Skoči na vsebino
Mazdine servisne storitve
Napisano

Jaz po opravljenem rednem servisu vedno dobim print iz DSK... kjer je zabelezeno to, kar je v sistemu...

 

Sem pa enkrat samkrat koristil MES, se pri prejsnji sestici... Ko je nekaj spedaj pri kolesi prav nagrazvno cvililo... Psem poklical MES in v pol urce so risli domov po avto... Ter ga peljali na takratno Gamo v BTC... Napaka je bila odpravljena v 15 minutah... Neka plocevina, ki drzi pakne pri zavorah se je snela in je drajsalo oo disku...

 

Ni pa sedaj vec kartice z vpsianim datumom veljavnosti (enomleto od servisa)... Ampak se menda vse preverja v DSK... vsaj tako ki je Majes razlozil....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Tkole nekako naj bi izgledal moj naslednji Mazdakl (?e po krompirju kje ne trofnem modre barve stroja);

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6358688&show=1

 

 

Sovrazim oglase, kjer pise "poklicite za ceno" in "na e-maile ne odgovarjam".... :blink: Takega namrec preskocim... In na avto.net opazam, da vecina na maile ne odgovarja... Obcasno pogledam za kaksnim maxi skuterjem....in vcasih vprasam kaj preko maila.... Pa sem dosedaj dobil samo od dveh odgovor ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj pa pomeni "tavelik servis na 120.000 km"? Jaz jih imam trenutno 105.000 in 120.000 bo verjetno prav kmalu ...

 

 

Veliki servis je recimo pri dizelski Mazdi 6 na vsakih 120.000 km ... oz. vsakih 6 let, ce delas manj kot 20.000 km letno (priporoceno je delati servise na vsakih 20.000 km ali vsakih 12 mesecev - kar prej pride) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 uga?a - pomo?!
Napisano

"Fora" tega webasta je ta, da je pozimi motor zelo hitro segret na delovno temperaturo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pomo? - info o CX-7
Napisano

Se opravi?ujem, ?e s tem smetim.

 

Na forumu bi rad preiskal vse v zvezi s CX-7, vendar, ko dam v iskalno polje CX-7, mi ni? ne najde, verjetno ga vezaj zmoti?

 

A obstaja kak trik, ki bi mi pomagal najti ?elene info?

LP!

 

Pri kratkih kljucnih besedah je vedno problem pri iskalnikih... Jaz si ponavadi pomagam z Google-om in poleg vpisem, naj isce samo po doticni strani... V google-ovo iskalno polje vpisi cx-7 site:mazda-si.net

 

KLIK

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

CX-7 prtlja?nik za kolesa
Napisano

Pomoje je v CX-7 v prtlajzniku manj prostora kot v sestici karavan... Naj pa pove Jures, ki je prej imel CX-7, sedaj pa ima sestico karavan ;)

 

Po tovarniskih podatkih ima CX-7 455/774 litrov, mazda 6 karavan pa 519/1751 litrov, petvratna sestica pa 510/1702 litrov...

 

Ima pa nova CX-5 za ta segment dokaj velik prtljaznik... Saj ima po katalogu 503/1620 litrski prtljaznik...

 

Opomba: Prva stevilka vedno pomeni normalno postavljene sedeze, druga pa prekljopljene zadnje sedeze...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-5
Napisano

A super. Sej sem predvideval, da jo ne bo? ?ponal.

Se pravi, da je res poraba tam nekje pri normalni vo?nji. Verjetno pri 150KM z navadnim menjalnikom pa bi bila ?e malo ni?ja.

 

LP

 

 

V bistvu je lahko se manj... Ker zase vem, da ne vozim ravno najbolj varcno.... Boss bi jo skoraj gotovo spravil pod 6 litrov :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-5
Napisano

Cool,se prav se da se nizje,predvidevam da je nisi lih sparal :-) . Sicer pa ne vem kje so dobil tisto oblubljeno tovarnisko porabo okol 5l, al se clo manj..

