Skoči na vsebino
M6 - dilema pri nakupu
Napisano

Mojca......:)

 

Irena je pa po moje namensko samska se?

 

Joj kok sva offtopic....

 

Z Ireno je pred mnogimi leti smirglal brat... Mojca je pa "tamala"... jih redko vidim... sploh ker grem zelo redko tam mimo pe?... smo bolj komot sorte in se tam mimo peljemo :jupiii:

 

Res sva mal offtopic zabluzila :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6 - dilema pri nakupu
Napisano

Pre??an v stanovanju v Kranju trenutno....tista srebrna dol je pa vedno na travi od kolega, enkrat mu jo bo en sosed stolku, izrecno na travi parkira da ga ne pobutajo z vrati, ker dol je kaos...

 

Uno belo sem pa mislil na drugi strani blokov gor pri trgovini, je tudi GTA....

 

Va?e ja, sm bil let pa pu gost pri eni frajli na 11b....:), ko gledam tvojo slikco modre mazde se mi zdi da sem jo dostkrat videl, ker se na Jeprco prklju?ujem ?ez Ladjo....

 

Tam okoli trgovine se pa zelo malokrat mimo peljem... mogoce enkrat na pol leta :) ...

 

Ena od Jaklicevih punc? :jupiii:

 

... ko gledam tvojo slikco modre mazde se mi zdi da sem jo dostkrat videl, ker se na Jeprco prklju?ujem ?ez Ladjo....

Vsak dan se peljem proti Kranju... vecinoma grem cez Medvode, ker moram zeno odlozit pri Colorju... ce grem pa sam, grem pa tudi cez Ladjo in potem na jeprci na glavno cesto... ampak zadnje cajte redko, ker je full guzva in je zjutraj tezko priti na cesto... zato grem vcasih tudi kar mimo sportne dvorane in pridem na rondo in potem picim proti Kranju...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6 - dilema pri nakupu
Napisano

Jaz sem drugac Pre??an.....:):)...Igor ??? Bela ta huda mazda pred bloki???

 

Potem sva pa sedaj celo bolj soseda, kot ce se bos preselil v Pirnice :) ... V profilu imas napisano, da si iz Kranja :) ... Jaz sem pa eno vas naprej ... torej iz Va? :bravo:

 

Ko se peljem mimo Pre?kih blokov, opazim ponavadi edino na koncu tam skoraj pri kitajski restavraciji, eno sestico, ki je vedno parkirana na travi zraven plocnika... Samo ta trenutek tezko recem, katere barve je :) ...

 

 

Ce je bilo tisto "Igor ???" misljeno, ce sem haz Igor.. ne nisem :)... Pod vsakim postom sem podpisan z imenom :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bencin OMV ali Petrol
Napisano

Za tiste, ki tankajo drugje, ker ne marajo Petrola je na drugem forumu (www.alter.si) nekdo dodal zanimive slikce :P

 

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Na sttrani http://www.en-plus.si/ (crpalke 24/7) je bilo baje napisano, da naj bi bilo gorivo od MOL-a ... in sedaj je ta informacija baje izginila :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6 - dilema pri nakupu
Napisano

Danes je moja sestica na servisu (20.000 km in popravilo skode, ki jo je utrpela prednja maska zaradi srecanja z mackom) in sem dobil nadomestno - mazda6 SPC 1.8i z 88 KW ... in po voznji iz Ljubljane do Kranja lahko recem, da je res ta motor preslab za tako velik avto ... pa se na sesto prestavo sem se navadil in mi je na AC malo manjkala :) ... Edini plus je ta, da takrat ko stojis v koloni ni toliko tresljajev kot pri moji dizelski sestici...

 

Naj vas obvestim prijatelji, da si je na?a za?ela ogledovat dvoj?ek v Pirni?ah, moje ?elje moje sanje o M6 so po moje izpete, hvala vseeno...

