Skoči na vsebino
Testi ostalih avtomobilov
Napisano

Danes vozi ?kodilaka Kodijaka. ?ist novega, 100km na ?tevcu, dizl, samo 150 kojn, 7stopenjski DSG, 4WD. Uglavnem zelo udobna vo?nja, dobri sede?i, zelo dobra zvo?na izolacija - glede na ki?tasto obliko ni sli?at vetra, ogledala ne vibrirajo. Sedi se skoraj tako visoko kot pri Toyoti LC, te?i??e seveda visoko in vo?nja v ovinkih temu primerna. Pospe?kov s ?ist novo ma?ino nisem preizku?al, ampak ob?utek je bil, da za take sorte avto in za 4WD bi pa res lahko imel kak?nega kojna ve?.

 

Kar je fascinantno pri tem avtu je Prostor, in to z veliko za?etnico. Med naslonjali prednjih sede?ev in zadnjo klopjo je 1/2 metra. Ko odpre? prtlja?nik, je do naslonjal zadnjih zicev zeelo dale?.

 

Na terenu - ?e se blaten in res ne raven travnik lahko tako imenjuje, me je pa presenetil, se je kar zakopal, se mi zdi da bi moj scout zadevo bolje zvozil. Ampak to je moja subjektivna ocena. ?eprav, moj Scout je res dober.

U?ivaj v ?kodi, vsake o?i imajo svojega malarija...
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Bolj ko spremlja? promet za sabo bolj si varn in ne prihaja do takih situacij, je pa res da te ?ena pri tem ne moti, ker potem prihaja do teh situacij....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Regeneracija energije mazda 3 in CX 30
Napisano

"Jest" hvala za informacije in nasvet.

Mogo?e je problem sedaj ko je mrzlo,meni na citron?ku ne dela i.stop,?e je zunaj pod-2. Na M3 pa mi vse dela kot je treba. Lepo po vrsti se mi obarva vse po vrsti,najprej aku.petem motor in na koncu gumbi za reg.temperature v kabini.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Moja ?e tega nima,se pa zato dere na polno,tako da te opozozi na te nevidne kote,kar mi je ?isto dovolj. Naj bi pa imela zaviranje v sili naprej, ampak nevem kako bi preizkusil ?e dobro dela,ker do sedaj se mi ?e ni aktiviral. Dobro je vedeti ?e sploh dela!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

To z oljem je ?udno ja...u Nem?iji so mojga uradno na 30 menjali...tukaj zahtevajo na 15... 2x razlika halooo, isti avto...Kdo zdej koga....

Loh bi bilo na 20 oz 1leto....in je po moje ravno prav ... to se kr neki zmislujejo res...

Js ga itak sam na 18- 20 menjam ...pa prov vidim da je ?e svetel oz ni umazan... Ko menjam pa staro Mazdo na 15 je pa tok ?rn ko dimnik, ne umije? rok do boga

Na dizlu ja, na bencinu pa pozabi,, da bi to lahko bilo....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Pa ste tudi pri 1.5 menjali na 30k km olje?

 

Sicer smo spet OT, kakor je tu pa? navada. :)

Seveda na 30k kot je predpisano in

to na Reno Avto tehnika Celje.

Potem so vam o?itno pomotoma to?ili kak?no WRC, NASCAR ali F1 olje (referenca na temo slabo olje mazda dexTelia), saj z elfom verjetno ne bi zdr?al 380k kilometrov s prvimi ojni?nimi le?aji. sramezljiv

 

Sedaj pa nazaj na temo...

Va?no da je toliko zdr?al, kaj so pa to?ili not pa nevem.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

O 2.0 dci se bere zelo malo slabega, dejansko edini renaultov dizel, ki je ?e od za?etka OK. Od lani naprej so ga po 4 letih pavze ponovno za?eli vgrajevati, ker je bil 1.6 dci twinturbo polom na celi ?rti (pa ne samo zaradi emisij). Ojni?ni le?aji so pri 2.0 dci pri okrog 200k lahko problem pri tistih, ki menjajo olje na 30.000 kilometrov, druga?e pa je motor brez te?av. Perferija, turbo, DPF, ?obe, pumpe BP. Pri mojem je bil pri 160.000 menjan EGR in cev IC, pa ?e to bi se EGR verjetno dalo re?iti, a je prvi lastnik avto vzdr?eval izklju?no na uradnem servisu in tam pa? rade volje zamenjajo EGR za 500+ EUR. Ostalo je vse original. Avto ima sicer prazen 1920 kg (gajba espace 4), zato je bilo treba pri 180 k km menjati dva zgloba in dva kon?nika spredaj, a se mi zdi povsem sprejemljivo, pa? nekaj 10 EUR stro?ka.

