Skoči na vsebino
Sprememba cene goriv
Napisano
pred 17 urami je Slivka napisal:

 

Briga me za Italijansko vlado, z njo naj se kar Italijani ukvarjajo. Me pa zelo skrbi, kaj dela slovenska...

 

Kakorkoli, danes prevozim 360 kilometrov.

Pa kaj, to ni noben problem za Mazdinega dizla. Ampak je pa ob povratku v Gorici zmanjkalo nafte.

In grem tankat. Pridem na črpalko - popolnoma prazna! Niti Slovencev niti Italijanov nito Romunov, nikogar. Natočim, grem noter - prazno. Nikjer nikogar. Pridem do blagajne - prazno. Sem se že začel spraševati, če sem zamudil kakšno apokalipso...

Potem mi užge - pocenitev! Čisto pozabil! Najraje bi stočil nazaj...

Potem prazno blagajno na ves glas pozdravim in nekje iz skladišča priteče prodajalka prav presenečena...

 

No, pa vsaj ne bom jutri v gužvi...

Evo pa si jo zmotil pri večernih opravilih.....😲😳😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda bt 50
Napisano
pred 13 urami je DonFelipe napisal:

Točno tako. 

Katera od GS(A), CX in XM bi lahko dal gor in verjemi da ne bi izgledalo slabo. 

Na BXsa si pozabo.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano

To je res,mednarodno bi morali vsi sprejeti zakon in določiti neko pametno omejitev navora in konjev. Vrh glave dovolj bi bilo za avte do 2 toni 300 KM in 500 nm .....😉 Posledično bi kamot imeli vsi avti 800km dosega brez problemov in še bolj varčno bi bilo vse skupaj.😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano (urejeno)

Spet je kaos proti Lj. iz smeri Celja. Šlepar na boku in po cesti polno mesa, ki ga šaflajo v kontejner.... :aaaaa: Zamude je cca pol ure.... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Elektromobilnost
Napisano
pred 2 urama je Jest napisal:

Danes na Bledu sem izkoristil to, da je pri polnjenju ni potrebno placati parkirnine in sem polnil na promenadi, za to placal 3,84€ … bil sem slabi dve uri (sprehod okoli jezera)… za kar bi znesla parirnina 6€ (3€/uro) … ;) Pa se baterija je bila polna in sem se domov pripeljal prakticno brez dodatnih stroskov :) 

 

Sem pa za dve kremsniti placal 8€ 🤣 … 

Pristne Blejske kremne rezine so še malo več....🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Nama je prejšnji teden crkno palični sekljalnik, mešalnik in dobro, da je ČRNI PETEK cew mesec. V Harveyu sem ga našel z 25% popustom in to resničnim, ker ostali imajo istega še vedno po 50€...😊 Za par kofetov je profita.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 urami je godlike napisal:

Potem pa pelji k drugemu vulkanizerju.

Moj pogleda večini na to na tablico, kolko naj pumpa. Mene pa vpraša, ker me že topko pozna.

 

Servis na Mazdi preveri tako pritisk, kot profil.

Najboljše je, ko ti guma do naslednjega leta dobi globji profil. Vauuu, sam od sebe raste 😆

Servis zamenjaj.... 🫣😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 18 urami je Boss napisal:

 

Tako kot sem napisal kak par postov nazaj - men sta enako povedala dva različna vulkanizerja iz večjih vulkanizerskih delavnic v Lj, ampak lej Bini prav, da se motijo. Tko da le koga naj upoštevam  :nevem:

Pusti vulkanizerje,oni pumpajo vse na 2,5 ne glede katero znamko avta voziš🥴 Pri nas so vsi 3je,ki jih premoremo enaki. Lahko stavo vržemo na koliko se uradno polnijo gume,ali toliko kot piše pri vratih na avtu ali tako kot se ti pač zdi....Mislim,da še na letnem servisu pri Mazdi ti preverijo napolnjenost gum in ti jih dopolnijo,če je potrebno. Verjetno pa tebe pokličejo in vprašajo na koliko jih polniš in ne koliko je predpisano za tvoj avto.....😉 Po prevoženih treh miljonov kilometrov nisem niti ene gume predčasno uničil zaradi pumpanja......

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 26 minutami je Janez007 napisal:

OK, potem pa 2 stolpca ustrezne tabele, da bo razumljivo. Odgovora pa nisem dobil (kaj naredite, ko obremenitev preide iz do največ 3 potnikov na več? Še posebej @Bini).

Nič, ker za 3x na leto ne dofilam gum na več... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Boss napisal:

 

Sej vem, da smo tole spremenili v telenovelo (poudarek na tele) ampak, da ne bo pomot. Jaz jih polnim doma na kompresor in preverjam tudi. Na pumpi sem po moje zadnjč kontroliral tam nekje enkrat pred korono. Saj veš Bini - virusi so skakali iz ročk na ljudi in ti tud trojna FFP maska ni pomagala.:hudicek:

Človek se celo življenje uči a najbolj  pomembno je da se kaj nauči, aja pa "hudiček" ne sme bit... 😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je Gal napisal:

Pozdravljeni,

 

imam eno vprašanje. Morda bo  še koga zanimalo. Kaj res med vožnjo ne morem ugotoviti, koliko časa sem na poti?  Podatke o času trajanja vožnje izpiše na koncu, pa še ti se menda od zadnjega zagona vozila, tako da se zresetirajo, če npr ustavim na črpalki ali se motim? 

 

No tudi tisti podatki o povprečni porabi goriva mi niso prav jasni, saj se pojavljajo tri različne številke a to morda drugič.

 

Vesel bom vaših odgovorov. 

Ja, tako je. Čas je od zadnje vožnje in zraven povp.poraba, poleg tega pa skopna porava od zadnjega resetiranja"A"števca km. 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 14 minutami je FuManchu napisal:

Črni petek je le nateg za naivne. Ovce pa padajo seveda😁

Cene je potrebno poznat in to je vsa umetnost.... 😉

Ta ura iz letaka pri Hervisu je ugodna, samo da ni tak popust kot piše.... 🫣😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 41 minutami je Boss napisal:

 

Kaj ni pomembno - a da se pelješ skozi naselje 55 al pa 75 tud ni pomembno - v obeh primerih si čez omejitev. Dej lepo te prosim no, seklaš ga in da se vrnem nazaj na gume. A jih polniš s plinom, da ohranjaš enak tlak tudi ko so segrete? A si poskusil testirat pred vožnjo hladne in po vožnji tople. To so vedno razlike, kot so razlike med samimi tipi gum. Je pa bolj nevarno imet gume 0,2 al pa 0,3 pod minimumom kot pa 0,2 al ap 0,3 nad to zapisano mejo.

 

In ne Bini ne boš nič kaj drugače obrabil gume oziroma bi rekel, da so prej pravilno obrabljene kot ne, če daš par desetink bara zraven. Da o legi na cesti pa raje sploh ne bi komentiral. Lahko pa preveriva spomladi na mojih letnih kako je z obrabo, ker jih imam napolnjene 2,7 spredaj in 2,5 zadaj

Ti v resnici imaš hladne ravno prav napovnjene, ker tople polniš.... 😁

Jaz tankam, spijem en kofe al dva in si potem še vzamem nekaj časa za pumpanje hladnih gum in sva na istem razen, da so na meni še nekaj zaslužili.... :prstgor:

Hvala, da si me načil gume pumpat... :wub: 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.