Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano

Ja res so eni-ene boge, imajo enako varnostno razdaljo za vse hitrost pa prvi pri semofoju stojijo še za en avto fore nazaj, za vsak slučaj.... :wub:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Ima zagonskega za motor in pod sovoznikovem baterijo, ki pomaga pri sami vožni. Pojma nimam, če se lahko vžge na kable, poglej navodila, v tem primeru raje pokliči servis! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 3 urami je Slivka napisal:

Kot smo že nekajkrat ugotovili: 

Italijani so eni boljših voznikov v Evropi. Samo parkirati pa ne znajo...

IMG_20240110_110607249.jpg

IMG_20240110_110635658.jpg

IMG_20240110_110701840.jpg

Ročne ni potegnil.... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 1 uro je dvorjan napisal:

Edino smiselno je izobraževanje ljudi. In pa zamenjava vrste kemije v baterijah za nekaj manj eksplozivnega. To je vse, kar EV svet rabi.

 

Elektriko "pridelujemo" sami, čemu bi financirali Arafate, Amere in ostale, če lahko ta denar ostane doma in gre v razvoj Slovenije?! Nafta naj ostane samo tam, kjer je elektrika še ne more "elegantno" nadomestiti, to je pa tudi vse.

In še cenovno ugodno.... 😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano (urejeno)

Po moje je edino smiselno, da bi imeli vsi proizvajalci EV vozil in to "globalno" že serijsko, brez izjeme in to čimprej, ker je že sedaj skoraj prepozno za to.... :whatever:

Samo kdo bo dal za kaj takega pobudo oziroma zahteve.... . 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Plastika na Mazdi CX 30
Napisano
pred 2 urama je DragoK napisal:

Zanimaj se zase ne za mene ker je to moj problem

Ženska in Avto morata bit top kar pa CX30 na žalost ni nobena samo zaradi te plastike

Tudi ženska-žena nebo vedno TOP..... :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

Premalo imaš napumpane, meni jih je vulkanizer nabil na 3 bare , sem kar mal čudno gledal. No potem sem jih malce spustil - na 2.8 se mi zdi, ampak ja. On je že vedel zakaj. So pa precej mehkejše, tudi če so XL verzija ja.

Jih imam na 2.7,bom videl za kak dolgo bodo. Savine so bile ponavadi za 75kkm,sezono in pol. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)

Za morje Hankook za Planino Kleber.... 😂😉

Mislim, da so oboje boljše od Nexsen, ki jih imam na službenem, se ob strani že obrabljajo, ker so bistveno premehke za Pasata a se drugače dobro držijo ceste.... 👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Plastika na Mazdi CX 30
Napisano

Tole pomanjkljivost na oblogah poznam že odkar imam novo cx30, ko sem plastiko ptremazoval z zaščito sem to opazil in tudi pri Selmarju sem po enem letu pogledal v salonu in je bilo ISTO!

Lahko, da res ni pri vseh tako... 🤔 Je pa res, da ti pri sivi, ki ima manj kontrasta med plehom in plastiko pozneje pade v oči. Ne vidi se pa enako, včasih nič, včasih pa zelo, odvisno od svetlobe in čistosti avta! Tisto pri vratih so pa tako oblikovali pri Mazdi in nikakor ni napaka pri sestavi avta sem pa to tudi že zdavnaj opazil in ni niti malo moteče! 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 31 minutami je dvorjan napisal:

Ja, do prvih 100.000 - 150.000 km. Kaj pa potem? 😃

Hibridna baterija, CVT ...

Če bi ga jaz imel me pri teh km sigurno nebi bolela glava.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 15 urami je Sunking napisal:

Se še malo pošopirim :)

 

Prevzeta ob 15.30 in že vsa umazana :)

 

Fotografija pa vremenu primerna .

 

 

20240105_164937.jpg

20240105_181544.jpg

Bomba zgleda klub vremenu in naj ti gre, gre, gre....... 👍😉:zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 2 urama je Matick napisal:

 

Vse skupaj je zelo zavajujoče. Mogl bi vsaj napisat koliko je bilo samo potovanja + polnjenje/tankanje.
Zraven napiše tudi da je izračunov da proizvodnja baterije da 1.9kg co2 na 100km, kako je do tega pršu, to je tudi verjetno ob predpostavki, da bo ta baterija imela isto življensko dobo kot mazda. Takoj ko pridemo do menjave baterije, se CO2 podvoji, pa ni več tako optimalno vse skupaj. Zraven pa napiše da je ceno elektrike nastavu na 0.28, ampak da večini uporabnikov tolk nizke cene ne bo uspelo dosečt, se prav, bojo polnili po isti ceni kot nekdo tanka dizel. 
Če pa računamo hitrost vožnje, je un pri 180 pot prevozu v 3h 24min, ta drugi, pa če računamo da je skoz vozu 150, čeprov piše v članku da je mogu upočasnit, da je sploh pršu do polnilnce, oz. do naslednje postaje, je pa vozu 4h in 7min, je že tukaj razlika 43min. Končna razlika 50min, je pa glede na potovalni čas to prbilžino 25% poti, se pravi, bi v tem času un z mazdo prevozu še dodatnih 150km.

Pa rečemo da je polnu med "sestanki", če vračunamo še to v pot normalnega človeka, ti gre pa cajta še pa još.

No zj, pa še ena realna od ne dolgo nazaj. V avgustu sem na srbsko-hrvaški meji čakov 4.5h, pri 40 stopinj, brez kakršnekoli sence, jest sem sedel v avtu s klimo, in glede na pogoje, priznam, nobena klima ne ohladi lepo avta v takih primerih, ampak, je bilo znosno. Zraven mene, je čakala ena družina s teslo, okna so mel odprta, švical so tko kt da bi plaval, pa redno so se s hladno vodo zalival, da jih ni fršlok udaru.

Ja to bo kmalu nova realnost... 😔🫣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 6
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je ignacij napisal:

En review voznika M6, po narejenih 550k km. Pravi, da ni nikoli naredil servisa avtomatskega menjalnika in da še vedno deluje kot nov. Usnje izgleda odlicno, edino volan ima zjahan. Zanimivo za pogledat.

 

 

To vzemimo kot dobra reklama za Mazdo.... :prstgor: Vse potrebno je pa že @scania zapisal😔🫣👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Hvala👍-popravil😄

In...a drži🙄?

Seveda drži, oglasi se kaj, če si na poti mimo.... 😊😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

(korejski)Chevrolet
Napisano
pred 2 urama je vzupan3 napisal:

Se spomnim ke Opel Vectra l.97 ni imela v osnovni opremi lučke za gorivo 🙈

Ne rabiš do lučke vozit,ni priporočljivo.....😁😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.