 

Poraba je sme?no nizka, pozimi 7,3, poleti 6,9 (je zadnji FL pred novim modelom, tu so dodali rekuperacijo zavorne energije, izbolj?ali aerodinamiko, itd., zato porabi ca. liter manj kot modeli do 2011, tam pod 8l v espacu ne gre). Precej relacij, ?ez teden pa tudi veliko kratkih vo?enj. AC vedno 130 ali 140 na tempomatu, regionalke dinami?no. Glede prostora sem ?e pisal, za moje trenutne potrebe je to idealen avto, da o krivulji sploh ne govorim... :)

To?no to,, servisi delavni na 30k in motor na generalki pri 230,drugi na 220 pa ?e turbo je ?el adijo. Pri tem dobili 1leto garancije in po 30k ?e enkrat jovo na novo! Ko so zrihtal pod garancijo pa smo zelo z veseljem oba prodali. Isti ?as imeli Megana 1.5 z njim pa nobenih problemov in smo ga vozili do380k, potem pa je ?el v prodajo.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Tudi jaz bi raje kupil avto po FL...

 

A ni ravno renojev 1,5 dci iz problematicnega motorja s?asoma postal eden bolj hvaleznih motorjev?

Medtem pa 2.0 motor sranje od sranja, ?e vozil dva razli?na iste generacije(Megane in Laguno) pa po 200000 ni da ni na motorju...
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Jp.... Jaz imam v zadnjih 15ih letih krepko ?ez milijon.... Ampak... Dostikrat ogromno mestne voznje... Ni malokrat ko na koncu dneva BC poka?e manj kot 200km in 8h delujo?ega motorja...

 

O kilometrih na kolesu (kjer si ravno tako nabere? kar nekaj izku?enj, ki ti koristijo tudi v avtu) pa nebi...

 

Je pa nevarno,da ti dajo te kilometri ob?utek nedotakljivosti za volanom; meni se ?e kdaj zgodi,da Me kaj preseneti (zadnje ?ase predvsem ?love?ka brezbri?nost).

Sicer pa moj Osebni rekord v vo?nji brez sopotnikov (?e ne ?tejem CD-jev od limp bizkit); lj-celje-innsbruck-lj.

 

S sopotniki : lj-nantes-lj.

S kolesom pa imam v 30 letih tam nekje okoli 70-80000 km, pa zvozil 5 koles, kar sicer ni nekaj ekstra sploh v primerjavo s tabo!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Ja to so neke vrste lepi dose?ki,za tiste ki naredijo vsaki dan par kilometrov. Za mene in ene izmed vas pa niti ne,saj pre?ivimo poslovno ali slu?eno kar nekaj ?asa na cesti,npr.jaz nekje ?ez prst izmerjeno v 25 letih-3000000 km. Brez nedelj in praznikov ter dopusta.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Premalo cenite svoje Mazde,saj so ja ?e skoraj premijske,to pa nekaj stane aja pa ?e malo jih je na netu to pa dvigne ceno. Tudi mi bomo prodajali enkrat stare Mazde zato naj kar dr?ijo ceno. Eni kupijo Golfa samo zato ker dr?i ceno,bog jim pomagaj,sva?ta.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Slovenski avto leta 2020
Napisano

Ne si ga ?eleti... se kvarijo bj kot bilo kateri avti. Pa ?e v?ge se jih veliko.Pa kasko tudi pride veliko denarja. Ti kar ostani na mazdi in bo? ?e naprej v dobri dru?bi. Hvala bogu,da mazd ne kupujejo ?losarji in popoldanski fu?arji. Ostaja eksoti?ni avto, katerega bi vsi imeli, ker je lep, a si ga ne upajo kupit, ker ga ne poznajo in se ga bojijo. Kar naj ostane tako naprej. :)

Mam enako mnenje,to bo to!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Ni? hudega. Mazde vozijo tisti, ki si to zaslu?ijo. Pri mazdi bi morali imeti vpra?alnik in kdor ne bi odgovoril vsaj na 90% vpra?anj to?no,ne bi smel vozit mazde.

No, mislim, da je tudi brez tega to urejeno. :)

Ima? prav, npr.gregc 88 tega testa neb na redu, ker....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Slovenski avto leta 2020
Napisano

So bile lepe,pa malo manj lepe,pa zopet zelo lepe in sem jo moral kupit,?e avto leta Evrope je bila mimogrede. Po tistem malo krize,sedaj pa zopet lepa paleta Alf,samo predrage.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Saj sem gledal, zato mi je pa zanimivo, da je tukaj posko?nej?a...kje pa vidi?, da so se pri dimenziji zatipkali? Saj pi?e 215/45 R18?

Pri Takumi je 214 45 28 sicer banalna napaka, ampak je.... ?e pogleda? kak test 120tke gre v 2 preko 100 in ni ?anse da ima tak rezultat kot tam pi?e. Jaz bi verjel bolj tovarni?kim rezultatom.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.