Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano

Gledam in gledam in ne razumem, kaj se usaja?. Ti si se ustavil sredi ceste. Ja normalno, da so te prehitevali. ?e je ?el pa po "napa?nem" pasu mimo tebe in ni zavil levo ampak naravnost, pa ni tako hud prekr?ek, saj si ti stal na pasu za naravnost. In kaj ti ni prav?

Ja, ve?, sem vajen Italijanskega prometa (sploh Rim in ju?ni del Italije). Semafor je v kri?i??u zato, da ne bi kdo po plo?niku peljal mimo. A barve na semaforju? Kak?ne barve? In kaj, ?e katera sveti, imajo pa? dovolj denarja za elektriko, pa naj sveti. Saj ne pla?ajo ?oferji te elektrike...

 

 

Posnetek sem dal gor zato, ker mi je muska v ozadju vsec  :jezicek:  :harhar:  :danzoman:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Kar vsi bi sli skozi rdeco ... :(

 

 

Tale tazadnji Golf je bil dva ali tri avto za menoj v koloni... pa je kljub temu, da je bila rdeca sel na pas za zavijanje levo in skozi krizisce... seveda pri rdeci :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda bt 50
Napisano

Pozimi je malo ve? ?asa, ker se zunaj ne da ni? delat. Praviloma v takih dneh me?emo polena v pe?, sedimo ob njej, gledamo skozi okno, kako veter nosi sneg in beremo otrokom pravljice (Grimma in Andrsena imajo najraje). Se pa najde tudi ?as za obdelavo starih posnetkov. Tule je ?e nekaj, kar je bilo posneto marca in aprila:

 

http://youtu.be/nVTug7X7A3g

 

YouTube-20150103-220539.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Michelin Alpin A4 - kaj je narobe?
Napisano

To tudi meni ni cisto jasno, kako gre skupaj trditev o izkusnjah in trditev, da ne ve, kaj to TCS pa "proti zdrsavanju"...

 

Pa glede tega, da je bilo ponujeno, da se lahko gume poslje nazaj, da se pregleda... Brez tega ne bo slo... In brez tega tudi proizvajalec verjetno ne bo naredil nic ... Ker zavedajo se verjetno, da je lahko z gumo kaj narobe... ampak kar tako na "lepe oci" nekomu verjeti pa ne gre... ;)

 

P.S.: Innsbruck ni v Nemciji ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Novo vozni?ko dovoljenje in nove kategorije
Napisano

Cenik zamenjave vozni?kega dovoljenja najde? tukaj.

 

 

Izgleda so cene razlicne ... :) ... 

 

http://www.avtosola-sanela.si/cena-vozniskega-dovoljenja/

  • Cena novega vozni?kega dovoljenja zna?a 21,32?,
  • podalj?anje vozni?kega dovoljenja zna?a 15,01?,
  • podalj?anje vozni?kega dovoljenja voznik za?etnik 7,76? (po opravljeni varni vo?nji za voznika za?etnika),
  • prvi dvojnik vozni?kega dovoljenja 34,96?,
  • naslednji dvojnik vozni?kega dovoljenja 62,16?.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Kar nekaj akcij je sedaj zunaj. Generalijevo kjer dobis celo zastonj sem opisal, sedaj se AMZS daje kupon za 6?, ki velja tudi za druge kategorije in polletne variante.

To gre na motor, mazdo pri gen, no se eno pa smo kriti :)

 

 

Na 1nadan jih vsake toliko casa dajejo nekaj po 99? ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Za take bi bilo najbolje, ce bi kar ostali dalec stran od avtomobila  :harhar:

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Tukaj je ?e cenej?a, ?e ima? kako kodo, ki pa jo itak dobi? :) Prihrani? ?e 11? :D plus zaston po?tnina.

http://www.gumax.si/index.php/default/continental-contiwintercontact-ts800-195-50r15-82t-mfs.html

 

 

Sicer nevem... ali je bila takrat, ko si dal link druga cena... vendar ce gledam sedajle, je se vedno cenejsa na linku, ki ga je dal Feri...

 

Continental_195_50R15_82T_TS800-20141128

 

Na tvojem linku pa so:

 

CONTINENTAL_ContiWinterContact_TS800_195

 

Kodo za popust pa sem nasel samo "POPUST", kjer pa je ta res minimalen in se vedno je drazje :)

 

Kosarica_gumax-20141128-073635.png

 

P.S.: koda "zvestobajelepa" pa ne dela ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Moja sestica je bila tudi danes delezna pranja... predvsem zato, da se vsaj feltne pa gume dajo ciste na zimovanje... :) ... Po pranju pa je prisla na vrsto se menjava gum in je s tem dobila tudi malo manjse feltne ... 

 

skitched-20141127-194039.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba Zakona o pravilih cestnega prometa
Napisano

Ja, skoz jo ma? lahko gor...

Men je vulkanizer na 2,8 nafilal, pa je reku, da ?e ho?em imet enakomerno obrabljeno gumo, naj tako tlak dr?im... 205/60/16...zimske

 

 

Saj to mi je jasno... da je pac tudi od gume odvisno, na koliko se jo nafila... samo sem bil pac preprican, da so tiste vrednosti na nalepki na okvirju vrat neke priporocene vrednosti ... in ne najnizje, ki bi se omogocale varno voznjo ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba Zakona o pravilih cestnega prometa
Napisano

Hmmm... jaz sem vedno mislil, da je na nalepki napisan standardni tlak, s katerim naj bi bile gume napolnjene... in ne najnizji tlak, kjer je se varno ... 

 

Tudi v prirocniku ni to nikjer omenjeno... navedeni so samo podatki, na koliko barov je potrebno napolnit standardne pnevmatike ... 

