Skoči na vsebino
Klju? za naravnavanje ro?ne
Napisano

Glede na to, da si enako vprasanje postavil ze pred cca. enim tednom in celo dobil ze nekaj odgovorov, sem temi zdruzil ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano

Ja samo pogoji so se zaostrili, ampak ja sve se moze Joze.

 

 

Kolikor vem, se trdih delcev v izpuhu ne meri na tehnicnem... Sicer bi pogrnili vsi dizli, ki so starejsi od 10 let :) ...

 

Ma sej prej?nje ?estice ne kadijo, kar sem opazoval??

 

 

Vec ali manj vsi dizli brez DPF "pokadijo", ko pohodis pedal za gas... ali pa se peljes navkreber ... Tudi prva generacije sestice je malo "pokadila" v takih pogojih... sploh ko je motor imel za sabo ze malo vec kilometrov ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano

Glede odstranitve dpf, dabes sem vozil za poljsko Mazdo 5, ocitno odstranjen dpf ker sem sredi dneva skorajda meglenke rabil....ne vem kako to gre naprej skozi...

 

 

Nekako tako, kot pred tem, ko so zaceli vgrajevati DPF :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Ampak tale Klobasa pa tudi klobasá kar nekaj v tri dni ...

 

V prispevku >> http://goo.gl/fY7bBI pravi, da porabi okoli 4.000 do 5.000 litrov goriva na mesecni ravni... in da ga bo to sedaj stalo okoli 4.000 ? vec ... Zdaj nevem... ali jaz ne znam vec racunati... ali se je dejansko gorivo podrazilo za 1? pri litru? :blink::jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Dexelio vozim s sabo :ninja:

 

 

Sej sem jo jest tudi... Pet let ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Hehe, jaz sem se pa glih z Mazdo odvadil liter rezervnega olja v prtlja?niku s sabo vozit.

 

 

Jaz sem pa liter olja v flaski pri prejsnji sestici dobil zraven... v takem fancy etui-ju oz. torbici ... je bilo zadaj v steni prtljaznega prostora v tistem predalu... Sem ga nedotaknjenega dal naprej skupaj z avtom novem lastniku :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Danes sem v tanovo sestico zmotniral kamerco ... prej je bila samo provizoricno... sedaj pa sem jo povezal preko skatlice Power Magic, da bo delovala tudi v parkirnem nacinu ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Izku?nje z M6 2013
Napisano

ha ha avto te u?i bremzat, ker fail :)

 

 

To je predvsem za zaviranje v sili pri naletu, ko je sofer zaposlen s pisanjem SMSov, tvitanjem, brksanjem po imeniku,... :harhar: ali pa ob zelo slabi vidljivosti (megla,...) ...

 

Smart Brake Support >>

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Izku?nje z M6 2013
Napisano

Evo...sem sel pogledat nastavitve ...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Izku?nje z M6 2013
Napisano

Brake se ocitno da izklopit... ker jaz ga se nisem videl... oz. enkrat sem, ko sem vozil za enim, ki je naglo obvozil kolesarja, pa je meni zaznalo potem kolesarja in je zasvetilo rdece BRAKE ter zapiskalo... Je pa pomoje v to Settings na displeju med stevci... in sicer se mi zdi, da je SBS ali nekaj takega (pisem na pamet, ker se mine ljubi izi sedajle dol pogledat :) ) ... Tam je za nastavljat ON/OFF in glasnost piska...) ...

 

Pri radarskem tempomatu pa tudi zaenkrat se nisem imel take situacije, da bi v zavoju kaj cudno delovalo ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Izku?nje z M6 2013
Napisano

 

Sicer bo pa itak Jest napisal, ko bo primerjal prej?njo s to, kolk je dejansko razlike. Ampak rezultat bo definitivno slab?i kot je bil pri prej?nji. Samo o porabi govorim - o ni?emer drugem.

