Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano
pred 27 minutami je DINAMIK napisal:

Torej koliko približno pa je nižja poraba goriva pri CX30 X186 ,proti G150? 

Kakih pol litra več kot x186.... 😉

Tudi ni veliko, če delaš malo kilometrov 👍

pred 30 minutami je DINAMIK napisal:

Torej koliko približno pa je nižja poraba goriva pri CX30 X186 ,proti G150? 

 

pred 6 minutami je skritikrt napisal:

V bistvu narobe-ko sem se odločal za Mazdo,sem študiral vse prispevke tudi okoli X-motorjev.

Razloženo je bilo tako,da kompresor ni vgrajen za večanje moči motorja,ampak zgolj za to,da ima motor zmeraj na voljo več zraka v valjih,kot pa ga je pa potrebno za izgorevanje goriva v kompresijskem načinu vžiga. Gre za čim boljše-popolnejše izgorevanje oz. za varčnost motorja.

Kdor ne ve,kako X-cikel izgorevanja deluje-prvi vbrizg je tak,da je mešanica enkrat prerevna,da bi bila stohiometrična. Torej enkrat prerevna,da bi se pri kompresijskem razmerju sploh lahko sama vžgala (preprečitev klenkanja).

Drugi vbrizg je pa na ZMT,in res minimalen direkt na svečko,svečka ta "drugi vbrizg" vžge,ognjena krogla prvega vbrizga pa z veliko višjim pritiskom na meji širjenja poskrbi,da se mešanica prvega vbrizga vseeno v trenutku vžge. Skratka sekundarni vbrizg vžge primarnega.

Tukaj pa je za popolno izgorevanje pomembna količina zraka,ki glede na režim nikoli ne sme biti premajhna,ker če ne gre učinkovitost rakom žvižgat.

Mislim celo,da je bilo nekje omenjeno,da je ta kompressor ala Rootovo pihalo🙄

 

Ne delujejo pa X-motorji samo v "določenih obratih" v kompresijskem načinu,ampak je Mazdi to ratalo skoraj v vseh. Le v območju nad 80% moči motor deluje na principu klasičnega vžiga na svečko....torej samo ko ga tiščiš do pleha.

Odično napisano in ni kaj dodat😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je DINAMIK napisal:

Ali je kdo vozil mazdo CX 30 G150 in X186..,zanima me koliko je razlike ali se sploh splača vzeti X186..? Sam sem vozil

samo G122 in G150 in samo ročni menjalnik,ker avtomatika nočem. 

Jaz sem vse 3 vozil z ročnim. 122ka ne gre nikamor, 150tka gre dosti bolje, x186tka pa ne gre toliko bolje kot 150tka od 122tke.

Sem vzel x186 in mi ni žal, ker je motor bolj živahen in varčnejši od 150tke....:prstgor: Pojdi testirat in se odloči po občutku za volanom in denarnici v žepu.... 🤔😊😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 6 urami je MazdaBoy napisal:

Ste že menjali gume? Včeraj sem slišal priporočila na 24 ur, da počakamo še 14 dni. Sam brez priporočil menjam 1.maja oz. kak dan prej.

🫤Misliš aprila🤔

Jaz bom tam nekje konec meseca. 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 5 minutami je mazdaman napisal:

Po mojih informacijah se od poletja ne bo dalo vec dobiti 2,0 motorja 122 in 150 km.

Prihaja namrec dinozaver v okrnjeni varianti 137 km (Tudi v Mazdi 3j

To je normalo, tak premium avto res ne more imeti pod pokrovom teh 122 konjičkov.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Tudi jaz bom še videl kaj bom🤔

Mogoče tudi jaz menjam Bridgestonke za kaj boljšega.... 🤗😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 40 minutami je dvorjan napisal:

Bini, tale mera gum je za šestico ...

Vem, zato pa sprašujem za CX-30 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Gume so doma. 😊

IMG_20240313_141834.jpg

Super, na 30tki boš dal nove namesto Bridgestonk 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 10 urami je Volume napisal:

Moja, moja.....😁😁😁

Ja vem, spet hitro prodajam avto naprej....prejšnjo CX-30 sem imel leto in pol in je že šla. Pravtako je bila kot nova. Grem pa vsaj vsakič na večji avto...tako, da Cx-60 ni izključena 😆😆😆 V bistvu oba z ženo prodajava in bomo imeli en avto. Zdaj je naneslo, da delamo manj km letno. Ne, @dejannnn ni nič pokazal zanimanje....je preveč lepa😂😂😂

 

Sej kako v bistvu prodati avto za tak denar, ko ne morem nuditi leasing???

Kredit pa je.... 🤔🧐

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 47 minutami je Jest napisal:

To je normalno npr. na Srilanki...:nevem:

Tole pri njih vse normalno funkcionira brez večjih nesreč. 👍Saj se pa tako vidi, na 100 metrih je 50 prekrškov v 1minuti🫣, sploh ne vidiš ali je levi ali desni sistem v prometu dokler ne pogledaš kje je volan.... 🤣😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

Dejstva raziskave so jasna, ni dovolj ali dostopnost samih polnilnic in prekratek doseg s polno baterijo! 

Vse ostalo je pa pri elekt. TOP... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 21 urami je godlike napisal:

Imam Bridgestone LM005 5. zimo.

Spredaj imajo 5mm, zadaj 6mm (merjeno včeraj).

 

Zadnje izgledajo še lepo, na sprednjim pa mi trga lamele proč.

Izgleda se hočejo se same drugo zimo menjat.

In seveda vse 4, da ne bi kdo pomislil na par.

 

Edit: slike prilagam

20240307_145857.jpg

20240307_145840.jpg

Bridgestonke niso več to kar so bile.... 🫤😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Kaj pa si pričakoval? Poglej svojo plastično CX-30 (nagrbančene plastične obrobe, plastični karter, ...). Je to še avto? Mene bolj spominja na Peg-Perego. 😃

 

image.png

Motiš se tale ima premale obrobe.... 😂😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6
Napisano

Ja glej ene lastnike 6tk moraš malo podražit,da so zanič pa boš kmalu dobil odgovor ali pa malo globje pobrskat po forumu.... 🧐😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

 V tvojem primeru ju to čisto res v @Boss-ovem pa tudi, 1-1....👌😉

Jaz pa še dodam, avto mora imeti tudi dušo in avto na baterijo jo zagotovo nima.... :nevem:

Kot pa kaže se bo pa od te "duše" kmalu potrebno poslovit..... 😩😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 2 urama je godlike napisal:

Kak lahko trdiš, da 4 enakormerno vožene gume, sta 2 dobri in za menjavo in 2 ne?

No je še druga možnost, ker si menjal dve dobri gumi po nepotrebnem.

 

Razumno je menjat 4 in v drugo me ne boš prepričal.

 

In nismo se menli o čunga lunga gumah in tudi ne mojstrih z močnimi avti in poceni gumah.

Enostavno, prve dve zližeš v 4 mescih pri 30-40kkm vožnje,kupiš dve novi, zadnje dve pa so ravno prav fuč pri cca 70-80kkm, ko je drugi prednji par zanič.... 👍😊😉

Tako je na službenih, da nebo kake pomote..... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.