Skoči na vsebino
Mazda 6 prvi ob?utki in problemi
Napisano

Mogo?e pa ti pri?akuje? tole ?arnico - ?t.44

 

 

Te ni, je samo ta 'za parkirne' ki gori za dnevne

 

 

Oja... sveti... in sicer tale:

 

IMG_4549-20140708-102157.jpg

 

IMG_2444-20140708-103512.jpg

 

Vsaj pri moji letnik 2008 je bilo tako ... Sveti pa samo takrat, ko senzor zazna, da je dovolj temno, da bi prizgal zasencene luci, cperav so te stalno gorele zaradi modula "dnevne luci" ... Osvetlitev armature je takrat svetila v "nocnem nacinu" ... torej tudi modra osvetlitev roba stevcec (pri GT opremi) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 prvi ob?utki in problemi
Napisano

Tisti, ki so tukaj pisali o sedezu, so menjali pod garancijo ... tako da bos moral za strosek vprasati na servis  :glare: ... 

 

Glede "dnevnih" luci... Ce nimas dodatnih LED luci, potem obstaja modul, ki poskrbi za to, da so kratke luci stalno prizgane. Pri tistih, ki so se prodajale v SLO, je bilo to serijsko vgrajeno ... Mozno,d a je pri takih iz ITA kaj drugace ... Zelena lucka pa sploh ne sveti? Tudi, ko das kontakt, ko se vse lucke prizgejo? Ce ne posveti takrat, je verjetno zarnica pregorela ... 

 

20091226-nrpi55snh5qfkm91x3phbsp6jw.png

Simobilicna slika pobrana iz ene druge teme.

 

Ti lucka za senzorje tlaka gori ze od zacetka, ko si ga kupil? Ce DA, potem verjetno sploh nimas vgrajenih senzorjev.... So verjetno prejsnjemu lastniku crknili in jih sploh ni dal not... Lucke pa se ne da izklopit drugace, kot da das delujce senzorje ali pa zatlacis vato not :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 prvi ob?utki in problemi
Napisano

Prirocnike se da najti... zal nisi napisal letnika niti nivoja opreme (TE, TX, GT, GTA,...) ... predvidevam, da je okoli 2010 ... :) 

 

http://www.planetemazda.com/en/service-centre/owners-manuals/

 

http://www.planetemazda.com/docs/en/2010_mazda6_om_eng.pdf

 

Za TPMS bom tezko kaj napisal... ker gre pomoje za model, ki nima vec senzorjev... Ce pa jih ima... pa je lahko kaksen fu?... ali pa jih sploh ni notri (se je prejsnjemu lastniku mogoce kaksen pokvaril in so mu bili predragi :) ) ... Ti to gori ze od nakupa dalje? 

 

Glede polozaja AUTO pa je pri moji prejsnji bilo tako, da so luci vedno svetile... ne glede na polozaj stikala... Polozaj AUTO je vplival le na to, da se je osvetlitev stevcev in armaturke prilagajala :) ... 

 

GLede zelene lucke ... Ce imas samo dnevne luci, ta nikoli ne sveti. Ta sveti le takrat, ko so prizgane zasencene luci (normalne luci) :) ... 

 

Glede sedeza pa so nekateri pisali, da so jim menjali po garancijo (Boss?)... Sam nisem imel pri nobeni sestici problemov s tem ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Spet poostritev zakona CPP
Napisano

Da ne odpiram nove teme, tu prilepim eno vpra?anje:

 

tu me prepri?ujejo, da se lahko naredi vozni?ki izpit za avto ?e s ?estnajstimi leti, ampak do dopolnjenega osemnaj?tega se lahko vozi le v spremstvu star?ev. Kdo ve kaj ve? o tem?

 

Kdaj lahko pri?nete z vo?njo s spremljevalcem
Glede tega 51. ?len Zakona o voznikih veleva naslednje:

 

(1) osebni avtomobil sme voziti oseba starej?a od 16 let:

  • ki je v ?oli vo?nje opravila teoreti?ni del usposabljanja (te?aj CPP) za voznika motornih vozil kategorije B, je pred izpitno komisijo opravila teoreti?ni del vozni?kega izpita(izpit iz teorije CPP) in v ?oli vo?nje kon?ala prakti?ni del usposabljanja (najmanj 20 u?nih ur vo?nje)
  • ki ji vozni?ko dovoljenje ni odvzeto oziroma se ji ne izvr?uje izre?ena sankcija prepovedi vo?nje motornega vozila dolo?ene vrste ali kategorije oziroma se ji ne izvr?uje varnostni ukrep odvzema vozni?kega dovoljenja oziroma ji ni izre?ena sankcija prenehanja veljavnosti vozni?kega dovoljenja in v evidenci nima nobene kazenske to?ke v cestnem prometu, ?e ima vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil druge kategorije;
  • ?e jo med vo?njo spremlja spremljevalec;
  • ?e je vozilo ozna?eno s predpisano "L" tablico.

