Skoči na vsebino
novi radarji v slo
Napisano

Sicer ni ?ist v kontekstu ampak vseeno.

 

A se kdo spomni kateri je bil prvi stacionarno postavljen radar v Sloveniji in kje je bil oz. je ?e vedno lociran.

 

Jaz sem do danes skoz mislu, da je pred predorom Golovec v smeri Malenc, zdaj me pa probajo prepri?at, da je stal ?e prej radar na drugi strani Golovca in meril tiste, ki so ?li proti ?tajerski.

 

?e kdo ve bolj natan?no bi prosu za ta info ;)

 

Jaz sem tudi bil preprican, da je tisti pred tunelom Golovec v smeri iz Polja (BTC, Domzal,...) proti Dolenjski oz. Rudniku bil prvi stacionarni...

 

Tako tudi pisejo v Dnevniku 26.3.2005 >> http://www.dnevnik.si/novice/kronika/118714 :)

 

V clanku pa pise, da je zacel delovati 14. marca 2005

 

Objavljena slika

 

 

Tako pise tudi na strani www.amzs.si >> http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=368&vsebina=894

 

Objavljena slika

 

 

Celo na www.mazda-si.net je tako napisano :bravo::pepsi::rispekt: >> http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...w=&st=&

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

novi radarji v slo
Napisano

samo naj mi en razlozi koga ta radar slika....zajame vsaj 4 vozne pase oz celo krizisce

 

Hitrost baje meri preko zanke v cestiscu... skatla pa je samo zato, da te slika ... Baje je cez oba pasova za naravnost...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Na tak nacin imajo tocno informacijo, po katerem pasu si peljal, s kaksno hitrostjo in sliko s tablico ter verjetno se informacijo o tem, kaksna luc je takrat gorela na semaforju :) ....

 

Danes je bil tudi na 24ur prispevek o tem radarju... da ko niti ne vedo, kdo ga je dal postaviti :ne vem: :D:P

 

http://24ur.com/novice/slovenija/radar-na-...jski-cesti.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

novi radarji v slo
Napisano

Ko bi le tud une norce na motorjih, ki brez ?elad nenormalno dirkajo med voznimi pasovi :angry:

 

Ta skatla je namontirana nasproti AMZSja za Bezigradom in jo sploh ne opazis, ce se peljes v smeri meritve (iz Crnuc proti stadionu oz. centru, ker jo zakrivajo veje...

 

Baje pa se je prejsnji teden skoz samo bliskalo :)

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

 

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat...art/2/vc/1/nt/1

 

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?p=1109800

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Petrol Ultimax
Napisano

Silom razmer sem prej?nji tank nato?il Agipov diesel in seveda potem pizdil, ker je avto zjutraj pocukaval, dokler se ni ogrel motor.

 

Nato pa sem zadnji tank nato?il to novo Petrolovo ?udo in bil resni?no presene?en nad odzivnostjo motorja in seveda nobenega cukanja pri hladnem motorju in nizkih obratih. Zaenkrat je to kar izbolj?ava, ki opravi?uje novo ime.

 

Me pa zanima a je ?e kdo drug to tankal pa kak?en je filing med vo?njo.

 

http://www.petrol.si/index.php?sv_path=225,226,10177

 

Jaz sem tankal vceraj... pa zaenrkat nisem opazil, da bi bilo kaj boljse ali slabse :) ...

 

tema za traktoriste.... :jezicek:

 

Niti ne... Ultimax je Super 95 in dizel ...

