Skoči na vsebino
Nakup Mazda 3
Napisano

Pozdravljeni. Tudi sam se odlo?am za nakup rabljene mazde 3. Najbolj mi je v?e? razli?ica prenovljene 3.generacije. Rabil pa bi malo pomo?i. Na voljo so bile razli?ice opreme: emotion, challenge, attraction, revolution in revolution top. Ne vem pa ?isto natan?no kak?ne so bile razlike med opremo. Na Mazdini strani tudi ni ve? podatkov zaradi prihoda nove. Ima mogo?e kdo kak pdf z opisano opremo ali pa zna pribli?no opisati kaj so najve?je razlike med opremo. (nekaj sem ?e izvedel z branjem foruma: revolution ima vzvratno kamero, revolution top ima avtomatske dolge kratke lu?i...)

Kaj novega,kako je kaj stanje glede nakupa M3. Si kaj na?tudiral? Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Nisem menjal. Za?elo se je po servisu srptembra. Ko so mi posodobili Mazda Connect. ?eprav so mi rekli da ga vedno priklopijo na kable.

No v glavnem, po prevo?enih cca 1.000 km je baterija modra, tudi zjutro takoj ko v?gem avto.

Zdej me zajebava AC...

Poslano z mojega MI 9 z uporabo TapatalkKlimo pa rabim ?im majn, ker mi enostavno ne odgovarja. Tudi poleti zjutro vozim brez.

No sej ni da jo zdej pol leta ne bom v?gal

Rabim jo ?e ne druga?e pa ko je de? in se meglijo ?ipe.

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Ko sem bil na servisu sem omenil posodobitev pa so mi rekli da je bolje tako kot je ker imajo podatek da imajo potem nekateri probleme nisem vpra?al kak?ne. Dogovoril pa sem se da ?e bom imel kake probleme brez posodobitve naj pridem nazaj do njih in mi bodo posodobli.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano

Pozdravljeni. Tudi sam se odlo?am za nakup rabljene mazde 3. Najbolj mi je v?e? razli?ica prenovljene 3.generacije. Rabil pa bi malo pomo?i. Na voljo so bile razli?ice opreme: emotion, challenge, attraction, revolution in revolution top. Ne vem pa ?isto natan?no kak?ne so bile razlike med opremo. Na Mazdini strani tudi ni ve? podatkov zaradi prihoda nove. Ima mogo?e kdo kak pdf z opisano opremo ali pa zna pribli?no opisati kaj so najve?je razlike med opremo. (nekaj sem ?e izvedel z branjem foruma: revolution ima vzvratno kamero, revolution top ima avtomatske dolge kratke lu?i...)

Jaz imam pa tole ?e ti kaj pomaga...

post-10126-0-95712300-1572203374_thumb.jpg

post-10126-0-28505400-1572203393_thumb.jpg

post-10126-0-67596200-1572203416_thumb.jpg

post-10126-0-55025400-1572203427_thumb.jpg

post-10126-0-76213100-1572203438_thumb.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano

Samo na netu, prodati ga pa ne more?, ker jih je toliko da glava boli. Mazda je prodana preden pride do neta! Ampak to ni va?no ker ga kupim za sebe in ne za drugega lastnika. Pa Alfo bi lahko ?e omenil v oni avto dru?bi....

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

<p>

 

F2Dxrpt.jpg

 

 

Moja! : )

 

Evo, sem ?e ve? kot mesec dni lastnik nove Mazde 3 G122 (paketi so vsi razen luxury, torej usnja). Ve? kot zadovoljen. Nobenih problemov do zdaj. Res je poseben ob?utek usest se vsak dan v en tak premijski avto. Po dizajnu i kvaliteti notranjosti je avto res v enem malo vi?jem razredu. Izgleda kot kak?en testni model novega Astona Martina in zaradi tega pogre?am malo ve? cuga, ko da? gas. Sicer, pospe?ek je vedno, vendar je linearen. To je eno tako uglajeno pospe?evanje. Pa?, se pozna, da ni turbine. Seveda, prestava ni?je in je ob?utek takoj bolj ?porten.

 

To je avto za ovinke. Recimo, vo?nja od Novega mesta do Metlike ?ez Gorjance je vozni?ka meditacija. Zvo?no izoliran, Bose zvo?niki v ozadju in avto kot na tirnicah v ovinkih. Na takih relacijah se res pozna, da je avto nekaj ve?. Takega fajn ob?utka nisem imel v starem golfu ?estki. Na relaciji ?ez Gorjance sem z novo Mazdo imel porabo okrog 7.6 litrov. Trenutna poraba mi stoji na 10.5 litrov, ker se zadnje tedne le v slu?bo vozim in to skozi mesto, pa ?e na poti imam en hrib?ek kjer se vedno naredi majhna kolona. Tako, da sem s porabo kr zadovoljen. ?e se to ne bi skoz na forumih omenjalo, sploh ne bi opazil deaktivacije cilindrov. ?e res spremlja? in pri?akuje? potem to opazi?, vendar res komaj opazno (mogo?e so ?e kaj porihtali software za to zadnjo dostavo).