(2) Spremljevalec osebe iz prej?njega odstavka je lahko eden od star?ev, posvojiteljev, skrbnikov, rejnikov ali druga oseba, ki je stara najmanj 27 let in ima veljavno vozni?ko dovoljenje za vo?njo motornih vozil kategorije B najmanj pet let in v evidenci nima ve? kot pet kazenskih to?k. Osebo, mlaj?o od 18 let, lahko spremlja druga oseba pod pogojem, da s tem pisno sogla?ajo star?i, skrbniki, posvojitelji ali rejniki. ?e je spremljevalec druga oseba, lahko v obdobju petih let usposablja najve? dve osebi iz prej?njega odstavka. Spremljevalec mora biti vpisan v evidenco o vozni?kih dovoljenjih in eviden?ni karton vo?nje. Vpis opravi izpitni center, ko ugotovi, da so izpolnjeni pogoji. Pred vpisom v eviden?ni karton vo?nje mora izpitni center spremljevalcu posredovati ustrezna navodila. 

 

(3) Med vo?njo motornega vozila mora imeti oseba iz prvega odstavka tega ?lena pri sebi eviden?ni karton vo?nje in veljavno zdravni?ko spri?evalo, spremljevalec pa veljavno vozni?ko dovoljenje za vo?njo vozil kategorije B. Te listine morata na zahtevo izro?iti policistu na vpogled. 

 

(4) Pod pogoji, navedenimi v tem ?lenu, sme oseba iz prvega odstavka tega ?lena voziti osebni avtomobil, dokler ne opravi vozni?kega izpita za vo?njo motornih vozil kategorije B, vendar najve? dve leti od za?etka usposabljanja. 

 

(5) Pri spremljanju osebe iz prvega odstavka tega ?lena je spremljevalec odgovoren za varnost vo?nje in za prekr?ek, ki ga je storila ta oseba, razen ?e ga ni mogel prepre?iti. 

 

(6) Tablica iz 4. to?ke prvega odstavka tega ?lena je kvadratne oblike, zelene barve, na kateri je ?rka "L" bele barve. Name??ena mora biti na levi polovici zadnje strani vozila, kadar vozi vozilo voznik s spremljevalcem. 

 

Z globo 500 eurov se kaznuje za prekr?ek spremljevalec, ki ravna v nasprotju z dolo?bo 3. to?ke prvega odstavka ter oseba iz prvega odstavka tega ?lena ali spremljevalec, ki ravna v nasprotju s ?etrtim odstavkom tega ?lena.

 

 

http://avtosola.amzs.si/si/813/Voznja_s_spremljevalcem.aspx

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Nekdo je dobil "lekcijo"  :jezicek:  :harhar:

 

skitched-20140707-071216.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 navigacija
Napisano

Popolnoma novo kartico klonira?, in ?ele pol da? to v avto, ker verjetn se nekaj zaklene ko jo da? v avto, kak fajl.

Pa misli?, da se tega se noben drug ni domislil? Pomoje ne gre na tako enostaven nacin... In je zadevo verjetno prej treba nekako aktivirati preko interneta... Ali pa je ze sama SD kartica iz servisa ven, ko jo kupis, zaklenjena na dolocen avto...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
Voznja v napaci smeri je itak kot kaze nekaj cisto obicajnega za kolesarje... 

 


 

Sicer bi imela kot pesec tukaj do polovice prehoda (do otocka) prednost... ampak glede na to, da se pelje kot kolesar... in se to v napacno smer po kolesarski stezi, bi lahko vsaj pocakal pred prehodom... Sem jo pa potem videl v vzvratnem ogledalu in je kar peljala, ceprav je na semaforju za pesce imela rdeco luc ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 navigacija
Napisano

A te kartice se ne da kopirat?