 

Objavljena slika

Primerjava motornega bencina Petrol ULTIMAX 95 z obi?ajnimi motornimi bencini (eurosuper 95)

-Mo? ?i??enja je ve?ja za 100%

-v povpre?ju je 55% manj oblog na vbrizgalnih injektorjih

-do 4% manj?a poraba goriva

-vsebnost nezgorelih CH v izpushu je ni?ja za 74%

-vsebnost NOx v izpuhu je ni?ja za 32%

 

Objavljena slika

Primerjava goriva Petrol ULTIMAX Diesel in obi?ajnega dieselskega gorivai (eurodiesel EN 590)

-Mo? ?i??enja je ve?ja za 100%

-v povpre?ju je 55% manj oblog na vbrizgalnih ?obah

-do 2.2% manj?a poraba goriva

-vsebnost nezgorelih CH v izpushu je ni?ja za 13%

-vsebnost trdih delcev v izpuhu je ni?ja za 21%

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kolekcija obla?il mazda
Napisano

Lep pozdrav! ali kdo ve kje bi se dalo dobit kolekcijo obla?il mazda?? pa? kape, majice,...???

LP!

 

Na servisih... V Gami v BTCju imajo nekaj v vitrini... verjetno pa se lahko naroci :) ...

 

Nekaj je recimo tukaj >>> http://www.mazda.at/owning/merchandising/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vpra?anje za ra?unalni?arje...
Napisano

Ponavadi je potrebno izbrati, kam gre videosignal... Pri notebookih je recimo to urejeno celo s kombinacijo FN + ena izmed funkcijskih tipk... Pri desktop racunalniku pa malo pobrskaj v nastavitvah zaslona... Ponavadi imas moznosti da prikauje le na en zaslon, na oba hkrati ali pa razsirjeno namizje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Danes je bila na Pro7 reportaza o vinjetah... >> http://www.prosieben.de/wissen/galileo/themen/artikel/65993/

 

V Avstriji recimo vsako leto dobijo okoli 85.000 "svercerjev" brez vinjete :) ...

 

Med snemanjem prispevka so dobili enega voznika iz Liechtensteina z Maybachom ... Imel je sicer vinjeto, vendar jo je odlepil iz drugega avta in nalepil na 200.000 ? vrednega Maybacha :harhar: zato, da je prisparal 7,70 ? :whatever: Sedaj je moral placti 240? + prijava ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtoservis v bli?ini Kranja?
Napisano

Rabim serviserja ki bi se spoznal na starej?e mazdice (97) in mi nebi zara?unal za trikratno vrednost avta, govorim pa o velikem servisu.

 

 

Mo?nik? :ne vem: ?zmeden?:blink::aaaaa::cheers:

 

Mogoce bo pa YavarYe X6V6 prevzel uradni servis za Mazde na Gorenjskem? :cheers::bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nova mazda, luci vedno prizgane
Napisano

Jaz sem pa danes opazil eno drugo AUTO light posebnost...

 

Bilo je nekaj megle ?ez barje zjutraj ,pa sem pomislil na meglenke..

Saj res , a delajo..?

 

Obrnem knof... NE DELAJO !!

Ne prve ne zadnje..!!

 

Preklopim iz AUTO na pozicije .. meglenke se blagovolijo pri?gat..

Prav tako tud pod zadnjo pozicijo ,normalen vklop lu?i..

 

Dam nazaj na AUTO ..meglenke ne mrdajo...!

Sva?ta..!! ?zmeden?

 

No sej pravim..

Preve? auto ni dober met v avtu..

Sploh ne takole, mazda way intelligence... :huh:

 

Meglenke ne delajo, ce niso luci rocno prizgane... torej, ce jih das na ON ali pa ce se ti "prizgejo", ko je dovolj temno... torej le takrat ko sveti lucka za kratke lu?i...

 

Objavljena slika

 

Mene moti to, da recimo ne morem na AC prizgat samo zadnje meglenke, ko je recimo to potrebno... Recimo,d a vozim zadnji v koloni takrat, ko je na cesti veliko vode in za mano sprica, da se nic ne vidi... Ce hocem prizgat zadnjo meglenko, gre to le, ce najprej prizgem sprednje meglenke ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nova mazda, luci vedno prizgane
Napisano

To?no to kar pravi? se dogaja ?e je avto parkiran v gara?ni hi?i in rabi? nekaj minut, da pride? na svetlo. Verjetno ta senzor misli, da je pa? no? in za?ne po svoje urejat osvetlitev. Za ta glitch vejo tud na servisu ampak zaenkrat nimajo nekih re?itev, ker v bistvu je to bolj neprijetnost kot neka te?ka napaka.

