Skoči na vsebino
Mazda 6 08-10 in 10-13
Napisano

Ta je ze FL... Ker prve so bile v dizelski razlicici samo 2.0 s 140 KS ... FL pa je bila potem 2.2 s 129, 163 in 185 KS ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?ari avtomobilske industrije
Napisano

 

Admin a lahk zaklene? tole?  :jezicek:

 

 

Ma ne... sej je pomoje OK... Saj forum je zato, da si izmenjamo mnenja in da se debatira   :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Najve?ja bedarija na tem posnetku je pa to, da se je kar ustavil. Mar bi se odvlekel na odstavni pas ali pa? skrajno desno. Tudi ?e je prebil hladilnik, je Suzuki za tistih par metrov ?e vozen...

 

 

Na to sem jaz tudi pomislil ... Ampak veliko lazje je "pametovati" ob ogledu videoposnetka... kot pa biti dejansko v taki situaciji ...  :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pljuvalnik za ?rtve zaparkiranja
Napisano

Okoli urgence in poliklinike je kar nekaj pla?ljivih parkiri?? in po mojih izku?njah ni nikoli nih?e ?isto poln. Sem zadnje ?ase bil kar parkrat tam. Ko je bila bolj nuja sem pa? zapeljal na urgenco/pred polikliniko dal otroka ven in poiskal parking.

Isto v centu Ljubljane. Vsaki? ko gremo ven in mi kak kolega re?e "daj pejt sem, tja bla bla bla" mu re?em, da par centov za parking pa ?e mam, pa bom imel vsaj mir. Pa samo eno parkirno kazen sem rabil, da sem se spametoval. Za un denar bi lahko kar nekaj ?asa imel parkiran po gara?nih hi?ah.  :jezicek:

Okoli urgence in poliklinike ze... v blizini ocesne klinike pa so samo parkirisca ob cesti ... in najblizja garazna hisa je tista pri klinicnem centru oz. polikliniki :) ... ampak to je cca. 2 km stran ... 

 

Glede parkiranja pa jaz tudi vedno parkiram tam, kjer je dovoljeno (tudi ce je za placat) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

jaz pa za mazdo leto ali dve nazaj 1700?.

 

Nekje od novembra 2012 dalje je na pooblascenih servisih cena za veliki servis (vsakih 120.000 km) s fiksno ceno za dizelski motor 2.0 z jermenom (Mazda6 2002 - 2008 in Mazda5 2006-2010) in ta znasa 740? >> http://www.mazda.si/kupujem-imam/ohrani-in-prihrani/akcijska-ponudba-veliki-servis/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pljuvalnik za ?rtve zaparkiranja
Napisano

tukaj ?e slika razlage, kje so parkirali... z zeleno je ozna?eno sicer pla?ljivo parkiri??e, z rde?o pa mesto, kjer so policisti delili pozdrave...

 

mislim da je ceneje dati 30 centov na uro, kot dobiti polo?nico za napa?no parkiranje..

 

 

Sem danes moral tasta peljat na ocesno kliniko v LJ... Tam okoli je parkiraranje kar velik problem.. Parkirna hisa je kar precej oddaljena... je pa v okolici nekaj parkirisc med bloki, ki so namenjeni nestanovalcem.... In kolikor sem gledal, sem bil eden izmed redkih, ki je iz avtomata potegnil listek za 0,40? za eno uro parkiranja :) ... Tako da take "racije" podpiram :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?ari avtomobilske industrije
Napisano

hja eni pa? ne zaslu?imo dovolj za novega. Enostavno. V bistvu marsikdo ne zaslu?i  za novega pa ima na ta ra?un raj?i prazen hladilnik in ni? dopusta. Stvar prioritet pa?. Saj obstajajo neke raziskave kak?en % prihodka je ?e nakako razumski da se ga da za avto. In to pomojem ni 50% :)

 

 

Saj to mi je jasno... me je pa zmotil komentar, da so novi avtomobili najvecji nateg  :) ... Ni vedno tako... tudi pri rabljenem se lahko fajn "nategnes" ... sploh taki, ki se na te zadeve ne spoznamo najbolj in ki ne kupujem avtomobilov ravno vsak mesec ... In "nategunov" je pri prodaji rabljenih se najvec ... :) ... Jaz sem se pri dveh rabljenih avtomobilih opekel... od takrat dalje vedno samo nove oz. par mesecev stare s preverjenim pedigreejem :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pljuvalnik za ?rtve zaparkiranja
Napisano

tale je huda... :) pa ?e kazniva ?e te dobijo (po?kodovanje tuje stvari)...

 

en video je bil na tubi, kjer je en tip to delal z barvo, ki se spere z vodo... (mogo?e je tu tudi tako)...

