Skoči na vsebino
pred 13 minutami je Boss napisal:

@Bini ampak tale barva je pa dejansko najboljša, ker ni takega kontrasta med samim lakom in tistimi neravnimi obrobami.😉  Za moj pogled zgleda avto vsaj za stopnjo bolj resno kot pa druge svetlejše barve.

Sem imel na izbiro črno, belo rdečo in tole, črna se maže in je vroča, bela je kot kobilica s temnimi obrobami in še maže se, rdeča je najlepša in nočem izstopat, moja je pa elegantna, neobčutljiva in za mene najlepša.... :nevem::bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Od novega avta 18-23,cca 30kkm in vožene poleti. Lani se so začele lupit po robovih profila (sem že nekaj stani nazaj objavil) in so imele še 4mm profila.... 😔😠😩

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 11 urami je g.Wankel napisal:

 

Uau, kakšno strokovno mnenje

Res pametna izjava.... 🫤

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 11 urami je stonauro napisal:

To imam itak v planu. Kartico bi imel bolj zaradi prepoznavanja prometnih znakov, saj ta funkcija ne dela brez nje.

Na to čitanje znakov pri teh Mazdinih navigacijah se ne zanašaj, ker ne delajo vredo... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)

Hči menjala na M3 zimske Falken za nove letne  Falken in pravi, da se bolje peljejo kot prejšnje Mišelinke.... 🤗😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 38 minutami je Alex napisal:

Nekaj me trenutno  bega pri teh novih assimetric 6. Ne vem, ali imam samo občutek, ali so bočnice malo mehkejše kot pri assimetric 5.🤔

Gume so isto napumpane. Mogoče so pa  res na račun večjega udobja??... Jih moram še malo po ovinkih prav sprobat, da dobim realno sliko. So pa velikooo bolj tihe, kar je super. 👍

Ko grem prvič v Ljubljano ali na daljšo pot jih bom podrobneje "preučil". 😊

Če so športne in se držijo ceste in so zraven še udobne je to čisto super samo, da jih nebo pobiralo po robovih.... 👌👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Ja se strinjam penzionisti majo manjšo porabo 😛

Ne vem, tudi to je možno.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Edina prednost vožnje brez ABSa v moji vozniški karieri je vožnja po snegu navzdol....🤗 :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

 

Absolutno so razlike tako majhne, da bi jih opazil večinoma samo tisti, ki res vozi čisto na limitu. Ampak kdo to počenja? Je pa nek drug faktor vsaj pri meni in sicer faktor obžalovanja in sicer, da če bi se kdaj kaj zgodilo, da se ne bi spraševal a bi zadevo lahko rešil, če bi imel bolj premium gume.

Je pa še tretji faktor, ki pravi, da imaš kao najboljše gume na avtu in greš s ceste🫤A bi potem pomislil, da si pa mogoče ti slab voznik🤔nebi, gume bi bile krive..... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je Agerg napisal:

 

Tole pa ne bo res. Gume so edina zadeva, ki skoraj poenotijo avtomobile za miljon € in 20 k€. Poglej si zaviralne poti različnih avtomobilov. S podobno gumo in enako podlago se vse konča pri enaki zaviralni poti pri zaviranju iz neke enake hitrosti. Trenje in osnove fizike sta tu neusmiljena. Nič ne pomaga zavorni sistem, pa pakne, pa diski. Na žalost. Stična površina pa sploh nima veze s koeficientom trenja - vem, da je malo kontra kmečki logiki, ampak tako je, že tisočkrat predelano na spletu. Malo pomaga ABS, ker prepreči, da guma zdrsne in drži trenje na večji vrednosti, ampak, to ima danes vsak avto, tako da je brezpredmetna debata.

 

Glede Vraskega pa - saj imajo vajo, kjer se gleda čisto in samo zaviralna pot pri polnem zaviranju. Tu je vse kar je pomembno guma, vse ostalo nima smisla. Avto se ustavlja z gumo in ne z zavorami. Podlage tam pa sigurno naredijo limit trenja med gumo in podlago in ne med diskom in ploščico, kar je pa tako ali tako že izredna situacija s hudim brake fade-om, ki se pa pojavi če na normalni cesti res čudno voziš - z izjemo dirkališč, seveda.

