Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano

Zanimiva situacija se mi je zgodila včeraj. 🥴 Se peljem s Pasatom skozi tunel po prehitevalnem pasu mimo šleparjev in kaj se zgodi🤔, ko malo naprej od mene pripelje iz tunela šlepar mu ispod koles tako zaprši, da mi avto zapremza v sili, ker kamera zazna kot, da se je pojavila pred mano neka ovira... 😳🫣🤨 Dobro, da ni bilo nikogar za mano, ker bi se lahko tudi kaj zgodilo... 😔

Ko sedaj malo razmislim je to logična reakcija kamere in var. sistema saj je zaznal res veliko spremembo od nič do res močnega prša.... :nevem:

Bodite pozorni na take situacije.. 😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Sam imam glih toliko starega in z enako opremo. 

 

Zame je odzivnost ustrezna, zelo dobra, ne moreš pa je primerjati z dizelskimi avti, ki imajo turbino in zato že pri nižjih obratih zelo velik navor. To sta 2 različna svetova.

 

Ni pa važna samo odzivnost, ampak tudi uglajenost avta, posrečenost prestavnega razmerja, ... Zadnje dvoje je pri Mazdi 3 G120 MT zelo dobro.

 

Nekaj dni nazaj sem srečal mehanika enega pooblaščenih servisov in je vprašal, kateri motor ima moja Mazda 3. Mu rečem G120 in je samo nakazal 👌.

 

 

 

Je točno tako kot si napisal.... 👌😉

Cena je pa malo previsoka za ta avto.... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

S temi bridgestonkami  na mokrem odletiš ven takoj, ko štarataš. 😉

Iz vsakega ovinka mi je pri pospeševanju odnašalo avto iz smeri vožnje... 🫣😉

Zanimivo, da v toplem in mokrem vremenu tega ni.... 🤔 Verjetno so te gume postale trde in bodo le še za pravo poletje nad 30....😉

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Slivka napisal:

 

Za vlačilce s polpriklopnikom oz. šleperje po slovensko ravno ne vem, vem pa, da je kiper-tovornjak, polno naložen z gramozom, šel skozi ovinke na gradbišču boljše, kot pa prazen.

Mogoče je temu prispevalo tudi stanje zavor...

Saj zato je narejen, da vozi poln... 👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Janez007 napisal:

Gledano pri enaki hitrosti. Malo sem pogledal enačbe in sila lepljenja in centrifugalna sila sta sorazmerna z maso, je pa centrifugalna hkrati sorazmerna s kvadratom hitrosti. To pomeni, da bo vsako vozilo z višanjem hitrosti prej ali slej odletelo z ovinka (ko postane večja od sile lepljenja).

 

 

Ja res je ampak, če imaš te Mazdine Bridgestonke še malenkost prej odletiš iz ovinka... 🥴😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Sem se včeraj zvečer peljal iz Zreč pri 6 st/C  in sem spoznal občutke, ki jih je opisal Alex, Bridgestonke so bile na mokri in mrzli cesti kot usnjeni čevlji na asfaltu.... 🫣🥴

Bom kmalu menjal za zimske... :nevem:

Danes zjutraj v istih pogojih z službenim Pasatom na Yokohami popolnoma druga pesem.... 👌😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 14 urami je scania napisal:

Glede na test bi jaz zbral Hankook, ampak evo3 ni v dimenziji 225/55 R17 😕

Tudi ostale Hankook gume so med boljšimi. 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dobavni rok za Mazda cx-30
Napisano
pred 30 minutami je Alex napisal:

Nič.Jo plačal in odpeljal. 😊

Tudi jaz bi lahko rdečo takoj odpeljal, jih je bilo veliko na zalogi a najbolj so se prodajale v machine grey barvi zato je ni bilo na zalogi... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Dobavni rok za Mazda cx-30
Napisano
pred 23 minutami je Westsider napisal:

Pred kratkim sem vplačal aro za Mazdo cx-30. Prodajalec je rekel, da je dobavni rok do 4 mesece. Zanima pa me koliko ste tisti, ki ste že lastniki istega modela čakali na avto?

Hvala za vaše odgovore.

1 mesec pred 2 leti, je bil ravno v Hamburgu.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Alex napisal:

Nič posebnega. Sem mislil, da je več tega. Zaenkrat ne bom uporabljal. 

Google zemljevide jaz uporabljam, če je potreba pa tu in tam kako musko... 😉

 

pred 3 minutami je Gelipter napisal:

Ok...se splača posodobit...je kaj novega ..😉😁😁😉

Jaz jo posodobim, ker je 5 let zastonj, uporabljam jo pa tako ne, ker raje uporabljam Google zemlevide, mi je boljša.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

Tule bi pa ugovarjal.

 

Recimo, da je mož vozil s hitrostjo 110 km/h. to pomeni 30 m/s. 

 

Upoštevajmo, da je reakcijski čas človeka sekunda, mogoče sekunda in pol.

 

Ženska je bila v dveh sekundah na prehitevalnem pasu. Če je bil možakar 60 metrov daleč, ko je ona zavila na avtocesto, je možakar komaj zavoro stisnil, pa je že počilo (še enkrat poglej posnetek: v trenutku, ko je ženska s sprednjim levim kolesom prevozila črto in je bil kljun vozila na voznem pasu, se že vidi tudi kljun vozila, ki vozi po avtocesti. Zna biti, da ni imel niti 60 metrov za odločitev in manever). Je pa možakar reagiral povsem refleksno. Kajti vsak bi pričakoval "pacienta", ki bo iz pospeševalnega pasu takoj zavil na vozni pas, pa čeprav s 40 km/h, namesto da bi po pospeševalnem pospešil in nato zavil na vozni pas. In se je možakar enostavno prestavil na prehitevalni pas. Ko je ugotovil, da ženska polkrožno obrača, ni bilo več ne časa ne prostora za "umik"...

 

 

Bi bilo bolje, da sploh nebi reagiral, kot pa je.... Sem pa tudi napisal, da ne pričakuješ takega manevra voznice...

Ps, lahko, da še kdo ne ve, nikoli ne glej prepreke, ovire itd.pred sabo ampak mimo nje, to ti lahko pride  prav v marsikateri situaciji...😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Preveč.... 🤨

Sem pa pri posnetku opazil, da je reakcija voznika, ki je trčil vanjo bolj kot ne nerodna, izogibaš se vozilu kontra od smeri vožnje nasprotnega vozila. Mogoče bi se dalo tudi kaj rešit z drugačnim manevrom.... 🤔 Je pa res, da kaj takega ne pričakuješ na taki cesti. 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano

Res je,vsi se lepo mimo vozijo kot,da ni nič....😲

Verjetno še zna kdo napisat,da bi bilo nevarno iz avta hodit in pomagat pa verjetno bi zaradi tega 1.min. prej prišlo do zastojev.....🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 9 urami je Liuch napisal:

Pravkar opravil  polnočni nakup - odločitev po dolgotrajnem  cincanju padla za Hankook RS3. 

Cena pa je.... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.