Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano

V nacionalnem parku res ne, izven bistveno ve? kot ?e 5 let nazaj, kar je domorodcev pa vsi vozijo obvezno nabiti.

NP sem mislil, tam je tako glavno kolesarjenje, za vsakim ovinkom izposoja koles ampak precej draga! Kolo obvezno s sabo. Vsaj lani je ?e bilo tako.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

So pa to malenkostno odstopanja glede na ceno avtomobila, pa asistenco dobi? gratis, saj druge znamke so tu nekje. Za citroen damo tudi 190? pa je 1.6 motor, za 30? se pa ne tresem. To je nujni stro?ek in nima? kaj.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Ok, sam kake cene majo. Kak si zmi?ljujejo cene, da kar glava boli. Res pa je da imate vi?ji standard in s tem ve?jo pla?o mehanik,?e? Va?no da si profitiro in si zadovoljen.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Pri nas na Balkanu tradicija uporabe kolesarskih lu?i ?e ni za?ivela. Zadnji? se je gospod, ki se ima za profesionalnega reaktivca s specialko na Miklav?u hvalil, da v mraku pa ?e ?isto dobro vidi.

 

Na po?itnice na Mljet smo vlekli en cev ?akel raznih kolesarskih lu?i, bili smo zve?er sedmo ?udo ker smo bili osvetljeni, tam se tudi turisti iz bolj civiliziranih dr?av vozijo brez. Ampak vseeno edini ki sem jih videl tam ?e uporabljat lu?i so bili tudi Slovenci.

 

Na po?itnicah v necivilizaciji sem ?e posebej zelo previden odkar sem pred dvema letoma videl, kako so v tamkaj?nji turisti?ni ambulanti za?ili ?elo enemu Bosancu (brez ?elade je delal premet preko balance) Vsak ?evljar bi za?il neprimerljivo lep?e.

Na Mljetu ni glih prometa, ampak vseeno lu? ?e rabi? da sam vidi? kje se pelje?.... Jao kolesarji, serjete ga, ne vsi!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Ok, z nekaj dela pri nakupu olja si zaslu?il 3.5?? Seveda ti je nekaj olja ostalo. To je sicer ra?unica, da je servis 220? kot pri nas! Verjetno je pri vas ve?, ne ve? pa koliko je polna cena?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Upam ,da sem jih kupil za bv; kar pomeni, da bo mila zima... Ampak vseeno ; ne upam biti na letnih ?ez zimo...

Predvsem pa upam,da ne bodo tak sekret kot Michelin :)

Dobre gume si kupo,preizku?eno ampak ?ude?ev ne pri?akuj. Varno vo?njo,prevsem v snegu!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NAKUP mazde 6...pomoč
Napisano

Malo poglej po netu, sigurno je nekje, ker sem jaz bral nek dokaj strokovni ?lanek o tem! Povzetek je tak, da so motorji-dizli zelo ?isti zato rabijo DPF filter, da jih zadr?i. Zgorevanje v filtru je zato da se sistem ne zabije. Ko odstrani? filter pa uidejo mikro delci v okolje in to je jeba po doma?e.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Kar se vo?nje in ostalega ti?e je avto super.

 

Razen karoserije oz. laka ki se olu??i ?e samo ko z gara?e zapelje?.

Sploh me ?udi ker sem vsega skupej nardil manj od 200 km po avtocesti v 2 letih...

Snega skorej nimamo in ceste se redko posipajo.

 

In rokonaslon mi gre na k.... ker se je pena stisnila in ?utim luknjo ko naslonim roko.

 

Druga?e pa drugi servis, cca 180 eur z DDV, brez olja seveda. Plus ra?unajo neki ekolo?ke takse ?e prnesem svoje olje. Z oljem pa so cene nekje okoli 270 eur.

 

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Hvala za Info, mene ?e to ne moti ker imam komaj 8k. Barva je pri meni bp. Naslon je pa preve? nazaj in bi mel roko na roleti ?e bi ga uporabljal! Uporabljam ga samo pri delu z gumbi ob ro?ici. Pri novi M3 2019 je super naslon in slu?i namenu. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Hm, morem res pogledat ?e v servisno knjigo ?e kaj pi?e. Na ponudbah za servis so mi napisali ULTRA 5W30 olje...

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Kako si kaj zadovoljen z avtom i na koliko ima? servis,si dobil predra?un za servis ?e ni skrivnost?
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Double check pred servisom.