 

Sem bil vceraj pozoren na to... ko sem speljal iz Cityparkove garaze je res trajalo ene par minut, da se je prizgala dnevna osvetlitev armature...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Obna?anje Slovencev na Hrva?kem
Napisano

ej tole bi bil sokiran (isto kot jaz) kok mularije (pravi slovenci se pravi janez mojca) poslusajo narodnjake...

res neverjeten pojav

 

Hehe... jest sem mel pa drugih sest mesecev po koncani "obuki" v JLA ozvocenje cez... pa so mogli uni poslusat nas turbofolk :) ... Takrat je bil to Agropop :harhar: ... "Ti si vozila biciklu, a ja sam jahao zrebe .... Jasminooooo ..."

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervno kolo..
Napisano

Saj ni izbira vufer ALI rezervna guma...

Lahko ima? oboje..

Ker vufer knap pa?e v feltno.

 

Mene ni noben nic vprasal... :) ... Originalno je bil zraven kit ... in tudi pokrov dna prtljaznika je tako narejen, da rezervna guma ne pase not ... ker je zapolnjeno z neko peno ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervno kolo..
Napisano

mogo?e bo tole koga zanimalo ...

Danes sem bil na homologaciji avtoplina na LPP-ju.

 

Ko je kon?al, fant ki je pregledoval avto mi je povedal da moram imeti rezervno gumo v avtu, "ker so taki predpisi".

Vpra?al sem ga, kaj ?e imam kit za hitro popravilo gum?

Odgovoril je: "?e je tovarni?ko predvidena rezervna guma potem jo moram imeti, tudi ?e imam kit za popravilo. ?e pa je proizvajalec predvidel kit potem rezervna guma ni obvezna"

Predpis je o?itno butast... :angry2: ampak kaj ?e?... :ne vem:

 

 

In kaj ce je proizvajalec pri istem modelu predvidel eno ali drugo? Recimo moja sestka ima namesto rezervne gume v tistem prostoru woofer, zraven pa kit... Enak model z drugo stopnjo opreme, ki recimo nima Bose ozvocenja, pa ima tam rezervno gumo... Razlika je samo v oznaki (recimo Mazda6 TE ali Mazda6 GT) :P<_<

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Ljubljana-Prishtinë
Napisano

en rondo tam pri novem mestu :)

 

Koliko krogov si pa naredil v tem rondoju? :bravo::D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

koliko date na notranjost vozila ?
Napisano

No tukajle pa je Xedos povozu VSE, moj je bil letnik 94, pa ni imel niti enega sede?a strganega ali pa razpokanega, samo ?oferski je imel na bo?nem delu bolj "zmeh?ano" usnje. Sem ga pa vsko leto za?etek poletja premazal z neko ?avbo, ki jo druga?e uporabljam za motoristi?ni kombinezon in rokavice in to je to.

 

 

Pri meni tudi ni bilo nic razpokano... edino na zadnjem zgornjem delu sedezev je usnje postalo trdo zaradi sonca skozi zadnjo sipo ... sem pa tudi samo namazal z sredstvom za negovanje usnja enkrat letno ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

wow ja... cela 2? bom na tanku pr?paral... matr to ?e za sendvi? ni na pumpi :lol:

 

Ko bodo vse tipe goriv spustili za 10 centov bo pa napredek in ponovna vspostavitev konkuren?nosti s sosednjimi dr?avami... tale spust cen je ?al ob?utno prenizek, da bo kej zaleglo.

 

Jest sem pa danes 2? vec placal :) ... samo se vedno ceneje, kot da bi od nekje klical nekoga, da me pride poslepat ali da mi pripelje kantico :) ...