 

P.S. Priznam pa do so cene v podnu sedajle za nepremi?nine in je ?as za nakup....beri puf... :bravo:

 

Ce bo volja tvoje obveljala, bova pa skoraj soseda :) ... jaz sem namrec cez Savo na drugo stran Medvod :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda6 CD 185
Napisano

Sem novinec na tem forumu, zato bi na kratko povedal, da do sedaj nisem bil ?e nikoli lastnik Mazde. Imel sem od Lagune, do Astre, Roverja,... Letos pa sem se odlo?il prodati mojo 8 let stato astro confort in zamenjati. Rezerviral sem Mazdo 6 CD185 GT, pa me zanima, ?e ima kdo od vas kake izku?nje s temle avtom. Ne mislim, na motor, saj je nov. Zanima me, zadovoljivost armaturke, razni poletni ?ri?ki, splo?no udobje, vo?nja,... no malo vsega.

 

Hvala za informacije!

 

Lp.

 

Tomaz6

 

Glede motorja verjetno se ni nobenega, ki bi imel kaj dosti izkusenj... to si itak ze sam ugotovil... glede ostalega pa je ze kar nekaj napisanega... :) ... zato bodo najbolj dobrodosla konkretnejsa vprasanja :) ...

 

Glede crickov, splosnega udobja, voznje... jaz nimam pripomb...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervno kolo..
Napisano

?e pa voznik ne za?uti, da mu je guma spustla (tud ?e je run flat) mora bit pa oreng les brez filinga ?zmeden?

 

No ja za ameri?ke soccer mams pa ?ist verjamem :hohoho:

 

Jaz se sicer se nisem vozil z avtom, ki bi imel Run Flat gume gor... je pa kolega rekel, da dejansko ce se peljes naravnost in ne manevriras nic sem in tja... da se nic ne cuti, ko je guma prazna... Pri zavijanju pa se... ampak se to, ce si pozoren na to... Sploh ce so nizkoprofilne ...

 

Pise pa ponavadi, da je priporocljivo imeti seznorje za nadzor tlaka, ce imas take gume na avtu ...

 

 

KLIK

 

Objavljena slika

 

 

 

http://www.nokianrunflat.com/

Objavljena slika

 

 

...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pregednost nazaj M6 do letnika 2007
Napisano

Stekla je potrebno tudi z notranjosti ve?krat s?istiti, sploh pozimi, ker dihamo v avto zjutraj ko je mrzlo in se ?e kadi iz ust :hohoho: , ?e je poln avto pa sploh, v avtu toplo, zunaj hladno in stekla se rosijo. Ve?krat spucat pa bo bolje. Druga?e pa pri?ge? klimo in se odrosijo ampak ko jo ugasne? se v momentu zarosijo, oz. full na vro?e avto (samo bo prevo?e), jest ga ponavadi segrejem, potem pa zmanj?am temperaturo tam na 21-22 stopinj in ?ipe se odrosijo. Druga?e pa: na avtu so montirani park senzorji in od takrat vozim v rikverc brezskrbno in samozavestno,hehe, to se sli?i kot da bi poslu?ak komentar izdelka iz top shopa. :hohoho:

 

Jaz imam klimo skoz na avtomatiko ... :bravo: ... sem ravno pred kratkim nekje bral, da je to celo bolje za klimo, kot ce par meseceve sploh ne laufa... Sem bil navajen ze od prejsnje sestice, da je klima skoz na AUTO ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervno kolo..
Napisano

Ob vsem tem bi bile primerne run flat gume....?udno da proizvajalec ne pomisli na tako kombinacijo - ali pa?? Verjetno gume niso Run FLat a?

 

Run Flat gume so precej drazje od navadnih... mogoce je to razlog, zakaj niso ze serijsko na avtomobilu... Je pa vse pripravljeno za uproabo takih gum, kjer priporocajo senzorje za nadzor tlaka, ker drugace niti ne ves, da ti je guma spustila... :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M6 - dilema pri nakupu
Napisano

 

...Kar se pa porabe ti?e bom pa videl zdele, ker mam tud jaz upgrade SW-ja....