 

 

Saj jaz sem nekako razumel, da gre tukaj za barvo, ki se spere z vodo ... ("no vandaliza" ... pa "agua" ... pri nekje 00:39 ...  iz tega sklepam, da je to to :) ) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?ari avtomobilske industrije
Napisano

Hvala za v?e?ka. Dejstvo je da vsako stvar ki ti ni v?e? tolko ?asa obra?a? da se ve?ini ne da ve? kontrirat, tudi jaz ti ne bom in ti dam v vsaki to?ki prav. ?e bi tabelo sam delal bi se ?e trudil tako pa... Ampak tudi taki so nujno potrebni na forumu. We love you boss :)

 

Seveda ste vsi sko?ili v luft ker tabelca ni narejena po va? ena mazdo ampak na ?kodo. Vsi pa ste falili point, ki sem ga hotel prikazati s to tabelo to pa je da nam avtoindustrija puli ve? kot polovico prihodkov iz denarnic pa naj bo to citroen mazda al pa me?ka. Jaz sem ?el bolj v to smer. Seveda pa vsak posameznik zase ve (ali pa tudi ne) kok je za ?elezje pripravljen pla?at in kok si lahk privo??i da pla?a.

Nov avto je vsekakor najve?ji nateg in najve? izgube vrednosti. Verjetno je najbolj?e kupiti avto star  dve leti, malo ?e v garanciji in s ?im manj prevo?enih km. ?e ima? tak avto 10 let ali pa 8 je popolnoma vseeno katere znamke je, saj pri takih starostih ve? kot jurja razlike ne more biti. Pri 3 4 5 let starih je pa zelo va?no da ima? premima saj bo? zanjga najve? iztr?il glede na ostale.

 

Vpra?anej pa je, v kak?nem stanju bo 8 let star nepremium :)

 

 

 

Ampak ce bi vsi tako razmisljali... potem rabljenih avtov ne bi bilo :) ... V bistvu avtov sploh ne bi bilo... Ker novega ne bi nihce kupil... rabljenih pa ne delajo  :jezicek:  :aaaaa:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

To je pa samo v glavi... pac nekateri ne marajo nic drugega kot tisto, kar je nemsko, pogojno francosko ali italijansko (skupni imenovalec je Evropa :) ) ... drugi pa ravno tega recimo ne marajo :) ... In to, da "fauve" se vedno dobro drzi ceno... ne drzi vec... vsaj moje mnenje je tako... Kdor pa tako misli pa OK.. naj pc placa toliko vec :) ... Mogoce se edino malo prej proda (predvsem trenirkarji so potencialni kupci takih zadev :) ) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

A je zdej ?e nova?

Glih tolk kot omenjeni BMWji, Audiji in Mercedesi :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

nakup nove mazde v tujini
Napisano

LoL, a ?e jo v leru spusti po klancu mu pa ?e gorivo proizvaja  :hohoho:

 

kake mate eni....v ?emu je fora samemu sebi lagat.

na spritmonitor.de majo povpre?no porabo benz mazde cx-5 8,14....kar je zelo lepa poraba za tako te?ek avto....tisto 5,5 pa so pravljice.

Tako je... Ker se mi zdi, da vem, kdo je prodajalec... je meni omenjal porabo okoli 8-9 litrov (seveda je odvisno od nacina voznje)... Je pa vsekakor dobra ponudba... Gre za max. opremo (Revolution) in AWD... Sicer se na avto.net najde podobna Mazda CX-5... Le z avtomatskim menjalnikom in se enkrat toliko prevozenimi km za slabih 20K ? >> http://goo.gl/P6a2Bv

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Testna vo?nja - CX5 oz. avtomatik
Napisano

Kera ?alabajzerija, tastari tega ne delajo, vsaj puch,mercedes,honda,....

kdo pa ga pusti da se obrne ?ez 4-5 k rpm, po klancu dol?

Hja... Ocitno se tudi taki najdejo... :) Pol pa jokajo, ko motor ali menjalnik rikne... ;) sej tudi v manualnem nacinu recimo ne pusti saltat v prenizko ali previsoko prestavo... glede na obrate seveda...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Testna vo?nja - CX5 oz. avtomatik
Napisano

Da? v manual pa je to to, ne bo ?altal NIKAMOR.

