Skoči na vsebino
Slovenski avto leta 2020
Napisano

Ve se kaj je najbolj?e za ta denar ampak se tudi ve da bo na repu ker ljudje Mazdo bolj slabo poznajo, ?al! Jaz vem da bi glasoval in kupil Mazdo. Ker je najmanj SUV med vsemi.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Jaz jo vzamem na Kanin ,?e slu?ajno odpove gondola,da se pripeljem v dolino z ZMAJEM!

Boss,kako pa kaj sre?anje,lu? ali pleh je zdr?al ob udarcu s ?anjpanjcem?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

No, tudi jaz se odli?no razumem s svojo ta??o.

 

Je pa res, da ?ivi 192 km dale? in jo vidim mogo?e trikrat na leto po dva dni (soboto in nedeljo)...

Na Kanin jo vzame? s sabo?
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Pod ro?no pranje jaz upo?tevam le pravo ro?no pranje.

In sicer gre postopek tako, da avto najprej dobro splahne? z vodo pod pritiskom (najbolje z kakim kerherjem ali podobnim strojem na pritisk). Seveda nastavi? tak pritisk, da ti ne olupi dol barve. :).

S tem odstrani? z barve ve?ino trdih delcev in umazanije, ki bi jih pozneje z gobo lahko vlekel po barvi.S tem bi nastali hologrami kot nastanejo na avtomatski avtopralnici.

Nato cel avto od vrha proti tlem

po?kropi? z ro?no tla?ilko, v kateri je me?anica ?ampona za avto in vode.To peno pusti? delovati par min.,da "zgrize" ?e ostalo ne?isto?o, ki je eventualno ostala na avtu. Med tem ?asom pripravi? v posebnem vedru, ki ima na dnu mre?ico dvignjeno od tal ?ampon. Ta mre?ica slu?i temu, da ko gobo ali rokavico o?me? v tem vedru, eventuelne ne?isto?e padejo na dno in jih ne more? ve? nanesti z gobo na avto.

Nato peno, ki si jonpustil na avtu spere? zopet z pritiskom.

Nato opere? normalno avto z gobo (najprej ?ipe, nato od strehe navzdol) cel avto. Na koncu opere? feltne z gumami vred.

Po pranju je dobro barvo za??ititi z kakim voskom ali pisebnim nano nanosom. To zelo dobro ??iti barvo pred zunanjimi vplivi in umazanijo.Recimo znano je, da pti?ji iztrebki zelo hitro na?nejo lak, zato jih je treba takoj, ko to vidimo odstraniti. Lahko vzamemo samo malo vode in to takoj speremo, tudi ?e ne operemo takoj celega avta.Jaz sem se tako na moji mazdi mk1 "zafrknil" in nisem takoj spral iztrebka galeba.

Tej so ?ele "kisli".Na tistem delu nisem mogel barve ve? niti s poliranjem obnoviti, tako globoko se je takoj v?rlo.

Ne re?em, da morate tako prati avte vsi, a jaz tako prekticiram. To tehniko sem videl pri kolegu, ki ima profi avtopralnico in res ro?no opere avte brez kenije... no, brez kemije ne gre, ker je ?e avto?ampon - kemija. :)

Tako se to dela! Skoraj enako to po?nem.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Fantje se ve?ino tako zastopimo s ta??ami, bi malo morale punce napisat kako se zastopijo z njimi ampak tukaj je bolj malo punc! Obvezo pa ta??o vzamem s sabo na Kanin, zakaj ?e?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Pozabo sem omenit da je ZLATA in da se super razumemo in ?e cel kup ?lahte bo, tak da ne gre nikakor. Dal sem pa malo kosti za glodat,le privo??ite si!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Ja, vsazga, ki ga ne poznamo, ga najprej zbrcamo in nalomimo ... ker nikol ne more? bit dovolj previden, lahko da je politik. :hudicek:

 

Ti kr prid... bo? vsaj kakega spoznal in videl da ni zgolj in le izmi?ljeno ime na forumu.

Saj to ni res,sem se ?e veselil za jutri,da sre?am BOSS-a in face iz foruma pa imam slede?o izbiro,VAS in pivo ali pa ta??o in njen R.dan.Kaj mi preostane? ?al mi je ker me nebo,pa kdaj drugi? in poro?ajte kaj o Bossovem avtu.Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Skyactiv G - bencin
Napisano

Avti so vedno tezji, saj imajo vedno vec dodatne opreme... 

 

Moja prejsnja Mazda6 2013 SPC CD175 Revolution AT je imela v prometne dovoljenju vpisan podatek pri masi vozila 1.522 kg ... 