 

Plusi:

 

  • vozne lastnosti
  • kvaliteta notranjosti (uglajeni minimalizem, ki mal vle?e na kak?ne klasik avte iz 60ih)
  • videz (nisem vajen dobivati komplimente zaradi avta, tako mi je hecno, ko mi hvalijo videz avta. Prvi dan sem dobil ve? komplimentov za avto, kot pa zadnjih 15 let za svoje nem?ke avte. Pa ?e tole? To je avto, ki ga mora? v ?ivo videt in do?ivet. Na slikah je OK, ampak v ?ivo je to umetnina na kolesih.)
  • dobra poraba za benzinca
  • prtlja?nik (pri?akoval sem, da bo manj prostoren, ker je pa? manj?a litra?a kot pri golfu, vendar v realni uporabi ne ob?uti? razlike. Korekten prtlja?nik za hatchbacka. Pa odgovarja mi je, da je globok, kar pomeni da lahko tudi kak?no vi?jo stvar spravi? noter.)
  • ?gadgeti? in varnost (head-up projekcija je super zadeva, vzratna kamera je ?irokokotna in z odli?no resolucijo, kar pomeni, da res ni te?av z vzvratno vo?njo, 360 kamera pomeni, da bo? pred blokom vedno parkiral v piko znotraj ?rt, zvo?ni signali v primeru drugega vozila v mrtvem kotu su super in do zdaj so vedno pravilno reagirali).
  • do zdaj res ni nobenega problema. Upam, da tako ?e ostane.

Minusi:

  • Edino, kar mi je mote?e pri avtu je levi rob vozni?kega sede?a. Nekako mi je ta del sede?a pretrd in ga ?utim na riti oziroma na bedru. Zdaj je ?e bolj?e. ?ez par mesecev najbr? ne bo ve? problem. Pa? po kme?ko urejam zadevo. ?ez no? pu??am par te?kih enciklopedij na tem levem robu sede?a, da mi to mal poravna. Po?asi bo. Ima mogo?e tukaj kak?no pametno re?itev?
  • glede na agresiven ?portni videz je ?koda, ker ni mo?nej?ega sunka pri pospe?evanju.
  • Videz : ) (Namre?, avto res izstopa? do te mere, da nisi ve? anonimen. Ne more? ve? parkirati pred blok svoje ljubice in ra?unati na to, da ?ena ne bo izvedla. Nekdo te bo ?e prijavil. :) Prej?nji teden sem ga pri star?ih pred blokom pustil in mi je takoj nekdo zalimal na steklo, da je to parking le za stanovalce tega bloka. Ko sem imel golfa, noben ni te?il za ta parking. : ) )
  • Sicer, mene to ne moti, vendar mogo?e koga bo... je pa? dejstvo, da so drugi avti bolj prostorni. Mogo?e je to bolj ob?utek kot pa realnost, vendar temna streha in majhna zadnja okna dodatno ?utesnijo? avto. Po drugi strani vsakemu kupcu bi moralo biti jasno, da to ni avto za dru?ino s petimi otroci.
Vidim da si ful vesel zato ti privo??im veliko u?itkov v vo?nji in pa sre?nih kilometrov.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Jaz kupim nov avto in me sploh ne zanima kak bo ?ez 6-8let glede rje ko ga prodam, ?e se Mazda ne sekira za svoj ugled kot tovarna ki rine ?e 20 let v premium klaso, zakaj bi se pa jaz?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Pozdravljeni ljubitelji Mazd!

 

Tudi jaz sem se pridru?il klanu... Z novo Mazdo 3 SkyactiveX 4WD. Ob?utki pri vo?nji so zaenkrat odli?ni.

 

Vpra?anje za vse lastnike prej?njih modelov; ali je smiselno novo vozilo dodatno protikorozijsko za??ititi? Razmi?ljam o protikorozijski za??iti z olji Krown.

Hvala za va?a mnenja!

Dobrodo?el med nas, imam dobro leto staro pa je bp tudi pri rji. ?koditi ne more ?e jo bo? mel dolgo je pa lahko mogo?e brezveze. U?ivaj v novih izku?njah v avtu in seveda druga?e, napi?i kaj kaki so ob?utki...
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

?akaj, kamiq je 15cm kraj?i pa ima enako prostora? Ja logi?no da potem nekje drugje zmanjka?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Mazda CX30 ima pol metra dalj?o prednjo havbo,kot tudi vse ostale Mazde je pa zato bolj dopadjiva-lep?a!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Lej ne vem, kako je s tem 10000km, ampak ne bi ravno polagal karte na to trditev.

