Skoči na vsebino
Nakup mazde 3
Napisano

Hvala Andriy, da ti slu?i "moja" trojka tako kot treba :bravo: . Pozdravi o?eta.

 

Druga?e pa sem videl, da se v ?martnu pri Slovenj Gradcu prodaja ena trojka plave barve. ?e te zanima, se lahko pozanimam in ti po?ljem kontakt.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vato odpadi v Avstriji
Napisano

Bil je v?asih iz na?ih krajev Purkowitzer (tel.: 0043 4232 2519) v V?lkermarktu, sedaj pa mislim da ima zastopstvo samo ?e za ?kodo-nisem ziher. Vpra?aj jih, ziher pa poznajo kak?en avto odpad. Mislim pa da govorijo tud na?o ?praho.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tovornjake s cest v konicah
Napisano

Vsaj nekje se nekaj dogaja. Pri nas na Koro?kem na sre?o teh problemov ni :hudicek: .

 

Boss ne bo se ni? zgodilo ?ez no?, va?n je da se dogaja.

 

Ste poslu?al danes novice kako bo zgledal logisti?ni holding? Nekaj podobnega kot moja ideja v enem postu zgoraj. Seveda se sindikati bunijo in so seveda negotovi kako bo z delavci. Sam potem se dajmo bunit vsi, da se ja ni? ne bo premaknilo in zavirajmo nove ideje kok se da. Potem bo ?ele zanimiv rezultat ćez kak?no desetletje, ko bomo potegnili ?rto. ?e vedno bomo ?akali vsako jutro v gu?vi, delavci pa bodo itak izgubili slu?be.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tovornjake s cest v konicah
Napisano

Slivka.

 

Pozablja? da sem jaz govoril o nalaganju celotnih kamionov na vlak in ne kosovnih po?iljk. Jaz to po?nem vsak dan za 20+ kamioni, kot sem opisal v enem zgornjem postu in stvar deluje. 100km vlak pripelje v 1,15 uri, razklad in naklad kamiona traja cca 1 uro. Ni zamud, vse se splanira naprej in ?e ?ofer za tisto uro na vlaku dobi malo steklenico mineralne vode zastonj in po?itek.

 

S tem bi se re?ili marsikatre tranzitne gne?e, re?ili ?eleznice, luft bi bil bolj?i, manj bi se uni?evale ceste,...in ?e manj ?iv?ni bi pri?li v slu?bo.

 

Ko pa govori? o mestnem parkiranju in zastonj prevozih-ti dam prav.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tovornjake s cest v konicah
Napisano

Pozablja?, da so tu dobavni roki in vnaprej dogovorjeni termini in ure razkladanj. Bo kateri ?akal tik pred razkladom 2 uri ker bo cenej par evrov in bo zato tvegal termin razklada? V Kopru nobena ladja ne bo ?akala tovornjaka ki je zamudil. Će pa bi podra?ili ob dolo?enih urah cestnine, se ni? ne bi spremenilo, sam dars bi si filal ?epe. In kaj misli? da bo naredil za tebe dars-NI?. ?e vedno bo? v koloni vsak dan, ?e posebno ko bo? ?el na dopust in imel bo? status neomejevanega.

 

Moj predlog pa je, ?e tega ne vidi?, zadovoljiv za vse: tranzit na vlakih in zadovoljni prevozniki in vozniki os.avtov.

 

?e pa mal premisli?, bi se tudi manj uni?evale avtoceste. In ?e ena stvar: zakaj misli?, da se bodo sedaj zdru?ile S? in Luka koper in da bo nastal logisti?ni holding?

 

Mehdorn (biv?i "?ef" Deutsche Bahna) meni....:Pri tem je izpostavil nujnost jasnega vpogleda v razvojno vizijo Slovenskih ?eleznic. Skoraj ni ve? dvoma, da se bodo ?eleznice v prihodnje razvijale znotraj logisti?nega holdinga, v katerem bodo tudi druge velike slovenske dru?be, ki opravljajo komplementarne dejavnosti z ?eleznicami.