 

 

Bo kar držalo kar si napisal, zato sem pa že večkrat napisal, vse gume na testih do cca 10.mesta bodo dovolj dobre neglede na ceno !👍 Pozabljate pa to, da gume vozijo avto mi pa avto in smotan-neroden, nevešč voznik ima problem tudi z najboljšimi gumami, žal je to realnost... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Poraba ti bo padla že zaradi zunanje temperature, ki bodo sedaj višje kot so bile pozimi. 

Jaz imam skupno od oktobra do danes 6.2. Poleti pa od 5.8-6.0.

Tisto pri 7.500 je bilo pri meni na 3000kkm,lahko poiskusiš saj imaš že 4100kkm,če bo šla čez 5000 obratov..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 19 minutami je Sunking napisal:

Še jaz dodam svoj piskerček k vprašanju bodočega lastnika.

Moj avto je star dva meseca in nekaj, prevoženih ima 4100 km. Način vožnje je dobesedno po jajcih. Štirikrat na teden relacija Kranj – Ljubljana-Kranj, cca 70 km na dan. Zjutraj vozimo v strnjeni koloni nekje med 90 in 110 km/h in je poraba nekje med 4.5 in 5.0. Cesta se spušča. V kontra smer poraba nekje cca 6.0 pri hitrosti 110 do 120 km/h. Nad 120km/ v smer Lj-Kr, kjer se cesta dviga, je poraba hitro 7, občasno tudi 8. Poleg delam tega seveda še nekaj mestne vožnje, placi okoli Kranja, kak izlet. Nekih hudih klancev še nisem vozil, mi pa strm, a kratek, ki ga vozim, dvigne porabo. Normalno, verjetno. Komplet po števcu imam skupno porabo od nakupa avtomobila 6.1. Namenoma ga še nisem resetiral, da vidim, kje se vrtim.

Sicer pa je menda tako, da ima nov avto vklopljeno programsko zaščito motorja, ki se izklopi na cca 7500 prevoženih kilometrov. Takrat naj bi poraba padla za cca 10%, odzivnost motorja pa naj bi se nekoliko povečala. Lahko da prodajam bučke, to so mi povedali na pooblaščenem servisu.

Pa še to naj dodam, da se v tem avtu res dobro počutim. Nekaj je na Mazdinem oblikovanju notranjosti, kar je za moj okus precej nad plastično sceno, ki jo ponujajo drugi proizvajalci avtomobilov te velikosti oziroma ranga.
 

Mimogrede, glede na to, da se avtomatske pralnice odsvetuje, kako potem po zaključku zimske sezone očistite podvozje?

V ročno a.p greš in tam je program za pranje podvozja, nekatere imajo to.... 👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 46 minutami je Janez007 napisal:

Naši občutki glede ocene kakovosti gum so v vsakem primeru subjektivni.

Do objektivnih zaključkov se lahko pride le na osnovi dobro pripravljenih (ponovljivih-preverljivih) meritev.

Točno tako pa še te meritve nekateri vstrajno zanikajo, da so kao kupljeni itd.... :nevem:

Jaz še vedno mislim, da gume ki so do cca 10 na testih so dobre za nas amaterje.... 🤔🤗😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je Shrek napisal:

Mene pa vse gume držijo na cesti. Na bus in tovornjak dobim kar dobim in se peljem. Za osebni avto pa kar kupim, me pripelje od točke A do točke B. 

Kar se tiče oprijema...kako se ve, da če dotični guma na avtu drži, da pa guma drugega proizvajalca takrat tam nebi imela oprijem...? 

Bla bla bla. 

To pomeni, da vsi ostali avti tam odletijo iz ceste... 

To je pa res z eno razliko, da pred izletom s ceste avto drsi in ni nujno da si odletel s ceste a to je za pametne ne za voznike brez glave in občutka.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.