Skoči na vsebino
NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano
Hoj,da se malo oglasim. Ko sem junija kupoval m3 sem preveril cene v bli?ji okolici in ugotovil slede?e,v Srbiji,Hrva?ki in Mad?arski so cene po izra?unu v evre popolnoma enake v Italiji,Austriji in Nem?iji pa po njihovi konfiguraciji za izra?un nekje 4.000 eu ve? kot prinas.Moja m3 g120 revolution lim.21.000 v Avstriji 25.000 minus popust v obeh dr?avah. Mislim,da bo kakega jurja ve? kot sedaj ima pa tudi ve? opreme in velikosti pri limuzini. Lp
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Dobra reklama in dobro zate,superca!

 

Evo, zgodba z vinjeto se je ugodno kon?ala. Poklical me je ?ef amzs, mi podaril brezpla?ni tehni?ni pregled, eno storitev pri njih (bilo katero izberem zastonj), vrnejo mi stro?ke pritrditve nove 7? in ?e na kavico sem vabljen.

Tako, da bom imel v bistvu novo brez stro?kov, ker itak sem imel namen to it v kratkem v Lj.

Sre?en konec, vsi prijatelji nazaj. :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Najve?ji problem konceptnih avtov je v tem, da si takrat dajo oblikovalci na?eloma du?ka. ?e samo pri kolesih, kjer vedno natikajo 22" ali ve?je feltne in temu primerno tudi ve?ja kolesa.

 

Samo to pa avto zgleda ?ist druga?e. Logi?no, da iz cenovnega pogleda 22" feltne ne morejo bit na serijskem avtu pa ?e kak?na omejitev glede varnosti pred naletom pe?cev pa je spet treba kompenzirat pri obliki in seveda se bo ?e kaj na?lo. Vseen pa so se kar dr?ali koncepta, kolikor so se pa? lahko. Zdej a nam je v?e? ali ne je pa pa? druga zgodba - Men je limo pa? lep?i.

Mislim da je ve?ini lep?a limo.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

No da se jaz vpisem mojo statistiko za obe mazdi. 

 

Prejsna M6, 2010 letnik 147PS bencinar, povprecna po racunalniku pod 8,7 ni sla, nad 9 pa tudi ne. Malo mestne voznje,izvenmestne vecinoma 40km v eno smer, ter vec relacijskih-dopust pa to.

Po avtocesti, od 150-170km/h povprecje. 

 

Ista voznja z CX7, dizlom, popvrecna po compu 8,3. 

 

Rezim voznje ostaja isti, samo voznja z dizlom je veliko boljsa, ker seveda prej nisem nikoli vozil turbacev, dizlov pa sploh ne.

 

Ne ?para? je ravno. Pri normalni bi pil dize 2 lit.manj,benci.pa 1liter,verjetno?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba!
Napisano

?e se lahko vklu?im,mene bolj skrbi,?e je ta novi X motor dovolj preizku?en ali je samo neznanka,ker potem bo pa problem,kot postaja sedaj z dizli.Pa mimogrede vpra?am,kako je kaj z 120G motorji ?ez 100 000km. Ima kdo kak problem? Ali je potrebo bit na kaj pozoren? Lp in zoom zoom.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

?al mi je, ampak se bom ?e malo oglasil,ker nimam kaj za po?et,bolj mi je v?e? razlaga in mnenje od Bossa ki je bol otemeljena in pravilna vsaj po mojem mnenju. Je pa takole,da tisi ki je mogo?e danes proti vinjetam mu bo ?e sigurno ?al ko bo ?ez par let enak sistem kot za tovorni promet. Takrat bomo pa ponovno ugotavljali kako je vo?nja predraga po na?ih AC. Poglejmo kako so danes dragi Hrvati! Kaj mislite kako bo pri nas?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Davki nimajo veze z vinjeto, omenil si denar od vinjet ne mesaj sedaj dveh razlicnih zadev, davek gre v proracun drzave (med drugim tudi za place v javni upravi)

Da te se enkrat razsvetlim - denar of vinjet ne gre zgolj za ceste.

Ja verjamem da ima v Avstriji in Svica vinjetni sistem cenejsi strosek, se posebej ker imajo tudi internetno prodajo. Madzarski sistem se cenejsega ker nimajo nadzornikov ampak kamerni sistem ki bere tablice na katero je vezana vinjeta.

Najbolje da jih ukinimo,da nebo kdo kaj mel od teg,pa da nebo stro?ov itd..
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Verjetno ne ?ivi? v Sloveniji al kaj,kam pa grejo davki itd. Stro?ki so manj?i kot prej z cestninjenjem. To so ?vicarji in Austrijci ?e zdavnaj zra?unali. Tako da dr?ava kot celota ima profit mi pa malo manj.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano

Da se pridru?im,iz denarja vinjet se delajo ceste,zato je za vse dobro,da jo kupi? in potem bo za vse super. Kaj boste ko bo na prevo?en kilometer? V vsakem primeru se za ve?ino izpla?a.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano

Ob kupovanju sedanje 3-jke mi je

prodajalec pravil o ceni cca 20.000? za osnovno novo l. 2019.

Meni pa to kar sem ?e napisal...potem pa vedi? Zanima me res koliko bo. Jaz jo bom verjetno presko?o,ker delam malo kilometrov in bom sedanjo imel kakih 7 let....
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.