Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Nu nujno... usnje je obcutljivo in nekdo ima lahko tak svic, da bolj nacenja usnje ... Ce je pa se navajen, da ves cas roka pociva na prestavni rocici, je lahko obraba se toliko bolj opazna...

Tudi lahko,ampak jaz delam z avti 400k pa ni niti blizu tak?en,edino ?e je usnje zani?. Naj dobavitelja zamenjajo! Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Tudi meni pije nekje do 6.5 me?ano (18 colske,zimske 16 vsaj 0,3 do 0,5 manj) pa ga ravno ne ?param, ga pa tudi skos ne ti?im :) ...v glavnem sem med hitrimi...enako po AC nekje 135 tempomat, veliko se pa peljem nekje 145-150...poraba cca. 6.8 do Lj naprimer...super zadovoljen

To je ?isto realno kot si napisal,6.porabe je bila na dolge relacije,ker sem delal po 100 in ve? kilometrov skupaj. Druga?e pa mo pije nekje 6,5,?ez 7 ?e nikoli nisem pri?el,ampak ve?ina 6,5.imam pa komaj7500kil.ker se bolj malo vozim s tem avtom. Lp

Po moje vsaka pije isto samo od na?ina vo?nje in pogojev je odvisno koliko komu pije. V vsakem primeru je to malo za tak avto. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Jaz sem vseeno prista? delnega usnja,robovi oja?ani,hrbet dobro diha pa zgleda lepo z malo razgibanim izgledom. Vsekakor pa je usnje z ventilacijo najbolj?e pa tudi $$$.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

?rni so bili in so kar vredu samo malo me je v hrbet zagrelo ker so manj zra?ni kot na moji in se verjetno mora? malo navadit, druga?e pa super udobni in elektri?ni z dvema spominoma nastavitve. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Celi so usnjeni. Bil sem pri Selmar ju in sem imel tisto grdo sivo barvo, vpra?aj tam kaj je imela vse v opremi. Meni so rekli vse razen stre?nega okna lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Ma gumbi niso tak problem, ker prej ko slej si zapomne?, kje je kaj.

Ja po mojem je razlika med Core opremo pa vi?jimi. Lahk da si meu GT Plus, sede?i so bli usnjeni?

 

Ja 122 bi blo dost, ?e bi namontiral k temu ?e turbo :D

Ja vse usnje, cene pa ne vem ker me ?e ne zanima. Se mi zdi da je GTplus. Lahk se pa mogo?e ?ipira pa bi blo najbolje, kot bom jaz verjetno svojo ?ez 2 leti.... Kaj resno kupuje? avto ali samo gleda??
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

@Bini: ve? slu?ajn kera oprema je bla, v kolene ti je tut pihal? In ja sem tudi sedel v limuzini, je dosti bolj?e vzadi sedet, pa it notr kot pa na hatchback varianti. Je pa prtlja?na odprtina gromozansko majhna, tak da bo priklop bolj kot ne nujno zlo :)

Oprema je bila vsa razen stre?no okno, ne vem pa katera. V kolene mi ni pihalo pri vozniku ampak v glavo, ko pa ho?e? usmeri pro? od sebe se pa dotok zraka zapre! Velik minus bi dal vidnosti gumbov na volanu, ker se svetijo te?ko razlo?i? simbole na njih. Zadnja vrata me ne motijo saj imam ?e sedaj M3 lim. Jaz sem jo testiral cel dopoldan tako da sem jo res dobro ob?util, 122k malo premalo. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Tak, pa sem vseeno potestiral G122 hatchback z Core opremo danes (biu z svojo na vpoklicu, pa sm tisto uro ?akanja izkoristu za testno vo?njo). Pa na hitro napi?em to?ke:

1. material na armaturi zgori ok, je fini, spodnji del armature mi zgleda kr poceni plastika, po videih pa vsem haloju sm vrjetno pri?akoval preve?. Pa ti blagnati sede?i so tut kr fejst fabricirani. V moji ?estki so tut "blago" ampak, so na ob?utek, dost kvalitetnej?i.

2. ostali materiali notranjosti, ni? kej, knofi za ?ipe in ogledala so taki "sodobni", vse na klik (k sm potem sedu nazaj v svojo, se mi je vse zdel tak, bolj fixno pa robustno)

3. klima ... ok je bila ro?na, ampak vseeno, pihal mi je v kolena? Dve lukni na vsaki strani volanskega obro?a, sta o?itno za to ... ampak zakaj neki bi nej pihal tam skos, da revmo dobimo?

