) ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Danes na poti iz Celovca sre?al dva z nekak?nimi gokarti :) ...

 

Finder-20150318-205907.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Vidljivost nazaj je ponavadi kar precej omejena... sploh ponoci... in ko se ogledalo se dodatno zatemni (ce imas samozatemnitveno vzvratno ogledalo)... Vsaj pri kolegu, ki ima na svojem avtu max. zatemnenjeno zadnje steklo in stranska stekla za stebrickom sem to opazil... Pri moji sestici so zadnja stekla ze serijsko bolj zatemnjena... samo se vedno ni tako, da se ne bi skoraj nic videlo notri ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Matice za alu plati??a
Napisano

?ivjo,

sedaj imam na M6 16 col plati??a z zimskimi gumami, kot so na sliki attachicon.gif16col.jpg

Imam pa tudi 17 col plati??a, kot je na sliki attachicon.gif17col.jpg

 

Pri 17 col pa nimam matic. Sedaj me pa zanima, ?e ustrezajo matice iz 16 col na 17 col? Ali moram kupiti druge za 17 col?

So pa oboje original plati??a. Hvala za odgovore. LPM

 

Sam imam letne 19", zimske pa 17"... pa imam samo en komplet vijakov ... Nekatera platisca so taka, da moras imeti druge vijake z daljsim ali krajsim navojem...Ce imas oboje na voljo, je najbolje, ce probas in bos videl, ce pasejo ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 2015
Napisano

Haha. To pomeni da so danes gume za 2 sezoni in v smeti?

 

Nekatere ja... predvsem tiste, ki se dobro drzijo ceste v vseh pogojih, so tihe,... Lahko pa kupis kaksne bolj trde, ki bodo drzale dlje casa... bo pa voznja manj udobna in bolj nevarna... sploh ce si bolj dinamicen voznik... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Srna bo verjetno pre?ivela, ampak boga ra?ka :(

 

Hja... zal je tako, da nisem imel kaj naredit... Ce bi zaviral, bi imel v prtljazniku parkiranega mopedista ... :( .. pa pernata zivalca bi verjetno vseeno nastradala ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Zadnjic je bil labod precej koraj?en na sredi ceste... danes pa je neko drugo pernato bitje (ra?ka ali nekaj podobnega) sko?ila direkt pred avto... :(

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 2015
Napisano

Ali uporablja? run-flat gume?

 

Gor so tiste, ki so bile ob nakupu ... Bridgestone Turanza T001 225/45 R19 92W

 

http://goo.gl/80rZCy

 

Pomoje to niso "Run flat" ... vsaj nikjer nisem zasledil tega podatka ... 

 

Vceraj sem jih dal premonitrat in je vulkanizer rekel, da za letos bodo se komot... za naslednjo sezono pa bo treba verjetno razmisliti o drugih... :) 

IMG_4562-20150313-104857.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano

Se pravi je cena kar povpre?na, no vidim da ni potem nekih velikih problem glede letnika ki so od 2008-2010 saj so meni osebno lep?i z to masko. 

Letno naredim kar veliko kilometrov, celo tam do 30 000 - 40 000km zato rabim zanesljiv avto, to je bil edini razlog da sem se spogledoval z motorjem 2.2 ki ima verigo, samo mislim da ni nikakr?nih problemov tudi ?e je notri ?e star izku?en motor 2.0 z jermenom.

 

Mogo?e pribli?no ve? koliko stane menjava DPF-ja?

 

 

Ko zacne zafrkavati DPF je po izkusnjah, ki sem jih sicer prebral tukaj na forumu (in tudi s strani lastnika moje bivse sestice) ... bolje zadevo odstranit, ker pride menjava kar precej evrov... pa se ni receno, da je potem problem resen ker se lahko cez cas spet pojavi... veliko je odvisno od tega, kaksne relacije se dela ... Zal pa to ne naredijo na pooblascenem servisu ampak se bo potrebno obrnit kam drugam (na forumu je ze precej napisanega na to temo) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano

Veliki servis za sestico (2002 - 2010) pride na pooblascenem servisu 740? >> http://www.mazda.si/kupujem-imam/mazda-fair-service/veliki-servis/ 

 

Menda je bolje vzeti tako z 2.2 motorjem ... Jaz sem imel prejsnjo (2008, CD 2.0 140) ... pa nisem imel nobenih problemov... Edino naslednji lastnik je imel kmalu po nakupu problem z DPFjem... vendar je pa to ocitno odvisno od rezima in stila voznje ... Meni se v casu mojega lastnistva (5 let) ni nikoli prizgala lucka za DPF ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 2015
Napisano

Ja, ko sem jih lani zamenjal za zimske, so bile ?e precej na meji, pa tudi sicer nisem bil ravno navdu?en nad njimi. So pa Bridgestonke. Aja, avto ima pa okoli 30.000km, ?e se ne motim, si nekje omenjal, da jih ima? ti precej ve?. Kako ti uspe gume ohraniti toliko ?asa?

