Skoči na vsebino
Sprememba cene goriv
Napisano

Em, ups... Meni vedno napi?e, da stran ne obstaja...

 

Zato sem napisal, da klikni na povezavo in preberi. O?itno ni napaka na "tisti strani" ampak na moji. Zdaj moram samo ?e ugotoviti, kaj je narobe, da mi povezava ne deluje...

Tudi meni zgornja ne dela...

 

http://www.24ur.com/novice/cas-za-zemljo/zgodovinska-odlocitev-in-velik-dan-za-cist-zrak-v-nemciji.html

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)
Napisano

Ta cel kri?i??e je ?udn. Ker tudi tisti ki pridejo iz AC in zavijajo v BTC, imajo par sekund oran?no pu??ico, ne vem ?e pridejo 2-3 avti skoz. Glede na to, da je BTC pove?ana masa ljudi in ?martinka ravno tako zelo prometna, bi lahko malo preuredili to situacijo.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Danes sem ponesreci 'popravil' svojo mazdo. Ze cca 2 tedna mi gori check engine light po eni malo bolj dinamicni voznji, ko je res bila vec kot eno uro stalno nad 6k/7k obratov. S Simonom sem bil danes zmenjen za servis da ugotovi ce je samo sel kak senzor ali je z avtom dejansko kaj narobe (na cesti se je obnasala tako kot vedno, temparature, tekocine, vse bp).

 

In ko sem ob pol 7h zjutraj sel iskat tricikel sem se ustavil na pumpi da bi dvignil kes za cloveka, zategnem rocno, avta niti nisem mislil ugasat pa je bila v prestavi in crkne. Ok np, ni prvic, zadnjic tudi ne. Grem po kes, pridem nazaj, vzgem, lucke ni. Poberem kolo, spet vzgem avto, lucke nikjer. Vozim se pol ure, lucke ni vec.

 

 

To me spominja na nasega psa, ko je 2 dni sepal da sva bila z mamo cisto panicna, gledala taco kje je kak trn, odrgnina na blazinicah, nikjer nic; pes sepa. Se narociva pri veterinarju, takoj ko stopimo iz avta zraven ambulante pes neha sepat in pohlevno caplja za nama in potem izpademo kot najvecji butlji.

 

Lohk ti je pa ?e lu?ka crknla :D

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prihaja pomlad
Napisano

To je sicer res. Lahko pa naredi? precej ?kode plo?evini, ?e ti pri temperaturah okoli ni?le pade dva centimetra snega, avto pa na letnih gumah...

 

?e ne zna? vozit, ti tudi zimske gume na snegu ne pomagajo :)

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prihaja pomlad
Napisano

Tudi jaz po?akam do aprila...zjutraj ?e niso prave stopinje za letne gume  :zvizga:

 

Kokr sm gledu teste, ve? ?kode naredi? zimski gumi v toplej?ih temperaturah, kot letni gumi v stopinjah okrog ni?le...

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Men je zanimiv da je SU1 ozna?ena kot Touring guma, pa ima 300 Treadweara, SU4 pa kot High Performance pa ima 320 Treadweara. Verjetno je tudi tu razlika v ceni.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

https://www.gume-direkt.com/product/Nexen/N-Fera-SU4/R-278541SU4 imajo na gume-direkt.com s ceno 146,30  >> https://www.gume-direkt.com/product/Nexen/N-Fera-SU4/R-278541

 

ali na giga-gume.si po ceni 142,90? >> http://www.giga-gume.si/cgi-bin/rshop.pl?dsco=180&typ=GI-R-278541GA&partner=1&ID=psm_rda_si_ceneje&Country=ASI&utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_1

 

Na liderpnevmatike.com so celo samo 125,99? >> https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/nexen/n-fera-su4/225-45-zr19-96w-310505 , SU1 pa 108,19? >> https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/nexen/n-fera-su1/225-45-zr19-96w-372219

 

Liderpnevmatike dobavljajo iz Nemcije... in lahko jih celo narocim k svojemu vulkanizerju :)

 

skitched-20170221-172811.jpg

 

Moram kar pri Lustreku vprasati, ce jih lahko on naroci... oz. bi moral se najti, koliksen je strosek dostave ...

 

Kaj pomeni XL? Da ima ojacan bok?

 

To naj bi potem bila OK guma?

 

 

Meni je Viper priporo?il tegale, in sem zadovoljen:

 

http://www.gumecenter.si/trgovina/letne-pnevmatike/nexen-n-fera-su4-xl-8

 

Dostava te pride pa 4? (1? na gumo), ?akali smo vsi pribli?no 1 teden.

 

 

Offtopic: Sem se pa potem odlo?il za Hankook V12 evo2 (K120) in zadnji? na malo toplej?em vremenu so se zaenkrat super odrezale na Miati...

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Jzt ?e nekoliko gledam v poletno sezono...

