Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano

Oba sta zaj..

.

?e enkrat poglej posnetek,?e pride do nesre?e v takem primeru je kriva Mazda. Ko j bil cel avto na cesti ni nikogar izsiljeval,ne kolesarja ne Mazde,tako da je Mazda ?ele nato prehitevala. Policija bi narisala nesre?o ki bi se zgodila v trenutku prehitevanja Mazde ki bi zbila kolesarja ali snemal?ev avto,pa ?e posnetek bi lahko pokazal. Dobro da so ?e eni pametni in ne prehitri. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Ok, verjamem da je to stvar navade. Ni mi pa jasno, zakaj bi bilo to bolj varno??

No tak ob?utek imam ko vozim enega in drugega ni pa neke razlike. Druga?e je pa bolj?e ?e ima? vse skupaj na o?eh ker so ?e druge stvari na volanu tako da ?e gledam na ?isto vse mi je bolj?e pri m3. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Verjemi mi navadi? se u nulo,ker ve? na pamet kot pri ?migavcu avtomatsko dela? in je super pa ?e radio je na ro?ici in je varno da kaj.Ko primerjam z m3 in citr. glede tega mi je bolj?e. Moje mnenje. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Med vrsticami...kaj naj bi dvojkica morala naredit?

Bolje da ni? ,ker je ?e to dovolj kar je naredila,skoraj je povozila kolesarja,pa vo?nja v ?karje...

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

V slu?bi vozim citroe?ka in ima obvo.ro?ico za tempomat in mi je bolj?e delat z njim in bolj?e kot na volanu,ker lahko vonan normalno dr?i? in je tudi bolj varno. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Mazda 6, obe moji sta serijsko z 17 col platisci in gumami 215/50 17...

ce zelis dati verige gor, pise da ne gre s 17 in visje..

Se pravi poleg verig moras imeti se komplet 16 col in 205/60 16

Vecina ne bo tega naredila in bodo imeli verige le za policaje

To si prozvajalec nebi smel dovoliti oziroma nebi smel dobiti homologacije pri nas,ker so tudi situacije ko ima? zimske in potem ne more? namestiti verig! Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Se pogovarjate kot bi vsi vozili100% ve? kot je omejitev. Pri normalni vo?nji so vsake gume nad 3mm profila varne neglede na to kje jih imamo,?e ne gremo v podrobnosti. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

?e tole dodajam: cena za polno opremljeno (vsi opcijski paketi + barva): 30.330 EUR - 1500 popusta (najdra?ji, torej premium paket, je gratis) in dodatno ?e 1500 popusta ob menjavi staro za novo oz. ob financiranju enako = 27.330 EUR. Navedeno je avstrijska cena., ?e bi bile pri nas enake akcije, bi to pomenilo 23.330 EUR (redna cena je pri nas 4.000 EUR ni?ja), kar za polno opremljen avto ni veliko.

 

Primerljiv golf ali celo audi a3 (po premium ob?utku verjetno celo bli?je slednjemu) je bistveno dra?ji, golf ca. 5k, a3 celo 10k EUR.

To bi bilo super! Honda je pa tak grda..... Novi Auris oziroma Corola 5vrat je pa solidna. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

?ivjo, ja, jaz imam remap narejen od jeseni. Meni se zdi avto dooosti bolj zabaven za vozit, je pa to?no tako kot pravijo grafi in 323 BA (ki kakor vem ni "teoretik", ker ima svojo M6 ?ipirano), da bo? ob?util razliko od nekje 3500 obratov naprej in potem vedno bolj. Pa verjemi mi, da ne gre za placebo, kakor je nekdo omenjal na prej?njih straneh.

 

Torej takole - kogar najbolj skrbi razlika v porabi, se mu ne spla?a. ?e bo? vozil avto na isti na?in, bo poraba 100% ostala ista, zato ker pred posegom nima smisla vozit v takih obratih.. Meni se je recimo dvignila za slabega pol litra, ampak je vredno vsakega centa :)

 

PS: 323 BA, hvala ker si pomagal pri odlo?itvi :D

Hvala,kje si bi ?e lahko pove??
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Zanima me nekaj,a je na forumu gdo ?e ?ipiral M3 120KM na 170KM in ?e je naj napi?e kak?na je razlika in kaki so ob?utki prakti?no ne teoretni?no saj o teoriji ste nekateri ?e zelo dobro napisali ,ste pravi ma?ki svaka vam ?ast! Vidim,da se vsak na nekaj spozna,nekaj iz prakse nekaj pa kako druga?e. Na?i skakalci so ekipno 1. ?e ?e gdo ne ve! Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Bo kr dr?alo. Pri nas na ?ihtu imamo 2 plinska generatorja, ki jih servidirajo Avstrijci in pravijo, da imamo zelo slabo kvaliteto plina, kot ostala juga.