 

So ti to na servisu sami naredili... ali si jim moral reci, da ti nadgradijo... Zakaj so nadgrajevali? Preventivno ali je bilo kaj narobe? V kratkem bom imel servis na 20.000 pa lahko se to naredijo, ce prinese kaksne izboljsave :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mo?en nakup mazde6 karavan
Napisano

Nekaj ne ?tima v avtu, le pazi da ni sam kaj dograjeval in za?u?tral sedaj se pa ho?e avta znebit....

 

Druga?e pa ?e ima keyless (kartica namesto klju?a) se ta lu?ka posveti ce je kartica izven avta ali pa so slabe baterije, vsekakor pa PAZI, lahko je okvara!

 

Pa ?e nekaj:

PRAGOVI. STRE?NI SPOJLER. ?PORTNI ODBIJA?I. TOVARNI?KO ZNI?ANO. ?PORTNI DVOJNI IZPUH

 

Homologirano?????

 

 

Mislim, da je homologirano... Glede na to, da takih sestic ni prav veliko, predvidevam, da gre za tole, ki so jo tunali kar na MMSu >> http://avtomanija.com/default.asp?rb=1&id=389

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 - priro?nik v sloven??ini
Napisano

1. slovenskih navodil pomoje ni na netu (vsaj jaz jih se nisem nikjer zasledil)...

2. poslji mail uvozniku (MMS d.o.o.) >> info@mazda.si ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervno kolo..
Napisano

To so bili baje tastari kiti za flikanje taki... da je bila potem guma vec ali manj neuporabna, ker se ni dalo spucat tiste "pizdarije" ven iz plasca... Ti tanovi kiti za flikanje pa so baje boljsi... Tako so rekli, ko sem nedolgo nazaja na neki nemski televiziji gledal en test teh kitov za popravilo gume...

 

Koliko je pa resnice na tem, pa nevem... lastnih izkusenj s tem se nimam... :D in upam, da tega ne bo treba nikoli uporabit :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Rezervno kolo..
Napisano

Pri moji je tam, kjer naj bi bilo rezervno kolo, woofer :) ...

 

Sicer pa ... ne pomnim, kdaj sem nazadnje menjal kolo zaradi gumidefekta... pri prejsnji sestici v dobrih petih letih nikoli... prej sem se mi zdi enkrat moral menjat, ker sem prehitro pripeljal na robnik... samo tega je ze 10 let ali vec :) ...

 

Kar se pa tice MES... pa pomoje bi morali to uredit...

 

Sem pa skoraj prperican, da se da rezervno gumo narocit... ker nekateri pomoje, da jo imajo... je pomoje odvisno od trzisca in paketa opreme...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nova Mazda 3
Napisano

Slika pove 1000 besed - video nove mazde

 

http://www.avto-magazin.si/novice/nova_maz...ideu-20583.aspx

 

Vozilo bo uradno predstavljeno marca 2009 na Bologna motor show! Predviden za?etek prodaje v Sloveniji je april 2009!

 

SlideShow:

http://www.avto-magazin.si/fotogalerija/?n...s=2&slide=0

 

A ni tole ze bilo predstavljeno na Bologna motor showu, ki je bil v zacetku decembra 2008?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 navigacija
Napisano

Navteq tole obljublja odkar sem kupil mojo 5ko....to je bilo 2006....

 

Navteq naj bi kartografijo ze imel... samo mora biti prilagojena za dolocen tip navigacijske naprave... :(

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 navigacija
Napisano

Pri Toyoti ?e imajo SLO karte na DVDju, sicer je pokritost samo ve?ja mesta Slovenje !

Je za preverit ?e delajo karte v Mazdi.

 

 

Katero navigacijo pa uporablja Toyota? V Mazdi6 je Denso in kartografija od Navteq-a

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 navigacija
Napisano

Ali kdo kaj ve, ce je kaj novega glede pokritosti SLO za vgrajene navigacije...

Nekaj so obljubljali, da naj bi konec 2008 nekaj izdali... in da naj bi nove trojke ze imele delno pokritost SLO (LJ, MB in AC ... nekako podobno kot ima sedaj TomTom ... ) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Golf novi avto leta
Napisano

?e sre?a, da je bil Golf letos, ker je s tem odprl Mazdi 3 prosto pot do prvega mesta za izbor 2010. Pa ne zato sre?a, ker je Golf kao bolj?i ampak zato, ker bi Golf odnesel prvo mesto pa ?etudi bi pripeljal cizo z napisom Golf na zadku.