 

Vozil sem tako, kot bi vozil svojega... Nisem clovek, ki bi nekaj, kar dobim na test, "teral" :) ... Pri svoji sestici mi po racunalniku kaze porabo okoli 7,5 l/100 km ... Tako, da sem bil takrat s porabo CX-5 zelo zadovoljen... ce sevea racunalnik vsaj priblizno podobno kaze kot pri moji sestici ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-5
Napisano

?io.

 

Koliko si imel povpre?no porabo na tvojem testu?

 

Hvala!

 

Ko sem avto dobil, sem resetiral stevce... In po treh oz. stirih dneh (od petka do ponedeljka) je bila povprecna poraba po racunalniku 6,8l/100km ... Naredil pa sem nekje okoli 400 - 500 km ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Po?eno vetrobransko steklo - Mazda 6
Napisano

?e ma? zavarovano pel na carglass pa mir, ?e ne ima? v novomatu poceni kopije, pa ne se bat kopije, mazdine ?ipe so mehke ko hudi?...na Mazdi 5 sem jo 3x menjal....!!!! vsak kamen?ek jo pokne, enako v Xedoski, pol pa sem ?el v novoamt po kr neki za 70? (ni bla kasko seveda) in ?e danes dr?i

 

P.S. Kdo pa garantira da original mazda servis daje mazdino ?ipo :)

 

 

Mazdin logo je na originalnem steklu... Sem pri Xedoski menjal ... Pa so dali na Gami originalno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

menjajo ko si mesec, dva, tri ?ez garancijo... po kakem letu te ne povohajo ve?... taka je moja izku?nja pri volvu (pa se je dobro vedelo, da je crknjeni del bil serijska napaka)

 

Meni so menjali komplet centralno zaklepanje (racunalnik v armaturi in oba daljinca) letos spomladi... Torej skoraj eno leto po preteku garancije...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ves kaj,zarad teh procentov popusta, pa nebi tja vozil in 2x preplacal.

 

 

Ampak ko ti pa enkrat izven garancije zamenjajo kaj drazjega, pa je hitro povrnjeno... Kot sem ze rekel... Pa cena ni dvojna... :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Noja... 60-70% pa je manj, ?e ne gre? na poobla??eni. Recimo Avto Pelko. Razen, ?e bo? podalj?eval garancijo do 150 kkm.

 

AMZS, zavarovalnica, to so alternative.

 

 

Tudi Pelko ne dela zastonj... in take razlike v ceni ni... Sploh ce bi rad imel z avtom vse poslihtano za kasnejso prodajo (vpisi v DSK)... Sem zadnjic Pelkota vprasal in on nikakor ne more narediti vpisa v DSK. Pri garanciji sicer pravi, da se vedno velja... pogoj je, da so uporabljeni originalni Mazdini rezervni deli in predpisane tekocine ... Pred kratkim je imel eno podobno Mazdo moji, kjer je naredil veliki servis na 120.000 km... in je rekel, da je bilo nekaj manj kot 700? ... Na pooblascenem servisu pa je koliko? Jaz sem nazadnje dal pri prejsnji sestici tudi nekaj takega. So se pa menda servisi podrazili... oz. je pri novejsih letnikih visji strosek (drazje olje zaradi DPF,...) ...

 

 

Taksno je moje mnenje... Saj to je bil cilj te teme, da se pridobi razlicna mnenja ali? :cheers::) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Noja... 60-70% vec prav gotovo ni na pooblascenem servisu... Edino ce kaksen servisni interval izpustis ;) ...

 

Pri nepooblascenih servisih je problem, ker ne morejo vpisovati v DSK (digitalna servisna knnizica)... Potem je recimo se ena zadeva... MES (Mazdina mobilna pomoc)...

