Skoči na vsebino
Elektromobilnost
Napisano

Danes mi je pa dalo misliti.

 

Imeli smo za iti v okolico Celja. Deset potnikov. Pa smo sklenili, da peljem jaz z na?o Mazdo 5 in nekdo z e-golfom. V Mazdo se nas bo "zbasalo" ?est, v e-golfa pa ?tirje. Pa je voznik e-golfa omenil, da je to ?e kar na meji dosega in da bomo malo bolj umirjeno vozili, da mu ne bi zmanjkalo...

 

In smo se odpravili. ?tart iz Solkana, nekaj kilometrov mestne in izvenmestne vo?nje, nato pa avtocesta ve?inoma okoli 100 km/h, edino pri prehitevanju tovornjakov smo dosegli vratolomnih 110 km/h. Mimo Postojne, Logatca, Ljubljane, skozi Trojane pa do Celja. Nekajkrat me je ?e imelo, da bi ga za?el porivati, sploh pri prehitevanju. Pa tudi sicer bi gotovo odpeljal naprej, ?e bi bil v mojem avtu vsaj eden, ki bi vedel, kje v okolici Celja je cilj.

 

Po 210 km smo pri?li na cilj. In mo?akar takoj kabel in na vti?nico. In to mi je dalo misliti.

 

Dobro, zdaj bom primerjal hru?ke in krompir, ampak bolj?ega nimam. Torej, imamo najnovej?o nem?ko tehnologijo v pet-sede?ni "limuzini" in sedet let staro tehnologijo v sedemsede?nem enoprostorcu. Zra?ni upor je gotovo pri enoprostorcu ve?ji, poleg tega sem imel dva potnika ve? kot "?tromar". Pri enakem na?inu vo?nje sem imel porabo 4,4 l/100 km (po ra?unalniku v avtu). Glede na ceno nafte 1,257 ? na liter, sem za 100 km poti porabil 5,53?. Bi bilo zanimivo primerjati porabo novega dizelskega golfa pri enakem na?inu vo?nje. Sicer ne vem, koliko je pla?al lastnik e-golfa za elektriko, ampak kadarkoli sem gledal kak?no koli reklamo za e-avto, so povsod omenjali, da ima avto na fosilna goriva porabo okoli 8? na 100 km in da je elektrika pa skoraj zastonj...

To je to, ni kaj dodat.....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Mislim da so se dobro odlo?ili,?e je seveda res,da bo tudi Cx30 z G150 motorjem saj ta X motor bo ?e nekaj ?asa rabil,da bo to tisto kar mora biti. Bomo videli kaj bo z njim ?ez par let. Mimogrede pa sem gledal test stabilnosti-losov test za Mazdo CX30 na blogu (km 77). Malo sem razo?aran s podatki v primerjavi z Peugeotom 3008! Francozi kao premehki pa nestabilni itd,pa so pokazali kako je to mogo?e ?e z P 303. Poglejte si je zanimivo! Kaj mislite?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Velika sre?a v skoraj?nji nesre?i. Malo tola?be,da se take stvari dogajoje tudi drugje ne samo pri nas,je pa res da je peljal tudi dokaj previdno in verjetno bil pozoren na ?olski avtobus! Jaz vedno zelo pazim v takih primerih.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Te?ka bo, redko komu rata, za probat je. ?e je ne rabi? na enem jo da? na drugega. ?e ne rata ni ?kode. Je pa konec leta in je ?e ful prepe?ena na ?ajbo tako da....? Je pa dober trening za drugi?. Je pa zelo pomembna ta prava temperatura!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Pozimi tako ali tako ne vliva, tako da toliko vode pozimi obi?ajno ni, bolj?e rezultate v taki vodi bi imele zimske tudi poleti. Pozimi je najve?krat obi?ajno mokra nato suha in ?ele potem plundra ali sneg, tisti 1cm vode pa zelo zelo redko!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.