Skoči na vsebino
Koristni nasveti
Napisano
pred 30 minutami je Boss napisal:

Pa to je to, kakšen daljinc neki. Ta je skos v žepu in to je to. Nobenega brskanja in iskanja, sploh k maš polne roke je super še po žepih stikat. Tist gumb pa itak najdeš kakšen del telesa, da pritisneš nanj. Ja tud s tičem se da, če je kdo na to pomislil. Kljuka z gumbom je glih v pravi višini.

Zdaj pri novih je senzor namesto gumba, da lako tudi ženske odprejo avto..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koristni nasveti
Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

 

Hmmm, zakaj bi pa uporabljal daljinca, če moram itak prijeti za kljuko pa zraven samo še prst dam na gumb za odklep, ki je itak na kljuki? Tudi zadaj na prtljažniku je tak uporaben gumb, ki zaklene vse in je tolk pameten, da pa pri odklepanju odklene samo prtljažnik.

 

Tudi, ko zapiram vrata držim za kljuko in s palcem samo pritisnem še na gumb.

 

To ni varčevanje z baterijo ampak čisto praktična uporaba. Pred 25 leti ali več nazaj je bilo daljinsko zapiranje celo en tak statusni simbol in marsikdo je na daleč čez cel parkirišče prisotnim razkazoval kako ima daljinsko odklepanje in zaklepanje. Danes ma jo to vsi avti serijsko in izgleda prej butasto k ne, če čez cel parkirišče zaklepaš avto. 🤣

Zato ima gubke a veš.... 😁Hec😉

Tudi jaz delam isto le zadnja 5.vrata odprem in zaprem z daljincem, da se avto že zlufta poleti ko pridem do avta in tudi zaprem jih včasih.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koristni nasveti
Napisano
pred 11 urami je Boss napisal:

Menjal po 4 letih in pol in to na obeh, tudi rezervnem, čeprav ga ne uporabljam.

 

Je pa nekaj, na daljinca ne odpiram in ne zapiram skoraj nikoli. Vedno pridem do kljuke in samo pritisnem gumb v postopku potega kljuke, kar je treba itak naredit, da se vrata odprejo in ni dodatnega dela.

Pa menda ja ne šparaš na bateriji v ključu.... :aaaaa:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Koristni nasveti
Napisano
Pred eno uro je 50keda napisal:

Leto dni. Pri tem, da uporabljam avtomatsko zaklepanje pri izstopu iz avta.

Isto, ravno menjujem 2gič....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 45 minutami je Slivka napisal:

A kaj plešete na bencinskih, ko pri točenju nafte spet plačujete nek davek za spodbujanje sončnih elektrarn?

Sam, da je cenej.... 🤗😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Mazda CX30
Napisano
pred 3 urami je Gelipter napisal:

Jaz sploh ne računam porabe na moji CX30  benzin X motor 🤣🤣🤣🤣😁😁 itak vozit se moreš ne glede koliko porabi 😉😁😁..itak zdaj dela klima non stop in to dela TOP 😁

MA ne se obremenjevat za 0.3 do 0.5 lit...🤣samo gasssss 😁

Tudi jaz se s tem ne belim glave in uživam v vožnji na bencinske hlape🤗, povem pa koliko pije, ko je ravno govora o tem..... 😉

Meni je pa res lahko vseeno ali pije 6 ali 7,ko pa delam na leto 8kkm in je razlika zanemarljiva (cca 150€)letno 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Mazda CX30
Napisano
Pred eno uro je akla napisal:

Dejanska poraba moje Skyactive X AT je od 0,4 (sedaj poleti) do 0,6 (hladnejše obdobje leta) višja od tiste, katero prikazuje BC in tako dejansko povprečje rezervoarja znaša med 5,8 (umirjena, vendar še vedno hitra vožnja) do 6,5 (kadar se mi mudi) l/100 km.

Za avt.je to super.... 👌😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Mazda CX30
Napisano
Pred eno uro je dvorjan napisal:

Jah, ko stojiš na mestu, on ne računa porabe. Če narediš s celim tankom pot v kosu, bosta izračuna poravnana. Sicer pa je 0,2-0,3 l/100 km pričakovano odstopanje.

Ni kaj dodati, pri meni glede na vožnje je največkrat 0.0 do 0,3 ....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Mogoče je bilo kaj vetra.... 🤔

Bom enkrat poskusil s Shellom en tank, za razliko 0,4 se že mora poznat pri moji porabi, ki je že nekaj časa kot zabetonirana pri 6.0....🤗😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3
Napisano

Drugače pa mislim, da ta kombinacija za cx-30 testni avto ni posrečena.... Že tako je bolj zaspana potem pa jo še avtomatika dodatno zamori, dobro da ji "elektrika" malo pomaga pri speljevanju.... 

Ps,da ne bo napačno razumljeno, "elektrika" kot vrsta energije in ne kot električni avto.... 😁😉

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3
Napisano
pred 53 minutami je Matick napisal:

 

Vsako prehitevanje izven avtoceste in vkljucevanje na avtocesto :D

Tudi za kaj takega je za silo.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Ma dej, to je pravljica :D 

 

Ta G122 motor v kombinaciji z avtomatikom bi morali prepovedat, ker

1. ne gre nikamor,

2. ropota ko traktor ko greš 80 (ker se cilindri nonstop izklapljajo in vklapljajo)

3. se samo dere in pije bencin pa ne gre nikamor, če pritisneš. 

 

Stari G120 motorji ki si ga imel ti v 3ki in jaz v CX-3 so bili zlata vredni v primerjavi s tem, kar so sproducirali z eko dodatki !!!

Res je.... 👍

pred 16 minutami je Matick napisal:

 

Tocn tko.
Ce gres gledat statistiko, ima stari G120 od 0-100 za mal vec kt sekundo bols pospeske kt pa G122.

 

Tudi tale elektrika v mild hibridih ni glih neki presezek, mild hibridi imajo tolk svoh elektro motorje, da mislim da ima fen od moje vecjo moc :D

Vem sem ga imel, samo s polnim plinom se bolj redko voziš.... 😁😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 3
Napisano

Včeraj, ko sem bil na servisu sem dobil kot nadomestni avto M3  G122 avt. Je fina za vozit glede na to, da je avtomatik, ker ji kar fino pomaga ele. pri pospeševanju z mesta. Tako, da je sedaj bolj prijetna za vozit kot prej, ko ji še ni pomagala elektrika. Poraba je pa za moje pojme prevelika! Jaz sem jo vozil 80km z porabo 6.6, toda prej je bila vožena s precej večjo porabo..... :aaaaa:

Nebi je imel.... :nevem:

IMG_20240821_135402.jpg

IMG_20240821_135508.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 48 minutami je NevLado napisal:

zračni filter kabine !!!! 

 

dobra cena za pooblaščenca

Saj se razume,da je to ista stvar. Zračni filter na motorju je pa čisto nekaj drugega..... 👍😉

Pred eno uro je Justus napisal:

Kje si pa opravil servis?

Mazda-Selmar, Celje.... 👌😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Evo servis opravljen, 

Olje 5l 0w20,

Oljni filter,

Zračni filter klime,

Podložka,pregled in delo :

                                          =260 €

Brez posebnosti, dela kot urca... 🤗😊😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.