 

Taksno je moje mnenje glede tega... In zaenkrat se vedno vozim svojo Mazdo na pooblasceni servis...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda Mazda6 Sport CD140 LUXURY
Napisano

meni se je enkrat prizgala dpf lucka in sm sel na avtocesto ene 15 min sm vozu ene 150 pa se je ugasnila. tko da mi je uspelo.

 

Meni se DPF lucka dosedaj v stirih letih se nikoli ni prizgala... :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda Mazda6 Sport CD140 LUXURY
Napisano

ne ?tekam to Persoljieva a to je avto hi?a al kaj (noob alert) :jupiii:

 

dejte mi page al pa kako infromacijo ve? prosim

 

 

Persolja je uproabnik tukaj, ki je pred nedavnim prodajal svojo sestico :)

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=9841&hl=

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda Mazda6 Sport CD140 LUXURY
Napisano

preiporo?am ogled Persoljeve mazde 6 luxury...je mal dra?ja, je pa ve?ja verjetnost, da je ok...

 

lp

 

 

Sicer ogleda si jo lahko... kupil jo bo pa pomoje bolj tezko, saj ze ima novega lastnika :) >> http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=9867

 

?e je iz avto grosuplje je kr verjetno uvo?en ja :) Pa kilometre pa ostalo bi dal na tester, preden ga kupi?;)

 

Uvozena je skoraj gotovo... saj pri nas niso imele takih imen paketov opreme (Luxury, ...)

 

Glede kilometrov pa je res malo sumljivo... sicer ne recem, da ni mozno... Sam vidim pri svoji, s katero zadnje case nimam vec toliko vozenj, kot pred leti... pa sem do sedaj naklepal 97.000 km... v stirih letih (2008) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bencin OMV ali Petrol
Napisano

Hofer dela tudi v Medvodah stanico, grust stoji. Madona smo eni redkih ki imamo na 500m 4 semaforje in 4 pumpe! In to za cca 1000 folka

 

Res je... :)

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

 

 

 

Noja... zaenkrat so samo tri pumpe... in vse tri Petrolove ... in do prihoda Hoferja v Medvode so tudi vse stacune bile samo Mercatorjeve ... Od teh stirih semaforjev pa sta samo dva stalna... Pri Hoferju se prizge samo, ce kdo gre iz Hoferja proti LJ, tisti naprej pri "mehki curi" pa je samo za pesce in se priziga na gumb ...

 

Sicer pa je recimo v Kranju na Primskovem podobno... na radalji 500 metrov je ene pet semaforjev pa 4 crpalke (v neposredni blizini pa bo vsak cas se Hoferjeva :) ) ... S to razliko, da niso vse Petrolove... ena OMVjeva vmes "kazi" :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 nakup
Napisano

Sm preveril ja, pa nimajo podatka, da bi ta avto s to VIN ?tevilko videl poobla??enega serviserja oz, se ni nikoli vpisal noben servis v ra?unalnik.

 

 

Potem nekaj ne stima... Ker brez pooblascenega servisa in DSK ni garancije... Vsaj prva tri leta bi moral biti servis vpisan v DSK ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 nakup
Napisano

In tega se ne da manipulirat :ne vem:

 

 

Malo tezje, kot stempljati servisno knjigo... saj gre vse preko centralnega streznika Mazda Europe oz. worldwide ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 nakup
Napisano

Tipi?na slovenska nevo??ljivost, ?e js mimam n? od tega tud drugi naujo mel. :prstgor:

 

 

V bistvu niti ni nevoscljivost... samo nekaj preprodajalcev rabljenih vozil je "zasralo" ta posel... in splosno mnenje je tako, da vecina teh prodajalcev hoce "nategnit" kupca ... zal je realnost taka... Ceprav ni receno, da ce ga kupis od fizicne osebe, da je kaj bolje... sploh ce je ta fizicna oseba zelo kratek cas lastnik... ali pa sploh ni vpisana v papirjih :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.