Sicer pa zna biti da na sdcard das igo pokazes kje je zagonski file in bi znalo celo delat. A je kdo probal?

 

 

Kolikor sem bral, zaenkrat ni moznosti, da bi jo skrekal... OS, ki tece na navigacijski napravi v novi trojki je UNIX (Solaris) in ne Windows CE ali Android, kot v vecini ostalih neoriginalnih navigacijskih resitvah... predvsem kitajske izdelave ... 

 

Da se jo menda sicer skopirat za backup... ampak je vezana na en avto... in deluje potem samo v tem avtu... Potrebno pa jo je kopirati z Mazdinim softverom (Mazda Connect Tool) ... 

 

Nekaj na to temo sem recimo nasel tule >> http://goo.gl/Bl2CWd

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ah ne... avto mora bit tolk trd, da ve?, da se vozi? po cesti in ne po pudingu ;)

 

In men je ravno to najbolj?i del ?estke... super podvozje in natan?en volan... Ko bom pa enkrat star ata si bom pa kupil passata al pa kej mehkega... v stilu mehka cura mehek avto  :harhar:

 

 

Takrat si bomo pa terence kupili.. ker se visje sedi ... in je lazje lesti v in iz avta  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

 

Dvojcica moje :) ... Edino da ima ta se stresno okno pa temno usnje ... Pa 4 mesece je mlajsa od moje ... ima pa ze vec km :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Ej se opravi?ujem kaj je to ?altunge..kaj ?e? primorec..he he.lp ale?

 

Prestave ... menjalnik ... :)   ... mogoce trasmissione  :jezicek: ce je to slednje pravilno pa ne vem... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zasledil je tole temo na forumu in se odlo?il, da prispeva svoj dele?.  :party0035:

Ali je kupil to, pa ne pomaga in ne dobi denarja nazaj? :) Ali tudi sam prodaja te ?ude?ne kapljice?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

En Saxo je ?el od bajte, nasledil bi ga lahko elektri?ni bratec;

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8562050&show=1&avto=Citroen%20Saxo%20Electric

 

 

Si prebral opis spodaj?  :danzoman:  Baterije niso poceni, kolikor vem... in potem zna tole biti ze dokaj drag nakup ... Na une tapoceni AA ali AAA iz Hoferja pomoje ne dela  :jezicek:

 

Citroen_Saxo_Electric____www.Avto.net___

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Hmmmm... to ze skroaj ne more biti res... spet BMW, ki se bori za svoj centimeter ceste  :policaj: ... Pa naj se kdo trdi, da je tisto, kar krozi o voznikih BMWjev samo izmisljotina :) 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pa dejansko pznas koga, ki je dobil denar povrnjen? Aja... Saj res ... to ni mozno... Saj izdelek 100% deluje... In sploh ni mogoce, da kdo ne bi bil zadovoljen... Kot sem ze napisal... Ce bi bilo kaj resnice v tej pravljici... Bi to proizvajalci avtomobilov ze sami priporocali... Tako pa ima edino korist od tega proizvajalec teh aditivov... Sluzi pa na racun naivnih strank, ki celo verjamejo, da so zaradi tega zmanjsali porabo in s tem prihranili ogromne denarce... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Kaj ze pravijo za voznike BMW-jev?  :cheers:

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Druga?e pa ?estitam za 6. mesto

http://www.toptenz.net/top-10-hilarious-scam-products.php

 

Gre za navadno piramidno prevaro!! Ker se ta produkt prodaja le preko distributerjev, ki najdejo distributerje itd itd....Ni ga v trgovinah!!!

 

Sej uni Alen iz prvega sporocila v tej temi, je ocitno ze obupal in ne verjame vec v to... saj njegova spletna stran ne obstaja vec... Pa izgleda imajo v mesecu maju vsako leto novacenje novih "distributerjev" ... Lani se je tudi zacelo ravno v podobnem terminu  :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nekako mi ni logicno... zato ne verjamem... in tudi nimam namena probat. Ce bi bilo res kaj na tem, bi to ze proizvajalci avtomobilov prodajali... Tako je pa pomoje bolj kot ne namenjeno za cuzanje evrov iz denarnic tistih, ki verjamejo v to ... 