 

Glede porabe bo pomoje kar priblizno enaka kot pri prejsnji... Pri mojem nacinu voznje seveda :) ... Ce racunalnik seveda ne laze... Pri CD140 sem imel porabo 7,5l/100 km ... >> http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6479 pri prvi generaciji (CD120) pa 7,41l/100 km >> http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=197

 

Pri tanovi pa sem sele enkrat tankal odkar jo imam (dobil sem jo s skoraj polnim rezervoarjem) ... :cheers: To, da ima avtomatik visjo porabo sem itak vzel v zakup... To, da je pa razlika pri 4 vratni ali karavanu zaradi aerodinamike pa pomoje ni ravno omembe vredno ... Mogoce je res... ampak je pomoje odstotek tako majhen, da je zanemarljiv ...

 

Nisem nek "EKO fanatik" ali tip cloveka, da bi zaradi tega, da bi bila nizja poraba, bil ovira na cesti... Niti nimam prakticno nikoli prizgane trenutne ali povprecne porabe na zasloncku ... Tankat grem, ko je prazen rezervoar... :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Izku?nje z M6 2013
Napisano

Vsaka stvar rabi mal casa. Ja s temi dnevnimi lucmi, ki sem jih montiral tudi sam je na avtocesti v prsu dezja velik problem! Da ne omenimo sivih avtov, jih ne mores videti.

 

Pa je danes ko imamo Led tehnoligijo problem enostavno resiti da tudi zadnje luci das v led in delajo cez dan...pa buh ne daj da komu poblendas ker si idiot, on ima sedaj avto ki sam uravnava luci a ves.

 

 

Nekateri proizvajalci (bolj premium razred - Mecke, BMW,...) imajo tako, da uposteva tudi brisalce oz. senzor za dez... Tako da ko se recimo vklopijo brisalci na polno, se prizgejo tudi luci, tudi ce je ura 2 popoldne, ko naj bi bil svetel dan ... :) ... Ce ne drugega, bi vsaj se zadaj lahko nekam namontirali rdece LED trakove, ki bi bili vkljuceni stalno oz. takrat, kot prve LED luci ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Izku?nje z M6 2013
Napisano

Imam enak motor (CD175 AT Revolution) ... in je res poraba po racunalniku ponavadi tam nekje med 7,2 do 7,5 ... bom videl po parih rezervoarjih, koliko dejansko odstopa... Sem pa pri CD150 (sem imel kaksen teden 4 vratno Revolution in kaksen teden karavan Attraction) z rocnim menjalnikom opazil, da je poraba po racunalniku nizja za cel liter... pri podobni voznji je bila tam po BCju okoli 6,5 ...

 

Pogresam pa par zadev, ki so bile pri prejsnji sestici... recimo odpiranje vseh sip preko daljinca ... tega ocitno pri tanovi ni vec... pride pa kar prav sedaj, ko je vroce... Ponavadi sem, ko sem sel domov iz sihta, odprl vsa okna in potem se enega prizgal, da se malo prezraci ... Sedaj moram odpret avto in dati kontakt, ter potem rocno odpreti...

 

Moti me tudi to, da se parkirni senzorji prizgejo samo takrat, ko zalaufas avto... Recimo ko pridem domov, moram za v garazo senzorje prizgati rocno ... da mi potem piska spredaj. Pri prejsnji so bili prednji senzorji aktivni vedno, ko je avto stal ali ko je bila hitrost pod nekje okoli 20 ali 30 km/h ... Sicer je bilo vcasih motece, ce sem bil prvi pri semaforju in je potem piskalo, ce je kaksen pesec sel preblizu avta... ampak na to se da navaditi :) ...

 

Motijo me tudi dnevne luci, kjer zadaj nic ne gori. Ce je recimo podnevi kaksen naliv, je potrebno luci prizgati rocno, ker drugace si od zadaj prakticno neviden za ostale udelezence ...

 

Pri ostalih zadevah pa lahko samo potrdim prej napisano ... Z navigacijo sem (vsaj kolikor sem jo sedaj uporabljal) zadovoljen... Najde celo moj domaci naslov in celo cesta je vrisana do tja. Tega recimo niti Garmin z AR nima... ceprav sem ze nekajkrat sporocil popravek... Radarski tempomat je odlicen in ga sedaj veliko vec uproabljam, kot prej... tudi na lokalnih cestah... sploh za voznjo v koloni je super ...