 

Labi, RE002 bodo dobre za Miato? Sicer sem zvest Federal RSR, ker so me res presenetile v de?ju in v suhem, ampak gledam tyrereview stran in ima Bridgestone precej bolj?o oceno v vseh zvrsteh...

Poleg tega ne vem koliko se za mojo vo?njo spla?ajo Federalke...

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Novinec "ho?e" Miato. Prosim za pomo?!
Napisano

7k+ je ze kar malo ve?ji zalogaj... Upam, da to ne pomeni, da je z NB toliko ve? problemov, da bi se bolj spla?alo pla?ati premium za NC?

 

Ne pomeni to. Ni toliko problemov, vse je pa odvisno kako si ob?utljiv :)

 

Za pozimi pa sicer ne vem kaj naj naredim. ?e nebom uspel dobiti gara?e, upam da ne pomeni to da bo avto v dveh letih zarjavela piksna.

 

Toliko se spet ne sekiraj. Ne bo totalno zarjavela piksna, bo pa verjetno po parih letih rja vdarila ven, ampak ?e lepo skrbi? za avto to niti ni tak problem.

 

Pa se hardtopov sploh kaj dosti prodaja? ?e ne, ne bi rad ?akal 3 leta na prilo?nost...

 

Nekaj se jih prodaja, ampak ne spet toliko. Pa tudi kak?ni radi nabijejo ceno v nebo.

 

 

 

 

Imam pa seveda ?e nekaj vpra?anj/pro?enj. 

 

- Gredo vse prodaje preko avto.net, ali imate kak?ne insajderske informacije tudi med sabo tukaj? ?e ne, mi torej ne preostane drugega kot spra?evati ?e kdo pozna kaj od trenutne ponudbe (o?itno noben ne pozna tiste ?rne 1.8)?

 

Tudi na temu forumu se najde kak?na naprodaj, pa tudi med nami ?e se kaj ve, samo trenutno je bolj su?a :) Te na avto.netu pa so nam tudi bolj nepoznane.

 

- ?e bi prodajana miata bila blizu koga od vas ekspertov, bi bil kdo pripravljen se pripeljati pa vre?i oko na zadevo? Kljub branju nisem preve? gotov. Seveda v zameno za kak?en 6pack. :D

 

Meni osebno ni problem, pa tudi tu se najde veliko prijaznih lastnikov k prisko?ijo na pomo? :)

 

- Kak?en je stro?ek sanacije rje? Sem videl Wanklov post o prenovi njegove bumblebeejevke... Noro. 

 

To pa ?isto varira od resnosti ''po?kodbe'' ?e ti vseka ven, da ima? luknjo na pragu lahko ra?una? da je nadomestni pleh okoli 120? (za eno stran), potem zadnji pritlja?nik je okrog 300/400?, potem pa ?e delo pa barva. Sam sem pobarval celo, ker rumena ima res probleme z odtenki. Skupaj je bilo 3300?. No?em delati reklame, samo moj postopek prenove je opisan tule: http://slo-roadster.mojforum.si/slo-roadster-about34.html , ker imam tam slike ki ti bodo bolj v korist (tu sem jih odstranil).

 

- Tole je verjetno blasphemy, ampak kolegi se ne pustijo prepri?ati in spra?ujejo zakaj nebi ?lovek za isti denar (do 5k) kupil BMW1 in je glede strehe itd mirna bosna? 

 

Lahko gre? na BMW1, samo u?itka, ki ti ga daje Mx-5 ne bo nikoli dosegel. Pa ko se tam kaj pokvari lahko razmi?lja? kar o nekoliko ve?jih cenah rezervnih delov. Da pa ne bo pomote, BMW je verjetno zakon avtomobil?ek, ampak ?ista druga smer kot je MX-5.

 

Upam da sem vsaj kaj v pomo?, pa se opravi?ujem vnaprej ker pi?em s krepko pisavo ;)

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Novinec "ho?e" Miato. Prosim za pomo?!
Napisano

Se strinjam s Symonom ;) pa dodajam ?e svoje:

 


NC varjanta niti ni na voljo, bi bila pa za "budget sports car" tako ali tako predraga. Sklepam, da je NB to kar i??em?

 

NC ?e se bo pojavila kak?na na trgu, bo stala okrog 7.000-10.000? (pa? odvisno seveda od serije in letnika). Seveda bo? moral po?akati, ko se pojavijo tam okrog jeseni in pomladi. Med sezono redko. NB bo? najla?je dobil. Bo pa z njimi zaradi starosti nekoliko ve? problemov.

 

Poleg komentarja na zgornjo ponudbo imam ?e nekaj vpra?anj.

 

- NB1 vs NB2? Treba kaj paziti na opremo (npr. v ponudbi je tudi "base" model...)?