 

Avto se sicer pelje super duper tiho in predvsem premijsko. Ob?utek med vo?njo je kvaliteten in res dale? nad povpre?jem v tem razredu in pri tej ceni. Zdaj pa tisto najbolj bistveno  - motor. Po doma?e povedano, je bil ves hype okoli tega mo?no pretiran. Motor je spet tipa, da ga mora? pognat v vrtljaje, kjer rata glasen in ni? ve? premijski in mo?no dvomim, da bo ta motor v svojem ?ivljenju kaj dosti videl tistih 180KM, saj so spet na voljo le pri zelo visokih obratih. Mogo?e sem bil ?e pod vtisom 150KM dizla, ki sem ga vozil dva dni prej in razlika je kot dan in no?.

 

Ta motor ni niti malo podoben dieslom, edino ?e se bo res izkazal pri porabi. Vse ostalo je pa? klasi?en NA motor in verjetno ne dosti bolj?i, kot ?e bi remapal 122KM Skyactiv-G na 170-175KM.

 

V glavnem, da se vrnem na ob?utke - pritisk na gas pri recimo 3000-4000 obratih vrne neko anemi?nost in 2x sem se kar zalotil, da sem iskal rumeno lu?ko "checkengine" saj je ob?utek, kot bi motor padel v "limphome mode". Ok, malo pretiravam, ampak prav dosti pa ne, ker ko ?lovek sli?i 180KM pa? pri?akuje nekaj ve? ali pa vsaj nekaj takega kot recimo to po?ne 2.0 G motor v Miati, kjer proizvede 180KM.

 

Bom takole rekel, ve? ali manj bo ve?ini sicer kar v?e?, pa? tepe ga to, da smo verjetno pri?akovali precej preve? kot je realno mo?no. Poleg tega, je to nova tehnologija, ki je nepreverjena in ker ne ponuja ni? novega in ker bodo prvi kupci verjetno bolj testni zaj?ki si enostavno ne bi niti upal iti v nakup. Tako kot sem rekel je verjetno najbolje remapat 122KM, ki je namensko programsko tako zadu?en, da bi omogo?il iksu preboj med kupce.

Lepo napisano in tudi jaz mislim da so preve? obljubljali,problem je samo cena,?e bi bil 20k bi ga verjetno kar hvalili tako pa.....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

V?eraj stestiral Mazdo 3 s Skyactiv X motorjem.... a naj sploh komentiram al raje ne? :ne vem:

 

Mi je teta prodajalka povedala, da je imela v enem dnevu 10 vo?enj in samo ?tirje so bili zadovoljni. Tako, da pa? ne bom veliko oziroma ni? izgubil, ?e pa? trojko presko?imo. Pa skoraj 3/4 leta sem ?akal na tole pol pa  :vskalo:

Lahko pa bi kaj napisal,nas malo zanima kako se je odrezala. Mogo?e bo po 10k kaj bolje pi?ila....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

To je en tistih avtov, ki jih no?em na dvori??u in niso vredni tipkanja po tipkovnici...vsaj zame ne...

?e ga dobim zastonj, ga prodam in kupim mazdo...

 

Dacia je lep?a...in zaporo?ec...un tastar...

Dobro malo pretirava?,ampak vredu saj sem napisal da je mogo?e za tistega ki ne mara Mazde s kakr?nega koli razloga. Dizain je kat vredu saj je bila marsikje tudi avto leta,in garancije ima 7 let,tako da verjetno ni ?isto klump. Gremo dalje......

To pa ?isto verjamem. Imam sodelavca s prej?njo insignio, ki ima nonstop te?ave. Jama brez dna; crkne ena zadeva -popravijo in potem ?isto druga zadeva in tako v nedogled....

 

Meni ni ravno grda.... Ubistvu najlespi Opel ; corsa je res grda in pa crossland ter rit na Astri karavan (kromiran c stebricek)....

?e je tako, laho ?e samo napi?em hvala bogu,da mam MAZDO!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Za vse ki ne marate Mazde iz kakr?negakoli razloga. Avtotehna vis ima akcijo Francozev v nem?ki preobleki, med drugimi je zanimiva tale Insignia za ta denar in zraven ?e nekaj sladkor?kev, aja pa TURBO je, za vse tiste.......

post-10126-0-29571000-1571322991_thumb.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

notr je grsa kot prva trojka pred 20 leti...premajhna okna , nepregledn avto, pa previsoka cena, za bencinski mlincek ki prevec kuri in nikamr ne gre hocjo min. 22 jurjev..wtf

nc bolsa kot konkurenca, mislim da ste eni pac verniki v smislu mazda in nic drugega, pol pa taki komentarji in hvaljenja... podobn kt bmw forum lol

na zalogi jih pa ni in jih ne bo veliko da bi se zmisljeval, ker jih je treba prodat... to pa nou kr tako

Ja kaj pa ima? druga za ta denar in to opremo? Razen opel in fiat sta cenej,pa pride kak megan pa se ?e kon?a. Je pa res,sto ljudi sto ?udi!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.