Je to pravo olje za Mazdo3 G120 bencinc?https://www.mimovrste.com/motorna-olja/webhiddenbrand-mazda-motorno-olje-dexelia-ultra-5w30-1l

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Olje je pravo za bencinca,za dizla pa je tisto z oznako DPF poleg 5-30w. Na sliki je ?e stara embala?a,nona izgleda kot pri mazdamanu samo da je napis 5-30w in zelena etiketa.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Katere letne gume priporo?ate v dimenziji 225/45/18? 

 

Nekako kolebam med Sava UHP2 (cca 78?/kom) in Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ali 5? (cca 115?/kom). Je GY res toliko bolj?a kot je dra?ja (oznake na gumi imata sicer enaki ?e se ne motim C/A/68dB)? Na leto delam cca 20-25k km, 80% je AC.

 

 

p.s.: nove letne gume sem sicer planiral kupit v za?etku naslednje sezone... vendar sedaj mi je ena za?ela pu??ati (tlak pade v 1 tednu iz 2.5bar na cca 1.5bar). Kdo ve koliko okvirno stane popravilo (sklepam manj?e) po?kodbe? Oz z drugimi besedami: ali peljem to k vulkanizerju popravit in naslednje leto kupim nove kot sem mislil, ali je bolje da ?e kar sedaj nabavim nove in je (imam 2 kompleta plati?? tako da premonta?a ne igra vloge, bolj gre zaradi starosti)?

 

Hvala.

Za oboje ima? dobro ceno,jaz bi vzel savo ker ji ni? ne manjka in se dobro vozi. Kje si gledal nabavo?

P.s Ono pa popravi za male pare 10 do 20 e max.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazda 3
Napisano

Lep pozdrav! Sem po dolgem ?asu nazaj in seveda z vpra?anji!

 

Torej...gledam/kupujem Mazdo 3, obvezno bencinarco (o tem ni debate)...rabljeno (ne vidim za novo, ?eprav mam gu?t in ?e lep?a je, ampak, pufat se no?em), recimo to (link):

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14519125&display=Mazda%20Mazda3%20SPORT%20G120%20REVOLUTION-SLO-L...

 

1. Vpra?anje ?isto informativno:

- v ?em je razlika med 120-ko in 160(165)-ko, razen v HP-jih...motor je enak, kolikor je znano meni, in je vse samo v elektronski omejitvi,

Podvpra?anje:

- ?e ?ipam 120-ko, ?e se seveda sploh da ?ipat...kje se lahk o zatakne oz. v ?em je lahko problem in seveda, kaj pridobim, ?e sploh kaj

(prebrano...https://www.reddit.com/r/mazda3/comments/3yencr/europe_mazda_3_2015_20_120hp_vs_165hp_is_mazda/),

 

2. Vpra?anje - najbolj interesantno

- Zakaj se vse te "doti?ne" mazde 3 (kot zgoraj v linku) prodajajo z zelo nizkimi kilometri?

recimo...link:

https://www.autoscout24.com/lst/mazda/3?sort=price&desc=0&fuel=B&doorfrom=4&doorto=5&ustate=N%2CU&size=20&page=1&powerfrom=88&powertype=hp&cy=A&version0=revolution&fregto=2017&fregfrom=2017&atype=C&

 

IN/ALI

- Zakaj se prodajajo zelo "mladi letniki", vo?eni 1 leto oz. ?e manj?

 

Je folk nesre?en z nakupom? Ali je kaj drugega vmes...?

 

3. Vpra?anje

- Na kaj je potrebno ?e posebej paziti...dodatni zvoki, pleh in skriti koti?ki, elektronika, ipd...

 

4. Vpra?anje

- Koliko dojemljive so avtohi?e za dodatno cenkanje pri cenah (recimo na pla?ilo z gotovino v enem pologu)?

- In koliko, ?e vzamem kredit oz. na lizing (ker izpla?a se ne in da me bodo "na suho" na*egnili, to vem).

 

Hvala zaenkrat!

Kot je napisal tommaazz tudi jaz mislim enako. Sem zadovoljen da kaj!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Res je tako ampak ko notri sedi? to moti druge, tako da se ni za sekirat hahaha. Ja res je ma?ni?ko siva dobra da kaj. Se nekako zlije skupaj.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

saj to sem napisal iz konfiguratorja

 

na voljo so:

- artic bela (osnovna)

- sonic srebrna (450 eur - spodaj)

- titanium flash siva

- jet crna

- deep crystal modra

- snowflake bela

- polymetal siva

- machine sive (600 eur)

- soul crystal rdeca (750 eur)

To so barve, ampak kaj bo na zalogi. Ostale pa ?aka? ohoho....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.