 

Si ze probal?  :harhar:  ... Ker pomoje tudi ce imas v manualnem nacinu, bo takrat, ko bo presegel dolocene obrate, sam saltal ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Naredil servis za to?no 121 ? delo in materijal("malo" dra?je delo ampak vpis v DSK in garancija na pleh, ki je na fertik v pizdi)

 

Si menjal tudi kabinski filter (zracni filter in filter za cvetni prah)? Ali so ti samo spihali starega? Ker ce jaz to odstejem, me je redni servis na 40.000 prisel okoli 130? ... S tem, da nisem nic materiala sam prinesel :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?ari avtomobilske industrije
Napisano

Pri skodi je v tabeli napisano, da gre za 2.0 TDI 150 ... In itak imajo samo takega na www.skoda.si (razen RS, kjer ima  2.0 TDI motor 184 KM ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

nakup nove mazde v tujini
Napisano

RES JIH NI. Tole kar si prilepil ti so ali limuzina in ne karavan, ali pa je bencinar in ne dizel. Dizla karavan ni niti enega in to ?e kar dva, tri mesece ne. Ampak pravijo da kdor ?aka ta do?aka..... sam ne vem ali bom jaz ?e imel voljo ?akat na Slovenijo ali se bom res  s kak?nim uvoznikom zmenil?

 

V prvem sporocilu nisi napisal, kaj tocno isces... sem samo dal v iskalnik Mazda6 in letnik 2009 ... Res pa je, da ocitno karavanskih dizelc ni ... ker je verjetno najbolj prodajan model :) ... Bi pa bilo za povprasat trgovce, ce imajo kaksno tako, ki bi ustrezala tvojim zeljam in bo mogoce kmalu na voljo za prodat... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?ari avtomobilske industrije
Napisano

hja sigurno ima vsak lahko svoj pristop k izra?unu. Jaz sem ga bolj na hitro preletel. Porabo ima pomojem najni?jo ?koda, ker je tudi verjetno najla?ja in najmanj?a. Z velikimi gumami se najbolj me?e ven mazda z 18 in 19 colami. 16 pa? nanjo ne mor? spravit temu primerna je cena. Da je rabljenih ?kod veliko ne morem trdit ker jo ?e lep ?as i??em pa je ni razen 1.6 ki niso predmet primerjave. Pasatov je morda res nekoliko ve?.

Zavarovanje gre na vrednost novega avta tukaj je spet ?koda najcenej?a. Morda pa avti niso pravi za primerjavo. Morda je pasat in mazda dosti vi?e in bi morala v tej primerjavi zraven dati kakega 320d propelerja. Vsekakor so odstopanja od realnosti. 

 

Pri zavarovanju (kasko) za osnovo vzamejo ceno novega vozila brez popustov... In glede na tabelo so vsi trije z nekako podobnimi cenami... Passat je celo drazji, znesek zavarovanja pa je enak kot pri Mazdi :) ... 

 

Glede dimenzije gum... Na Mazdo 6 lahko tudi spravis 16" platisca... Kako potem izgleda, je ze drugo vprasanje... ampak to je najmanjsa dimenzija, ki jo lahko das gor... In ce se ze primerja, je fino, ce se pri vseh primerja podobno opremljen avto... Res pa je, da Octavia ne pase v isti razred kot sestica in Passat ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

?ari avtomobilske industrije
Napisano

- In zakaj je pri Octavii znesek za zavarovanje in cestnino toliko nizji? Ce gre za 150 KM (110 KW) so itak vsi v istem razredu pri zavarovanju... Cestninski razred pa je od 1.8 do 2.5 ... torej pasejo vsi trije v isti razred... 

 

- In ce je napisano, da je poraba cca 7l ... potem bi moral biti znesek tudi pri vseh treh enak :) ... 

 

- Glede gum... Ce so gor gume enakih dimenzij, je cena tudi za vse enaka... Ce ima pa Skoda manjse gume, pa ne mores tega primerjat :) ... 

 

- In tudi glede prodajne cene rabljenih se da se kaj napisat...  :P 

 

Vec kot ocitno je to napisal nek "Skoda lover" oz. "japan hater" :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

nakup nove mazde v tujini
Napisano

... Ker v SLO i??em kak?no novo Mazdo 6 (staro cca leto dni) in je ?al NI, ...

 

 

Kako jih NI? >> http://goo.gl/zJBi2v

 

skitched-20140516-095421.jpg

 

Pri uvozu bo pa se poleg te cene se nekaj dodatnih stroskov in si pomoje zelo hitro blizu kaksnega od teh, ki se prodajajo pri nas ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Spet en, ki je v "tarde?o ril" ... :) 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Seveda je ni... to je zaenkrat bolj kot ne raziskovalni projekt... 

 

Saj tudi ni racunice dati preko 40 K ? za Opel Ampero ... ker podobno sodoben avto z motorjem na izgorevanje lahko kupis ze za skoraj pol manj denarja ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kakorkoli pogleda?, na 3 do 5 let od vsakega avta pade stran en akumulator ki ga je treba (ekolo?ko) predelat, tako da tu bi bila razlika samo v velikosti akumulatorja. 

 

 

Ne mores primerjat enega 5 kilskega akumulatorja v "navadnem" avtu in 200 kg akumulatorjev v elektricnem avtu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.