 

vir: http://24ur.com/novice/gospodarstvo/pahor-z-vodstvom-sz.html

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Tovornjake s cest v konicah
Napisano

Bom pa ?e jaz eno rekel, ker delam v transportnem podjetju, in pokrivamo skoraj komplet Evropo.

 

Ne strinjam se z omenejvanjem enih in drugih (PKW-jev in LKW-jev). To ni re?itev. Re?itev pa je slede?a (to je napravila Avstrija na relaciji I-Brenner do A-W?rgl cca 100km od 1.7.2009) in da jo nakratko povzamem od njih:

 

Na zgoraj omenjeni relaciji (pa ?e na eni drugi) je obveza kamionov, da morajo obvezno iti na vlak, ?e ima kamion nalo?eno:

 

-?elezo, jeklo in izdelke iz njih

-kerami?ne plo??ice

-odpad (star papir, plastika)

 

In kaj se je zgodilo. Dnevo zagotavljajo do cca 40 vlakov v obe smeri. Cena karte do skupne te?e 40t je za dnevno tarifo 99?, za no?no 126?.

 

Za zgoraj omenjene tovore so se odlo?ili zato, ker so najpogostej?i tovori iz in v teh dveh dr?avah. Re?ili so na 1 mah 4 stvari: manj onesna?evanja, manj kamionov na cesti, manj?i stro?ek transporta, re?itev avstrijskih ?eleznic.

 

In kaj bi morali narediti pri nas. Vlada naj izdela ?tudijo katere robe se najve? vozi iz Mad?arske, Romunije, Ukrajine,... v Koper, Trst... in naj da podobno direktivo za tranzit preko SLO. In s tem ne bi omejevali nikogar

 

Rezervacije kart so supe?no re?ili preko interneta in izstavitvijo ra?una 2x mese?no.

 

Sem vaju Mazda6 in Jures prepri?al? ?e sem, hitro spremenit predlog, pa se nanj podpi?em in dam za pivi?ko.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde 3
Napisano

Prej?nji model HB sem imel 5 let in sem menjal samo 2 ?arnici. Avto je super, vendar ?e ga bo? kupil, ga redno vzdr?uj. Vse ostale podrobnosti pa so ti napisali ?e zgoraj in to dr?i. Go for it. :danzoman:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-7
Napisano

Kr slabo mi je ko pi?ejo tak?ne bedarije. Ne dam veliko na tak?na mnenja bebavih frajr?kov, ki ima registriran avtoradio ( npr. bmw 3 star 15 let in ve? z musko vredno 3000?) in ko se vozi ob nabijanju muske, sedi tako postran da misli? da ga hemeroidi bolijo.

 

Sam sem prej vozil nem?ke avtomobile in z vsakim je bilo ?edalje ve? problemov in stro?kov (vedno kupil novega :vskalo: ), dokler nisem pre?altal na mazdo-do sedaj stro?ki izven rednega vzdr?evanja: 2 ?arnici v 6 letih (prej samo z golfom IV to?no 815.000 sit oz cca 3500?-verjemte da take cifre ne pozabi? kr tko. Crnilo neko vodilo pri kolesih, katalizator in komplet menjalnik se je razletel, ampak res razletel). Po treh letih pa je bil tak?en znotraj (znucan), da so ljudje mislili ?e smo ga ?mirglali.

 

Ne dam veliko na mnenja, dam pa veliko na lastne izku?nje in izku?nje prijateljev, ki povedo odkrito kolk jih nem?ki in drugi evropski avti jeb...jo. Ne pa mnenja tisti, ki za vsako ceno trdi da je nem?ki avto zakon, ?eprav doma komi spravlja skup cekine za popravila-va?n da drugi mislijo da je in, ker ima bemfla al pa audija zuni pred bajto- jih ?e kr neki poznam.