 

b2225_Mazda6_8EJ9-EE-14D-R-SI_Edition1_O

 

b2225_Mazda6_8EJ9-EE-14D-R-SI_Edition1_O

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

U jebemti pa 2002 letnik, to je kot od Viperja Rumenka ali pa Miata, tlele pa Yugec.  :aaaaa:  :hohoho:

 

 

Edini problem je uvoz v EU, ker bos verjetno placal DMVja vec kot je avto vreden  :harhar: ... Edino ce kar pustis gor srbske tablice :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Neki za Boruta ... plin ze vgrajen :) ...

 

skitched-20141118-122636.png skitched-20141118-122741.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Srna sredi poti... pa se ji nikamor ne mudi :) ...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

MAZDA 6 2008 XENON
Napisano

Sem danes posne

 

Mel sem bavarca in so se ksenonke same postavle vsaki? ko sem ga pri?gal. (?e je avto stal druga?e kot pri zadnjem nastavljanju)

 

 

Na mazdi pa nisem tega ?e zasledil in se verjetno ?telajo samo med vo?no in se ne opazi tako o?itno.

So pa senzorji in zadaj kot tudi spredaj. Na moji je spredaj na desni strani zadaj pa mislim da pravtako. Pogleda? ?e so ?tangice iz senzorja na roko cele.

 

Meni se nastavljajo pri vsakem vzigu ...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba Zakona o pravilih cestnega prometa
Napisano

To?no zato se je odprla debata s policaji (MX5), ta avto nima zadnjih sede?ev in je druga zgodba. Se bi pa lahko kdo najdel in prepovedal vo?njo po moje. Ne nazadnje gre tu izkju?no za ?portne roadsterje, kjer otroc nimajo kaj delat, ?e smo dosledni..

Smart fortwo ni glih sportni roadster ;) ... Pa tiste druge mini variante kot je recimo Aixam in podobni ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

MAZDA 6 2008 XENON
Napisano

... (ob stikalu za nivo lu?i na 0). ...

 

 

Ce ima Xenon, potem nima stikala za nivo luci, ker naj bi se nivo samodejno uravnaval ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Ja do takrat je ?e 14 dni lepega vremena in v tem ?asu te nih?e ne bo zajebaval. Druga?e pa pri men so ketne pozimi skos v prtlja?niku pa ne glede al so zimaki gor al pa ?e niso. V kolikor je sneg previsok ali klanec prehud ti edin ketne pomagajo pa ma? lahko ?ist nove zimske gor. Dejansko mi vsaj 1x na dve leti tud prav pridejo.

 

 

To je res... samo zadnji teden okoli 15.11. (ali pa ko zapadejo prve snezinke, ce je to slucajno ze kaksen dan prej :) ) ... je potem kar fajn guzva pri vulkanizerjih... Jaz jih letos sploh ne bom menjal pred tem datumom... sploh ce bo tako vreme, kot je trenutno, ko niti po niclo ne gre ponoci (oz. je bilo en ali dva dni... ravno tam nekje okoli 0) ... Verige sicer imam (OK... za 19" jih nimam.. imam samo od prejsnje sestice za 18" in se od prejsnje za 17"... ) a jih bom imel samo zaradi policajev... Upam, da bodo toliko uvidevni, da pri +10 stopinjah ne bo tezil, ce res pasejo na avto.. na skatli se pa ne vidi oznake, ker se je nalepka zdrajsala ...). Lahko bi sicer sam premontiral gume... ampak jih vsaj takrat, ko jih menja, tudi se zbalansira (scentrira) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Kolk vsi hitite z zimaki, ?eprav ka?e, da vsaj do konec mesece ne bodo niti tolk nizke temperature, o snegu ni pa ?e ne duha ne sluha. :ne vem:

 

Mogoce zato, ker imamo v Svloeniji kretensko zakonodajo, ki zahteva zimsko opremo od dolocenega datuma dalje... ne glede na to, kaksne so vremenske razmere... Ce bo zunaj 30 stopinj plusa... in ce te ustavi policija, bodo hoteli videti obvezno zimsko opremo (letne gume s toliko in toliko profila in verige v prtljazniku ali zimkse gume ... ) ... V Avstriji je tudi sicer obvezna zimska oprema od dolocenega datuma dalje (celo od 1.11. dalje pa do 15.4.) ... ampak je se dodatni pogoj... in to so zimske vozne razmere ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

SPLOSNO
Napisano

 

S

em potem tudi sam nasel... ampak to ni uradna stran... ampak je stran enega od prodajalcev... Pa se ta je salabajzersko narejena, ker ima potem vkljuceno kar originalno stran, kjer pa so res druge cene... oz. ni nikjer navedene te akcije :) ... 

 

 

@Shrek

Gola!?  Sigurno ma ze osnovna vec te dodatne opreme ko pa jo jaz za svoje potrebe sploh rabo , el sipe klima pa en dober radio kaj cem vec .

Men je glavno da dobim kvalitetn avto v celoti . Tisti razni tehnoloski dodatki so manj pomekmbni.

 

To je verjetno res cisto osnovna oprema (Emotion) ... z rocno klimo in osnovnim radijem (brez touch screena), ... Dobis pa za teh dodatnih cca. 1.300? kar precej dodatne opreme ze samo eno stopnjo opremo visje (Challenge) >> tempomat, zatemnjena stekla, meglenke, avtomatksa klima, touchscreen, usnjen volan, naslon za roke s predalom, sistem za izogibanje trku, sest zvocnikov, Bluetooth,... In verjetno prav veliko teh cisto osnovnih itak niso prodali ... 

 

 

skitched-20141101-123242.jpg

 

skitched-20141101-123551.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Vse vinjete dosedaj ... 

 

vinjete-2008-2014-20141101-121027.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.