 

Prometno_dovoljenje_2018_pdf_2390F2EE.pn

 

Predprejsnja Mazda6 GT Navi D140 2008 je imela vpisano 1.545 kg

 

prometno_dovoljenje_002_2390F624.jpg

 

Sedanja CX-5 G194 AWD Revolution Top AT  ima vpisan podatek 1.630 kg ...  

 

Prometno_dovoljenje_2019_pdf_2390F2A2.pn

 

Mazda3 G120 Takumi 2018 ima vpisan pdoatek 1.320 kg

 

Prometno_dovoljenje_-_doc014377201808130

Ne razumem pa zakaj zraven v?tejejo voznika 75kg. Avto je avto,sam to ?e manjka da mi dajo zraven enga Japon?ka!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Skyactiv G - bencin
Napisano

Kak?nih 1400? Sokraj jurja 700! Prav dost se pa res niso trudili, skoraj je na kilah prej?nje insignije ki je bila tank.

 

Pri avtomobilskih kolesih me je vedno ?udilo da so takoimenovana lahka plati??a po kilah vedno opazno preka?ala te?o navadnih plehnatih felten.

Ni samo masa vrte?ih delov, pomembno je tudi kako je razporejena - ve?ji premer - slab?e je (tudi zato SUV-i pospe?ujejo kot crknjeni konji).

Potem je tu ?e razmerje med vzmetenimi in nevzmetenimi masami ki pa ima vezo z lego na cesti, ne toliko s porabo

Jao nisem vedo da ma toliko kil ?estka, trojka samo 1.300! Velika razlika res. Skoraj vse si na?tel, kaj pa kile voznika? Ah saj je brezveze, vse skupaj ni neke velike razlike zato se glede teh stvari ne obremenjujem veliko...
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Skyactiv G - bencin
Napisano

Bini - skoraj, ampak ne ?isto. Jaz sem stehtal 16" kolo in 18" ter je bilo 16" cca 20kg in 18" 25kg. to je sicer razlike 20kg pri 4 kolesih v masi, ampak ker gre za vztrajnostni moment vrte?ega predmeta je ta razlika kar ob?utna in se dejansko poleg ?irine pozna tudi sama masa kolesa.

Ima? prav,ampak pri 1.400kg je to zelo malo saj ne speljuje? z mesta vsakih nekaj merov. Jaz bi bolj kot tito malo razlike v porabi izpostavil udobje ali lepoto,jaz sem se vseeno odlo?il za slednje. Vsakemu svoje.....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

A COSMOS podjetje
Napisano

Bomo ?li kar v Playa Bar, ki je tam zraven. Ne verjamem, da bo 52 PIU v igri, ampak pustmo se presenetit.

Bi mogo?e pri?el pa ne vem ?e lahko.Ne poznam nikogar iz va?e dru?be.Izgleda kot da ste neka zaklju?ena dru?ba ki se dobro pozna.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Skyactiv G - bencin
Napisano

Moja Mazda3 G100 porabi pri kombinirani vo?nji na 16 Alu plati??ih pozimi in poleti 5.786L/100km po ro?nem izra?unu (imam spravljene vse ra?une za gorivo) in 5.9L/100km po BC oz. je BC preklapljal z 5.8 na 5.9L in ni ravno pojem natan?nosti. Kadar imam poleti 18 Alu plati??a se poraba dvigne za ca 1 dcl in BC ka?e 6L/100km ro?ni izra?un pa malenkost manj. Lu?ka za rezervo goriva je tudi debelo odmerjena in zna?a po mojih izku?njah vsaj 150km. Najve? sem prevozil 846.7km (nekje v hribih in nikjer pumpe) in potem natankal dobrih 48L bencina, tako da bi z enim tankom lahko prevozil 900km do ?isto praznega, kar seveda ni priporo?ljivo. Ob po?asni vo?nji oz. cijazenju poraba na tistih nekaj deset kilometrih ?e bolj pade na sme?nih 4.8L/100km.

Dobra reklama za bencinarje,glede porabe. Druga?e pa glede col 16-18 nima veze s porabo,poraba je lahko razli?na samo zaradi ?irine pnevmatike-gume zaradi ve?jega trenja in tekalne povr?ine. Obseg 16" in 18" je isti!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kupiti rabljeno Mazdo 6 karavan do 22k??
Napisano

A zdej bo? pa ti kaj pa?e na ?kodo. Mimo grede. Glih zaradi lepote ima moj Scout na custom feltnah (to niso tiste ki jih eni jemljejo zraven avta ker so zastonj) ima zimske gume. Na estetiko vseeno treba dati vsaj tolk kot da Alex (?eprav tudi on pozimi mal ?epa)

Ni mi?ljeno tako hudo, mislil sem da izgleda na takih felgah bolj ?e?ko, pa brez zamere pravimo pri nas!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.