 

Aja... za snedvic in Coca Colo sem placal nekaj cez 2? ... tako da se da dobiti za razliko tudi samo snedvic :):bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Hrva?ka ?ber Alles
Napisano

po mojem je ne dobi? iz nobene tuje dr?ave-zaenkrat. ;)

 

Znotraj EU se mi zdi, da sem nekje bral, da ze dobis... Ce ne drugace, pa tako kot vcasih, ko se nismo bili v EU in periodicno na meji ob izstopu ali vstopu preverijo v racunalniku, ce so kaksne neplacane kazni ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervno kolo..
Napisano

Poprej povprasaj ce je ta kit tak, da moras potem zamenjati celo gumo. Kajti prvi so bili taki, kasnejsi pa so bili posodobljeni in so res samo zaflikal gumo.

 

A ve kdo kaj ve? o tem - ali KIT uni?i gumo, ali pa je ?e vozna po popravilu vulkanizerja???????

 

Kolikor so mi rekli, je pri sestkinem kitu taka tekocina, da je potem guma se vedno uproabna... Je pa to odvisno samo od tega, kaksna tekocina je zraven... Tastare so bile pomoje take, da je bilo prakticno nemogoce spucat notranjsot plasca :) ...

 

Nisem pa se sprobal... sploh ne pomnim, kdaj sem nazadnje imel gumidefekt... Enkrat se z Jugotom (ene 20 let nazaj :D ) ... pa enkrat sem s Kio Sephio prehitro zapeljal na en robnik (parking v eni ulici zadaj za Cankarjevim domom je tak, da je pol avta na plocniku, pol pa na cesti)... a je tega tudi ze pomoje vec kot 10 let nazaj...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pri?akovanja servisa
Napisano

Sej, ravno zarad kriznih ?asov ti ne daj nadomestnega avta ;)

 

Druga? je pa tako, da pri Gami so mi dostikrat oprali avto... verjetno je ta del "usluge" bolj odvisen od ?asa, ki ga imajo, al pa od tega kolk se jim da.

 

Me je pa vsaki? vseeno presenetilo, ko je bil avto opran in kr nekako la?je pol odkarta? tiste velke zneske v evrih... hehe, kolk je mene lahko okrog prnest, sam avto mi opere? pa sem ?ist bla?en :D

 

Men ga tudi vedno operejo pa posesajo :) ... Pa nadomestni avto tudi skoraj vedno dobim, ce le majo kaksnega... Drugace sem pa tudi ze od Majesa privat avto dobil (enkrat eno 323, preden je nabavil tanovo sestko... pa enkrat eno 121) :D Zaenkrat se vedno zadovoljen z njihovimi storitvami...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

zanima me kje priporo?ate vgradnjo plinskega sistema .Ponudnikov je ogromno in ne vem katerega izbrati. Najraje bi informacije s prve roke. Gre za Mazdo 6 1.8i ( 2006 ). PA cene bi blo tudi dobro poznat, glede na to da na straneh ni? nikjer ne pi?e.

 

Za informacije se vam najlep?e zahvaljujem.

 

Lp, COBO

 

Ker je iskanje po kljucni besedi "LPG" neuspesno, sem poskusil z Googlom :) >> KLIK

 

Je kar nekaj lastnikov predelanih Mazda na plin ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup nove mazde 6
Napisano

Boss, nisem prepri?an, da je bil Xedos9 ravno rang (primerljiv razred) dana?nje ?estice, razen ?e si imel v mislih Xsedosa6? :)

 

 

Xedos6 je bil okoli 6 mio SIT... vsaj toliksna je bila cena za odbitno fransizo pri kasku ... Se spomnim, ko mi je pocila sipa in nisem imel kombinacije za stekla... in bi bi odbili takrat 60.000 SIT... Original sipa je bila sicer okoli 130.000 SIT... neoriginalna pa je bila ravno tam nekje okoli 50.000 do 60.000 SIT :) ...

 

6 mio. SIT pa je danasnjih 25.000 ? ...

 

Xedos6 je bila 2.0 V6, z usnjem, elekticno pomicno streho in stekla, 2xairbag, radio sem jaz zamenjal, ker je bil notri en brezvezen s kasetarjem..., rocna klima, ABS... to je bilo pa ze vse...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.