 

In to je moje mnenje o tem... tako da me ni treba "napadat" in mi "prodajat" svojega mnenja :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?ist usen mi je kaj si mislte js sm zadovoln za vs mi je pa gladko useen, ampak neki bom pa useen predpostavu za par vs k ste tok pametni: pla?e nimate nad 1200eur :D pa sem vm najbr? zdle to ?udn zdi zakaj sm reku ampak usak po svoje ;D

 

 

Hmmmm... ni mi jasno, kaj ma tukaj veze visina place  :ninja: ... Mogoce je pomembno tudi, kaksno izobrazbo in koliko kil ima nekdo? Pa EMSO?  :closedeyes:

 

 

Glede take majhne razlike v porabi... Lahko imas vsak dan enake voznje... pa vsak dan enako vreme... pa ne bos imel pri vsakem rezervoarju porabo tocno enako ... Brez kaksnih aditivov bo ta nihala ... lahko tudi za en liter... ali dva ... 

 

Sicer kdor verjame v to.... prav... Jaz nisem med njimi  :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Ja samo o tej ni?ji ceni v Avstriji o kateri eni govorite, mora? it potem v nek zakotni kraj, ker na poti v Graz in v Grazu, je ?e vedno ?ez 1,5EUR kar pa je ?e vedno ve? kot pri nas, tako, da kje in ne samo nekaj na pamet govorit, poleg tega pa ?e nisi blizu meje, se pa pa za tistih nekaj EUR tudi ne vem ?e spla?a, ker prej zapravi? tiste EUR ali celo kaj ve?, da pride? do tja.

 

Nikjer nisem napisal, da se splaca it k severnim sosedom... Sem napisal samo, da je gorivo cenejse ... In ne govorim na pamet ... Kolikor sem gledal, je cena na Avstrijskih AC trenutno cenejsa kot pri nas... Za liter dizla je najvisja cena, ki sem jo nasel 1.329? .. najnizja pa 1.264? ...

 

http://www.oeamtc.at/index.php

 

skitched-20140526-202035.jpg

 

Povprecna cena za liter dizla v Avstriji pa je 1,29? >> http://www.wissenswertes.at/index.php?id=dieselpreis-oesterreich

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Glede na tako minimalno spremembo, se je sploh ?koda s tem ukvarjati. Pri polnem tanku bo recimo 60 do 80 centov razlike.  :cheers:

 

 

To je res... ampak vsaka dva tedna toliko gor... pa sem in tja kaksen cent dol :) ... Pred cca. petimi leti... v zacetku maja 2009 je bila cena dizla recimo 0,99?   :harhar:

 

Gres pa recimo k severnim sosedom, kjer je standard visji... imajo pa ceno goriva nizjo  :ninja:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Goriva od jutri cenej?a ...   :rispekt:

 

skitched-20140512-134203.jpg

In jutri spet nazaj gor ... :(

 

skitched-20140526-131353.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 08-10 in 10-13
Napisano

A ne ne to pa ne bo dr?alo... tole v oglasu je model pred faceliftom kar se lepo vidi na maski in tudi po mo?i motorja, ki je pred FL-jem imel 185KM, FL pa 180KM.

.

Pred FL so bili na voljo dizelski motorji 2.0 140KM (2007-2009) in 2.2 z mo?mi 125, 164 in 185KM (2008-2010). Po Fl-ju pa so bili na voljo motorji 2.2 129KM, 164KM in 180KM (2010-2012).

 

 

Ko sem jaz kupoval prejsnjo sestico, je bil pri dizelski na voljo samo 2.0 motor s 140 KM ... Sem celo nasel en cenik od takrat, ko sem jo kupoval... in je tukaj spisek vseh, ki so bili takrat v ceniku:

 

20080122_Cenik.xls-20140522-175058.jpg

 

2.2 motor pa je prisel potem s prvim FL (se mi zdi da ze 2009)... a takrat ni bilo nekih hudi spremeb pri zunanjosti... Kasneje je bil se en FL, kjer je bila potem spremenjena maska, luci, volan in novi motorji... 

 

 

EDIT:

Tukaj sem nasel... >> http://de.wikipedia.org/wiki/Mazda6#6_.28Typ_GH.2C_2008.E2.80.932012.29

 

2.2 motor s 125 KM in 185 KM se je zacel prodajati od novembra 2009 , 2.2 motor s 129 KM, 163KM in 180KM pa od aprila 2010 ...

 

Drzi pa to, da je ta v oglasu model po prvem FL in pred drugim FL :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.