Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Jaz pa sem mojo CX-3 v?eraj peljal na tehni?nega. Seveda BP - jaz tako ali tako pravim, da je avto ?e nov.

 

Me je pa zanimalo, kako bodo izvedli test izpustov. Prej sem vedno vozil dizle in ti ga je na tehni?nem preteral do blokade, da mu je pokazalo tam ok in da avto smrdi v mejah normale. Pri tem motorju mi ob polnem gasu na mestu avto zablokira obrate na tam cca 4300 rpm in me je seveda matral firbec, kako bo testiral tega. No na koncu se je izkazalo, da imajo oni tam nek program, ki avtu sam za?ne nabijat obrate in ko on avto enkrat pove?e s sistemom cca 3 minute stoji zdraven in gleda v luft, brez da bi se avta sploh dotikal. Mogo?e je tako na vseh bencinarjih, ampak ker prej nisem imel izku?nje z njimi tega ne vem/ne poznam.

 

Sva se pa potem na koncu za?ela pogovarjat o avtu oz. kako sem zadovoljen in to in mi je ?al, da ga nisem imel ?as vpra?at, kako ta test sploh dela. Mi zna kdo o tem postopu povedat kaj ve??

Meni je vedno dal obrate na 3200 in vedno je bilo vredu,ampak ne na Mazdi,ker ?e ni stara 4 leta.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

digitalna evidenca servisov
Napisano

Dobrodo?na na forumu Mazda,zoom zoom. Prvi servis je na eno leto ali 20k,ampak pri enem letu tako ?e ni imel toliko. Pri prvem vpisu je tako ali tako samo pregled in priprava vozila. Bolj pomembno je ali so v resnici naredili ta letni servis in menjali olje,ker druga?e bo menjan krepko ?ez 20k pri dveh letih!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
Kupi? novo in 00 problemov ne pa ma?ka v ?aklju....[/quote

 

Lahko ve? problemov, kot s 10 let starim...

Lako da res,ampak jaz vseeno mislim isto kot Henri Ford,"nov avto je najbolj?i avto"

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Da kar tu vpra?am ?e za monta?o: ali ima mogo?e kdo kak?ne izku?nje z "AVTOGUME Vujasinovi? Nikola s.p." (Pod hribom 3, 1000 Ljubljana? Ali priporo?ate kak?nega drugega za monta?o+centriranje? Pa? tu dobim dobro ceno za gume pa bi naredil kar vse skupaj, ?e so OK =)

Kaj bo? privo??il makini?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

A kdo servisira Mazdo tam? Vem za primer, ko je lastnik, ko je bil avto izven garancije sam menjal olje in ga je bilo dale? pod minimumom, pa ni imel veliko kilometrov. In sumi, da pri vsakem servisu privar?ujejo kake pol litra, liter in se naberejo evr?ki. Za BMW serviserje sem sli?al pa marsikaj, nekatere govorice so izhajale celo iz prve roke. Saj poznate tiste fore, "menjali smo vam to in to" in poka?ejo rabljene dele, ki jih imajo vedno iste.

 

Glej ,BMW pa? pije olje ne samo goriva....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Ja, imam xl skoz gume gor. Mogo?e bi probal Kumho, k je mal mehkej?a v osnovi.

Bolj?e da je xL in ?e ti je pretrda jo za 0,2 manj napumpaj pa bo vredu. Obi?ajno gumo ti bo pobralo po robovih. ?e jo bo? pa bolj napumpal pa bo tr?a vo?nja kot z XL.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

65 kom. Ok s centi sm preriraval, se mi pa vrtijo cene v okviru 2 evra. Sava pru trgovcih, Kumho ma eden preko FB.

To pa ja,ker pri trgovcih Kumho ni tako poceni. Jaz bi vzel Kumho za tak denar. Pa pazi da je bolj sve?a-nova!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Ko stisne? brmezo, se vsi senzorji pr?gejo. Prakti?no ni mo?no zavirati brez da se ne spro?ijo skoraj vse lu?ke, kar jih mazda premore :)

se strinjam, ja, avtovleka in naj peljejo drugam. Ampak ne vem kam, niti ne vem, ?e lahko to zahtevam... Kak?ne izku?nje s tem?

Se pa da? prosit,kje je ta servis? Druga?e pa ja avto v garanciji in ti ga morajo na kateremkoli uradnem servisu spravit v brezhibno stanje. Ima? vse pravice po zakonu o garanciskem roku ki velja pri nas. Malo poguglaj pa bo? na?el.....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Pa tko, prve dve leti so super, tretje leto pa malo ?epajo v mokrem. Zato sem v precepu, al vzeti Savo al Kumho Ecsta ps71, ko je mehkej?a, manj casa traja, se bom pa bistveno manj vozil zdaj kot do sedaj. Labi, kaj pravi? za 5ko? Cena me prideta obe do centa isto.

Kak?no ceno pa ima?,da so isto in kje?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Pravijo,da so Poljske slab?e. Jaz malo sumim,da je to bolj rekla-kazala.

Sem pa tudi sli?al,da naj bi ve?je dimenzije (nad 15col?) delali zgolj v slo in Nem?iji..

To?no tako,manj?e cole delajo na Poljskem.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano

Alex,sedaj bo? pa lahko prednjli del fotke-Mazde malo pove?al,bilo bi ?koda,da se take lepe felne ne vidijo! Krasne so,kar mel bi jih......

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kartica je original, ki sem jo dobil skupaj z vozilom. GPS modul je original Mazda, bil zamenjan na poobla??enem servisu Mazda BTC v garanciji, sicer je cena celotnega modula, ki ga je bilo potrebno menjati 1.600 ?.

Neredi kot ti je Jest napisal,nazaj na servis v BTC! Upam da znajo,ker se mi ?udno zdi da ti ?e niso ob menjavi modula....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Hvala, Civic, meni so dejali, da bodo nekaj delali tudi pod havbo, a morda ti ve?, kaj?

Za vsak slu?aj bi havbo zavaril.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tudi jaz sem to ?e ve?krat sli?al in Me tudi zanima a je to zgolj rekla-kazala....

Jaz recimo ko menjam ?arnico, ne primem z roko za bu?ko , ker naj bi (baje) zato prej pregorela, saj je roka mastna ...

Punce se prijemajo,?arnice nikoli! Tako je tudi ozna?eno na embala?i. Jaz jo prej tudi obri?em s ?isto krpo,preventivno,ker nikoli ne ve? gdo je prijemal ?arnico pred tabo. To velja za vse halogenske ?arnice!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.