 

Je pa to sedaj moja tretja sestica (imel sem 2003 CD120, 2008 CD140 in sedaj 2013 CD175) ... in kar se glasnosti v kabini tice, je pri vsaki generaciji malo bolje ... edino pesek v kolotekih je se vedno glasen... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Tabela je izgleda facelift ... je pol leta mlajsa in ima slovensko poreklo ter doplacano podaljsano garancijo ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pa je kr??ena
Napisano

?e posebej k se v tej fakn slo praske kar kopi?ijo, in kopi?ijo......

 

Ce mislis, da se praske kopicijo samo v Sloveniji se motis :) ... Malo poglej recimo v Italiji... je ogromno avtomobilov pobuskanih... :D Prav tako ce gres proti severu ... se bolj pa proti jugu ... :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

EU vs SLO
Napisano

Koliko je pa sok obstojen v mehu (ko je enkrat odprt)?

 

 

Jest sem dal pakirat svoja jabolka v 5 litrske balone ... in tudi, ko je enkrat odprt, je se vedno dober lahko tudi en mesec... ce je v hladilniku recimo... Itak zrak ne pride notri, tudi, ko ga odpres ...

 

http://www.stiskanje-sadja.si/notranja.asp...odukti&id=4

 

Objavljena slika

 

Ni sicer najcenejsi, je pa 100% naraven in domac :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nevarni servo volan na M6
Napisano

Sem zdruzil teme, ker se je nekomu nekaj podobnega zgodilo pred kratkim ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Homologacija
Napisano

?e dolgo ni ve? karton?ka. Zdaj je A4 format, popolnoma popisan na obeh straneh, kateri nikakor normalno ne pa?e v noben predal v avtomobilu. :vskalo:

 

Pase v tisto mapco, kjer so navodila,... ;)

post-10-1370378184_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nategi po ?tacunah.
Napisano

Reply na pri post : Kot jaz vem, so Studenci v Sloveniji, omre?na 8322, kot pi?e na dekleraciji :) ?e nimam prav, naj me kdo prosim popravi :)

 

 

8322 je po?tna ?tevilka kraja Stopi?e ... :D

 

Objavljena slika

 

Studenec ima po?tno ?tevilko 8293

 

Objavljena slika

 

Studenci pa je ocitno predel Maribora ...

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Homologacija
Napisano

Pozdravljeni,

 

kupil sem mazdo 6 2003 pa me zanimam kako bi pri?el do novega homologaciskega lista ker sem ga izgubil?

 

 

Obrni se na uvoznika >>

 

MAZDA MOTOR SLOVENIJA, d.o.o.

 

Kratek naziv: MMS, d.o.o.

Dolenjska cesta 242c, 1000 LJUBLJANA

Telefon:(01) 420 40 80

Telefax:(01) 420 40 88

Epo?tni naslov:info@mazda.si

Spletna stran:www.mazda.si

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

RX-8
Napisano

Pozdravljeni,

 

Sem nov kar se Mazd ti?e (bol na Fordu) in bi potreboval va?e mnenje.

Skratka, za naslednji avto me ful rajca tale rx-8 me pa zanima kako je z porabo in servisi.

Pa ?e ima slu?ajno kdo kaj izku?enj z avtomobilom, skratka katerakoli informacija, ve? k vem bol? je hehe.

 

LP

 

 

Sem premaknil tvoje vprasanje v tole temo, kjer je ze kar nekaj napisanega ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

DPF filter
Napisano

matr ste na?tudiral te regeneracije pa DPF. Jst sm naredu 120tkm pa nism biu zihr kdaj se mi puca. Je pa res, da nism bil pozoren na to. Poraba pa 5,8-6,8 na 143km :)

 

 

Jest tudi nikoli nisem videl lucke DPF (razen ob zagonu, ko se kontrolno prizgejo vse lucke), odkar imam to sestico... Tudi nikoli se nisem obremenjeval, kdaj se dela regeneracija... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.