 

Bolj ali manj samo kozmeti?ne spremembe. Nekje se pi?e tudi o oja?ani ?asiji pri NB2, kar se za moje pojme kar pozna. Itak je pa odvisno od milijon faktorjev. Najve?je spremembe so res samo kozmeti?ne. To?no o modelni ponudbi rekdo kdo ve, se pa predvsem razlikujejo samo po tem da imajo ene klimo, ene ABS, ene oboje...pri 2003 letnikih se nato pojavi ?e lu?ka za gorivo in opozorilo za nepripet pas (:D)

 

- Na kaj paziti pri nakupu? (Bom prebral ?e ostale teme, a ?e kdo ?eli kaj dodati..)

 

V ostalih temah pi?e  veliko. Predvsem RJA je glavni problem. Na pragovih ter na prtlja?niku se rada pojavi. Potem alternator rad gre, zadnji zavorni cilinder prav tako. Ostali sicer omenjajo cin?pule, ?eprav med nami Miatarji tega ?e ni bilo tako pogosto. Radi gredo tudi konektorji na lu?eh, ko zamenja? (cca. 8? stro?ek) ni ve? problema.

 

- Problemi? Bral sem, da ima letnik 2001/2002 te?ave z sklopko v ni?jih prestavah, sploh v hladnem vremenu ('01 and early '02: Clutch Chatter. Annoying, requires clutch replacement and flywheel grinding if you want to fix it.). Mo?no, da se ti 2001 modeli prodajajo ravno zaradi tega?

 

Na?eloma niti ni nekih problemov s sklopko. Samo potresava rada, pa sli?i se kot da bi imel dizla :) Ni pa to razlog da se prodajajo ti modeli. Samo to da jih je na na?em trgu teh najve?.

 

- Tip motorja? 1.6 vs 1.8? Prebral sem ?e cel kup komentarjev za in proti obema izvedenkama. Nekateri omenjajo tudi ostale zadeve kot so "torsen" diferencial itd. Komentar?

 

Sploh ni izbire. ?e ima? mo?nost kupiti 1.8 potem vzame? to. 1.6 je podhranjen brez dodatnega rihtanja in to se hitro naveli?a? ?e rad vozi? kak?ne hribe. Je pa avto zabaven z obema motorjema. To pa ja. Diferencial je prav tako plus pri 1.8. verziji ;)

 

- Nisem ?e vozil avta brez ABS, tole zadevo bi si pa tudi kdo od doma?ih rad sposodil. Sklepam, da je pametno iskati miato z ABS? Kak?en argument proti? (Na primernih mestih se bi rad tudi poigral z driftanjem)

 

Kot je Symon povedal, ni problemov. V vsakem primeru mora? pa paziti v de?ju.

 

- Kilometrina. Koliko je preve?, da bi se izpla?alo kupiti?

 

Tu mislim da ni problemov, ker so to zelo vzdr?ne ma?ine. Poznam miate tudi s 300.000km pa so bile BP :)

 

- Gara?e trenutno nimamo (je mo?en nakup). Ima kdo miato kar zunaj, ne glede na vreme? Bi vsaj s pokritjem s kak?no "plahto" kaj dosegel pozimi? ?eprav bi jo verjetno tudi takrat vozil...

 

Problem pozimi je rja. Zelo rada se ?iri ?im nima? gara?e ali nadstre?ka. Plahta ne verjamem da bo kaj re?ila.

 

- Gre se mi predvsem za zabavno vo?njo. Nad kabriom niti nisem navdu?en in bi raje imel "hard top". Prebral sem, da ga je mo?no kupiti posebej. Se to izpla?a ali raje gledam ?e za tako ponudbo (ki je verjetno ne bi do?akal)?

 

Hardtop se spla?a, ?e posebej se spla?a ?e ga kupi? ?e z nakupom avta. Potem ga je nekoliko te?je dobiti, sploh za solidno ceno. Zabavna vo?nja bo pa s hardtopom ali brez :D

 

- Avto bo nekaj ?asa ?e pred blokom zato me malo skrbi enostavnost kraje. Sploh ker je kabrio. Ima kdo kak?no izku?njo s tem oz me lahko kako pomiri? :)

 

Miate ne kradejo :D se jim ne spla?a :D najbolj dobi?konosen avtomobil je Golf ali Clio :)

 

- In ?e za zadnje vpra?anje... Imam 25kg psa. Imamo sicer ?e karavana a sklepam, da bom sam ve?ino ?asa pre?ivel kar v miati. Je kdo ?e tovoril psa v tak?nem avtu na kak?en "roadtrip"? Po netu je polno komentarjev na to temo, pa je ?e vedno lep?e sli?ati izku?nje od "doma?ih". :)

 

Mislim da ne bi bilo problemov, ?e sem sam vozil 120kg te?kega kolega, potem bo? tudi ti 25kg psa brez problema :D Je pa bolj malo prostora v avtu, tako da bo bolj ali manj moral biti pri miru.

Podpis.png

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.