Jaz imam trenutno prevozenih skupno okoli 59.000 km v dobrih dveh letih... In kot sem govoril jeseni z vulkanizerjem, pravi, da bodo letne za eno sezono se komot... Bi pa moral malo preracunati, koliko kilometrov je narejenih z letnimi in koliko z zimskimi... Vsekakor z letnimi vec, sa so na vozilu priblizno 8 mesecev, zimske pa samo ene 4 mesece... Te dni gredo zimske dol... ;) sem imel v panu vceraj, pa je nekaj vmes prislo... Upam, da mi danes uspe skocit do vulkanizerja...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 2015
Napisano

Kaj name??ate na zadnjo ?estico v dimenziji 225/45 R19?

 

A si originalne ze zvozil? Moje naj bi bile se za eno sezono ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano

mislim da se da tukaj nekaj stvari pogledat... KLIK

 

Tukaj potrebujes stevilko prometnega dovoljenja in stevilko registrske tablice... Vidis pa samo podatke o vozilu, kje je zavarovano in koliko lastnikov je bilo (odkar je v Sloveniji) ... Ne vidis pa nicesar o tistem, kar je verjetno najbolj zanimivo... to je servisna zgodovina ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vgrajena navigacija TomTom
Napisano

?e ?eli? uporabljati integrirano navigacijo, bo treba "odkartat" pri Mazdi

Ce prav vem, ori sestici ni tako pri trojki, kjer je ze ves hardver vgrajen in dejansko dobis samo SD kartico, ko doplacas navigacijo... Pri sestici je potrebno vgraditi se navigacijski modul...

 

Je pa se druga varianta... Nabava druge enote, ki ima tudi navigacijo ... Ni pa nujno, da potem vse deluje tako kot mora... Je pa prednost ta, da ja tak sistem bolj odprt kot Mazdin... In se lahko nalaga se marsikaj drugega, ker je ponavadi bazirano na Android OSu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Jest - a je to po uradni poti slovensko glasovno vodenje? Torej je Mazda posodobila svojo navigacijo na Mazdi 6?

 

Najprej sem enostavno skopiral datoteke, ki smo jih s skupnimi mocmi prevajali se v casih mobisuxa ... (Tanja in Borut iz Velenjskega Moj Radio >> http://www.mazda-si.net/topic/11573-vgrajena-navigacija-tomtom/?p=309487 )... Sem pa kasneje nasel, da se da Boruta dodati tudi preko aplikacije TomTom Home, ki sluzi nadgradnji kart in nalaganju dodatkov ...

 

Kaj pa ce probas na tej navigaciji kar prepisati datoteke iz iGo?

 

V novi faceliftani sestici, ki ravno v kratkem prihaja, pa bo pomoje enak entertainment sistem, kot je ze v trojki in tudi novi dvojki ter faceliftani CX5... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Najprej je potreben nakup SD kartice, za katero od?teje? 500 EUR :glare:

 

1. SD kartico, katera vsebuje zemljevide, vstavi? v PC, namesti? Mazda Toolbox, se registrira? in klikne? na "Update" (2x letno je update celotne Evrope)

 

2. Slovensko vodenje ni mo?no namestit (morda ?ez ?as, ?e bo kak?en update softwerja, ampak dvomim, saj smo premajhni) :ninja:

 

 

Je pa zelo zanimivo in sme?no to, da je navigacijo v bistvu ni? drugega kot iGO in uporablja identi?ne datoteke/mapice kot iGO. Tako da bi lahko dodali ?e SLO meni + SLO vodenje glede na to, da za iGO obstajata :angry2:

 

Je pa ?e ena "?lamparija" in sicer podatki zemljevidov. Namre? trenutno so za iGO na voljo zemljevidid 2014 Q2, medtem ko pa so za Mazdin iGO na voljo 2013 Q4 kar pomeni, da zemljevidi zelo stari.

 

 

Kot vidim, je torej v prvi generaciji nove sestice torej bolje, ko je navigacija od TomTom-a ... ker tam so karte na voljo direktno od TomTom-a... poleg tega je mozno dodati tudi slovensko glasovno vodenje...  :glare: ... Edino menijev ni v slovenscini ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde6 III (GJ oz. Skyactive)
Napisano

Odvisno al bo ?e v garanciji al ne ?

 

 

Se nekaj casa bodo v garanciji... :) ... Mazda6 ima ze od zacetka pri nas podaljsano 5 letno garancijo ... Moja je ena izmed prvi (januar 2013)... in je torej v garanciji do januarja 2018 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.