4. izklop batov, ajajaj. Mislim, da ni vse delovalo kot mora, ok, ko izklapla pri petdeset in majhnih vrtljajih, ni panike, je ?uden zvok logi?no, pa ni? preve? vibracij. Se pa je zgodil, da je parkrat izklopo pri vi?jih hitrostih aka 90, tam pa ni biu najbolj?i ob?utek ... ful vibracij, zej al je napaka, da jih je izklaplu al ne, nevem ampak ni prijetno ne :)

5. zmogljivost ... ja, brez obratov ni ni?, je kr sme?no, ko presedla? iz 2.2D 150, ampak ko pa pride tja do 4-5k, tam pa se da kej nardit

6. poraba ob vsem tem? no ja, kon?al sm na 6.8, ko sem ga oddal, nekak ni sile, glede na to, da se ja parkrat za?lo v vi?je cifre obratov

7. menjalnik, udobje vo?nje ... ja tle pa nimam kej, fino se prestavlja in tudi vozi, hkrati pri tem je ?e treba povedat, da so podakti na ?tevcih glih to kar ho?e?, ni?esar preve?/premalo. Vse na svojem mestu in zelo enostavo za spreminjanje.

9. udobje sedenja - prostornost v prednjem delu je zelo zadovoljiva, se mi je ?estka potem zdela manj?a, predvsem pa vi?ja za sedet.

10. zvo?na izolativnost ... ne vem, spet sem po mojem pri?akoval preve?, po videih sem pri?akoval, da bo velik bol? kot v moji 2015 ?estki.

11. infotainment, fini, fajn se ga obvlada, mamo DAB radie, 2xUSB vhoda ... vse ?tima, ni mi pa blo jasn zakaj mi je predvajanje muske ?ez bluetooth ?tekalo (sem pa probal samo en telefon, tak da je mogo?e tudi v telefonu problem).

12. brisalci, ?e v Core opremi so ti z ?pricanjem direktno z brisalcev ... definitvno uporabna zadeva sploh pozimi, ko vsakih pet minut bri?e? drek iz ?ipe!

 

Povzetek, kar se ti?e izvedbe notranjosti, se po mojem vidi, da je to ni?ji razred kot ?estka, ni pa ni? katastrofalnega. Seveda pa ?akam na X motor in testno vo?njo le-tega :) G122 definitvno ne zamenjam za ?estkin 2.2D 150.

Potrjujem vse kar si napisal, ker sem jo vozil samo z bolj?o opremo. Lahko prebere? kako stran nazaj. Jaz pa ?akam na limuzino X pa da vidimo kaj bomo? Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Evo kon?al turnejo po Bosni in tankal v Mazdico 36 lit.prevozil pa 600 kil.

kar pomeni porabo okoli 6 lit.povp. Skupaj prevozil 1830 kil.in tankal 111 lit.bencina 95 oct. Povpre?je odli?nih 6.1! Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

?e mogo?e koga zanima potujem po Bosni in vam lahko odgovorim tudi na kako vpra?anje. Druga?e pa pi?em glede porabe in sem zelo zadovoljen. Po prvih 630km sem tankal 38 lit kar je pivp. 6.0.v Sarajevu-Petrol. Drugo tankaje 600km in37lit.povp.6.2 tankal pa v POSU?JE-INA. Malo ve?ja ker je bilo 100km samih hribov in nekaj slabe ceste. Pale, Jahorina, Trebevi?, bjela?nica in Igman! Trenutno sem v Martin BROD-NP. Una in imam 5.5 povp. Do doma ?e kakih 300kil pa bomo videli kako bo. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Razmi?ljam oz. sem se ?e odlo?il, da si bom kupil mazdo 3 hatchback. Avto mi je v?e? vizualno, prav tako sem imel testno vo?njo in je zelo prijeten za vozit (mogo?e za referenco: trenutno imam 10 let star avto, ki ni Mazda:))

 

OK sedaj me pa zanima ve? re?i; sicer sem dobil delne odgovore od prodajalcev, ki so se v?asih izklju?evali, v?asih pa niso bili skladni s tem, kar sem prebral na razli?nih forumih. Zanima me naslednje:

  • Odlo?am se med diesel ali bencinarjem. Zanima me predvsem glede porabe; bencinar bi naj bi imel 6.5, tu nekje? Za diesel nisem na?el podatka. Razlika v ceni je mislim da nekje 2000 EUR. Vem, da je pomembno, ?emu je avto namenjen, ampak me vseeno zanima, ?e so kje realni (ne od proizvajalca) podatki o porabi?
  • Paketi so kar "tricky", saj za safety paket potrebujete prakti?no vse ostale predhodne pakete. To potem znese kar precej denarja (nekje 25000 EUR). Me pa zanima, ?e je v safety paketu res kaj tako bitnega, da bi se bilo vredno odlo?iti za vse to?
  • Koliko stane servis pri tak?nem avtu? Kot re?eno, nisem ?e imel Mazde, sploh pa ne novega avta.
Hvala za odgovore!
Ni velike razlike med porabo, zato bo? mel najmanj problemov z bencinarjem. Je pa res da ?e na leto naredi? ve? kot 30k se ti mogo?e izpla?a. Meni pije 6.5 realno G120. Trenutno sem po potovanju po Bosni in imam porabo po 630km 6.0, tankal 38 litrov Petrolovega Bosanskega bencina.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NAKUP mazde 6...pomoč
Napisano

Pozdravljeni,

 

Sem nov na forumu in ?e nekaj ?asa prebiram teme o mazdi 6 karavan (+2013), katera je v o?jem izboru za morebiten nakup. Nekaj vpra?anj pa vseeno imam za vas, ki vozite ta avto.

Zanima me kako je z bencinskimi motorji? Najbolj?a izbira bi bil po mojem mnenju in prebranem G165 motor, G145 se mi zdi malo podhrnjen za velikost vozila. Kako je z G165 motorji in pogonsko verigo? Mogo?e kak?ne druge te?ave z motorjem? Delam cca. 10k kilometrov letno, tako da je bencinar logi?na izbira.

Prebral sem tudi nekaj tem glede rje na podvozju, imajo M6 od letnika 2013 naprej ?e vedno podobne probleme? S plehom naj ne bi bilo ve? te?av pri novej?ih letnikih.

Na kaj nasplo?no paziti pri nakupu rabljene ?estice, ter kak?ne so cene servisov v primerjavi z npr. Bmw serije 3 podobnega letnika, ?e ima kdo za primerjavo?

 

Hvala za odgovore

 

lp Ale.

Dobrodo?el, ?al ti pa ne morem pomagati. Upam da bo? kupil ustrezen avto. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Testi ostalih avtomobilov
Napisano

Ne vem, ?e ti zakonsko sploh smejo penale nabit, ?e ho?e? samo popla?at svoj dolg. V kreditu so obresti del vsakega obroka. ?e poenostavi?, da recimo je obrok 300 EUR in od tega je 50 EUR obresti pa ?e odpla?uje? 10 let (fiksna obrestna mera) v primeru odpla?evanja do konca je kon?ni stro?ek 36.000 EUR, ?e pa odpla?a? vse po prvem obroku je pa torej skupni stro?ek 30.050EUR. Mogo?e je v takem primeru ?e kak?en stro?ek pred?asnega popla?ila ampak to je lahko le maksimalno par 100 EUR.

Pri lizingu je tako kot sem napisal, pri kreditu si pa tako napisal.

Lahko pa so kaksne klavzule v pogodbi, tako kot recimo pri nakupu subvencioniranega mobilnika, kjer placal pogodbeno kazen, ce predcasno prekines pogodbo ... Ugodnost pac dobis na podlagi tega, da bos toliko in toliko casa "narocnik".... Vem... ni diretna primerjava, ker v primeru nakupa avta ne sklenes narocniskega razmerja in zato dobis ugodnejso ceno ... ampak predvidevam, da pri akcijskih ponudbah financiranja so verjetno tudi kaksne take "cake" ...

Seveda je tako, mora? vedet da ne bo? nikoli ti na bolj?em, ampak finan?na dru?ba, razen ?e dela? z denarjem od firme itd, sa veste kaj mislim.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Testi ostalih avtomobilov
Napisano

Pa penale pla?a? pri lizingu ali pa ves popust ki si ga dobil ob nakupu, sorazmerni del odvisno koliko prej bo? prekino, vsekakor ni ista cena kot pri izra?unu lizinga. Kredit pa se tako ve, vse obresti pla?a? zraven tako da ne vem zakaj bi vzel kredit pa ga potem izpla?al z obresti!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.