Skoči na vsebino
Mazda 3 (2014)
Napisano

Glej,pri Selmarju je cc220e z oljem vred,pokli?i jih in se dogovori v ?ivo brez kakih ponudb! Sem bil teden dni nazaj na 1.ki je tako isti in so bili OK. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3 (2014)
Napisano

Bli?a se 2. servis za na?o M3 G120... Malo zbiram ponudbe samo se mi zdi zelo visoka cena. Skupaj okoli 270 eur.

Olje po 18 eur/L. Na Mimovrste 6, 30 eur/L.

Brez olja, ?e prinesem svoje, bi tako skupaj bilo 200 eur.

Kaj se vam zdi?

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Kam pa hodi? na servis? Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Verjemi da si pranje avta po?teno pla?al :). Druga?e pa se to zna zgoditi tudi pri a-cosmosu da ti avto operejo (seveda na tvoje stro?ke, ker ti vra?unajo v delovne ure).

Bilo je pri rednem s.in zastonj! Tudi posesali bi ga ?e bi imeli kaj. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Mislim, da se pri nas tudi nekaj dogaja-na bolj?e. Nekaj dni nazaj sem bil z svojo na prvem servisu in so bili extra prijazni in prilagodljivi in na koncu oprali in obrisali na suho avto! Nakar dobim od MazdaSlovenija anketo po mailu kako sem bil zadovoljen itd. Res nekaj ?asa nisem imel Mazde, toda takrat so bili korektni, da ti operejo avto pa niti pod razno. Je povsod tako ali samo pri Selmar?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

Zanimivo, sem montiral spet zimske gume 17",ker so napovedali mraz... :) In kaj sem ugotovil? Da pije sedaj mazda ene 4 dcl manj z istim re?imom vo?nje.?irina enaka, te?a guma+feltna tudi.Pa pravijo, da zimske ve? "pijejo".

Super ?e je tako!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Po moje je bolj Hyundai German designa ne Kia Je pa res da je cx3 dosti lep?a od cx30, sam pove?al bi cx3 za 20% in bi sedanjo ozna?ili cx2 pa bi blo OK.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Poraba je 6.1-6.5 po ra?unalniku...tankam od prvega tanka 100 oktansko...tvoja?

?isto odvisno kak?ne imam vo?nje in tudi mal odvisno kdo vozi;najve?krat na cel tank 6.5 do max 7.o,od tega 90% vo?nje do 5 do 15 km. Ko pa gre malo na sprehod za dlje ?asa 30,50 ali ve? km pa AC je pa nekje 5.5 do 6.0. Tankam pa 95 okt. Nimam kaj,zadovoljen sem in nimam neke druge variante za moje relacije,ker prevozim premalo,tak da je to to. Jutri je star 1.leto,jaz pa neverjetnih 53 ..... Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Sem ?e bil ?isto na koncu, da bi se naro?il pa sem potem odnehal :) ...mislim, da bom po?akal ?e do naslednjega leta, da bo avto star 3 leta (trenutno imam 57.000 km), ?eprav na?eloma nima biti kaj narobe, ampak garancija :o ....vedno bolj se mi zdi, da ga bom ?ipiral, ?eprav na?eloma ne potrebujem, me pa zanima kako je ko zadiha s polnimi plju?i in ne z astmo  :lol:

Kako ima? pa kaj porabo? Povpre?je. Ko ?ipira? povej ,da ti ne bomo slu?ajno napoti! Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

To kar si napisal, je kot bi meni potegnil z glave. Mislim popolnoma isto kar sem ?e tudi napisal ko smo razpravljali o ?ipiranju-kartanju M120. To je mislim najbolj?a in najcenej?a varianta, da pride? za 300e do konjev enega jugeca 45! Ali je nova M122 ?e na voljo za ?ipiranje pa ne vem. Verjetno bom mojo ?ez ?as tudi ?ipiral samo kaj dobrega ?e slo?im kako se obnese po 3-4 letih? Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Se trese ob izlopu dveh cilindrov? Moji testni pogoji: tempomat, 4. prestava, ravna cesta 50 km/h.

 

(Alex, vem, da to niso obrati, ki bi jih prenesel dizel ;) )

 

Edit: si ?e odgovoril, sva pisala isto?asno.

Na to temo bi dodal ?e to, da ko pri dveh cilindrih na hitro pospe?i? se kako sekundo ne zgane nikamor, je pa res da taka vo?nja pride v po?tev pri dolgi koloni in enakomernem prometu, da predvsem var?uje? gorivo in tu je verjetno ta razlika pri porabi 1.litra napram moje. Notranji dizajn nove trojke je res super ?e bolj zato ker je imela usnje, toda malo sem za?vical v hrbet zaradi tega ali pa zaradi klimatizacije. Motijo me prezra?evalne ?obe pred so voznikom in voznikom, ker nimajo posebej kole??ka za zapiranje in odpiranje tako da ko osmeri? loputo v levo je zaprto v desno odprto in ne more? usmeriti zra?ni tok kamor bi hotel, samo gor in dol ga lahko. Zoom zoom.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

"Slab?i" ali le druga?en?