Kar se ti?e bencina in dizla smo kar vredu,za plin pa ne vem. Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Hvala za informacijo  :jupiii:

Ja, razlika iz grafa je kar ob?utna.

Glede goriva pa - a se ni govorilo, da je samo dizel slab?e kvalitete? Za bencin tega ?e nisem sli?al.

Naj bi pa dr?alo, da je Shell-ov bencin bolj?e kakovosti...

Agip,Mol,Omw....v takem vrstnem redu naj bi bili 95 okt.in disel za 100 ne vem!
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Pozdravljeni, na xsari je cas za menjavo gum, v ozjem izboru sta ostali pirelli cincurato p1 in GY duragrip.

Dimenzija 185 65 15.

Do sedaj sem imel sava intensa hp, 4sezone oddelale normalno, zdaj jih zaradi starosti ne mislim vec dati gor. Kljub temu, da delam malo km pa ne mislim imeti zimskih (ki bodo ?le jeseni, prav tako zaradi starosti, v smeti).

Obraba ni torej ni bistvenega pomena,voznja je umirjena. Kaj priporocate?

Lp

Brez skrbi jih vozi ?e kako leto,nebo ti ni? garantirano,vse fore o prestarih gumah so odve?! Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Menjalnik ima druga?na prestavna razmerja pri G-165 zato, ker se lahko zavrti precej vi?je kot G-120, ki je naravnan na var?evanje. Zaradi tega je G-165 bolj ?ivahen in ?e dodatno mu lahko pomaga? z velik bolje izkori??enimi prestavami. Sicer nisem ?el preverjat samo ?e G-120 spravi? na 165+ KM pri tem menjalniku gre z drugo prestavo sigurno tam nekje 120km/h.

 

Sicer pa malo za pomo? kako to zgleda v praksi - primerjaj 120 in pa 120 upgrejdano na 165 . V nizkih vrtljajih ni razlike a ko gre tam ?ez 5000 obratov je pa kot dan in no? in tam avto resno izgleda dejansko ?portno.

 

G-165

 

G-120

 

G-120 z odstranjeno "blokado" tako da ima 165KM

Hvala za razlago.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Malo pretiravate ampak ko pogleda? kak?no temno je dosti bolj?e ?e vedno pa ni glih vredu. ?e malo dodajo plastike pa bo kmalo kot kak Korejc! Lp

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Ma ?e za avto da? 25k+(z opremo) potem 120ps ni sprejemljivo kaj ?ele da bi moral ?ipirat. Morali bi narediti tako kot v ameriki kjer se za?ne z 165ps ampak mi je jasno da ho?ejo prikazat malo porabo. Ni mi pa jasno zakaj mazda ni bolj?e izkoristla ta hibridni sistem kot pri novi Corolli. Torej da ni samo za notranjo elektriko ampak tud za ma?ino. Potem bi lahko dali ve? konjev in bi bila poraba ?e vedno majhna.

Upajmo da bo ta skyactiv x as advertised :)

 

Se strinjam,za ta denar 122k nebi nikdar kupil vsaj ?e gledam koliko sem dal za svojo je to kar dosti ve?,pa ?e moja ni bila poceni. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

?irina je samo +1cm, bolj kot to je verjetno faktor ve?ja masa.G165 je pro?nej?a, pri G120 ?ipanje ne izbolj?a pro?nosti pri vrtljajih do 4.000.

Lahko je malo tudi masa ampak 1cm pomeni v procentih kar nekaj pri tej ?irini. ?e samo pri letnih-zimskih se nekaj pozna zaradi grobga profila. Zakaj je pro?nej?a,?e imajo enak navor a nebi bila ?e bolj var?na v vi?jih prestavam in manj vrtljajev? Samo zanima me,ne mislim ?ipirat novega avta saj mi je sedaj ?isto vredu.
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.