 

Ne se ozirat na tak?ne komentarje in verjemte lastnim isku?njam, zato.... GO GO MAZDA.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

parkirni senzorji
Napisano

Bom javil ?ez kak?en teden, so mi glih danes najavli, da avto pride v roku 7 delonih dni... :danzoman:

 

Evo pri?la je. Senzorji so tihi, da je treba radio bolj potih devat. Trenutno me ne moti, ker mi ne zbudi 8 mese?nega sineka :dudek:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde
Napisano

Hehe, to sem pa pozabil povedat :P, seveda od ?lana na?ega forum "mazda3 2010"

Avto je res tip top :)

Ko bo kaj lep?e vreme bom predstavil doma?i vozni park :P

 

 

Jaz pa jo bom drug teden-grem v torek po njo :jupiii::jupiii::jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde
Napisano

Pozdravljeni

 

Od v?eraj naprej pri hi?i obe mazdi se pravi 3-ke in 6-ke :P

 

Za 3-ko bencinar te?ko kaj re?em kaj bi bilo problemati?nega, pri?la v?eraj

 

Pri 6-ki dizel (v 7 mesecih):

-menda da rjavijo zadnji blatniki (pri meni ?e ni bilo treba popraviti)

-zamenjava akomulatorja (original zaradi starosti)

Druga?e pa samo redni servisi

 

Poglej svoje potrebe glede avta:

 

-velikost avta (prtlja?nik, ?t potnikov obi?ajno v avtu)

-?t. kilometrov na leto (motor)

-lepota (vsake o?i imajo svojega malarja)

 

Zgoraj omenjena avta, pa bi bila za it pogledat, lahko pa tudi ?e od Davida (3-ko)

 

Od kod si pa jo (3) dobil? :danzoman:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

parkirni senzorji
Napisano

Ne vem ?e se bo to dalo na zvo?nike vezati oz. bi moral malo razkopavati ker ?katlica je postavljena zadaj v prtlja?niku, na levi strani za izolacijo. Pri moji prej?nji, je bila ?e remake 2006 letnik so bili normalno glasni oz. dobro sli?ani, potem sem kupil 2005 M3 in so ti?ji, tako da sti?am radio, druge ni. Verjetno so to z remakeom porihtali in bi morali biti sploh pri novemu modelu normalno glasni. Na ?katlici pa ni nobenega gumba za ja?anje glasnosti ipd.

 

 

Bom javil ?ez kak?en teden, so mi glih danes najavli, da avto pride v roku 7 delonih dni... :danzoman:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

parkirni senzorji
Napisano

Mene pa zanima (ker sem ve?krat zasledil na forumu) da so parkirni senzorji na novi M3 zelo tihi (original) :( . Ker avto pride kmalu, bi to probal uredit kr pri prevzemu avta na servisu (M3 2010, 1.6, tx plus). Nekaj sem zasledil da se dajo vezat na avtoradio ?e ima? ?e vgajeno prostoro?no tlelefoniranje (original)-cena in kje? Ali je skrit :ph34r: kak?en zvo?ni?ek, ki se ga da navit in kako?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Letne gume 2010
Napisano

Pre?itaj si malo tu. ;)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniroyal/Rainsport-2.htm

 

Pa ?e tukaj pi?e:

 

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/u...rt_2/index.html

 

Jaz jih bom verjetno vzel pa bomo videli.Vsekakor ne morejo bit slab?e kot Pirelli p 6000,ki jih trpim sedaj. :P

 

Tenks

 

zlo zanimivo, kr dobre ocene dobiva in ?ivljenska doba je tud ok. Kje se pa jih da najcenej dobit?

 

 

Pre?itaj si malo tu. ;)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniroyal/Rainsport-2.htm

 

Pa ?e tukaj pi?e:

 

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/u...rt_2/index.html

 

Jaz jih bom verjetno vzel pa bomo videli.Vsekakor ne morejo bit slab?e kot Pirelli p 6000,ki jih trpim sedaj. :P

 

Tenks

 

zlo zanimivo, kr dobre ocene dobiva in ?ivljenska doba je tud ok. Kje se pa jih da najcenej dobit?

 

PS- moj fotr jih je imel na prej?nji M6 (2003 pa jemi ?akal da jih zamenja.

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.