 

Misli? v smislu ve? popravkov z volanom pri ovinkih ali kako?

 

 

 

Druga?e, ja, fajn opis. ;)

Dobro se vozi ampak volan je bolj pesreden in nima? tako finega ob?utka in infotmacij s podlago,ni pa popravkov ?ez ovinek in ni drugih problemov pri stabilnosti. Nekateri sploh nebi kaj opazili razlike ker smo si vozniki pa? razli?ni. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Evo ?e nekaj slikic. Na AC nisem bil ker nimajo vinjete, Jr pa na normalni cesti pri 120 zelo tiha v primerjavi z Picasojem in 3008. Ima zelo dobro izolacijo, pogovarja? se lahko prav normalno glasno brez te?av. Lp

post-10126-0-74458500-1562852861_thumb.jpg

post-10126-0-43957100-1562852882_thumb.jpg

post-10126-0-99397200-1562852912_thumb.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Glede na to kak?ne so razlike in ob?utki glede same vo?nje bi se te?ko odlo?il da bi zamenjal sedanji avto,sploh ?e pomislim da je nekje 2500 e dra?ji z enako opremo. Sigurno nisem vsega napisal,lahko me pa kaj vpra?ate ?e vas zanima. Nekaj je pa pisal tudi Alex in company na testu v Kopru pred 2 mescema. S servisem pri Selmar Celje pa zelo zadovoljen,pa ?e skoraj neumazan avto so mi oprali,pohvale vredno. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Evo po 150km so tak?ni ob?utki,nekaj tudi v primerjavi z mojo trojko ki je stara eno leto. Nekje je treba za?eti,jaz bom z ob?utki za volanom in samo vo?njo. Da bo jasno ,vozil sem normalno kot poteka promet dopoldan z nekaj prehitevanji ne divja?kimi ampak dinami?no brez cincanja! Poraba za tako vo?njo vseeno odli?na (5-5.5)V primerjavi z mojo 0.5 do 1lit.manj?a! Enak stil vo?nje! Pospe?ki slab?i ampak nemote?e. Predvsem je zelo tiha in sli?i? samo rahlo motor,pa ne zato da bi bil glasen. Pri moji je ravno obratno ker sli?i? gume in pi? zraka. Nastavitve polo?aja za volanom 5. Ob?utek na volanu v stikom z cesto je slab?i,nima? toliko ob?utka volan-cesta,sploh ?ez ovinke. Menjalnik malo tr?i ampak lepo in natan?no deluje. Pri moji isto a mehkej?i(eni sicer imajo probleme!)Lega je odli?na,ni nekih pripomb. Preizkusil sem tudi ta dva nedelujo?a in delujo?a bata,se zelo malo pozna in le malo ?uti. Pri izklopu ni?,pri vklopu pa malo zavibrira volan ampak res malo,?e nebi gledal na zaslonu kdaj dela in kdaj ne sploh nebi opazil.?e toliko manj na slabi cesti! Meni nemote?e. Strop ?rne barve mi je vredu. Nazaj je kar vredu pogled ko vozi? naprej,vzratno pa je nujna kamera,upam da jo imajo vse! Na slabi cesti lepo po?ira neravnine,po malih luknjah pa kar ska?e in slab?e od moje!

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Ampak dejansko tudi ni bilo toliko omejitev, kot je danes ... Recimo konkretno... cesta Kranj - Medvode, je bilo vcasih na Orehku brez omejitve )torej 90 km/h za cesto izven naselja... oz. leta 1980 je bila ta splosna omejitev 80 km/h, ce se prav spomnim)... kasneje so dali tablo za naselje in omejitev 70 km/h in se kasneje 50 km/h kar velja se danes ... In takih cest je precej ... Vmes so uredili krizisce, osvetlitev,...  Bolj kot zrihtajo ceste, nizjo dajo omejitev :D da se potem lazje kasira  :P ... Tam je bil prej redko radar ali kanta redarstva... Sedaj pa stoji tam skoraj vsak dan :D

 

Takih primerov je zelo veliko zato pa sem napisal nekje nazaj,da je brezveze,vsaj meni imeti 200in ve? konjev v trojki ker jih ne koristi?.To je kot bi celo hi?o vozil s sabo ko gre? v slu?bo! Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.