Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Zdaj mi naj nekdo pove, še posebej @Bini, koliko naj napumpam gume, ker proizvajalec navaja 2 tabeli, za manj obremenjen avto in za bolj obremenjen avto. Pri nas se obremenitev spreminja, torej naj vsak dan (za vsako vožnjo) po potrebi prilagajam tlak v gumah? 😃

 

Sam sem tokrat napumpal po tabeli "največ 3 potniki" +0,15 bara spredaj, + 0,25 bara pa zadaj ... večinoma se pelje z avtom 1 oseba, kdaj, vendar redko, pa tudi 5. 

 

image.png

Jaz bi jih isto kot si jih ti......:prstgor: 

To je na 6tki,na trojki pa 2.5...👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 15 urami je 50keda napisal:

Boš že spet prodajal? Menda ja ne :)

Ne ne,pri 20kkm bo star 2 leti in pol.Avto pa običajno prodam pri 6-7 letih starosti (razen pri zadnjem) in takrat bo blizu 60kkm. Lahko pa da bo tudi kaj drugače.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

 

A res? Kje pa si to slišal pri več napolnjeni. Ne res me zanima, ker mrbit mi logika ne deluje najbolje. Pa da ne bo narobe razumljeno še vedno se pogovarjamo samo o 0,2 do 0,3 bara več kot je na nalepki. Ne hodimo v ekstreme

To vem že dolgo a ravno par dni nazaj je omenil po tv en strokovnjak od AMZS ravno to kar sem ti zgoraj napisal, isto velja pri obrabi gume... 😉👍

0.2, 0.5 ni pomembno, natančnost je lepa čednost.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 4 urami je Jaka32 napisal:

Hmmm, jaz sem letos tudi na uro pogledal, pa sem na roke dvignil avto 4x in na roke privijačil vseh 20 vijakov v 40 minutah. Pa še iz garaže v klet spravil gume. Sam.

Le kaj sta vidva delala...

Ona dva sta imela 40 šravfov, dve CX30.... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 16 minutami je Boss napisal:

 

V bistvu je minimum, saj proizvajalec išče kompromis med voznimi lastnostmi, varnostjo, udobjem, porabo goriva, še pravilno obrabo. Vse to doseže le pri najnižji napolnjenosti kot je sploh možno zato pa stalno opozarjajo, da je treba vsaj vsako drugo tankanje čekirat ali je tlak še na tej meji.

 

Ker, če bi bilo to res kar praviš, potem bi proizvajalec napisal od/do. Se pravi bi pisalo 2.4-2.8 in če bi bil znotraj tega si OK, izzven pa je premalo ali preveč. Zakaj ne tako - ker je avto recimo pri 2.8 sicer lepše vodljiv, ampak opazno manj udoben in trši. Ampak kljub temu bi bila obraba še vedno ustrezna, poraba zelo podobna, varnost je tudi OK.

 

Meni osebno sta dva znana vulkanizerja vedno rekla, da pumpajo nekje 0,2 do 0,3 več kot je na nalepki. Tudi povejo stranki zakaj tako in da bo nekoliko manj udobno ter da si lahko spustijo tlak nazaj na mejo, če bi bilo preveč trdo.

 

Sem pa v svoji zgodovini nekoč imel prve GY F1 Eagle, ki so bile res prave sport gume pa sem bil še prezelen, da bi vedel, da 2.3 kot je bilo na nalepki označeno je le pomenilo, da gredo gume po 20.000 v kanto, ker je pobralo robove. Šele 3.0 bara je bilo pravilno za te gume in takrat je bila sploh ustrezno enakomerna obraba pa še gume so dale od sebe to za kar so se reklamirale. Res dinamična, zelo športna vožnja.

Motiš se, ker pri Mazdi oziroma vseh av. proizvajalcih so plačani, da določijo tapravo polnjenje. 😉

So pa redke specifične gume, ki pač odstopajo od splošnih standardov.... :nevem: 

Mimogrede zavorna pot se ti tudi podaljša pri preveč napolnjeni kot tudi premalo napolnjeni! Zato je ravno kontrola bistvena. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 5 urami je Boss napisal:

kok s ti čudn? 😜

 

Absolutno, če te veseli to, ni panike men se pa po pravic povedano ne da tole počenjat, ker ni nobenega pametnega efekta al je desetinka oziroma dve bara več notri. Je pa problem, če si na spodnji meji, ker si potem lahko hitro tudi pod mejo.

2.5 ni spodnja meja ali minimum ampak priporočena vrednost proizvajalca.😉

Poleg tega je pa cx30 pri 2.7 že precej trda.....🥴

pred 2 urama je Haxballer napisal:

Nalepil piščalko proti divjadi. Sem naročil še za svoje kolege, skupno je v paketu prišlo 8 piščalk... Pa da vidimo, ali bodo srne bežale pred našimi zverinami :D 

 

 

IMG20231114151341.jpg

IMG20231114151352.jpg

Vau,vse več nas je piščalkarjev, zavarovalnice bodo zelo vesele.....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

dve desetletji Mazde 3
Napisano
pred 3 urami je mazda3 2010 napisal:

Jaz sem ime vse štiri do sedaj. Prva HB vse ostale Limo.

Se že kaj ve kdaj pride naslednja generacija?

Meni je bila 3ka lim,vedno lepša od HB....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

 

Sej to je OK. Jaz spredaj zimake 2.6 in zadaj 2.5. Do spomladi, ko se menja pa tlak pade na spredaj na 2.4 in zadaj na 2.3, če se nič ne spomnim, da bi kontroliral.

Jaz jih pa kar po priporocenem tlaku in vsak mesec dofilam,če je potrebno....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
dne 11. 11. 2023 ob 19:57 je Tilen5 napisal:

Itak sponzorirani s strani  kleber in nexen, dveh vrhunskih pemium znamk.

Hahaha, Kleberce so zares dobre na mojem avtu 😊, na služenem avtu, ki bo pa letos na Nexsenkah bomo pa še vidli kako se bodo obnesle 🤔

pred 5 minutami je 50keda napisal:

A tebi pa ni komentiral, da delaš veliko kilometrov za bencinarja? :D Js jih mam cca 15k letno pa je reku, da jih velik delam, sm sam debelo pogledal.

@Boss si že opravil tehnični? al si ti malo kasneje na vrsti?

Kdo ti je pa to rekel, da je 15kkm veliko... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
dne 11. 11. 2023 ob 19:57 je Tilen5 napisal:

Itak sponzorirani s strani  kleber in nexen, dveh vrhunskih pemium znamk.

Hahaha, Kleberce so zares dobre na mojem avtu 😊, na služenem avtu, ki bo pa letos na Nexsenkah bomo pa še vidli kako se bodo obnesle 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je Shrek napisal:

Sponzorji testov... 

Če delaš toliko km, da zvoziš vsako zimo cel komplet zimskih gum v parih letih ugotoviš katere so zaupanja vredne. Je pa res, da je bilo včasih "velikih 5",zdaj jih je pa že "10."....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.