 

Tako pa? je... ker se ne ocenjuje dejanskega stanja ampak se ocenjuje ?ist subjektivno glede na prepoznavnost imena, tradicijo in neke mladostni?ke mokre sanje. ;)

 

Uvozniki bi se morali zmenit in nic ne spoznorirat oz. bojkotirat izbor takrat, ko je v izboru tudi kaksen Golf :bravo::cheers: ... potem bi se pa mogoce kaj spremenilo... ampak res samo "mogoce" :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Golf novi avto leta
Napisano

O tem, ali je "novi" Golf res Golf 6 ali le Golf 5+ so debate kar ?ivahne. Tudi v Motoreviji se to spra?ujejo... <_<:P

 

Na nekem drugem forumu sem prebral, da naj bi bilo bistvo novega Golfa 6 bolj v drugih detajlih... in ne na zunaj :vesel:?zmeden?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Problem Mazda 6
Napisano

Drugac pr Boseju je AudioPilot ON/OFF, ne ACL, to je pri non-boseju...sorci

 

P.S: je tud v navodilih.... :vesel::lol:

 

To sem ze jaz napisal v taprvem odgovoru :jupiii::danzoman:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Golf novi avto leta
Napisano

fora je v tem, da smo to dobili na izbiro... ne vem kaj za vraga potem po?neta q5 in ibiza v isti kategoriji izbire :D

 

Teh 5 je prislo v finalni izbor... po glasovih v vseh sodelujocih medijih...

 

http://www.slovenskiavtoleta.si/sal/novice/06

 

20. decembra se je iztekel rok za glasovanje bralcev, poslu?alcev in spletnih obiskovalcev pri medijih, ki sodelujejo v izboru za SLOVENSKI AVTO LETA (2009). Letos je bilo pri sedmih medijih, Avto Foto Marketu, Delu in Slovenskih Novicah, Dnevniku in Nedeljskem Dnevniku, Motoreviji, Siolu, Valu 202 ter Ve?eru, oddanih 73.925 glasov.

 

Po to?kovanju po posameznih medijih (kjer je prvih pet avtomobilov dobilo to?ke po enakem sistemu, kot bo sicer veljal v finalu, torej 6-4-3-2-1) se je na prvo mesto uvrstil Volkswgen Golf (40 to?k), sledijo pa ?e finalisti Audi Q5 (20), Seat Ibiza (14), Mazda6 (13) in Renault Mégane (11). S to?kami, a brez uvrstitve v finale, pa so ?e ?koda Superb (7), Citroën C5 (6) in Fiat 500 (1).

 

 

 

Ampak VWjevci bojo ?e vedno trdili da je golf ve? od avta kot mazda 6 :ljubezen:

 

 

 

Golf ima pa itak privilegije oz. ima ocitno dovolj simpatizerjev... Vedno, ko je prisel v izbor, je zmagal... ze od Golfa 4 dalje :)

 

Nosilci naslova slovenski avto leta:

 

* 1993: BMW 3 Coupé

* 1994: Mercedes-Benz Razred C

* 1995: Renault Laguna

* 1996: Volkswagen Polo

* 1997: Renault Mégane

* 1998: Audi A6

* 1999: Volkswagen Golf

* 2000: Ford Focus

* 2001: Fiat Punto

* 2002: Peugeot 307

* 2003: Mazda6

* 2004: Mazda3

* 2005: Volkswagen Golf

* 2006: Volkswagen Passat

* 2007: Opel Corsa

* 2008: Audi A4/A5

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tempomat
Napisano

 

Vem pa, da je prej ostajala v spominu.

 

 

Pri stari si je zapomnil samo stanje (aktivno) oz. je rumena lucka gorela tudi po ponovnem zagonu... Samo hitrost pa si ni zapomnil...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.